2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
kızlar dün gecekötü rüya gördüm bebeğimle ilgili kendimle ilgili olsa takmazdım böyle ama kafam kaldı öylece :KK43: inş birşeylerden etkilenmişimdir . gece hemen kalktım 1.37 ydi dua ttm şükür namazı kıldım :KK43: suya anlattım ... bütün gece düzgün uyuyamadım sürekli uyandım. rüyam gözle ilgiliydi dün gece film izlemiştim ondan etkilendim sanırım

Selam kızlar,

Benim son kontrolüm de geçen haftasonuydu, herşey yolunda çok şükür:) Sonraki kontrolü 2li testle birlikte 12. hafta bitince yapıcaz... çok bulantım var önceki gebeliğime nazaran diyince doktor bu sefer cinsiyeti farklı olacaktır o zaman dedi, heveslendik biz de:) hayırlısı artık, bulantı bitse çok mutlu olucam, akşamları oğlumla oyun oynayacak halim bile kalmıyor:KK43:

Herkese selamlar, sevgiler...

kızlar dün gecekötü rüya gördüm bebeğimle ilgili kendimle ilgili olsa takmazdım böyle ama kafam kaldı öylece :KK43: inş birşeylerden etkilenmişimdir . gece hemen kalktım 1.37 ydi dua ttm şükür namazı kıldım :KK43: suya anlattım ... bütün gece düzgün uyuyamadım sürekli uyandım. rüyam gözle ilgiliydi dün gece film izlemiştim ondan etkilendim sanırım
ben normalde hiç rüya görmem.
ama hamile olduğumdan beri iki güne bir görüyorum.
kalbini ferah tut. tüm riyalar gerçek olsaydı:)))

kızlar merhabalar
doktordan güzel haberlerle geldim...:KK200::KK200::KK200:
ikili tarama yaptırdım ama sonuçlar 15 gün sonra çıkacakmış
ense kalınlığı 1.80 burun kemiği de oluşmuş hamd olsun..
midesini beynini idrar kesesini gösterdi...
decavit başlattı bir de demir ilacı
benim gibi kalça ağrısı olanlar magnezyum verdi..

bir de bebiş kız diye tahmin etti ...ama değişebilir de dedi
rabbim hepinize bu güzelliği yaşatsın
Maşallah size :KK45: Darısı başımıza inşallah.. Ne güzel yavaş yavaş cinsiyet haberleri de almaya başladık.. Ben de çok merak ediyorummmm...... :rolleyes:

Kızlar ya bugün ise geç kalcam diye evde bişey unuttum sonra tek ayak içeri girip tabi zıplayarak aldım çıktım salak gibi yaa bişey olmamıştır demi üstüne 20 dk falan servis bekledim şimdi belim ağrıo biraz doktorumda dolu olduğundan yarın gidicem :KK43: çok Üzgünüm nasıl böyle bi aptallik yaparım
Bi şey olmaz canım. İçini ferak tut. Hepimiz unutup yapıyoruz. Ben de sürekli ayaktayım. Doktor bana bungee jumping yapmadığın sürece zıplamanın bi zararı olmaz demişti☺️

Kızlar ya bugün ise geç kalcam diye evde bişey unuttum sonra tek ayak içeri girip tabi zıplayarak aldım çıktım salak gibi yaa bişey olmamıştır demi üstüne 20 dk falan servis bekledim şimdi belim ağrıo biraz doktorumda dolu olduğundan yarın gidicem :KK43: çok Üzgünüm nasıl böyle bi aptallik yaparım

Ben de geçen hafta belediye otobüsüne yetişcem diye koştum deli gibi. Binince aklıma geldi. Hatta ağrım olmuştu biraz :) çok şükür iyiyim. Merak etme sen de bişey olmaz inşallah.

Çok geçmiş olsun canım. Mutlaka vardır çaresi. Doğuma kadar Allahım kolaylıklar versin. Sonrada bi şekilde tedavisine bak canım. En azından bitkisel çözümü vardır.

Teşekkür ederim, Üç senedir hastayım. Denemediğim şey kalmadı. Doktorlar kortizon veriyolar. Çok değişik bi hastalık ağrı gelen eklemim şişip kızarıyo. Hareket ettiremiyorum. Bir senedir iyiydim ilacı bırakmıştım ama yine başlsdı. Olsun napalım idare ediypz. Bebeğim iyi olsun da.

Ben de geçen hafta belediye otobüsüne yetişcem diye koştum deli gibi. Binince aklıma geldi. Hatta ağrım olmuştu biraz :) çok şükür iyiyim. Merak etme sen de bişey olmaz inşallah.
Ay inşallah olmaz bu korku 8 ay bitene kadar olcak heralde ama bütün gün yatipta bunu yapmak kendime sinir olma sebebim:) çok teşekkür ederim crvabinz için Allahım minnaklarimizi korusun

Yok canım bende daha öğrenmedim. 12 ayın 1 inde kontrolüm var ama çok merak ediyorum cinsiyetini :)
Bende çok merak ediyorum :emir_bebek: çoğunluk erkek olacağını düşünüyor, benim için farketmiyo hayırlı sağlıklı sıhatli olması yeterli alışverişe başlamak istiyorum deli gibi o sebeple artıyo merakım

İ
canım ben ankaradayım.
koru hastanesinin paketi varmış onu alacam inşallah.
tüm araştırmalarımda herkes ordan çok memmun kalmış.
3100tl,doğum, tum muayeneler(10tane), 2li testler, bebegın ılk tahlılleri, refakatçı hızmeti, anneye psikolog ve kardiyolog muyanesi kapı süsü serbet vb:)
ne kadar uygun. İstanbul'da iyi bir hastanede bu fiyata mümkün değil.

Kızlar ben elevit kullanıyorum. Doktorum onu verdi. Aile hekimi decat daha iyi dedi. Eczacı da aynı şey dedi. Bilgisi olan var mı?

bende elevitte domuz jeletini kullanıldığını duymustum. bana daha doktor vermedi vitamin ama elevit yazarsa doktordan baska vitamin yazmasını isteyceğim. ilkinde bilmeden kaç kutu elevit içtim.:KK43::KK43:

Ne güzel haberler bunlar... kontrolü olan güzel haberler alan arkadaşlarım hepinizin gözü aydın. Kontrol günü bekleyenlere moral oluyor buhaberler. Hep güzel haberler alalım verelim inşallah. Hiç kaybımız olmadan haziranda tam vaktinde sağlıkla alalım yavrularımızı kucağımıza. Rabbim hiçbirimizin emeğini boşa çıkartmasın, kucağını boş koymasın inşallah

amin inşallah herkes çok güzel haberlerle gelir buraya .

içini ferah tut birsey olmaz. allah korur bebişleri inşallah. bende ilkinde çok kosusturdum. bunda birrazdaha dikkat ediyorum ama yinede

Ay inşallah olmaz bu korku 8 ay bitene kadar olcak heralde ama bütün gün yatipta bunu yapmak kendime sinir olma sebebim:) çok teşekkür ederim crvabinz için Allahım minnaklarimizi korusun

evet boyle dikkatimizden kaçan hareketler yapmak malesef insanı uzuyor. korkular bebek hareket etmeye başlayana kadar oluyor. en azından bende öyle olmustu. cünkü hareket edince zaten iyi olduğunu anlıyorsun.

Anasağlığa gidip ilaç sorma sebebim.muayene için kadındoğum da bi dr a gittim. ilaç ta istryecektim sordum.dr un yok mu senin dedi.bende anasağlıktaki dr u mu diyorsunuz hocam dedim.ewt, burası muayene yeri ilaç yazma yeri değil dedi.
Antikalar mı bana denk geliyo ya da ben şanslı dönemim de değilim. :KK43:
Kimmiş O Doktor Ayol Benim Doktorda Özel Ben Söylemeden Yazdı Biz Vitamin Severiz Diye.Ana sağlığada Git Kayıt Yaptır Sonra Niye Gelmedin Derler Seni Takip Etmek İsterler Hatta Tetanoz İğnesi Yaparlar Sakıncası Yok Yapsınlar Dedi.Öyle Saçma Şeymi Olur.

Mrb güzel hamişler.. 6. hafta da dr elevit verdi bir ay kullandım.ilaç bitince yeniden kullanmam gerekli mi diye anasağlığa gittim.oradaki dr hem elevit hem de folbiol verdi günde 3 kere içmem için. kafamı karıştıran o gün dr a da dedim hocam elevit e devam edeyim madem diğerini vermeyin. o da 2 aylık yazdı ilacı eleviti de diğerini de.

Soruma gelince elevitte zaten folik asit yok mu neden 2 takviye. fazla folik asit alımı bebeğe zarar verir mi?
Canım Benim Doktorum 3 Tane Hap Yazdı Biri Folio İçinde Folik Asit İyot Ve B12 Var Diğeri Decavit Ondada MultiVitamin Mineral Kompleks Diğeri Premesis Ondada D ve B Grubu Vitaminler Folik Asit ve Klsiyum Var Bulantımı Biraz Kesiyo. Bana Folbiol ü Gebelikten Önce verdi.

Bende çok merak ediyorum :emir_bebek: çoğunluk erkek olacağını düşünüyor, benim için farketmiyo hayırlı sağlıklı sıhatli olması yeterli alışverişe başlamak istiyorum deli gibi o sebeple artıyo merakım
Canım Bence Biraz Bekle Alışveriş için 5 Ay Falan Olsun Öyle Başla

Kizlar iki gundur karnimin sol tarafi yukari dogru geriliyo bi aci oluyo bu normal mi acaba yasayan var mi? Bebegin buyumesinden olabilir mi?
Canım Doktora Git Öncelikel İçin Rahatlasın. Benimde Oluyo İlk Andan İtibaren. Rahim Büyümeye Başladığı için Bağların Geriliyor.Birde Bebek Rahimde Sol Tarafıma Yerleştiği için Benimde Sürekli Tek Tarflı Ağrılarım Oluyor.9. Haftadayım Biraz Rahatladım. Kese Büyüdükçe Ağrımız Olucak Bazı Gebeliklerde OLuyormuş Ben Birazda Zayıfım O Yüzden Daha Fazla Hissediliyor. Ama Doktora Git Rahatla.

X