2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Pekmez pişince kansorojene dönüşüyor bilginiz olsun
Teşekkür ederim bilgi için pekmez koymayalım arkadaşlar ozaman tahin de koyuyorum ama bi sıkıntı yoktur heralde onda ozaman yoksa sırf tahin koyarız zaten büyük oğluma yapmıştım buna daha yapmadım daha cici bebe cok vermedim diye dikkat ederiz

Özel değilse sebebini sorabilirmiyim
büyük kızımın 7 aylikti deldirdigimde küçükken ikide bir eli kulağına gidiyordu biraz büyüdü kupenin teki kaybolup durdu kaç tane küpe aldım bilmiyorum sonra okul zamani bisey olur korkusuyla cikarttik bi dahada kendi takmadı,zaten altından başka biseyi kabul etmiyordu cildi.sonra imamı gazalinin bi kitabinda kulak deldirmeyi iyi gormedigini okudum hepten soğudum ortancanin da deldirmedim bunu da düşünmüyorum

dr a sor genede su artık düzenli içmeleri gerekir diye biliyorum ki bende veriyorum suluk biberonuyla sık sık içiyo her seferindede heycanla susamış şekilde
ben de 6. aydan sonra az az ver ama 1 yasindan sonra duzenli ve bol ver diye biliyorum. Karni suyla dolmasin ya da karin agrisi yapmasin diye. Bi dahaki gidisimde sorayim doktora

Kızlar merhaba benim sat 3 agustos aşılama tarihim 14 ağustos 5+4 de keseyim gördük 7+0 da gittik kese vardı Dr boş gebelik olabilir dedi Siz ne zaman gördünüz fasulyenizi yazarsanız sevinirim teşekkürler

ay ne guzel hepiniz biseyler baslamis yediriyorsunuz, kizim 6 mart dogumlu ama ne yapsam yemiyor, blw denedim catalla ezdim blendirdan gecirdim hic bise kar etmiyo. bide ben yedirmeye calistikca daha da ters tepti memeye yapisti ve sinirli surekli aglayan bi bebege dondu oysa ki hic aglamazdi. of cok mutsuzum bana bi fikir verin nolur

Meyve yada yogurttamı yemiyo severler ama bilemedim açtıŕ belki alıyosa ama aç olsa geri çevirmez

Blw'nin bebeğin kendisi yeme kuralı haricinde sistemini uygulamaya çalışıyorum ama besleme şekli klasik yöntem :)
Aa tam tersini duydum seninkini ilk kez duydum :))
Şeftali alerjik bi meyve büyük oglumunda yanakları bebekken kızariktı bilmiyodum geçen sene testte çıktı alerjisi varmış şeftaliye
Hadi ya ilk kez duydum. Normalde blwde alerji riskli gıdaları sonradan veriyorlar ama ilk tadım listesindeydi verdim kızardı çocuk. Artık diğer yazı bekleyecek yemek için.
Ben blw konusunda pes etmemeni öneririm. İlk verişte zaten yemesini beklememek lazım. Tanıyacak keşfedecwk sonra yavaş yavaş öğreniyor onu yemeyi. Zaten aceleye de gerek yok ek gıda hemen alıp tıka basa doymasını gerektiren bir şey değil şu an. Şu an ek gıda veriliyor ki bebek keşfetsin. %90-95 anne sütü yokluğunda mama onun temel gıdası.

Kızlar, kahveyi ne sıklıkta tüketiyorsunuz? Ben bi fincan türk kahvesi(bunu sabah) ,bi cupa da nescafe(bunu da akşam) tüketiyorum. İkisini de içmesem ne kafamı toparlayabilir,günden bişey anlayabilirim. Ne de ders çalışabilirim. Ben çok tüketmiyorum diye düşünüyorum ama sizce çok mu? Siz tüketiyor msnz? Ne kadar?

Bu arada mavi_lina nerelerdesin? Kıvırcık ın nasıl? Ne durumda?
LifeandFeel sen naptın? Tatil nasıl gidiyor? Dişlerde son durum ne?
Benim fıstık ikinciyi patlattı,diğerleri de sıraya girdi galiba. Geceleri yarım saat max 1 saate ayaktayız

Canım yoğurtta mı sevmedi? Genelde yoğurdu seviyor çünkü bebekler. Meyve de seviyorlar. Denedin mi bunları?

Yani sağlıklı bir beslenme yöntemleri var, mevsim sebzesi, meyvesi veriliyor, hangi ay ne verilmeli o da çok sistemli. Tariflerinden de baya not alıyorum ama tepsisine koyup yemesini bekleme işinde yokum :) onu beceremem ben, paniğim ve pimpirikliyim maalesef bir de daha önce de bahsetmiştim ya, etrafa kabul ettirme meselesi var ki, benim daha tam içime sinmemişken kabul de ettiremem malum. Bir süre ben besleyeceğim bakalım :)

ben içtiğimde bebekte uykusuz oluyor ondan korkarak tüketiyorum canım

bizimki 2.yi 4 gün sonra patlattı bir gece çok huzursuzdu sonra epey rahatladık şuan çok keyifli mutlu elimi ısırıyor çok canım yanıyo uyanıkken yere bırakıyorum emzirmeden doyurmadan doyurmaya alıyorum en önemlisi diş zamanında emmesi düzeldi eskisi gibi çılgınlar gibi red yaşamıyoruz çok şükür ama tabi tamamen bitmedi. C.tesi eve gidiyoruz oğluma besin deneyip menüsünü genişletme fırsatım bile olmadı kalabalıktan evinin yolunu iple çekiyorum hiç ilgilenemedim sesi de çıkmayınca kuzumun . Sen nasılsın diş tamamen patlayıp dışarı attım mı eğer tam değil ucuysa birazıysa rahatlamaz daha tam attıktan sonra rahatlar. Bizim öyle oldu. Biran önce geçer biter inşAllah. Öpüyorum tatlı kızceni :)

Kızlar benim oğlan emekler gibi duruyo göğsünün üzerine öyleyken kendini atarak ilerliyor nezaman emeklemeye başlar tahminen. Benimkinin 1 ay küçük kuzeni komando gibi gidiyor maşAllah hızlı çekim gibi :) her çocuk nekadar farklı kendine özel

Bizde de sürünme yok. Yaklaşık 1.5 aydır bacaklarıyla kendini itiyor ama kollarını kullanmak aklına gelmiyor çocuğumun :)) kafasını sürüyor nedense. Koordinasyon henüz gelişmedi. Emekleme pozisyonunu da alıyor ama eller yerinde durunca başarılı olamıyor haliyle ve sinirlenip ağlıyor o zaman :)

Benim fındık kurdum dün akşamdan beri "bbuuba" diye dolanıyor ortalıkta. Isırmamak çok zor o ağzını öyle yaparken :) ay çok keyifli bir dönemmiş bu
bizimki babası daha 3 aylıkken baba dedirtti hediye aldı ona şimdide dedesi dede dedirtti anne demeyi bıraktı beee beee diyo ble ble ebbe ebbe ga ga de de diyo çok şirinler gerçekten Allah kötülüklerden esirgesin yavrularımızı.

LifeandFeel benim kızın da ikinci dişi tamamen çıktı ama acaba başka dişler mi geliyor diye düşündüm ama bilemedim. Bu arada benim kız dönmüyor bile hala.
tota00 çok eğlenceliymiş hakkaten agulamadan çıkıp ses çıkarma dönemi:) insan mest oluyor değil mi
Benim kız da dün bi kadın onu sevince utanır gibi bişeyler yaptı,bana sırnaştı. Kadın da ben de sevinçten bi hal olduk

2 haftaya halleder ozaman maşallah bizimki halaa dönerek gidiyo :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…