2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Arkadaşlar benim adetim hep lekelenme ile başlar ve ertesi gün yoğunlaşır kırmızı pıhtı halini alır. 3 gün önce lekelenmem oldu adetim başladı sandım. Ama 3 gündür kahverengi pembe lekelenme olarak devam etti, yogunlasmadi. Çok stresli bi dönemden geçiyorum ondan etkilendi doğru düzgün olmicam heralde bu ay dedim. Sonra aklıma yerleşme kanaması geldi gittim nöbetçi eczaneden test aldım sonuç böyle. En silik olanı bir iki dk içinde cektim ve zamanla da koyulasti. Yani üstüne görme mi yaşıyorum, yoksa adet döneminde hormonlar yükselip idrar testinde pozitif çıkartır mı?
Canım gözün aydın bence hamilesin

kizlar dusuk yaptim. sabah kalkmamla koca et parcasinin tuvalete dusmesi bir oldu. cok uzgunum. ihmalkar mi davrandim diyorum. bebegimi tuvalete dusurmek tuhaf geldi

ilk 3 ay kimseye soylemeyin derlerdi soylememek gerekiyormus gercekten. birniki gun oncesi hem arkadasiniz gibi olan hem degil gibi olan arkadaslariniz olur ya hani. iki tane oyle arkadasima soyledim.hayret etmislerdi masallah falan demislerdi. son gunlerde cok kisi ogrenmisti. herseye nazar demeyi de sevmem ama nazar oldu bu gercekten

gece sabaha kadar uyuyamamistim. hayirlisi diyorum ama kiymetini bilememisim kaybetmek üzdü

Kızlar bır sorum olacak ? Hamıle kaldıgımı ogrendıgımden beri diş etlerim şişti ve yeni yeni de kanamaya basladı onceden boyle sıkıntım yoktu sizde var mı bu durum ?

kizlar dusuk yaptim. sabah kalkmamla koca et parcasinin tuvalete dusmesi bir oldu. cok uzgunum. ihmalkar mi davrandim diyorum. bebegimi tuvalete dusurmek tuhaf geldi
Arkadasim cok cok uzuldum. Ne denir bilmiyorum. Eminim cok zordur. Rabbim sabir versin ve bir an evvel hayirlisiyla saglikli sihhatli bir gebelik nasip etsin sana. Normalde hic gruba yazmamistim ama acini paylasmak istedim

Canım merhaba doktora gittin mi? Düştüğüne emin misin? Bende defalarca yazdım geçen hafta yoğun kanamayla parça düşürdüm ve bebeği düşürdüğümü sandım ama doktora gittiğimde maşallah yerinde duruyordu. Doktora gitmeden düşürdüğünü düşünme bence. Eğer gittiysen ve kesinse de çok geçmiş olsun ve Allah sabır versin diyorum.

gece sabaha kadar uyuyamamistim. hayirlisi diyorum ama kiymetini bilememisim kaybetmek üzdü
Burda cok yogun kanamayla hastaneye gidenler oldu ama cok şükür bebekleri onlari bırakmadi.belki sizin bebisinizde hala sizinledir.doktora gitmekte yarar var.
Gece doktora gitmediginiz icin size kizmistim acikcasi.ama şuan cok üzüldüm umarim bebeginiz sizinledir

Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, bende hepiniz için aynısını diliyorum inanın.

Bu arada ben tüp bebek sebebiyle sürekli 5-10 çeşit ilaç kullanmak zorunda olduğumdan ve ilqçları yazdırmak için sağlık ocağına gittiğimde 5. haftamda benim kaydımı yaptılar ama riskli gebelik olarak not düştüler. 12. haftamda durumumu haber vermemi istediler. Tüm kan tahlillerimide yaptılar bu arada. Demir eksik çıktığı için vitamine başladım. O günden beri kendimi daha dinç hissediyorum. Bence testleriniz yapılmadıysa henüz sizde uğrayın bir sağlık ocağına. 5 dk da hallediyorlar nasılsa.

bebegini saglikla kucagina almani dilerim.cok icten anlatmissin.ben de tup bebekle hamile kaldim ikince denememde dondurulmusla.kalp atisini duymayi bekliyoruz biz de.

Sağolasın yoldaşım :) Allah hepimizin kucaklarını doldursun hayırlısıyla inşallah. 7 haftalıksın sanırım, kalp atışını ne zaman duyacaksınız? Benimki çok mu erken duyuldu acaba? O yüzden mi yavaştı ki diyorum bak şimdi.
Kızlar benimde bebeğğm tüp bebekle oldu. Daha doktora gitmedim . Haftaya gidecem inşallah. 7 haftalık olacak direk kalp atışı ve bebek görünecek Allahın izniyle.
ya askinda ben de sana onu soracaktim 8 temmuzda tranfer oldum sanirim yanlis hesapliyorum doktorda kalp atisinda soylerim kac haftalik oldugunu dedi.cok yogun bir doktor .sen nasil hesapladin benimki kac haftalik sence?
Tüp bebekte transfer olduğun gün bebek 2 haftalıkmış gibi sayılıyor. Benimkide 9 unda oldu. Tüp bebek için gebelik haftası hesaplama var bulursan daha net olur.ayrıca doktorun kim bu kadar yoğunmuş hemşiresi de mi yok?
devlette mudahale etmediler. ozelde iki yeri aradim simdi. birinde kadin dogumcu yok birinin hakkındaki yorumlarda cok kotu. gece gece kendimi yorup gene sonuc alamicam diye korkuma gitmiyorum sabahi bekliyorum
Geçmiş olsun keşke doktora gitseydiniz ama 2. Çocuk olunca insan rahat oluyo demekki anlamadım.hakkınızda hayırlısı olsun
Arkadaslar kimse neden bana cvp wermio :KK43:( grip oldum kusma bi yandan grip icin önerilerinizi bekliorum :KK43:
Canım sabahları bal ye. Bulabiliyosan gerçek market balı olmasın hatta çok faydalı

parca dustu kocaman. sanmiyorum hala benimle olsun. tesekkur ederim herkese. ama gece alternatifim yoktu gerçekten. belki kanuniye gidilebilirdi. arabasizlik ve devlet hastanesi olmasi gozumu korkuttu. bu kadar erken dusmez saniyordum kendi doktoruma gorunmeden icim rahat etmeywcekti. kendi doktoruma gorunmek kismet bile olmadi simdi baska doktora gitcem

oglum 3 yasinda. ya sagliksiz gebelikse duser zaten diye bekliyorum. vermedi iste muayne oldugum doktor. cok kucuk dedi kan uyusmazligini sordu. yapilacak bisi yok takip edilecek dedi. bi kere muayene oldugum icin tekrar gitmek istemiyorum. ne zaman acile gitsem baska konularda da yorgunluk ve eziyetten baska bi katkisi olmadi maalesef. ozelde olsa ayni. yasayacagim seyi biliyorum. oraya gidene kadar nobetci eczaneden progestan alsam daha iyi. ama zaten dusecekse durdurmaya calismamak daha iyi diye biliyorum.
Canım ama sen oğlunu kucağına aldıktan sonra sıkıntı yaşamışsın problemli olsa kendi kendine kanaman başlardı ne yaptın doktora gittinmi

tek tek alintilatamadim. cok tesekkurler. yoldayiz simdi daha gidemedik hala. sunirkerim cok bozuk taksicide dolastiriyo. ilk kizdim annem esim susturdu. evde annemede kizdim hemen doktora gidelim diyorum kahvalti hazirlama derdinde. ne esim ne o kimse isin ciddiyetini anlayamadi. ben nasil saglikli karar verebilirim ki. onlarin ne yapip edip beni hastaneye goturmesi gerekiyodu dun

parca dustu kocaman. sanmiyorum hala benimle olsun. tesekkur ederim herkese. ama gece alternatifim yoktu gerçekten. belki kanuniye gidilebilirdi. arabasizlik ve devlet hastanesi olmasi gozumu korkuttu. bu kadar erken dusmez saniyordum kendi doktoruma gorunmeden icim rahat etmeywcekti. kendi doktoruma gorunmek kismet bile olmadi simdi baska doktora gitcem
Canim geçmiş olsun beyaz bi et parçası dusurduysen bebektir ama kan parcasiysa bebegin seninledir hakkında hayırlısı olsun

X