2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Cnm benim eşim tek erkek o da babasının ismini koymak istiyor ben doğal karşılıyorum aynen senin eşinin dediği gibi iki isimli olacak eğer erkek olursa birini ben koycam. Benim kızımın ismi elif öykü bazen elif diyorum bazen öykü bazen elif öykü diyorum hepsini biliyor ve hiç kafası karismiyor bunun için şimdiden kendini üzme bir de özellikle okul zamanında iki isimli olanların genelde ikinci ismi kullanılıyor bence sen de sürekli kendi istediğin ismi söylersen bir süre sonra o da aynı isme alışır onu söyler. Gerçi daha cinsiyet bile belli değil şimdilik kendini üzme bunu düşünme.

Evet daha cinsiyt bile belli değilken çok saçma bu konuşmalar ama dünkü tartışma cok zoruma gitti işte. O babasının adını koymaya inat ederse bende babamın adını koyacam ikinci isim olarak yani başka bişe koymam onun babası benim babamdan daha kıymtli değil yani . Saçma bi isim olacak ama öyle yaparsa bende saçmalıcam işte. Ya onun hayalleri var da benimde hayallerim var işte . Bende hep hamile kalayım cinsiyeti öğrenelim snra beraber isim düşünelim birlikte koyalım falan hep böyle şeyler hoşuma gitmişti bnmde hayalim buydu oda benim hayalime saygı göstermiyor şuan .

Kızlar folik asit içmemenin ne gibi zararları olur bebeğe :KK43: İçmiyorum korkuyorumm
Önceden annelerimiz , ninelerimiz zamanında ne beta hcg vardı , ne folik asit , ne başka bir ilaç ..
Yine sağlıklı doğum yapmışlarr , gerçi bebek ölümleri de oluyormuş o zamanlar..
Bunları düşünerek rahatlatmaya çalışıyorum kendimi ama yine de çok üzülüyorum içmediğim için

Kızlar folik asit içmemenin ne gibi zararları olur bebeğe :KK43: İçmiyorum korkuyorumm
Önceden annelerimiz , ninelerimiz zamanında ne beta hcg vardı , ne folik asit , ne başka bir ilaç ..
Bunları düşünerek rahatlatmaya çalışıyorum kendimi ama yine de çok üzülüyorum içmediğim için
Bilemiyorum ki canım ben düzenli kullanıyorum ama yengem kullanmadı düzenli bebek sağlıklı doğdu yediklerine dikkat et Allaha emanet ne diyelim

Omuriliğin kapanmasına yardımcı oluyormuş folik asit.nöral tüp defekti hastalığı adı sanırım.benim kullandığım folikasit mercimek kadar belki daha küçük yutma problemi yüzünden içemiyorsan adını verebilirim

canım folik asit beslenmeden kaynaklı çocukta oluşabilecek anormallikleri önlüyo.şart değil ama hiç bi zararı da yok.internete folik asit içeren besinler yazıp hangilerinde varsa onları da yiyebilirsin besinlerin içinde de bulunuyo yani

Folik asit içeren yiyecekler ye dicem.miden kötü biliyorum.bence kandan folik asit düzeyine bakıyorlar vücutta yeterince varsa gerek kalmaz ama sınırın altında ise içmen gerekebilir.

Folik asitin büyüklüğü küçüklüğü değil sorun , bulantımı arttırıyor. Vicdan azabı içindeyim. Hamilelik öncesi gynoferon kullanmıştım 2 kutudan fazla , ama folik asit vücutta depolanmıyormuş ki :KK43:

Benim doktorum hamilelik düşünmeden 3 ay öncesinde kullanmamı istemişti , bebekteki anormal gelişimi önleyeceğini söyledi ha kullanmasan da çok sorun olmaz sosyo ekonomik düzeyi düşük gebelerde beslenmeden kaynaklı eksiklik olabilir işte ceviz balık et vs yiyemeyen kadınlarda gibi açıklamalar yapmıştı.ama tabi riske atmaya değmez bence ve bu söyledikleri hamilelik öncesi süreç içindi tatlım ben neredeyse 6 aydır kullanıyorumdur

Ya bende işte bu tartışmalardan bıktığm için hep kız istiyorum . Ama erkek oldgu an yine başlayacak isim mevzusuna . Bide erkeklerin içine doğuyormuş öyle diyolar bende hamileliğimi öğrendiğim günden beri oğlum oğlum diyip duruyo :ukala:
Ah canim kendini de bebegini de uzme dicem.ama suan hormonlarinda verdigi bir inatla sinirlerin daha gergindir.Erkekler nedense hep daha gec buyuyor eminim ileride nasip olsun diger cocuklariniz olsun neden boyle yapmisim der.benim ablamlar bu durumu yasadi.Ilk erkek toruna tutturdu babasinin adini koydu bizde 4kiz kardesiz baska erkek yok o yuzden ablamda madem oyle bende babamin adini koycam dedi cocugun adi hem uzun hemde eski isimlerden.o tarafa gidince o ismi soyluyorlar bu tarafa gelince biz digerini soyluyoz cocuk okula basladi optik forma yazik bitanesini secip yaziyo.olan cocuga oluyo.benimde uzun bir ismim var bide bende zamaninda inatla kizlik soyadimi da kullnamayi tercih ettim.Ispanyollara dondum uzun isimli :KK76:.biraz sakinlesince bu ornegi verebilirsin.bide soyle dusun basta sanki o isimle kayinpederini cagristircakmis gibi oluyo ama cocuk dogunca o sahsina munhasir biri oluyo o isim bebegini hatirlatiyo sana baska kimseyi degil.

X