2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Peki siz dediginiz gibi asinin onemini dogrusu hastaligi arastirmissiniz yanlis mi anliyorum. Asinin icerigi, mensei, kac yildir ne dozda uygulandigi, misal prospektusunu okudunuz mu, hangi maddeler var cocuunuzun herhangi birine alerjisi olmasi ihyimali yuzde kac, yan etkilerini biliyor musunuz, ulkemizdeki vaka sayisi bunlarin kacinin asili cocuk oldugu arastirdim demek budur bence.. sizin iciniz rahatsa ne ala soylenecek hicbirsey yok tahmin edeceginiz uzere ben de tum yavrularin sagligini goz onunde tutarak bir uyarida bulundum sadece. Benim yavrum baskalarinin yavrusu farketmez burada bildiklerimizi sorgulamak icin bulunmuyor muyuz?

iyi de ben size uyarida bulunmayin demedim ki.Gozunuz kapali dalmayin demissiniz bende dalmadim arastirdim diyerek cevap verdim.Arastirmak kelimesinin genis anlamini biliyor,okudugumu anlayabiliyorum uyariniz icin tesekkur ederim.Ben kendi kararimdan bahsettim,asisiz olan tanidigima neler oldugundan..Herkes ozgur,temennim tum bebeklerimizin hastaliksiz buyumeleri.Asi olan bebek hastalanmayacak anlamina gelmedigi gibi,asisiz olanin da basina birsey gelecek diye birsey yok.

Canim gecmis olsun enfeksiyon gecirenlere pek onerilmiyor yalniz yan etkilerine bir bak hem de kan enfeksiyonu ben tavsiye etmem. Zaten bagisikligi dusuk cocugun suan sen bir arastir.
Teşekkür ederim. 4.ayda geçirdi. Doktoru yapacağım dedi. Yine de gittiğimde tekrar konuşurum.

Merhaba ben temmuz annesiyim.bebeklerinizin kan tahlillerini 8.ayda mi yoksa 9.ayda mi yaptırdınız.bir de saglik ocagimi isteyip yaptı yoksa doktorunuz mu önerdi.

Merhaba ben temmuz annesiyim.bebeklerinizin kan tahlillerini 8.ayda mi yoksa 9.ayda mi yaptırdınız.bir de saglik ocagimi isteyip yaptı yoksa doktorunuz mu önerdi.
8.ayda saglık ocagı yaptı canm

Şimdi anlatsam sanki şikayet ediyo gibi olucam ama inan o kadar yoruldumki ben.benim kız hep atakta.nerde yanlış yaptıgımı da bilmiyorumki.gece en fazla iki saat uyur,sürekli yat kalk yat kalk gün içinde sersem gibiyım ve cok sinirli olmaya basladım.
Yinede saglıgı yerinde şükür diyorum...
Sağliklari daim olsun da,biz biraz daha sabir edecegiz tabii.

Benim oğlum iki ağır kan enfeksiyonu geçirdi. Menenjit için risk alamam. O yüzden hemen yapacağım.
Cok geçmiş olsun.bir sorun yoktur umarim.
Dogum tarihiniz neydi sizin.
Gece bey in boy kilo durumu nasil.ek gidayla araniz nasil.dişleriniz cikmisti hatirladigim kadariyla.
Ne şikayetle gittinizde enfeksiyon cikti.
.
.ayy ne kadar merakliymisim.utandim valla.
Bi soyagacini sormamisim.kusura bakmayin.ama gercekten merak ettim.
Gecmisolsun tekrar

Kizim eşyalarini elletmiyor.
En sevmedigim tip kiskanc insan tipidir.
Sanirim sevmedigim ot burnumda bitecek.
Umarim donemseldir de gecer.
9. ay ini doldurdugundan beri esyalarina dokundurtmuyor.az once bile besiginde,uyutmaya koydugumda,nevresimdeki desen,figurlere parmagimi koyarak ayy ne guzel kuş,ay ne guzel kirmizi mantarr diyorum.bagirarak parmagimi çekiyor,çiğlik atiyor.uyku oyuncagini elime aliyorum çekiyor.biberonunu uyku oyuncagina icirir gibi yapiyorum çiglik atiyor,kiziyor.
Muzikli aktivite oyuncagini kimseye vermiyor.oglen mutfakta yemegini yedirirken babasi salonda notalariyla ritim yapiyormus,sesini bir duydu,sanki sandalyeden dusmus.oyle ciglik atip ağliyor.getirip gozunun onune koydu da sakinlesip yemegine devam etti.

Kizlar bebisim hapsirmaya ve burnu akmaya basladi, neler tavsiye edersiniz pazartesiye kadar :KK43:
Burnunu serum fizyolojikle sabah aksam islatin.kendisine de elma,armut gibi meyvelerden,ben ayvada kullaniyorum.ayri ayri meyve suyu yapin.karisim yapmiyorum,herbirini ayri ayri içiriyorum.gripte elma bana iyi gelmiyor,bogazimi gidikliyor diye kizimada acikcasi fazla vermiyorum.ayva suyunu seviyor.kuru ayvadan bile armut kadar su cikiyor.rendeliyorum.tel suzgec veya ben meyve filesini kullaniyorum,bizimki slikon olmayandandi file.icine doldurup sıkıyorum.bardagiyla iciyor.
Biberonlarin ucu darsa meyvesuyu gecmeyebilir,icinde parcaciklari kaliyor cunku.
Gecmisolsun

9. ay ini doldurdugundan beri esyalarina dokundurtmuyor.az once bile besiginde,uyutmaya koydugumda,nevresimdeki desen,figurlere parmagimi koyarak ayy ne guzel kuş,ay ne guzel kirmizi mantarr diyorum.bagirarak parmagimi çekiyor,çiğlik atiyor.uyku oyuncagini elime aliyorum çekiyor.biberonunu uyku oyuncagina icirir gibi yapiyorum çiglik atiyor,kiziyor.
Muzikli aktivite oyuncagini kimseye vermiyor.oglen mutfakta yemegini yedirirken babasi salonda notalariyla ritim yapiyormus,sesini bir duydu,sanki sandalyeden dusmus.oyle ciglik atip ağliyor.getirip gozunun onune koydu da sakinlesip yemegine devam etti.
Allahm boyuna posuna bakmadan kıskançlık mo bilirmiş cimcime:) ne anlıyon sen kendi esyan oldugunu da bagırıyon yerim yer:) maşallah:)

Ay bizimki niye böyle yapıyo diyordum demek normalmiş. Bizimkinin bi sebebi yok ama 2 gündür herşeye çığlık atıyor

Cok geçmiş olsun.bir sorun yoktur umarim.
Dogum tarihiniz neydi sizin.
Gece bey in boy kilo durumu nasil.ek gidayla araniz nasil.dişleriniz cikmisti hatirladigim kadariyla.
Ne şikayetle gittinizde enfeksiyon cikti.
.
.ayy ne kadar merakliymisim.utandim valla.
Bi soyagacini sormamisim.kusura bakmayin.ama gercekten merak ettim.
Gecmisolsun tekrar
Ah ne demek aşk olsun.
12 Haziran doğumlu. Bir gece sabaha karşı ateşi birden 39-40 oldu, ilaç fitil ne yapsam kar etmedi. Sabah ilk iş gittik, ateş hala 40-41 İdrar tahlili yapıldı. Önce bulaşma olmuş idrarda enfeksiyon var sonucu çıktı, acilen doktorumuz hastahaneye yolladı bizi. Orada şansımıza enfeksiyon profesörü bölüm başkanı müdahale etti. Bir ctesi günü girdiğimiz odadan 10 gün sonra çıktık. Gittiğimizde yarı komadaydı. Büyük müdahalelerle, kan sonucu bile beklenmeden doktorun antibiyotik müdahalesiyle kurtuldu. Hatta hastahanede bir de anaflaktik şoka giden bir sendrom yaşadı. Yine aynı doktoru gece orada olduğu için kurtardı.
İki alt diş var, üstte de 4-6 diş şiş. Ama çıkmadı daha. Ek gıda ile arası çok iyi, doktorunun verdiği sıkı bir liste var. Basit şekerler, muhallebi, çorba vs içermeyen. Sebze, greçka, kepekli pirinç, bulgur, lor, yoğurt ve kuzu eti ağırlıklı. Onu yiyor. Adam dişsizken bile pirzola ısırıp yiyordu ☺️
Yüzde 75lik persentilde. Hastalığında yarım kilo kadar vermişti, onu da toparladı. 8. Ayda 72cm 9400gr idi. Şu anda kilosu 10a yakın tahminim. Haftaya öğreneceğiz.
Tam emekliyor, kendi ayağa kalkıyor, yanyan sıralıyor tutunarak.
Ben de bol bol ayrıntı var sıkmadı umarım.

Canim gecmis olsun enfeksiyon gecirenlere pek onerilmiyor yalniz yan etkilerine bir bak hem de kan enfeksiyonu ben tavsiye etmem. Zaten bagisikligi dusuk cocugun suan sen bir arastir.
Hımmm ben araştırayım hemen. Benimki de bir hafta hastanelik olmuştu enfeksiyondan.

Off ne diyorsun benimkilerden biri de kan enfeksiyonu geçirdi :KK43: biz yurtdışında anaokuluna vereceğiz bizde menenjit rota falan şart zaten.
Yurtdışına giderken aşı takvimi önemli. Aşının koruyuculuğuna bilimsel olarak inanıyorum ben. Hepinizin yavrularına uzak olsun hastalıklar.

Ben de inanıyorum şahsen. Enfeksiyon doktoru arkadaşım var en önemli şey diyor.
Oğlan hasta olduğunda, enfeksiyon doktoru, hiç değilse altı ay aşıları bitseydi, bağışıklığı kurulmuş olurdu, bu kadar ağır bir tablo olmazdı dedi.
Bir gün bile geçirmiyorum aşılarını. İçime nasıl işlediyse.

X