2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Merhaba arkadaşlar bende gözümde sorun var retina diye halk bilinen tavuk karasi bişey. Kızıma yuvarlanıyor o konuda gözümü kızımdan ayrilamiyorum çok dikkat ediyorum emeklemeye istiyor fakat nereye gidicem bulamıyorum baktım önümde. Kalpten gidecektim çok korktum kızım öyle bana bakıyor ne oldu anne diye. Ama gözümün tedavisi yok maalesef elimden geleni yapıyorum beşiğe koyuyorum daima. Yere bırakamiyom bı yere giderken. Mutfağa yemek yapmaya gideceksem kızımı beşiğe bırakamiyom kim bilir çarşafı kendine boğulursa Allah korusun aklım almıyor pusete koyup masanın üzerine koyuyorum tabi kemerleri bağlıyorum büyüyünce emeliycek tabi benim için çok zor olucak napacagimi bilmiyorum Allah'a dua ediyorum ne olur kızımı koru diye. Rabbime çok. Şükür ama yinede çok dikkat ediyorum bide işitme kaybim var. Çocuğumun engelli annesiyim ama büyük emeklerle büyütmeye çalışıyorum.(

Oğlum bu ay sonu 6. Ayını doldurcak şimdiden bi şeyler tattırmaya başlamak istiyorum ne önerirsiniz deneyen anneler? Yoğurt vericem de sebze olarak kabakla mı başladam nasıl yapsam bilemedim
Benim oğlumda 6. Ayı dolduracak daha sebze vermedim. Sadece şeftali ya da armut cam rendede rendeleyip veriyorum bir de öğleden sonra yoğurt veriyorum. Sütünü de alıyorsa acele etme sebze için ben 6. Aydan sonra tattırmaya başlicam. Şimdilik bu yazdıklarımı veriyorum canım.

Rabbim şifa versin. Bebeklerimizi sağlıkla büyütmeyi nasip etsin Rabbim hepimize.

Merhaba hanimlar ben Mayis anneler grubundanim. Bebgim 4 aylik yakinda ek gidaya baslamak istiyorum. Siz nasil basladiniz doktorum diyor ilk gün bi cay kasigi sonraki gün iki sonra üc cay kasigi. Sizde mi öyle yaptiniz yoksa istedigi kadar veriyormuydunuz. Simdiden tesekürler

kızlar bidigimin ateşi var ve kakası ishal şeklinde ates düşürücüyu kaç dereceden sonra veriyim bide makat yada koltuk altını mi baz aliyim

çok geçmişolsun cnm.yeni okudum.nasıl bebeğin şimdi?kusma ateş ve ishal varsa ihmal etme....ben geçenlerde dizanteri oldum bende de aynıları vardı.dr salgın var demişti.inşallah seninki diş kaynaklıdır.durumu yaz emi.....bi de ilaç için 4saat ara vermek gerek.içtiği ilacı yarım saat geçmeden kusarsa tekrarlayın demişti doktoru ama çok gelir diye vermemiştik biz..

4. Ay erken canım emmiyormu süt yetmiyosa formül mama ağıŕlıklı gitmelisin burda 7. Aya giricez tereddüt ediyoruz tadım aşamalarındayız ama karar senin vermek istiyosanda istediği kadar değil 2 çay kaşığı kadar tartırarak vermelisin 2 hafta kadar az az sonra hafif öğünler halinde

Gittinmi dr a bi sorun yoktur umarım haber bekliyoruz
dr gittim çok şükür şimdi iyiyiz ateşimiz dustu ishalimiz durdu dün dr da bi şey diyemedi şu veya bu sebepten bu aylardaki bebeklerde oluyor diyebildi serum bağladı tabi serumu takana kadar aglamaktan mahvolduk 11.30 da basladi 14.45 bitti serum eve gel kizi kurstan al derken akşam oldu hanı birisi demis ya çocuğumun hasta olduğuna yanmamda huyunun değiştiğine yanarım bizimki o hesap oldu ağlama nöbetleri kucakta bile sıkılıyor uyumak bile istemiyordu zar zor sakinlestirdim uyuttu'ink cok sukur sabah gulucukler uyandik

Geçmiş olsun çok şükür atlatmissiniz ilk ve son olur inş

Mama kullanan arkadaşlar..mamayı actıktan sonra 1 ay ıcerısınde tüketemediniz dıyelım atıyorsunuz degılmı ( ben attımda ) zaten içiremedımde

Oğlum besın alerjili aslında sadece anne sütü veriyorum. Alerjıden dolaylı 4. Aydan ıtıbaren kılo almadı duraksadı boy uzuyor nörolojık olarakta ıyı mamayı besın alerjısı cıkmadan once dr aldırmıstı evolvıa zaten içiremedım mamaya baslattı dıye dr degısıklıgı yaptım besın alerjısı denıldı mamada sut bazlı cope attım oyuzden sordum

Bizimde durum aynı o yüzden sürekli çöpe attık. 3 aydır 1 kilo bile alamadı tam sizinde yavasmi yoksa durdumu tamamen ?

Kızlar ek gıdaya geçtik ne yapacağımı şaşırdım öğünleri nasıl ayarlıyorsunuz ben vakitleri çok ayarlayamıyorum sizler nasıl yapıyorsunuz bi fikir verseniz birde ek gıdaya başlayalı sanki daha az emziriyorum acaba fazla mı yükleniyorum yemeğe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…