2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Endişelenme herşey çok normal :) rahim genişliyor çünkü

Korkma canim o agrilar cok normal. Oturup kalkarken ani hareket yapma daha da artmasin.

Bu arada bugünkü takvimde hamileler 11-14 kg alir diyor
Ben 20 kilo almıştım

Ama hepsini verdim şükür :) simdi de kendimde ayni performansi görüyorum
O zayıf hamile kalmakla kilolu hamile kalmak arasında değişiyor. Mesela şişman olanların 8 kg alması onerilirken ideal kiloda olanların 8-12 kg arası alması öneriliyor. Benim gibi zayıf hamile kalanlarında 12-18 kg arası alması öneriliyor bende 16 kg almıştım. Ama emzirme falan derken hepsi gitti hatta hamile kaldığım kilodan da daha fazla verdim

Bu arada bol bol su içersen o ağrılar gidecekmis

Yav ben çok şanssızım gittim hastaneye kan verdim tamam ama online sonuç öğrenilmiyormuş sinirlerim bozuldu yarın gelip alın dediler elli kere hastaneye mi gidicem ben şimdi

165 boyum var. 56 ile hamile kalmistim 76 ile dogum yapmıştım. Ama hakkaten kilolu hamile kalanlar daha az alıyor. Bu sefer 57 ile kaldim. Bakalim ne kdr alicam. Ama bu sefer o kadar almaya niyetim yok bakalim Insallah daha dikkatli olabilirim.
Sen de cok zayifsin canim ya yazmistin kilonu. Azcik almaya bak :)

Yav ben çok şanssızım gittim hastaneye kan verdim tamam ama online sonuç öğrenilmiyormuş sinirlerim bozuldu yarın gelip alın dediler elli kere hastaneye mi gidicem ben şimdi

Niye hemen vermediler ki cabuk çıkıyor diye biliyorum

Cok sağol canım evet 2. Yavrum olacak kısmetse

Hoşgeldin sende aramiza :) umarım sağlıklı sonuçlar alırsınız

Ya bende de var o halsizlik toplamaya çalışıyorum kendimi... Karnım şişti adet olmuyoruz ya ondan sanırım ama sanırım bende kilo verdim. Altlarım popodan falan dar oluyor.
Valla öyle bir şişki benim karnım. Eminim hamilelik öncesinde dümdüz karnım şimdi bir görsen 3 aylık gibi oldum. Bu arada bu şişkinlik hiç gitmiyor bir sabahlari uyandığında olmuyor o kadar. Tam gitti gibi oluyor bu sefer de bebek gözükmeye başlıyor karindan

Su icme meselesi cok onemli kizlar. En az 2 litre icmek lazim. En az. Hem gebelik boyunca rahat etmenizi saglar. Hem de bebegin sagligi icin onemli. Zaten dogumdan sonra sut olmasi için gunde 3 litre falan icmek lazim

Niye hemen vermediler ki cabuk çıkıyor diye biliyorum
Bugün yetişmez dediler doktor çıkarmış o saatte yav benim oradaki doktora ihtiyacım yok ki anlatmıyorsun olmazsa ben bi iki saat sonra arayım hastaneyi derdimi anlatayım doktora göstermeyeceğim filan diye gideyim alayım valla sıkıntı oldu

Aldım sanmışım ama almamışım. Bugün tartıldim 45.4 olmuşum. Ben uzun yıllar ritmik jimnastik yaptığım ixin metabolizmam hızlı çalışıyor alamıyorum kilo canım. Ama en güzel günlerim hamilelikte oluyor. İlaya hamileyken edim oh be biraz ele avuca geliyorsun şimdi nolur kilo verme demişti :)

Haha adam da bayram etmistir
Ay ne guzel hizli metebolizma. Benim aşırı yavas. Hemencecik kilo aliyorum.

Sacmalamislar. Dr a gostermesen de vermeleri lazim. Gir gel yapma hakkaten ara belki cikinca verirler

Su icme meselesi cok onemli kizlar. En az 2 litre icmek lazim. En az. Hem gebelik boyunca rahat etmenizi saglar. Hem de bebegin sagligi icin onemli. Zaten dogumdan sonra sut olmasi için gunde 3 litre falan icmek lazim
Tabi öyle valla. Ben emzirirken resmen damacanaya dayiyordum her saat şişeyi. Şu içmezsem süt de olmuyordu dinlenmekte önemli tabi. Bakalım bu sefer nasıl dinleneceguz

Haha adam da bayram etmistir
Ay ne guzel hizli metebolizma. Benim aşırı yavas. Hemencecik kilo aliyorum.
Hamilelikte acayip yavaşlıyor ama kabız falan oluyoruz ya. Günde 2 saat yürüyüş yaptığım halde 16 kilo aldım yanı. Ve 8 den sonra asla yemek yemiyorum hamile olduğum zamanlar. Şimdi bildiğin yiyorum midem bulanmadikca

Tabi öyle valla. Ben emzirirken resmen damacanaya dayiyordum her saat şişeyi. Şu içmezsem süt de olmuyordu dinlenmekte önemli tabi. Bakalım bu sefer nasıl dinleneceguz

Bugun o kadar cok yoruldum ki. Kendi kendime soylendim durdum. Nasil bakicaksin 2 cocuga birden diye.

Nasıl anladın geç döllenme olduğunu?

Sacmalamislar. Dr a gostermesen de vermeleri lazim. Gir gel yapma hakkaten ara belki cikinca verirler
Gerçekten çöl saçma belki benim başka doktorum var ama burada yaptırdım tahlillerimi. Ya bende bi şanssızlık var bugün sabah sağlık ocağına gittim kan saati bitti dediler öğlen acile gittim burda yoo polikliniğe git dediler polikliniğe gittim be adam bi muayene et bi usg ile bak bi derdimi dinle git kan ver dedi verdim ee bu sefer de internetten takip Yok diyorlar herşey sabrımı deniyor bugğn

Off kafamda o kadar çok mesele var ki.

Birincisi tuvalet eğitimi. Kizim 24 ayi tamamladiginda benim karnim burnumda olacak. o zaman egitime hazir olursa bile ben koca göbekle nasil ugrasicam. Egitim vermezsem 2 cocugu birlikte mi bezlicem ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…