2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
canım ben ankaradayım.
koru hastanesinin paketi varmış onu alacam inşallah.
tüm araştırmalarımda herkes ordan çok memmun kalmış.
3100tl,doğum, tum muayeneler(10tane), 2li testler, bebegın ılk tahlılleri, refakatçı hızmeti, anneye psikolog ve kardiyolog muyanesi kapı süsü serbet vb:)
Aaa cok iyi imis canim.bende ankara dayim.lina dogum merkezine.gidiyorum da dogum ile anlasmali 3 hastane.vardi.koru da vardi sanirim.iki tane koru.hastanesi var nerdekinde ki fiyat boyle acaba.sincan da ki normalde daha uygun oluyo fiyat konusunda..digeri de cukurambar da sanirim.di mi

Sizin adınıza çok mutlu oldum arkadaşlar. Ben bebeğinin cinsiyetini çok merak eden bir anne adayı olarak doktorumdan duyduğum tarihten dolayı bu konuda biraz buruk kaldım açıkçası. 18. haftadan önce bir şey söylemem mümkün değil dedi. Daha 6 hafta var ve zaman kaplumbağa hızında geçiyor maalesef :KK43: Bu cumartesi randevum var ama doktorun bu tavrından dolayı biraz hevesim kaçmış durumda. Tahmini doğum tarihimi de 3 Haziran olarak hesaplamıştı, yani benim hesapladığım tarihten 5 gün önce.

Başka doktora git bi istersen, çikolata ye ve vişne suyu iç doktora girmeden. Belki cinsiyeti söyler. Ya da görsellerden nubu yükle bakalım

Başka doktora git bi istersen, çikolata ye ve vişne suyu iç doktora girmeden. Belki cinsiyeti söyler. Ya da görsellerden nubu yükle bakalım
Önerilerin için çok teşekkür ederim Mine1907 Mine1907 arkadaşım. Çikolata ve vişne suyu kan şekerini yükselttiği için mi öyle bir etkisi var acaba. Cumartesi günü mutlaka deneyeceğim, umarım güzel haberlerle gelirim:KK68:

Sizin adınıza çok mutlu oldum arkadaşlar. Ben bebeğinin cinsiyetini çok merak eden bir anne adayı olarak doktorumdan duyduğum tarihten dolayı bu konuda biraz buruk kaldım açıkçası. 18. haftadan önce bir şey söylemem mümkün değil dedi. Daha 6 hafta var ve zaman kaplumbağa hızında geçiyor maalesef :KK43: Bu cumartesi randevum var ama doktorun bu tavrından dolayı biraz hevesim kaçmış durumda. Tahmini doğum tarihimi de 3 Haziran olarak hesaplamıştı, yani benim hesapladığım tarihten 5 gün önce.

bazı doktorlar öyle oluyor benim doktorumda bu gittiğimizde söylemez herhalde. 12. haftada söylemeyi pek uygun görmuyor kendileri. sanırım bende 16 -17 gibi öğrenirim bi aksilik olmazsa. bazen duyuyoruz 5.ayı kadar kız demıştı 5 de erkek olduğu belli oldu falan. belki de ondan dolayı söylememeyi tavsiye ediyorlar.

tahmini dogum tarihini ultrasona göre mi söyledi. ultrason tarhi sürekli değişiyor. ben geçen gittiğimde tahmini dogum tarihi 26 haziran diyordu ki aslında 20 haziran.

neyse napalım bizde bir ay sonra öğrenenlerden olalım.sağlıklı olsunlarda.

bazı doktorlar öyle oluyor benim doktorumda bu gittiğimizde söylemez herhalde. 12. haftada söylemeyi pek uygun görmuyor kendileri. sanırım bende 16 -17 gibi öğrenirim bi aksilik olmazsa. bazen duyuyoruz 5.ayı kadar kız demıştı 5 de erkek olduğu belli oldu falan. belki de ondan dolayı söylememeyi tavsiye ediyorlar.

tahmini dogum tarihini ultrasona göre mi söyledi. ultrason tarhi sürekli değişiyor. ben geçen gittiğimde tahmini dogum tarihi 26 haziran diyordu ki aslında 20 haziran.

neyse napalım bizde bir ay sonra öğrenenlerden olalım.sağlıklı olsunlarda.

Katılıyorum canım, önemli olan sağlıklı olmaları. Kız yada erkek evlat evlattır sonuçta. Benden başka bu kadar evhamlı olan var mı bilmiyorum ama her muayene de yüreğim ağzıma geliyor şimdi kötü bir şey söyleyiverirse diye. Kucağıma alana kadar rahat etmeyeceğim sanırım:olamaz:

Katılıyorum canım, önemli olan sağlıklı olmaları. Kız yada erkek evlat evlattır sonuçta. Benden başka bu kadar evhamlı olan var mı bilmiyorum ama her muayene de yüreğim ağzıma geliyor şimdi kötü bir şey söyleyiverirse diye. Kucağıma alana kadar rahat etmeyeceğim sanırım:olamaz:

ilk hamileliğin mi? genelde ilk hamilelikte yada daha önce düşük geçmişi olanlarda kaygı durumu cok oluyor. bende ilk hamileliğimde kaç kere acile gitmiştim. ama cok şükür sağlıkla kucağıma almıştım kızımı. allahın izniyle bu seferde sağlıkla kucağımıza alıcaz bebişlerimizi . bi bakıcaz tek tek oğum hikayeleri dökülmeye başlayacak.

ben 2013 mayıs annesiyim hala doğum hikayelerini okudukça çok duygulanıyorum.

ilk hamileliğin mi? genelde ilk hamilelikte yada daha önce düşük geçmişi olanlarda kaygı durumu cok oluyor. bende ilk hamileliğimde kaç kere acile gitmiştim. ama cok şükür sağlıkla kucağıma almıştım kızımı. allahın izniyle bu seferde sağlıkla kucağımıza alıcaz bebişlerimizi . bi bakıcaz tek tek oğum hikayeleri dökülmeye başlayacak.

ben 2013 mayıs annesiyim hala doğum hikayelerini okudukça çok duygulanıyorum.

Maşallah arkadaşım Allah kızına uzun ömürler, karnındaki bebişine de sağlıkla doğmayı nasip etsin inşallah. Benim ilk hamileliğim bu. Uzun yıllardır da engelli öğrencilere öğretmenlik yaptığım için onun da etkisi var sanırım endişelerimde. Sanki bir yerde bir olumsuzluk çıkacakmış gibi hissediyorum :KK43:

Slm kızlar kontrolden geliyorum cook şükür bebişimizi gorduk minik eller minik ayaklar oyle guzeldiki :halay:
Doktorumuz testler önerdi hangini istersiniz dedi ultrasondan ense kalinliği ölcülen test varmiş ve anneden kan alip hersey kanda cikiyomuş bebegin cinsiyeti, hastaliklar hepsi.. biz kandan olani tercih ettik tabi her şekilde kabulümüzdür dedik onu Allah verdiyse ne olursa olsun bizimdir.... ama cinsiyet olayi kafamiza cok yatti %100 dogru cikiyomuş kromozonlara bakiliyomuş... hayirlisi artik güzel haberler alicaz insallah 1 hafta sonra...

Aaa cok iyi imis canim.bende ankara dayim.lina dogum merkezine.gidiyorum da dogum ile anlasmali 3 hastane.vardi.koru da vardi sanirim.iki tane koru.hastanesi var nerdekinde ki fiyat boyle acaba.sincan da ki normalde daha uygun oluyo fiyat konusunda..digeri de cukurambar da sanirim.di mi
canım çukurambar 7000
sincan 3100, üstelik tüm makineleri aynıymış.ordaki kız kira farkı dedi.
çalıştığın yer anlaşmalıda olsa bu fiyat değişmiyormuş.
yoksa benim işyerim birçok yerle anlaşmalı.ama ben çok araştırdım çok ark burda doğum yapmış.
hepsi çok memmun. bırde eryamandayım yakınlığıda ayrı güzel:)

Slm kızlar kontrolden geliyorum cook şükür bebişimizi gorduk minik eller minik ayaklar oyle guzeldiki :halay:
Doktorumuz testler önerdi hangini istersiniz dedi ultrasondan ense kalinliği ölcülen test varmiş ve anneden kan alip hersey kanda cikiyomuş bebegin cinsiyeti, hastaliklar hepsi.. biz kandan olani tercih ettik tabi her şekilde kabulümüzdür dedik onu Allah verdiyse ne olursa olsun bizimdir.... ama cinsiyet olayi kafamiza cok yatti %100 dogru cikiyomuş kromozonlara bakiliyomuş... hayirlisi artik güzel haberler alicaz insallah 1 hafta sonra...
Canim nasil bir kanmis o ben de cok merak ediyorum cinsiyeti ama ilk kez duydum

kızlar dün gecekötü rüya gördüm bebeğimle ilgili kendimle ilgili olsa takmazdım böyle ama kafam kaldı öylece :KK43: inş birşeylerden etkilenmişimdir . gece hemen kalktım 1.37 ydi dua ttm şükür namazı kıldım :KK43: suya anlattım ... bütün gece düzgün uyuyamadım sürekli uyandım. rüyam gözle ilgiliydi dün gece film izlemiştim ondan etkilendim sanırım

bende 1 haftadır çok fazla rüya görüyorum.
Hamileliğin bu dönemlerinde olabiliyormuş,hatta açıklaması da şu şekilde;rüyalar genelde uykudan uyanıklığa geçiş döneminde görülürmüş,hamilelerde geceleri çok sık uyandığı için bu oran artıyormuş. :KK45:
bebekle ilgili görülen rüyalarda,yaşadığımız kaygılar ve endişelerdenmiş. Ben hiç bebeğimle ilgili görmedim,rahat biri olduğum için çok stres yapmıyorum ondan diye tahmin ediyorum. Ama gönlümden kız istediğim için,2-3 seferdir bir yakınımızın kızını gördüm hep rüyamda.Kendisini de çok severim ,bebeğim ona benzesin isterim içten içe,Muhtemelen o yüzden :ıslık:

Teşekkür ederim, Üç senedir hastayım. Denemediğim şey kalmadı. Doktorlar kortizon veriyolar. Çok değişik bi hastalık ağrı gelen eklemim şişip kızarıyo. Hareket ettiremiyorum. Bir senedir iyiydim ilacı bırakmıştım ama yine başlsdı. Olsun napalım idare ediypz. Bebeğim iyi olsun da.
Merhaba canım,
Bende iltihaplı romatizma hastasıyım. Yaklaşık 5 senedir tedavi görüyorum.kortizon değilde,bağırsaktan emilen ilacı kullanıyordum ben, hamile kaldıktan sonra bıraktım ,hamilelik döneminde hastalığın uyumasını bekliyoruz dedi doktorum ama çok zorda kalırsak başlamamızın sakıncası yok,sadece son 3 ay kullanmaman gerekiyor dedi.
Sen hangi ildeydin,nerde takip ediliyorsun? Bir de ilk bebeğin mi?

Testin adını ve fiyatını öğrenebilir miyim?

X