2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Merhaba arkadaşlar. Ben de nisan annesi olcam inşallah. Tüp bebek ile çok şükür hamile kaldım. Bugün kese gördük. Doktor çok küçük görünüyor dedi. 15 gün sonrasına kalp atişi için çağırdı. İnşallah her şey yolunda gider.
Merhaba hayırlı olsun inşaallah. Benim de tüp bebek :) transferin ne Zaman olmuştu?

Hayırlı olsun çok güzel bir duygu dimi.tam olarak kaçıncı haftadaydınız ve içinde bebek göründümü acaba
Regl tarihime göre 5+0 ama Dr um kesenin büyüklüğüne göre 4+5 dedi. Bebeği henüz görmedik 10 gün sonra kalp atışlarıyla beraber bebeği de görücez dedi. Benim ilk hamileliğim hiç bulantim belirtim de yok, kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum.

Regl tarihime göre 5+0 ama Dr um kesenin büyüklüğüne göre 4+5 dedi. Bebeği henüz görmedik 10 gün sonra kalp atışlarıyla beraber bebeği de görücez dedi. Benim ilk hamileliğim hiç bulantim belirtim de yok, kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum.
Biz de kese gördük ama bebek göremedik.bir hafta sonra gidicez.bende hamile gibi hissetmiyordum.ama bugün midem biraz tuhaf

Kızlar bu mide bulantısı bir gün aniden başlayıp hep öyle devam mı ediyo.yoksa yavaş yavaş ara ara yoklayıp zamanla artıyo mu.bugün miden pek rahatsız.midemdeki bir düğmeye basılmış gibi.hafif baş dönmesi de var.arada azalıyo arada artıyo ama çok şiddetli değil.rahatsızlık veriyo biraz sadece
Aynen bunu merak ediyordum. Böyle bir keyifsizlik, bulantı gibi durumlar oluyor sabah ama şiddetli değil. Yiyebiliyorum yine. Yemezsem asıl kötü hissediyorum. Acaba açlıktan herkeste olabilecek bişey mi onu bilmiyorum :)

MavigulMai MavigulMai canım ben daha bebek planlamaya başlamadan önce eşime soy ismi mecburen senden olduğu için isimlerini ben koyucam hem de kendi kızlık soyadımı (hem kıza hem erkeğe uygun) koyucam demiştim. Şimdi adını ne koycaz diyo ben direk kendi kızlık soyadimi yapıstıriyorum, herşey adaletli olacak olmalı :sinirli:

Ah canim kendini de bebegini de uzme dicem.ama suan hormonlarinda verdigi bir inatla sinirlerin daha gergindir.Erkekler nedense hep daha gec buyuyor eminim ileride nasip olsun diger cocuklariniz olsun neden boyle yapmisim der.benim ablamlar bu durumu yasadi.Ilk erkek toruna tutturdu babasinin adini koydu bizde 4kiz kardesiz baska erkek yok o yuzden ablamda madem oyle bende babamin adini koycam dedi cocugun adi hem uzun hemde eski isimlerden.o tarafa gidince o ismi soyluyorlar bu tarafa gelince biz digerini soyluyoz cocuk okula basladi optik forma yazik bitanesini secip yaziyo.olan cocuga oluyo.benimde uzun bir ismim var bide bende zamaninda inatla kizlik soyadimi da kullnamayi tercih ettim.Ispanyollara dondum uzun isimli :KK76:.biraz sakinlesince bu ornegi verebilirsin.bide soyle dusun basta sanki o isimle kayinpederini cagristircakmis gibi oluyo ama cocuk dogunca o sahsina munhasir biri oluyo o isim bebegini hatirlatiyo sana baska kimseyi degil.

Yani o babasının ismini koyarsa bende kendi babamın ismini koyacam başka bi isim koymam ki. Belki başka erkek cocugum olmicak böyle saçma sapan inat isimler konulmuş olacak sevdiğim beğendiğim istediğim bi ismi koyamıyorum cocuguma ya böyle saçmalık olabilir mi .. İnsan heveslenir cinsiyeti öğrenir mutlu okur hemn bi isim telaşına düşer heyecanlı mutlu bi şekilde isim arar karar verilir bizde kavga ve inatla isim konulack çok saçma. Ama bunu anlamk istemiyo işte kalın kafalar. Peki ablarla naptı diğer cocukların isimleri için falan. Veya enişten pişman oldu mu

MavigulMai MavigulMai canım ben daha bebek planlamaya başlamadan önce eşime soy ismi mecburen senden olduğu için isimlerini ben koyucam hem de kendi kızlık soyadımı (hem kıza hem erkeğe uygun) koyucam demiştim. Şimdi adını ne koycaz diyo ben direk kendi kızlık soyadimi yapıstıriyorum, herşey adaletli olacak olmalı :sinirli:
Zekice çözüm :)

Ay canım ne güzel onu bende diyorum ama yok erkeği ben koyayım kıza sen ne istersen onu koy hiç karışmam dio bi erkek cocuk takıntısı yapıyo yani .. Kızlık soyadın ne ki. Ay bende mi kızlık soyadımı koysam erkek için uygun.

Yani o babasının ismini koyarsa bende kendi babamın ismini koyacam başka bi isim koymam ki. Belki başka erkek cocugum olmicak böyle saçma sapan inat isimler konulmuş olacak sevdiğim beğendiğim istediğim bi ismi koyamıyorum cocuguma ya böyle saçmalık olabilir mi .. İnsan heveslenir cinsiyeti öğrenir mutlu okur hemn bi isim telaşına düşer heyecanlı mutlu bi şekilde isim arar karar verilir bizde kavga ve inatla isim konulack çok saçma. Ama bunu anlamk istemiyo işte kalın kafalar. Peki ablarla naptı diğer cocukların isimleri için falan. Veya enişten pişman oldu mu
10 yil sonra evet pisman belki daha oncede olmustur ama benim gozlemdledigm bu cunku ilk evlendiginde cok toydu.simdi 35 lerinde.saka gibi ama 2 ser oglu daha oldu ve istedikleri ismi koydular ona :) ilk cocuk kurban oldu yani

Meraba kizlar bugun betahcg baktirdim sonuc 188 ..bugun 4+3ūm. Siz o haftadayken hcg kac cikmisti ?bu deger normal mi sizce. Bu arada hala pembelibeyazli akintim devam ediyor

Kızlar bu mide bulantısı bir gün aniden başlayıp hep öyle devam mı ediyo.yoksa yavaş yavaş ara ara yoklayıp zamanla artıyo mu.bugün miden pek rahatsız.midemdeki bir düğmeye basılmış gibi.hafif baş dönmesi de var.arada azalıyo arada artıyo ama çok şiddetli değil.rahatsızlık veriyo biraz sadece
Benim ara ara yokluyordu vurup gidiyordu.
Şimdi saatlerce sürüyor, daha da şiddetlenmesin diye dua ediyormm. Henüz kusma olmadı.

Ay canım ne güzel onu bende diyorum ama yok erkeği ben koyayım kıza sen ne istersen onu koy hiç karışmam dio bi erkek cocuk takıntısı yapıyo yani .. Kızlık soyadın ne ki. Ay bende mi kızlık soyadımı koysam erkek için uygun.
Uygunsa koy bence benim de en büyük hayalim buydu de, isim koyma annenin hakkı olmalı zaten soy isim otomatik erkekten geliyo, ayrıca babasının adını koyunca isim ve soy isimde aynı olacak dedeyle, ne gerek var ki ailede aynı isim ve soyisim olmasına.

Meraba kizlar bugun betahcg baktirdim sonuc 188 ..bugun 4+3ūm. Siz o haftadayken hcg kac cikmisti ?bu deger normal mi sizce. Bu arada hala pembelibeyazli akintim devam ediyor
Canım ben 4+1 ken 1823 çıkmıştı ama ne çıktığı önemli değil ikiye katlayarak artması önemliymiş benim Dr um bu şekilde açıklamıştı.

kızlar geceden beri olan ağrımın sebebini belli oldu ishal olmuşum :KK43: kahve içtim haşlanmış patates yedim başka ne iyi gelir bikaç saate geçmezse doktora gidicem ama hap falan verir mi bilmiyorum.mahvoldum :KK43:
Bende başlarda hep ishal dim. Günde 4 defa tuvalete çiktigimi biliyorum.
Şimdilerde geçti ilaç falan kullanmadimm

10 yil sonra evet pisman belki daha oncede olmustur ama benim gozlemdledigm bu cunku ilk evlendiginde cok toydu.simdi 35 lerinde.saka gibi ama 2 ser oglu daha oldu ve istedikleri ismi koydular ona :) ilk cocuk kurban oldu yani

Kesin benimkide pişman olacak şuan benle inatlaştığına çnkü zıtlaştığımz konularda hep ben haklı çıktm ve hep haklıymışsın dedi ama isim konusunda diretiyo pişman olacak biliyrm ama cocuk gümbürtüye gitsin istemiyrm o yğzden o inat ettikçe bende edecem koydurtmayacam

X