2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305

Bir iki defa denemedim canım. Ben de senin gibi blw Türkiye grubuna üyeyim ve takip ediyorum. Gün içinde birkaç kez eline yemesi için veriyorum ancak yemiyor. Yaklaşık 1 ay oldu denemelere başlayalı. İştahsız bir kız benimki.

Sütü de kendi bıraktı. Zaten mama destekli gidiyordu. Doğumdan bu yana. Benim hormon problemim var. O yüzden hep yetersizdi ürettiğim süt miktarı. Yavaş yavaş bıraktı. Önce bir göğüs sonra diğer göğüs. Önce gündüz sonra da gece emmeyi bıraktı. Sağdım verdim bir süre. Ancak evde onunla uğraşırken emdiği sıklıkla sağamayınca iyice çekildi süt.

Ay geçti bizim o dönem baya oldu arkadaş 5.5 aylık emekleyince beni de yükten kurtardı evde keşif yapıyor geze geze. Kanguruda taşımıyorum artık arabasında geziyor. Aman olsun yaa yapışık yaşa bir süre geri dönmez o günler :) onlar kendilerine baksın kuzun mis gibi güven alıyo annesinden. Bizim diş faslı başlamadı daha geç çıkacak heralde. Çok giremiyorum buraya malum kız yerinde durmuyo, yemeğiydi dışarı çıkarmasıydı işiydi derken gün geçiveriyor anlamadan. Bizim yeni sorunumuz uyku oldu. Koynumda uyuyor arkadaş level atladı.. yenidoğanken uyanmadığı kadar gece emmeye uyanıyor. Allah hepimize kolaylık versin diyorum senin durumun normal bence anormallik yok sevgiyle anne sıcaklığıyla büyüyor kuzu :)

Ne kadarlık senin bebeğin? Bu yedirdiklerinden sonra mama ya da süt veriyor musun? Ben ne zaman memeye ihtiyaç hissetmeden doyar ek gıdayla diye merak ediyorum da
Canım bebeğini ek gıdayla doyurma işini 1 yaşa kadar unut :) ek gıda adı üzerinde. 1 yaşa kadar temel besin amne sütü, %90 senden alacak, yokluğunda da formül mama. O zamana kadar yemek yemeye alışacak sadece bu :) tatsın yeter.

Sen de blw ile mi ilerliyorsun :) ay ben 3 gün gün kurusu verdim çok fena pişik oldu alerjisi var galiba. Şeftalide de yüzü kızarmıştı :/

boza teşekkürler tarif için Mamayı eşim vermeye çalışmış ama almamış. Bakıcı içirebilmiş ama ona soramadım, nasıl başardın diye.
Auralee ben işteyken idare edebilecek kadar bişeyler yese 7-8 saat kadar diye arayıştayım:/
Diş için aman beklesin kızın o da ayrı bi sıkıntılı dönem. En azından eliyle dişliğini ya da verilen şeyi tutsun da onla avunabilsin biraz. Bizim de gece uykuları 1 max 1 buçuk saat aralıklar şeklinde.

Sen de blw ile mi ilerliyorsun :) ay ben 3 gün gün kurusu verdim çok fena pişik oldu alerjisi var galiba. Şeftalide de yüzü kızarmıştı :/

Blw'nin bebeğin kendisi yeme kuralı haricinde sistemini uygulamaya çalışıyorum ama besleme şekli klasik yöntem :)

Ben öğlen eve geliyorum ama sabahtan öğlene kızım süt içmiyor.Mecburen hızlandık ek gıdada aç kalıyor ağlıyor vs.Peynir yumurta denedik sıkıntı olmadı her gün veriyoruz onları.Ekstra olarak da bi sebze veya meyve veriyoruz akşam üstleri.Böyle böyle devam ediyorum şimdilik.

Evet aynen rahatsız ediyor o pütür ilk kızımda yaşadım ben , bunda direk ezerek verdim bir haftada kavradı valla çiğnemeyi falan boşa diyorum ilk kızımda elde blendır uğraşmış durmuşum

Bizimki emme konusunda bi acayip oldu bakınmayan emmiyo zorla emziriyorum ek gıda olayından desem 2 kere çok az miktarda veriyorum ses duyduğu anda çekiyo kafayı etrafı eklicem diyede aynı şekilde napıcaz bilmiyorum daha erken memeyi bırakmasa iyi

Bulgur vermedim henüz ama pirinç ve irmik koyduğum oldu.

Biber eklemiyorum ama piriñc ince bulgur irmik ekliyorum

sağolun canlar....2 gün sonra kontrol var, sorayım biber işini.domates ver dedi ama vermedim.yoğurda başla dedi ki çok korkuyorum.hiççç niyetim yok.süt alerjisi çıkmadı testte..koluna yoğurt sürdüm, tepkime olmadı, yedirmeye çokk korkuyorm.ben bir haftayı geçti, yoğurt be peynir yiyorum, çok şükür kanama olmadı.oğlumda ne rahattım ya ek gıdada.bunda çok korkuyorum.

Ben de varim :)
12 mart dogumlu benim kizim da. Hala tadim yaptiriyorum. Herseyi bi kere denemek istiyorum elimden geldigince. Simdiye kadar kabak, patates, havuc, su kabagi, avokado, yogurt ve muz denedik. Yogurdu kisa kesmek zorunda kaldim gerci tekrar vericem sonra, eksimis biraz iskence oldu yavruma :) Bi de ispanagi sadece 1 kere kasik ucuyla tattirdim, cesaret edemedim onu tam denemeye. Gecen gun ilk defa su verdim kabiz olunca. Nefes nefese icti kuzum ici yanmis :))
3 gun kuraliyla aklimdaki herseyi denedikten sonra 7,5-8 ay civari karisik sebze-meyve-corba vs olaylara girmeyi dusunuyorum. Acelem yok :) Rondodan gecirmiyorum ben de. Cam rendeyle puturlu veriyorum. Tam cozemedi galiba yeme isini henuz ama ben ogune gecene kadar alisir.
Ben de blw'yi yemegi eline tutusturma kismi haric yapmaya calisiyorum. Bakalim eninde sonunda kapcaklar bu isi :)

Pekmez pişince kansorojene dönüşüyor bilginiz olsun

Tattır canım 3 gün bise olmazsa yedir yoğurt iyidir insallah çıkmaz da yer bebiş

dr a sor genede su artık düzenli içmeleri gerekir diye biliyorum ki bende veriyorum suluk biberonuyla sık sık içiyo her seferindede heycanla susamış şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…