2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Geçmiş olsun canım. Dişten bende çok korkuyorum. Sürekli kaşıyo bizimkiside inşallah çabuk geçer bu süreç.

bende uzun zaman sonra kendim yaptım yoğurdu biraz eksi oldu ama biraz ... ama bizim kız yemiyor ya ishalden dolayi yada eksi geliyor hatta labne peynirimi bile yaptim

Mayası ekşidir belki, meyve tadımı yaptırdıysan öyle deneyebilirsin yoğurdu. Sever bence o zaman :) peyniri ben de yapıcam vermeye başlayacağım zaman. Labne ve lor düşünüyorum inşaallah.

Kızlar az önce bir tatlı kaşığı tarhana çorbası tattırayım dedim hiç beğenmedi yemedi

Kızlar ben lohusalıkta bi 15 gün kadar ruhen kötüydüm sonra düzeldim sonra ailevi problemler hep stresli geçti. Yakup zor bir bebek biliyorum ama çevreme anlatamıyorum haliyle stres yapıyorum hep stresliyim sadece yakup keyifliyken çok mutluyum oğlumu sürekli kucaklamak istiyorum ona yeterince sevgimi veremediğimi düşünüyorum o ayakta uyuyo uyanınca eve onun mamasına koşturduğum için hep ilgilenmiyormusun gibi geliyo. Acaba lohusa depresyonunda olabilirmiyim.

I isimx canım bebe biskuvisini sen kendin mi yapıyorsun ben yaptım ama pogacamsi oldu bisküvi gibi olmaadi
Aslında klasik kurabiye ekstradan vitamin katmak için muz pekmez ceviz vs katıyorum tarif : 2 yumurta 100gr tereyağ 1 şu bardağı tam buğday un yarim su bardağı nişasta 1 adet muz 2 yemek kaşığı pekmez yoğurup istenilen şekil verilir 180 derece fırında pişirilir içine ayına göre ceviz fındık badem de katılır ilerde

Lohusa depresyonu değil aşırı yorgunluk ve tükenmişliktir bence onun adı life..bi de etraf sağolsun bizi daha da tüketmek için var sanki:/
Güya dinlenmek için gittin ama birsürü çeneyle mücadele etmek zorunda mı kaldın,noldu? Ben de yazın annemlere dinlenmek için gitmiştim, ailevi sorunlarla uğraşmaktan daha da beter olmuştum. Bebekli yaşam çok zormuş gerçekten. Kimseyi dinleme, oğlunu annenlere bırakabildiğin kadar bırakıp kendine vakit ayırmaya çalış mümkün mertebe. Dönüşte diş serisinin devamı gelecek dişli dönem daha da zormuş yavruların

Auralee sen nasılsın? Nelerle meşgulsün? Ara ara aklıma geliyorsun, kızımla bütün gün yapışık haldeyken:) senin kız şimdi de kucağa gelmiyordu değil mi?
Ben burda bi tane bile insan yavrusu görmedim kucakta. Hep bebek arabasında ya da oto koltuğunda. Ben de ilk günler anneannemin şalına sarıp kucağımda tutuyordum herkes dönüp dönüp bana bakıyordu bi de kucağında tutmaaaaa,kucağında tutmaaaa diye nasihatler bi ton:) benim kız da kucaktan bırakınca öyle bir ağlıyor ki sanırsın bi yeri çıktı,kırıldı. Napıcam ben yaaaa, level atlamış bir anne olarak bana bişey de nolur geçecek de..sizde diş faslı başlamış mıydı bu arada?

bizim kiz da öksürük ve hapsirikta basladi

galiba öyle yorgunluk ve çevre faktörü bi kurtulamadım dillerinden :\
birsürü tantana uyutma uyanık kalsın emzirme kusacak çok yerse kucağa alma vs vs. Neyse bizim evden çıkıcam başka bi boş daire var alıp başımı oraya gidicem bebekle bizimkilerde beni gezmeye filan götürücek öyle anlaştık burdayım daha yoksa c.tesi bilet alıyordum :\
Diş gerçekten zormuş yaaa benim kız ilk dişte çok zorlanmamıştı,şimdi ikinci patladı patlayacak ama kaç gündür gece gündüz perişanız
evettt kesinlikle birinciyi hiç anlamadım kontrol etmeseydim çıktığından haberim olmazdı 2.de perişan oldu ateş halsizlik vs gece oturduk diş kaşıyorduk paşamla taze fasulyeyle

bizim kiz da öksürük ve hapsirikta basladi
geçmiş olsun demek hastaymış annesi dişten değilmiş biranönce iğleşir inşallah

Kızlar, fazlaca terleme diş çıkarma belirtilerinden midir? Benim kız özellikle ilk dişte soğuk soğuk terlemişti,şimdi de soğuk değil ama bayağı terliyor,kafası özellikle

Günaydın kızlar bugün ilk defa oğluma kahvaltı tattırdım 3 tatlı kaşığı kadar yedi ama isteksiz yedi vermeye çalıştım. Kahvaltıda 3 tane bebe bisküvü çeyrek kadar yumurta sarısı, bir çay kaşığı labne , yarım çay bardağına yakın ihlamur, bir çay kaşığıda pekmez koydum. Bu şekilde hazırladım. Sizler Nasıl veriyorsunuz içine neler koyuyorsunuz ? Yazarsanız iyi olur. Bu arada anne sütüne devam.

Bizde 4 ogune gectik kahvaalti meyve corba yogurt.5 ogun olmasin anne sutunu alsin diye bir gun sebze corbasi zeytin yag koyup bir gunde tarhana ama at sulu pirincli yogurt corbasi hafif et suyu bezelye corbasi et sulu gene bir gun zeytinyagli bit gun et sulu corba dan biraz daha kivamli veriyorum
Kahvaltimiz ince bir kibrut kutusu peynir 1 yumurta sarisi 2 cay kasigi pekmez en son ☺
Bi 7.5 ayligiz 15 gun sonra 8 ayi doldurmus olacagiz.yumurtaya soyle gectik ceyrek verdim ilk 3 gun sonra yanrim verdim 3 gun daha sonra butun sari yumurta
Hic acele etmeyin bebegibize gore ilerleyin bizimki pek puturlu sey sevmiyordu herkes alismaz falan dedi ama simdi yiyoŕ.ek gida bir surec tiksindirmeden dozunda vermek onmli bnce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…