2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
5 aylık canım ama zaten verdiğim 2 tatlı kaşigi zararı olacağını zannetmiyorum.bir tanıdıkları konuştuk geçen bende senin gibiydim ilk çocuğumda internete bakar şu verilmez bu verilmez derim sonra çok zorluk çektim hiçbirşey yediremedim dedi 2.de 4 aylıkken başlamış sütlaclar var bebekler için onlardan bile vermiş maşallah bebeği gayet kilosu normal herşeyden yiyor 9 aylık şimdi
Sen bilirsin canım o bir örnek değil benim için benim yiğenimede erken başladılar şuan pek bişey yemez ve zayıf kuzenim altıncı ayda başladı ve yavaş yavaş verdi onun ikizleri herşeyi yiyor demem o ki çocuktan çocuğa fark var yemiyecek çocuk yemiyor

Ben de bugün kabakla patatesi haşladım, karıştırıp püre yaptım, kızıma yedirdim az birşey. Bayılarak yedi :) Maşallah :nazar: 3 gün kuralını uygular mıyım bilmiyorum ama alerji yapacağını düşünmüyorum. Amaaan önceden 3 gün kuralı mı varmış :63:

Ya arkadaşlar bebeğim e bir şeyler tattiriyorum yedirmeye çalışıyorum.
Istahla ağzını açıyor ama yemeye gelince yüzünü burusturuyor kusmak ister gibi davranıyor. en çok sevdiği su ve ayran onları bile içerken köpük yapıp geri çıkarmaya çalışıyor oyun oynuyor gibi.

Siz nasıl yapıyorsunuz ? Ileride sevmemezlik yapmaz de mi?
Patates puresi , nohut ezmesi, yoğurt , kabak ezmesi, kemik suyu verdim bu zamana kadar Hepsini toplasan bir yemek kaşığı bile etmez toplam yediklerinin bir haftadır.. Bir çay kaşığı veriyorum her şeyden.

Ben de bugün kabakla patatesi haşladım, karıştırıp püre yaptım, kızıma yedirdim az birşey. Bayılarak yedi :) Maşallah :nazar: 3 gün kuralını uygular mıyım bilmiyorum ama alerji yapacağını düşünmüyorum. Amaaan önceden 3 gün kuralı mı varmış :63:
Bende sendenim üçgün kuralı bana da uymadı pek

Ya arkadaşlar bebeğim e bir şeyler tattiriyorum yedirmeye çalışıyorum.
Istahla ağzını açıyor ama yemeye gelince yüzünü burusturuyor kusmak ister gibi davranıyor. en çok sevdiği su ve ayran onları bile içerken köpük yapıp geri çıkarmaya çalışıyor oyun oynuyor gibi.

Siz nasıl yapıyorsunuz ? Ileride sevmemezlik yapmaz de mi?
Patates puresi , nohut ezmesi, yoğurt , kabak ezmesi, kemik suyu verdim bu zamana kadar Hepsini toplasan bir yemek kaşığı bile etmez toplam yediklerinin bir haftadır.. Bir çay kaşığı veriyorum her şeyden.
Benim kızım da başlarda öyleydi şimdi alıştı yemeğe şükür

Bende sendenim üçgün kuralı bana da uymadı pek

Ben de sevmedim o kuralı, hiç bana göre değil. Daha doktorla da konuşmadım gerçi. Bugün iki sebzeyi karıştırıp verdim. Böyle de devam ederim. Önceden annelerimiz emziği bala bandırıp veriyorlarmış, biz iki sebzeyi karıştırıp vermişiz çok mu :KK70:

Ben de sevmedim o kuralı, hiç bana göre değil. Daha doktorla da konuşmadım gerçi. Bugün iki sebzeyi karıştırıp verdim. Böyle de devam ederim. Önceden annelerimiz emziği bala bandırıp veriyorlarmış, biz iki sebzeyi karıştırıp vermişiz çok mu :KK70:
Ben kemik suyu bile katıyom iki sebze ne ki bazen patates havuç soğan kabak hepsi bi arada :KK70:

annesi zaten çok annelik duygusu yokmuş baksana bıraktığına göre Allah kimseyi annesiz bırakmasın özellikle küçük yaşta

evet kendi kenerinle bir takıyorsun birde uçak kalkarken inerken bebeği emzir basınç farkı yüzünden bebeğin rahatsız olmasın. İnşallah iyi gelir sana bende Mardinliyim bu arada

neresinden. cok iyi geldi valla donduk bugun sukur sorunsuz gecti. sutumde azda olsa geldi yine sukur. ama yine evdekilerin surati bes karissz.

Benim bebeğim hasta oldu kaç gündür doktorlara gittik. Öksürük ve burun tıkanıklığı. Doktor antibiyotik verdi ama kullanmak istemiyorum dedim şimdi buhar makinesi aldık onunla 3 ilacı karıştırıp buhar veriyorum düzelir inşallah. Antibiyotik kullanmak istemiyorum ya :KK43: bir de birkaç güne eşimin memlekete gideceğiz düğün var uzun yol falan ne olacak bilmiyorum. Dikkat edin kızlar üşütmeyin bebişlerinizi.

neresinden. cok iyi geldi valla donduk bugun sukur sorunsuz gecti. sutumde azda olsa geldi yine sukur. ama yine evdekilerin surati bes karissz.
midyattanım ben sen neresinden sen sütyün gelmişken ona odaklan Burak evdekileri s n oğlunla ilgilen

X