2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Mrb cnm benim de iki kaybim.var. 1 dusuk 1 kurtaj malesef:KK43:bende tiroid icin ilac kullanyorm.senin tsh degerin kac cikti.benim 5.5 ve 25 mg lik hap aliyirym her sabah..pihtilasma.icin ignelere.basladin mi peki cnm ben dun basladim.ignelere..insallah bu defa saglikla kucagimiza aliriz..

Canım ben 1 yıldır tiroid ilacı kullanıyordum ilk 5.6 cıkmıştı hamile kalmadan önce 50 mg kullnıyordum suan endokrin doktorum 75 mg cıkardı, pıhtılaşma ignesi de ilk ögrendigim andan itibaren vurmaya başladım.

Canım artık bir melegin var...Rabbim hepimize hayirlisini versin.

Yumurtlama günümu bilemiyorum tam olarak. Kanama yok doktor cumartesi günkü kan değerine göre kesin konusabilirim dedi. Önce keseyi göremeyince dış gebelik olabilir dedi. Allahım günler nasıl geçerse artık :KK43: değer düşmesi nasıl birşey daha öncede düşük yaptım ama bunu hiç anlamadım.

canım dış gebelikse sürekli kontrol altında olmalısın...
çok ciddi bir durum
gebeliklerin sadece %10 unda görülüyormuş
değerlerini ölçtür...
inşallah kese görünür...
eğer karında şiddetli ağrı kasıklarda ağrı omuz ağrısı istifra ve kanama olursa durum ciddi oluyor
İnşallah dış gebelik değildir....

Canım ben 1 yıldır tiroid ilacı kullanıyordum ilk 5.6 cıkmıştı hamile kalmadan önce 50 mg kullnıyordum suan endokrin doktorum 75 mg cıkardı, pıhtılaşma ignesi de ilk ögrendigim andan itibaren vurmaya başladım.

pıhtılaşma sorununu hangi test ile anladınız?

Bebeğimi kaybettim umarım Allah kimseye bu acıyı yaşatmaz sizde sağ salim sağlıklı şekilde kucağınıza alırsınız
Sakın kendini hırpalama psikolojinin bozulmasına izin verme. Bak çok şükür kısır değilsin. Gebe kalabiliyorsun. Bu acı tecrübeyle bir dahakine daha tecrübeli ve tedbirli olucaksın inşallah. Allah yardımcın olsun.

siz testi özel olarak mı istediniz
yoksa hemogram da standart çıkıyor mu?
Bu testi ayrica yapiyorlar canim. Egitim arastirma hastanesinde ucretsiz yapiyorlarmis ama 2-3 kaybim oldu demen gerekiyormus. Ozelde kromozom ve pihtilasma beraber yapilinca ciddi bi ucret isteniyor. Bende randevu aldim pazartesi gunu yaptiricam. Onceki kaybim bebekteki kromozom anormalisinden oldu ama icim rahat etmeyecek...

siz testi özel olarak mı istediniz
yoksa hemogram da standart çıkıyor mu?
üiversite hastaneside yaptırdım , kadın dogum uzmanı düşüklerimden dolayı hemotolojiye yönlendirdi (2 yada 3 düşük oluca devlet yapıyor) ayrıca özel hastanelerde yapıyor ama biraz maliyetli.

Him anladim cnm. Benim doktor keseyi.gordukten sonra baslayalim dedi. Heterezigot tasiyici olsugum icin.peki tsh icin kac gunde bir ölçüm yaptiriyosun cnm

Him anladim cnm. Benim doktor keseyi.gordukten sonra baslayalim dedi. Heterezigot tasiyici olsugum icin.peki tsh icin kac gunde bir ölçüm yaptiriyosun cnm
Bende 4 faktörde heterezigot çıktıgı için erken başladı sanıırm, normalde 3 ayda bir gidiyordum şimdi dr her ay gelicegimi söyledi

Bende 4 faktörde heterezigot çıktıgı için erken başladı sanıırm, normalde 3 ayda bir gidiyordum şimdi dr her ay gelicegimi söyledi
Him ona gore ilacin dozunu mu ayarlicak.canim. benim cok bilgim.yok da. Simdilik.25 lik le basladim.. Keseyi gordun mu cnm

Benim daha baslamadi cnm.... insallah cok siddetli olmaz.. senin cok erken baslamiş son adet tarihin kac cnm
Bizim dogum tarihleri ayni:eğlence::eğlence:ben 2 defa gittim doktora cnm dun ilk defa keseyi gordu 3mmdedi, 22 ekimde gel kalp atisini duyalim dedi, insallah saglikli olur bebeklerimiz:nazar::nazar::anneadayı::anneadayı:ama bence git sende bi muayene ol , cunku kan tahlili fln yapip eksik vitamin fln varmi , toxoplazma idrar gibi degerlere bakiolar cnm :dua::dua:

Him ona gore ilacin dozunu mu ayarlicak.canim. benim cok bilgim.yok da. Simdilik.25 lik le basladim.. Keseyi gordun mu cnm
benim tsh hormonum 1 yıldır ilacı kullandığım için hep 1,9 hamilelikte ilacın dozu % 30 artırılırmış o yuzden 75 cıkardı bundan sonra her giitigimden kan tahlili yapıp orana bakıcak canım, keseyi 5+3 gördüm

Bizim dogum tarihleri ayni:eğlence::eğlence:ben 2 defa gittim doktora cnm dun ilk defa keseyi gordu 3mmdedi, 22 ekimde gel kalp atisini duyalim dedi, insallah saglikli olur bebeklerimiz:nazar::nazar::anneadayı::anneadayı:ama bence git sende bi muayene ol , cunku kan tahlili fln yapip eksik vitamin fln varmi , toxoplazma idrar gibi degerlere bakiolar cnm :dua::dua:
Ohh maşallah cnm ne guzel ayniymişiz ikimizde... bisey sorucam cnm doktor bana 2 ay once folik asit+multivitamin+yod vitaminleri vermisti ben hamile oldugumu anladigim zaman acaba biraksammi dedim ama sonucta vitamin dedim sonrada şuan gunde bitane icmeye devam ediyorum bisey olmaz heralde dimi

Merhaba arkadaslar
Ben 2014 kasım annesıyım
Bugun hamıle oldugumu ogrendım
Aranıza katılıyorum
:)
Hepımızım bebegı saglıkla olur ınsallah
Hcg 960 cıktı yarın de gıdıcem cok heyecanlıyım

Merhaba arkadaslar
Ben 2014 kasım annesıyım
Bugun hamıle oldugumu ogrendım
Aranıza katılıyorum
:)
Hepımızım bebegı saglıkla olur ınsallah
Hcg 960 cıktı yarın de gıdıcem cok heyecanlıyım
Hosgeldik cnm bende bugun katildim :) tebrik ederim son adet tarihin kac

benim tsh hormonum 1 yıldır ilacı kullandığım için hep 1,9 hamilelikte ilacın dozu % 30 artırılırmış o yuzden 75 cıkardı bundan sonra her giitigimden kan tahlili yapıp orana bakıcak canım, keseyi 5+3 gördüm
Masallah.canim.darisi.kalp atisi.duymamiza.. Onun icin ne zamn.gideceksin. seninle ayniyiz sanirim bende 5+3 de keseyi.gordum 13 mm:)

Kizlar ilk bastakini adete 2 gun kala digeride adet gunu yaptim kesin vardir dimi... doktora gidicem ama daha cok yeni diye gitmek istemiyorum 4+4 haftalik şuanda gitsem bile kese gorunecekmi bebek gorunmuyo diycek sonra kalp atisi baslamamis 1 hafta sonra dicek o yuzden stres yapmak istemiyorum 6 haftalik olunca gitmek istiyorum
Varcnm var masallah

X