2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Pınar çocuk devam sütü veriyorum bazen de pastörize inek sütü veriyorum. Gece yatmadan önce 250 ml içiyor. Bazen kahvaltıda da içiyor bi küçük kutu süt. Yani yaklaşık 500 ml içebiliyor ama hergün değil. Bize doktor süte alıştırın mamayı kesin dedi ama miktarını söylemedi.
Sağ ol canım
internette 2-3 su bardağı yani 400-500 ml verilebilir diyo zaten. Direk doktordan bilgi aldınız mı diye merak ettim. Oğlum dün yatmadan 200 ml içti nihayet :halay:

Sağ ol canım
internette 2-3 su bardağı yani 400-500 ml verilebilir diyo zaten. Direk doktordan bilgi aldınız mı diye merak ettim. Oğlum dün yatmadan 200 ml içti nihayet :halay:

Benimkini bıraksam bir dikişte yarım litre içer, o kadar çok seviyor :KK36: Bunlar daha süt çocuğu, içsinler varsınlar, bir zararı olmaz. Kahvaltıda birde yatmadan önce vermemiz yeterlidir bence Hoppa

slm kızlar. benim sorunum aslında şuan sorun degil ama ilerki zamanlarda oglum için sorun olacaga benziyo. benim oglum 14 kiloya yakın emiyo ve yemegi çok seviyo (maşşalah) ama ilerde bu kilo onun için büyük bi sorun olmasından korkuyorum. şimdi cok sevimli geliyo bize bide herkes yürüyünce zayıflar dedi ama oglum hemen hemen 10 aylıktan beri yürüyo. yemek vermezsem olmuyo versem olmuyo bide 4 yaşında kızım var 14 kilo onada yediremiyorum bişey ablasından iştahlı yemek yiyo. sütten de kesmeye kıyamıyorum. ne yapsam bilemiyorum

slm kızlar. benim sorunum aslında şuan sorun degil ama ilerki zamanlarda oglum için sorun olacaga benziyo. benim oglum 14 kiloya yakın emiyo ve yemegi çok seviyo (maşşalah) ama ilerde bu kilo onun için büyük bi sorun olmasından korkuyorum. şimdi cok sevimli geliyo bize bide herkes yürüyünce zayıflar dedi ama oglum hemen hemen 10 aylıktan beri yürüyo. yemek vermezsem olmuyo versem olmuyo bide 4 yaşında kızım var 14 kilo onada yediremiyorum bişey ablasından iştahlı yemek yiyo. sütten de kesmeye kıyamıyorum. ne yapsam bilemiyorum

Maaşallah oğluna :nazar: Doktora götürdün mü kontrole, doktor ne dedi bu duruma?
Bende bebekken 7 aylıkken 14 kiloymuşum, hem emermişim hem mama hem de kase doluları çorba yermişim. Sonra 1 yaşımda ishal olmuşum. Hastanede yatmışım. Ondan sonra zayıflamaya başlamışım.
Senin de muhtemelen sütün yaramış oğluna. Bir de demek ki bünyesi kilo almaya meyilli. Hareketli bir bebekse daha fazla almaz belki. Doktorlar daha iyi bilir tabii, yine bir uzmanla görüşmekte fayda var.

Öncelikle maşallah paşaya. Ben de daha bu öğlen ve akşam ağlama krizi geçirdim yine bir şey yemiyor diye. Çok yemek de az yemek de problem buradan anladığım kadarıyla.
Yaz geldi artık, belki dışarıda hareketi arttıkça yediğini daha çok yakar. Ama bi uzman fikrini almakta fayda var tabi.
(Bu arada sizin oğlunuzdan anladım ki kilo erken yürümeye engel değilmiş. Benim oğlum çöp gibi ve 13 aylık, ama yürümüyor hala. Maşallah, nazar değmesin oğlunuza.)

Öncelikle maşallah paşaya. Ben de daha bu öğlen ve akşam ağlama krizi geçirdim yine bir şey yemiyor diye. Çok yemek de az yemek de problem buradan anladığım kadarıyla.
Yaz geldi artık, belki dışarıda hareketi arttıkça yediğini daha çok yakar. Ama bi uzman fikrini almakta fayda var tabi.
(Bu arada sizin oğlunuzdan anladım ki kilo erken yürümeye engel değilmiş. Benim oğlum çöp gibi ve 13 aylık, ama yürümüyor hala. Maşallah, nazar değmesin oğlunuza.)

Benim kızım da yürümüyor ve hiçte niyeti yok =/ Ne zaman yürüyecekler acaba =/

Kızlar benim kızım da inanılmaz iştahsız hiçbir şey yemiyor. Sürekli insanların kıyaslamalarına maruz kalıyorum. Defalarca üzüldüğümü dile getirmeme rağmen çok zayıf diyorlar ki değil normal sınırlarda. Kilosu değil ama iştahsız olması canımı çok sıkıyor.

Kızlar benim kızım da inanılmaz iştahsız hiçbir şey yemiyor. Sürekli insanların kıyaslamalarına maruz kalıyorum. Defalarca üzüldüğümü dile getirmeme rağmen çok zayıf diyorlar ki değil normal sınırlarda. Kilosu değil ama iştahsız olması canımı çok sıkıyor.
bizdede durum aynı herkes çok ufak falan diyor dedim bende selvi boylu değilim yani babaya çekmemiş bana çekmiş napalım.ama iştahsızlık uğraştırıyor.

Arkadaşlar merhaba.
Hepinizin anneler gününü kutluyorum, sevgiyle kucaklıyorum :KK200:
Kızlar iki gündür ateşimiz var. Ateş düşürücü veriyorum düşüyor, 5-6 saat sonra yine yükseliyor =( Ve aşırı huysuz.
Gece acile götürdük. Boğazı hafif kızarmış, sol kulakta az enfeksiyon var dedi, antibiyotik verdi gönderdi doktor. Kuru ateş dışında başka bir şeyi yok ki =(
İki tane azı dişi çıkarıyor altlı üstlü, uçları gözüküyor, bu ateş yapar mı ki =(
Offf ateş çok zor ve en korktuğum :KK43:

Arkadaşlar merhaba.
Kızlar iki gündür ateşimiz var. Ateş düşürücü veriyorum düşüyor, 5-6 saat sonra yine yükseliyor =( Ve aşırı huysuz.
Gece acile götürdük. Boğazı hafif kızarmış, sol kulakta az enfeksiyon var dedi, antibiyotik verdi gönderdi doktor. Kuru ateş dışında başka bir şeyi yok ki =(
İki tane azı dişi çıkarıyor altlı üstlü, uçları gözüküyor, bu ateş yapar mı ki =(

Teşekkür ederim, senin de anneler günün kutlu olsun.

İki hafta önce bizde de beş gün boyunca devam eden ateş oldu. İlaçlarla düşüyordu sonra tekrar çıkıyordu. Birkaç gün sonra da boğazı kızardı. Ateş düşmeye yakın burun akıntısı başaladı. Sonra da öksürük. Meğer grip başlangıcıymış. Neyse ki şimdi geçti. Ama iki hafta çok kötü geçti. Öksürürken sürekli kustu,o yüzden de bayağı zayıfladı. İnşallah değildir ama belki sizinki de griptir.

Teşekkür ederim, senin de anneler günün kutlu olsun.

İki hafta önce bizde de beş gün boyunca devam eden ateş oldu. İlaçlarla düşüyordu sonra tekrar çıkıyordu. Birkaç gün sonra da boğazı kızardı. Ateş düşmeye yakın burun akıntısı başaladı. Sonra da öksürük. Meğer grip başlangıcıymış. Neyse ki şimdi geçti. Ama iki hafta çok kötü geçti. Öksürürken sürekli kustu,o yüzden de bayağı zayıfladı. İnşallah değildir ama belki sizinki de griptir.

Teşekkür ederim.
Ateş dışında başka bir şikayeti yok. Neyden olduğunu bilsem bu kadar paniklemicem de.. Bir de çok garip kafası yanıyor sadece, vücudunda o kadar yok. Yarın iyi bir doktora götürücem devam ederse. Antibiyotiğe ona göre başlarım.

Arkadaşlar merhaba.
çok geçmiş olsun canım. Diş ateş yapar sizinki kaç derece ateşi düşmeyen ateş ise diş olmaya bilir. inşallah kötü birşey yoktur

Anneler günümüz kutlu olsun :))

çok geçmiş olsun canım. Diş ateş yapar sizinki kaç derece ateşi düşmeyen ateş ise diş olmaya bilir. inşallah kötü birşey yoktur

Anneler günümüz kutlu olsun :))

Ateş düşürücünün etkisi geçince yine çıkıyo. En yüksek 37.9 oldu gördüğüm. Yarına randevu aldım götürücem bakalım. Keşke çocuklar hiç hasta olmasa =(

Arkadaşlar merhaba.
çorabına limon sık giydir üstüne bi kat daha çorap giydir.ateşten korkma elini yüzünü sık sık yıka kalın giydirme.ateş vucudun savaştığını gösterir.diş ateş yapar ama 37 yi geçmez diye biliyorum diş ateşi çok yükselmezmiş.

X