2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Sagolun arkadaslar ikindide acile goturduk
Pazartesi doktorunu beklemek istemedim
Haftasonu hastalaniyorlar benim cocuklarim
1 gunde bogaz enfeksiyonu cok ilerlemis.ilaclar iyi geldi.bekletmeyin arkadaslar.degisik bir hastalik var etrafta.

Sagolun arkadaslar ikindide acile goturduk
Pazartesi doktorunu beklemek istemedim
Haftasonu hastalaniyorlar benim cocuklarim
1 gunde bogaz enfeksiyonu cok ilerlemis.ilaclar iyi geldi.bekletmeyin arkadaslar.degisik bir hastalik var etrafta.
Çok geçmiş olsun salgın var etrafta herkes hasta n

Küçüçük mideleri var vereceksen ölçü ile ver ben mesela cay bardağı kullanıyorum yarısı bile olmuyor çoğu zaman bitirdiği.

bugün dışarı çıktım kızlar resimli masal kitapları aldım. bir de resimli kartlar aldım hayvan resimleri var çok tatlı. çok heyecanlı . ogluşumda ilgisini çekti. resimleri göstererek masal okudum. ondan çok ben eğleniyorum

Ben anlamadim sanki hep hastayiz normal gunumz yok
Kiriliyoruz.bagisikligi.guclendirmek lazim

Kizlar benim bebegim suan 7 aylik 6 gunluk. Gece 11 -12 gibi uyuyor. Gece en az 2 kere uyaniyor.Uyanmalari hep aglayarak. Gun icindede uyuyup kaltiginda agliyor. Zaten surekli agliyor. 20 dk mutlu guliyorsa 40 dk agliyor. Gunumuzu aglama krizi ile geciriyoruz. Disari cikmayi seviyor. Ama evden cikmamiz buyuk olak. Kabani giymek istemiyor .Pusette durmuyor. Sadece kanguruda duruyor. Eve donunce tekrar aglamaya basliyor. Yatagina falan koyup is yapmam mumkun degil. Yerde bende onla oturursam duruyor. Karni tok. Saglik sorunu yok. Surunerek emekliyor. Kenarlara tutunup kalkmaya calisiyor ama basaramadigi icin kafasini carpiyor surekli.Altini degistirmek beni cok yoruyor. Hic bisekilde durup baglatmiyor . Artik yersten faln baglamaya calisiyorum. Cogu zaman alt pijamasini sakinlesince giydirebiliyorum. Bu arada desteksiz oturamiyor. Desteklide uzun oturamiyor devriliyor. Konusma yok zaten. Onlar da kafami karistiyor. Bunlari benim gibi yasayan var mi? Boyleler mi yani? Ben cok yoruldum.

Canim seni cok iyi anliyorum benim oglumda 7 aylik ve 3 günlük hergece 8,45 de uyur ama tam uykuya dalmasi 12yi buluyor o sürede sürekli kalkip duruyor agliyarak artik bide sabah 4 te klkip 5,30 a kdar agliyor eskiden kendi besiginde yatardi artik cagresizlikden yatagima aliyorum o bile cogu zaman fayda etmiyor. gündüzde dedigin gibi 10 dk gülüyorsa 50 dk agliyor.
Desteksiz oturabiliyor her yöne dogru dönebiliyor ama dönmiyor sevmiyor pek sanirsam emekleme desem yüz üstü uzanmakdan hic hoslanmaz o yüzden emeklemez bence hic caba göstermiyor. Konusmada baba mama ve yeni yeni aba diyor onunda ne oldugunu anlamis degilim ablaya benzetiyorum ama tek cocuk giydirmek bizdede eziyet aglamak degil resmen bana iskence olsun diye abazi cikana kadar bagiriyor. Ben dise bagliyorum bu huzursuzlugu. Bugünde atesi 37,8 idi büyük ihtimal disdir. Benimki sadice yürütece koyunca mutlu oluyor tv izletmem diye diretiyordum ama bugün okadar sabrimi zorladiki cizgi filmi actim 30 dk kafa dinledim.

canım bizim de uyku düzenimiz iyice bozuldu. hep besikte yatan çocuk şimdi aramızda uyuyor. bizim yanımıza yatırır yaptırmaz uyuyor. kendi yatağında sallasam da bazen uyumak istemiyor. maşallah seninki en azından emekliyor kalkmaya çalışıyor bizde o da yok. dönmesi de geç oldu zaten. her bebeğin gelişimi farklı canım. hızlı konussun istiyorsan çok konuş hikaye oku. ama aceleyle gerek yok bence. benimki de bazen aba, bbba, be falan anlamsız sesler çıkarıyor abla baba çok nadir dedi
.
dün bir yere gittim bebek 3 aylık tv önüne koymuşlar dedim ne yapıyorsunuz biz hala izletmiyoruz

kadının arkadaşı dedi ki biz izlettik
de ne oldu baktım çocukları akıllı sıkıntı yok.
Ama hala dikkat ediyorum ben tabi.

Canım bir de şöyle bir durum var Allah korusun eğer bebek te az da olsa bir otizm olma. ihtimali varsa ona kesinlikle izlettirmemek gerek ama sağlıklı bebekle bir şey olmuyor. onu da bir yaşına kadar anlayamıyor kimse. Allah tüm bebekleri korusun sağlıklı eylesin inşallah

Canimmm ya ayni iste. Baska sey degil ama aglama beni cok yipratiyor.

Canimm cocuk isi zor mus zor . I sallah saglikla buyusunler...

Günaydın kızlar grup çok sessiz , ben de birşeyler yazayım bari :)
Bu ara kızım çok anneci oldu , 2 dk yanından ayrılmama izin vermiyor çok fena ağlıyor , kucağıma alınca resmen boynuma sarılıyor beni bırakma der gibi , nereye bırakcaksam koca gün dip dibeyiz
Onun dışında mutlu bir bebek , çok güleç , herkese gülüyor , kardeşim hariç , dayısıyla yıldızı hiç barışmadı , görünce ağlıyor korkuyor mu ne , kardeşim baya iri yarı da
Hepte gülmüyor tabii fena bir damarı var , o tutunca mümkün değil sakinleştiremiyorsun , öfkeleniyor mu sinir mi yapıyor bilemiyorum.
Bol bol dönüyoruz , sürünüyoruz emekleme falan yok. Anlamsız sesler çıkarıyor tükürük çıkara çıkara , öyle aba baba mama falan demiyor :) Hala dişimiz yok :) Uykusunda yemesinde bir sıkıntı yok , sadece geceleri çok geç uyuyor 12 - 1 arası.
Bugün dayısı yürüteç alıp getircek , hala kullanıp kullanmama konusunda kararsızım

Dis cikartigindan beri gece saymadim ama saat basi kalkiyorum artik.oyle de uyku tatli ki gunduz uykularim gitti.lohusayken ne guzel gunduz yatiyordum dinlebiliyordum .is guc okula giden cocuk ..gece kalkmaya neyse bir ciglik uykumdan firliyorum.sabah olunca bir oynasiyoruz bitti gitti
Yardim edenim de yok sayilir.gebelikte troid hediye kaldi galiba ins gecer de onun da olumsizluklarini yasiyorum .
Rabbim saglik sihhat versin herkese ...

Benim kızımda gece beşiğine koyardım uyurdu dişler çıkmaya başlayınca geceleri böyle tam dalmadan yatmamaya başladı şimdi yerine koşturuyorum yarım saat sonra uyanıyor yanıma alıyorum o zaman sıkıntı yok gece bazen durduk yere kalkıyor uyuytana kadar canım çıkıyor bu dişler baya zorluyor.Tv konusundada ben elimden geldiğince izletmiyorum evdeysen açmıyorum sabahları kahvaltıda papatya çayı içiriyorum

Birimde öyle bir haftadır başladı beni görmeyince ağlıyor normalde yabancılaşmazdı ama bir haftadır anneci oldu yaaa

Birimde öyle bir haftadır başladı beni görmeyince ağlıyor normalde yabancılaşmazdı ama bir haftadır anneci oldu yaaa

Ay sorma sürekli koynumda, bana dokunuyor, seviyor, kokluyor kıyamam :) Ben de bu duruma bayılıyorum ama bazen afakanlar basmıyor değil Atak haftası mıdır nedir hiç böyle yapmazdı :/

Benim oğlumda emekliyo artık az az ilerliyo.
3 gündür yürütece koyuyorum çok sevdi oyuncakları çok çeşitli olduğu için ilgisini çekti şimdilik geri geri gidiyo ileri gitmeyide öğrenecek inşallah

Dişi çıkmadı henüz, ağrısı oluyo sanırım gece ağlayarak uyanıyo sallayınca tekrar dalıyo.

Bu ara babasıyla arası hiç yok. Ben hapşuu deyince kahkahalar atıyo, babası deyince yalandan bi ses çıkarıp kafasını çeviriyo bayılıyorum bu duruma

Motor sesi gibi bi ses çıkarıyo genzinden ve bunu yaptığı için seviniyo yapıp yapıp gülüyo
Yalandan ağlama numaraları yapıyo çok fena oldu çok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…