2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Evet geç yatıp geç kalkar. Bebek değil ergen sanki =) Bazen uyku saatini 1-2 saat öne çektiğim oluyor. Ama şuna dikkat ettim, çok yorulmuşsa o gün uyumak bilmiyor.

Gündüz tek uyku yapıyor, 1 buçuk 3 saat kadar uyuyor.

Hep yürüsün karıştırsın istiyor =) Çok dediğim dedik inatçı. İstediği olmasın kendini yerlere atıyor. İnşallah geçici bir dönemdir, zamanla durulur. Peşinde koşturmaktan 2 kilo vermişim bile :-)
Aynısı benim kız da öyle fark yok

havalar okadar sıcakki üzülüyorum poposunda hep bez çocuklar sıkılıyorlar bezden artık.kızlar uykuya dalmadan önce masal okuyormusunuz bebişlere başladınızmı benimki kitabı yırtıyor elimden alıp .ama boyama yaptırıyorum boyama kalemlerini veriyorum çiziyor
Hiç başlamadım henüz. Evet bizde sürekli bez değişiyoruz rahatsız olmasın diye

Sütü muzla falan karıştırsan yada ayran falan yine daha doyurucu olur
Benimkide süt içmez ama sütlü irmik tatlısı yaptım bugun yedi mesela onu. Bizimkinide dişleri cıkıyor hafif soguk veriyorum hoşuna gidiyo.
Bugün daha iyiydi bakalım

Benim oğlumda kısa kelimeleri söylüyo. Bana anne gel git hayiy heyy :) biz uzun cümleler kurup konuşunca oda uzun uzin bişeyler anlatıyo konuşmaya çok heves ediyo :)
Gün icinde hic yerinde durmaz sürekli hareket halinde. Çizgi filmi bile ayakta televizyon karşısına dikilir izler :)

Bu sıcaklarda dışarı çıkmak benim için işkence heryere saldırıyo, ben ne yone gidersem tersi yone yuruyo. Hayatta yanimda yurumez kacar. Elini tutturmaz kucaga alsak tepinir aglar. Bebek arabasinda kemer baglarsak kiyameti koparir baglamazsak kendini yere atmaya kalkar. Ayakta gitmek ister :KK70:

Kizlar yazarken bile yoruldum. Oglum cok inatci bi bebek beni cok yoruyo bazen diyorum ki bi bebenin herseyimi ters olur :)

En cok stres yasadigim konu istahsizligi. Ama kilosu boyu masallah olmasi gereken aralikta. Bu kadar istahsizliga ragmen hayret ediyorum :)
Istah konusunu cok kafaya taksamda bazen diyorum ki cok sukur saglikli o yeter bana. vee son olarak 8 tane inci tanesi dişi var :)

Kizlar bez birakmak demissinizde cok erlen degil mi sonucta daha kendilerini ifade edemiyolar. Ben seneye yaza diye planliyorum insallah en ideal zamani o olacak bence.

18.aya kadar çiş ve kakalarını tutamıyorlar diye biliyorum bende, kasları henüz gelişimini tamamlamadığı için. Tuvalet eğitimi için bence de daha erken.

Gideyim de kızımın dişlerini fırçalayım :halay: Sütünü içti bugece erken uyuyacak gibi. Sahi sizler diş bakımı yapıyor musunuz? Dişlerini fırçalıyor musunuz? Biz bayadır fırçalıyoruz :super:

banada erken geliyor bez bıraktırma olayı ama doktor anlattı kendi kulaklarımla duydum 4 aylık bir bebeği alıştırmış annesi bezini açmadan ne kakiş ne çiş yapıyormuş annesi musluğu açtığında su sesini duyduğu anda yapıyormuş doktor tebrik etmişti anneyi.niye böyle yaptın zamanını beklemedin demedi şaşırmıştım doğrusu .

Benim kız bi süredir kakasını yapınca kaka diyor. Ama yaptıktan sonra.çişini söylemiyor.
ogretmedik ama her kaka yaptıktan sonra kaka falan diyince biz öğrendi sanırım kakanın ne oldıgunu :) baslamadık henuz wc egitimine ama yaz bitmeden alıstırmak istiyorum hem gece hem gündüz aynı anda bıraktırıcam inşallah.

Hanimlar benim en buyuk sorunum kizim konusmuyor. Belli kelime bile yok .. yemegi gorunce mama diyor ama kendi acıksada mama demiyor. Baba,dede yi bilincli soylemiyor. Ce oyununu oynuyor ondada ce yerine ga diyor. Uzun suredir sadece gel diyor. Anne hic yok. Ama benim soylediklerimi anliyor. Kumandayi getir deyince veriyor mesala ama hic hece falan yok ne yapmaliyim. Siz ozel biseyler yapiyor musunuz?

Hanimlar benim en buyuk sorunum kizim konusmuyor. Belli kelime bile yok .. yemegi gorunce mama diyor ama kendi acıksada mama demiyor. Baba,dede yi bilincli soylemiyor. Ce oyununu oynuyor ondada ce yerine ga diyor. Uzun suredir sadece gel diyor. Anne hic yok. Ama benim soylediklerimi anliyor. Kumandayi getir deyince veriyor mesala ama hic hece falan yok ne yapmaliyim. Siz ozel biseyler yapiyor musunuz?
Canım arada anne anne diye söyletmeye çalışma dışnda bişey yapmıyorum ben
Dün telefonda konusuyodum oglumda almaya calisiyodu, dur teyzeyle konuşuyorum teyze teyze dedim. Butun gun teyze teyze diye gezdi evde :) bi anlik kapiyolar
Benim oglumda acıkınca mama demez su icin bi ara ses cikariyodu simdi onu unuttu sadece agliyo biberonu vermem icin

Bence endişelenme normal bi surec

Tw izletiyormusunuz? Konusmayı geriletiyo diye biliyorum. Bol bol konuşun onunla yakında konusur zaten iletişim halindeymiş sizi anlıyorsa çokta problem etmeyin bence

canım duyan çocuk konuşur benim yeğenim 3 yaşında konuştu 3 yaşına kadar herşeye bi diyordu şimdide maşallahı var hatta ablamdan çok annem dert etmişti niye konuşmuyor diye. trt çocukta çizgifilm izler ama sıkılana kadar saymayı öğrenicek nerdeyse altı yedi diyor maşallah saate bakıp altı der bütün rakamlara altı zannediyor.:KK70:buaralar çok hırçınlaştı ama azıları çıkıyor diye sanırım .bugün sağlık ocağına götürdüm azılar çıkarken vitamin şurubu içir dedi doktor vitamin yazdı ama almadım eczacı karadut şurubunu önerdi onu alıcam kullanan varmı bağışıklığını kuvvetlendirirmiş.

canım duyan çocuk konuşur benim yeğenim 3 yaşında konuştu 3 yaşına kadar herşeye bi diyordu şimdide maşallahı var hatta ablamdan çok annem dert etmişti niye konuşmuyor diye. trt çocukta çizgifilm izler ama sıkılana kadar saymayı öğrenicek nerdeyse altı yedi diyor maşallah saate bakıp altı der bütün rakamlara altı zannediyor.:KK70:buaralar çok hırçınlaştı ama azıları çıkıyor diye sanırım .bugün sağlık ocağına götürdüm azılar çıkarken vitamin şurubu içir dedi doktor vitamin yazdı ama almadım eczacı karadut şurubunu önerdi onu alıcam kullanan varmı bağışıklığını kuvvetlendirirmiş.
Canım ben karadut surubunu duymadim hic ben keciboynuzu ozu veriyorum her gun

Merhaba kızlar yeniden hamile kalan yada planlayan varmı Nisan annelerinden?
Benim kızım 19 nisan dogumlu.ilk cocugum.
35 yaşındayım 2. Cocuk istiyorum. 2019 da denemeye baslarız demiştim eşime bu sene yapmak istemedim. Kızım da hala emiyor.
Sizin fikirleriniz nedir?

Ben 23 haftalık hamileyim canım. Kızım da 16 aylık. Tam 1 sene sonra yeniden hamile kaldım anlayacağın. Yaşım sebebiyle arayı çok uzatmak istemedim. İkinci çocuğu da çok istiyordum. Allah nasip etti. İsteyen herkese de nasip etsin inşallah.

Ben 23 haftalık hamileyim canım. Kızım da 16 aylık. Tam 1 sene sonra yeniden hamile kaldım anlayacağın. Yaşım sebebiyle arayı çok uzatmak istemedim. İkinci çocuğu da çok istiyordum. Allah nasip etti. İsteyen herkese de nasip etsin inşallah.
tebrik ediyorum büyük cesaret gerçekten☺️
Amin sağlıkla gelsin bebişiniz.

Selam nisan anneleri.kızım 16 aylık oldu yürümesi hala kendi başına değil karşılıklı durunca yada kısa mesafelere bağımsız gidiyor bazen gitmek istediğinde kalkıp gidiyor arkasına bakmadan ama çok korkak :) boyu kilosu alt sınırda yeme içme sıfır desem yeridir bi anne sütü oda çalıştığım için arda kalan zamanlarda.Bu sorunlar genel çocukluk çağı sıkıntıları yapacak bişi yok.Onun dışında konuşması kelime sayısı gayet güzel gibi.Bende tuvalet eğitimi vermek istedim ama lazımlığa oturmadı kapak açıkken.Sabahları bezi kuru kalktığı oluyor uyandıktan sonra ıslatıyor.Sanırım bende seneye yazın bezden çıkartırım iyice kendini anlatmaya başladığında.

Selam nisan anneleri.kızım 16 aylık oldu yürümesi hala kendi başına değil karşılıklı durunca yada kısa mesafelere bağımsız gidiyor bazen gitmek istediğinde kalkıp gidiyor arkasına bakmadan ama çok korkak :) boyu kilosu alt sınırda yeme içme sıfır desem yeridir bi anne sütü oda çalıştığım için arda kalan zamanlarda.Bu sorunlar genel çocukluk çağı sıkıntıları yapacak bişi yok.Onun dışında konuşması kelime sayısı gayet güzel gibi.Bende tuvalet eğitimi vermek istedim ama lazımlığa oturmadı kapak açıkken.Sabahları bezi kuru kalktığı oluyor uyandıktan sonra ıslatıyor.Sanırım bende seneye yazın bezden çıkartırım iyice kendini anlatmaya başladığında.
Benim oğlum 15,5 aylık ve parmağımdan tutup yürüyor hala. Bazen bırakınca 10 adım kadar gidip duruyor ve kendini geriye atıyor, gülüyor. Cesaret yok sanırım. Yeme-içme hiç olmadı, hala yok :KK43: meme, bop(top),su dışında net kelimesi de yok. Kendince konuşuyor. Açıkçası ne kadar kafaya takarsak o kadar sorun oluyor. Wc eğitimi için bence erken, önce olayı idrak etmeleri lazım. Bu kadar ay sıkıntı, stres içinde geçti bizim, mesela hala gazı var ve uyumuyor. Umarım birkaç aya rahatlarız, artık kronik yorgun geziyorum.

Benim oğlum 15,5 aylık ve parmağımdan tutup yürüyor hala. Bazen bırakınca 10 adım kadar gidip duruyor ve kendini geriye atıyor, gülüyor. Cesaret yok sanırım. Yeme-içme hiç olmadı, hala yok :KK43: meme, bop(top),su dışında net kelimesi de yok. Kendince konuşuyor. Açıkçası ne kadar kafaya takarsak o kadar sorun oluyor. Wc eğitimi için bence erken, önce olayı idrak etmeleri lazım. Bu kadar ay sıkıntı, stres içinde geçti bizim, mesela hala gazı var ve uyumuyor. Umarım birkaç aya rahatlarız, artık kronik yorgun geziyorum.
bende o durumdayım kesintisiz uyku hiç olmadı olacak gibi değil artık sinir sistemim çökmüş durumda.

X