2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
doktora gittim. alttan muayene etti. kese var kalp atisi yok henuz cok kucuk dedi. dusuk oluyor olabilir dedi. kanama hala var. pembe kahverengi arasi bisi. doktor muayenede de gordu zaten. progestan vermedi. ilacin etkisi kesin kanitlanmadigi icin biz vermiyoruz ozellerde veriliyor dedi. asistandi sanirim. yarin kendi doktoruma gitcem
Canim daha cok kucuk benim de gorunmemisti 5 arti 5te. Canini sikma sen

Arkadaslar kimse neden bana cvp wermio :KK43:( grip oldum kusma bi yandan grip icin önerilerinizi bekliorum :KK43:

Günaydın, öncelikle çok geçmiş olsun. Gebelikte grip olunduğunda ne yapmak lazım inan benimde tam olarak bir fikrim yok. İlaç olmaz, bitki çayları olmaz sonuçta. Üstelik kusuyorsan iyice halsiz düşmeden bir doktora görünmeni tavsiye edebiliyorum ancak. Tabi bir de iyi beslenip bol bol dinlenmelisin. Umarım çabucak iyileşirsin.

Arkadaşlar benim adetim hep lekelenme ile başlar ve ertesi gün yoğunlaşır kırmızı pıhtı halini alır. 3 gün önce lekelenmem oldu adetim başladı sandım. Ama 3 gündür kahverengi pembe lekelenme olarak devam etti, yogunlasmadi. Çok stresli bi dönemden geçiyorum ondan etkilendi doğru düzgün olmicam heralde bu ay dedim. Sonra aklıma yerleşme kanaması geldi gittim nöbetçi eczaneden test aldım sonuç böyle. En silik olanı bir iki dk içinde cektim ve zamanla da koyulasti. Yani üstüne görme mi yaşıyorum, yoksa adet döneminde hormonlar yükselip idrar testinde pozitif çıkartır mı?
tek tek alintilatamadim. cok tesekkurler. yoldayiz simdi daha gidemedik hala. sunirkerim cok bozuk taksicide dolastiriyo. ilk kizdim annem esim susturdu. evde annemede kizdim hemen doktora gidelim diyorum kahvalti hazirlama derdinde. ne esim ne o kimse isin ciddiyetini anlayamadi. ben nasil saglikli karar verebilirim ki. onlarin ne yapip edip beni hastaneye goturmesi gerekiyodu dun
Hemen düşürdüm deme kanaması olan çok kişi parça düşürüyor sıkma canını ama bazı erkekler anlayamıyor işin ciddiyetini

tek tek alintilatamadim. cok tesekkurler. yoldayiz simdi daha gidemedik hala. sunirkerim cok bozuk taksicide dolastiriyo. ilk kizdim annem esim susturdu. evde annemede kizdim hemen doktora gidelim diyorum kahvalti hazirlama derdinde. ne esim ne o kimse isin ciddiyetini anlayamadi. ben nasil saglikli karar verebilirim ki. onlarin ne yapip edip beni hastaneye goturmesi gerekiyodu dun
Bence bebek düşmedi. Ama istemiyo gibisin çocuğunu o garip geliyo burdaki diğer arkadaşlarıma da eminim.soğuk kanlı olmak değil bence yapılan. Israr etseydin bence gidebilirsin bak şimdi de taksiyle gidiosun gece de gidebilirdin. Kanuni zaten kadın doğumcu acikde doktor olmaması gbi bi durum olmazdı. Neyse Allah gönlüne göre versin

Haberdar et canım çıkınca

Kızlar nasılsınız?
Ben kendimi piskolejik olarak hiç iyi hissetmiyorum sanki her an gidecekmiş gibi bebeğim düşük riski gitse başka risk var içim çok bunalıyor bu yüzden
Canim icini ferah tut sen ne zorluklar atlattin bu da gececek. Ne zaman belli olacak bebegin saglikli tarafta gelisip gelismedigi?

Günaydın arkadaşlar, güzel bir hafta diliyorum hepimize.

Busssraa Busssraa Gözün aydın olsun, bugün kan testi yaptırırsan net sonucu alırsın.

@myhunp Geçmiş olsun tekrar, gece çok istedim doktora gitmeni ama sanırım tam anlatamadığın sebeplerin vardı kendince. Hakkında hayırlısı olsun. Yinede bugün kesinlikle bir doktora git artık. Umarım bebeğin seninledir. Yok değilse bile içeride parça vs kalma ihtimaline karşı kontrol edilmen gerekiyor. Sonuçta sağlığın söz konusu. Gece gece beni çok üzmüştün, şimdi daha da üzüldüm. Tedbiri elden bırakmamak lazım. Allah yardımcın olsun.

hatta muayene oldugum doktor persembe gidersin randevuna dedi. normalde persembe randevum vardi. hemen yarin yine gel falan demedi yani. kanama var gördü .
Canim ayni durumu ben de yasadim ve doktorumun dedigi sey sik sik muayene olmanin hicbir faydasi yok bekleyip gorcez yuzde 50 sansin var ya dusecek ya kalacak. Ben de bu sekilde ilac kullanmadan bekledim ve 1 hafta sonra tekrar gittim. Yani sen mantikli olani yapiyorsun. Eger dusecekse progestan engellemiyor cok arastirdim kafayi yemek uzereydim ama bebisim cok sukur hala benimle. Ama riskim devam ediyor yatiyorum. Dun az bi dolandim evde aksamina tekrar lekelenmem oldu. Zor bir surec Allah yardim etsin.

kizlar dusuk yaptim. sabah kalkmamla koca et parcasinin tuvalete dusmesi bir oldu. cok uzgunum. ihmalkar mi davrandim diyorum. bebegimi tuvalete dusurmek tuhaf geldi
Canim bu mesajini gormeden yorum yapmistim kusira bakma. Allah savir versin. Elden gelen birsey yoktu emin ol.

gece sabaha kadar uyuyamamistim. hayirlisi diyorum ama kiymetini bilememisim kaybetmek üzdü
Çok geçmiş olsun. İnsan kendini suçlayacak yer ariyor böyle durumlarda ama böyle düşünme. Sağlikli bir gebelik olsaydi Allahin izniyle tutunurdu canim. Rabbim senin canina sağlik versin inşallah. Yine de bir doktora mutlaka görün derim ne dustugunu bilemeyiz tam olarak.

Kızlar benimde bebeğğm tüp bebekle oldu. Daha doktora gitmedim . Haftaya gidecem inşallah. 7 haftalık olacak direk kalp atışı ve bebek görünecek Allahın izniyle.

Tüp bebekte transfer olduğun gün bebek 2 haftalıkmış gibi sayılıyor. Benimkide 9 unda oldu. Tüp bebek için gebelik haftası hesaplama var bulursan daha net olur.ayrıca doktorun kim bu kadar yoğunmuş hemşiresi de mi yok?

Geçmiş olsun keşke doktora gitseydiniz ama 2. Çocuk olunca insan rahat oluyo demekki anlamadım.hakkınızda hayırlısı olsun

Canım sabahları bal ye. Bulabiliyosan gerçek market balı olmasın hatta çok faydalı

Bebeğin hayırlı uğurlu olsun :) Sağlıkla kucağına aldığın günde buradan haberlerini alalım inşallah. Tüp bebekle tuttuğunu duyunca ne yalan söyleyeyim daha bir mutlu oluyorum zira ona ulaşmak için ne çabalar harcandığını gayet iyi biliyorum. Çok zor süreçlerden geçip olumlu sonuçlandığında bizler için mucize gerçek oluyor. Değerlerin nasıldı senin? 7 haftalık olduğunda çok büyük ihtimalle görecek duyacaksın bebişini. Güzel haberlerini bekleyeceğim :)

Bebeğin hayırlı uğurlu olsun :) Sağlıkla kucağına aldığın günde buradan haberlerini alalım inşallah. Tüp bebekle tuttuğunu duyunca ne yalan söyleyeyim daha bir mutlu oluyorum zira ona ulaşmak için ne çabalar harcandığını gayet iyi biliyorum. Çok zor süreçlerden geçip olumlu sonuçlandığında bizler için mucize gerçek oluyor. Değerlerin nasıldı senin? 7 haftalık olduğunda çok büyük ihtimalle görecek duyacaksın bebişini. Güzel haberlerini bekleyeceğim :)
Aminnnnnnn inşallah Allah hepimize nasip eder. Benim 5. Gün embriyosuydu 10. Gün 130 12. Gün 305 çıktı. Sen tam olarak kaç haftalıksın senin deperlerin nasıldı? Birde ben ilk testlerimi yaptırmadım sağlık ocapına gidicem acaba doktorum isteyince mi yaptırsam diyip vazgeçtim

Herkese günaydın;son bi kaç gündür yataktan kalkar kalkmaz başım dönüyor,başım ağrıyor.doktora perşembe gidicem ama ağrı kesici yasak mıdır acaba biliuor musunuz...ya da bu baş ağrısı tansiyon mu;evde de alet yok ölçemiyorum;başına gelen var mı

@myhunp geçmiş olsun hayırlısı böyleymiş ama mutlaka bir doktora görün.belki de yanılıyorsun

Günaydın kızlar.siz de eskiye göre daha hassas ve duygusal oldunuz mu? Sanki çekilmez birisi oldum :KK43:

Aminnnnnnn inşallah Allah hepimize nasip eder. Benim 5. Gün embriyosuydu 10. Gün 130 12. Gün 305 çıktı. Sen tam olarak kaç haftalıksın senin deperlerin nasıldı? Birde ben ilk testlerimi yaptırmadım sağlık ocapına gidicem acaba doktorum isteyince mi yaptırsam diyip vazgeçtim

41 kere Maşallah sana :) Çok güzel artmış, böylede devam etsin.
Benimde 5. gün 2 adet 1 iyi 1 orta kalite koyuldu ama değerlerim çok düşük başladı. 10. gün 10,38 - 12 gün 38,27 - 16 gün 151 - 20. gün 875 olup düzgün arttığını görünce 27. günde kontrole çağırdı. Sadece kese görürüz diye gidip yavaşta olsa bebeğide kalp atışınıda gördük ama o günden beri haftada bir kontroldeydim. Düşük tehlikesi gecirdim. Şimdilik atlattım çok şükür. Bugün itibariyle tam 9+0 oldum. Gerçi bebek bir kaç gün geriden geliyor ama olsun dert etmiyorum onu. 15 gün sonra tekrar kontrolum var. Ben ilaçlarıma (estrofem, crinone jel, climara bant, folik asit, vitamine ) hala devam ediyorum yavaş yavaş azaltmaya başladı dr. Çok pahalı olduklarından 5. hafta içindeyken yazdırmak için sağlık ocağına gittiğimde keseyi ve kalp atışını duyduğumu öğrendiklerinde benim kaydımı yaptılar hemen. Kan testlerimide yaptılar. Şükür önemli bir şey çıkmadı. Haftaya kalp vs gördükten sonra bence uğrayıver sende. Kısa bir işlem, tabi çok sıra yoksa :KK66:

X