2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Hahaha pamuk elliler. Bugün enik kahvaltıda kaşla göz arasında ekmeği almış tepsiden, ısıra ısıra yiyor :kk77:
Vermedi de geri:duduk:
SENŞNki maşallah ek gıdada iştahlı benimki orta düzey döke saça bişiler yiyor gerçi yemedi sanıyorum kakada ispatlar:KK66:
Blw ile cok rahat ettik.. corbayı ama kaşıkla verdim ilk defa kaşığı kabul etti şok oldum içti ama onuda çiğniyo saftirik tabi sulu olunca yarısı onluge

SENŞNki maşallah ek gıdada iştahlı benimki orta düzey döke saça bişiler yiyor gerçi yemedi sanıyorum kakada ispatlar:KK66:
Blw ile cok rahat ettik.. corbayı ama kaşıkla verdim ilk defa kaşığı kabul etti şok oldum içti ama onuda çiğniyo saftirik tabi sulu olunca yarısı onluge
Benimki hiç çorba içmedi daha. Ama kaşıkla yoğurdu çok güzel fırlatıyor
Kaka takibinden gına geldi ama napalım

Çiftlik balığı önermiyor doktoru. Zaten oğlanın da alerjisi var. Sanırım ilaçlı olduğu için önermiyor.
İnstagram kullanıyorsanız, günlük paylaşıyorum oğlanın yemeklerini.

Bana da ozelden mesaj atarsan takip ederim bende seni. beatrices beatrices

Karabuğdayi bulursam alacagim.kizim icin corba dedigim,en akiskani sutlaç kivaminda.
İsirip yemeyi seviyor ama ben cesaret edemedigim icin kucucuk doğrayarak hazirliyorum.
Cunku kocaman isiriklar aliyor,mesela salatalik,muz gibi.

Bende çok korkuyorum büyük isirmasindan bizimki elmayı armutu falan dişsiz haliyle bı ısırıyor ki sormayin.yanindaykn az az izin veriyorum ama genelde meyve filesi yada küçük parçalar halinde veriyorum.sebzelerde sorun yok onları yiyor.ama en çok kuş gibi önüne parçalayıp koyayım o ordan yesin istiyor bende genelde öyle yapıyorum.kasigi kendi tutsun istiyor ama vermezsem elime vuruyor.fena bu yeni nesil .

Kızlar daha önce soran oldu mu bilmiyorum. Bizde 2018 haziran annesi olacağız allah nasip ederse. Ilk bebeğim ve sıfır tecrube..
Malum yaz bebeği benim ki haziran başı hatta içime mayıs sonu gibi doğuyor..
Kıyafet veya başka bi konuda şu şu çok işime yaradı vs diyebileceğiniz şeyle var mı..
Hazırlıkları artık hızlandırıyoruz :KK73:

Benim kızım 23 Mayıs'ta doğdu ilk 1 ay normal uzun kollu takımlarla geçirdik oda bizim ev biraz serin oluyor diye.sonra şortlu kısa kollu tulumlar ,kisakollu citcitli altına şort yada pijama , uykudan kalkınca penye yelek,çorap kullanılıyor.citcitli badi çok gerekli boy boy alabilirsin ksia kollu ,atlet tarzı birkaç tanede uzun kollu, alt şort ve pijama bol al çok kirleniyor
Birde yazdığım gibi şortlu kısa kollu tulumlar benim çok işime yaradı.penye yelek al mutlaka,penye battaniye 2-3 tane lazım oluyor.muslim bezinden battaniyeler de çok sıcaklarda çok kurtarıcı.agiz bezi ,önlük ben.cok kullandım.sapka çok kullanılmıyor birde eldiveni ben 14 gün kullandım sadece.

Kendine bol miktarda emzirme atleti yada sutyeni al.cok terliyorsun.gogus kalkanini oneririm mutlaka ilk başlarda özellikle çok iyi oluyor

Aklıma gelenler bunlar şimdilik Allah sağlıkla sihatle kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Kızlar bebislere nasıl ekmek veriyorsunuz benim kız ekmeğe çok saldırıyor bende ona poğaça türü birşey yaptım onun yiyebileceği malzemelerden onu yiyor şimdilik ama ekmek nasıl olacak bilmiyorum

Kızlar bebislere nasıl ekmek veriyorsunuz benim kız ekmeğe çok saldırıyor bende ona poğaça türü birşey yaptım onun yiyebileceği malzemelerden onu yiyor şimdilik ama ekmek nasıl olacak bilmiyorum
Nefis yemek tariflerinden bakıyorum.aklıma yatana biraz eklemler cıkarmalar yapıyorum
Gecende mısır ekmegi yaptım.onuda sewdi kuzum

Bana da ozelden mesaj atarsan takip ederim bende seni. beatrices beatrices

Bende çok korkuyorum büyük isirmasindan bizimki elmayı armutu falan dişsiz haliyle bı ısırıyor ki sormayin.yanindaykn az az izin veriyorum ama genelde meyve filesi yada küçük parçalar halinde veriyorum.sebzelerde sorun yok onları yiyor.ama en çok kuş gibi önüne parçalayıp koyayım o ordan yesin istiyor bende genelde öyle yapıyorum.kasigi kendi tutsun istiyor ama vermezsem elime vuruyor.fena bu yeni nesil .

Benim kızım 23 Mayıs'ta doğdu ilk 1 ay normal uzun kollu takımlarla geçirdik oda bizim ev biraz serin oluyor diye.sonra şortlu kısa kollu tulumlar ,kisakollu citcitli altına şort yada pijama , uykudan kalkınca penye yelek,çorap kullanılıyor.citcitli badi çok gerekli boy boy alabilirsin ksia kollu ,atlet tarzı birkaç tanede uzun kollu, alt şort ve pijama bol al çok kirleniyor
Birde yazdığım gibi şortlu kısa kollu tulumlar benim çok işime yaradı.penye yelek al mutlaka,penye battaniye 2-3 tane lazım oluyor.muslim bezinden battaniyeler de çok sıcaklarda çok kurtarıcı.agiz bezi ,önlük ben.cok kullandım.sapka çok kullanılmıyor birde eldiveni ben 14 gün kullandım sadece.

Kendine bol miktarda emzirme atleti yada sutyeni al.cok terliyorsun.gogus kalkanini oneririm mutlaka ilk başlarda özellikle çok iyi oluyor

Aklıma gelenler bunlar şimdilik Allah sağlıkla sihatle kucağınıza almayı nasip etsin inşallah
Tesekur ederim cevabın için amin inşallah bekleyen herkes sağlıkla alır inşallah kucağına :emir_bebek:

Hiç vermiyorum. Zaten bizde ekmek yenmiyor hiç.

Ekşi maya çavdar ekmeği verdi doktoru. 6.aydan beri onu yiyor

Ben evde makinede yapıyorum ekmek ondan veriyorum ona da canım kepek tam bugday unu karısık yapıyorum cok da vermiyorum zaten sadece pekmez verecegim zaman kucuk kucuk bandırıp ole yediriyorum onun dısında ekmek yemiyor

Oğlumun alt iki dişi vardı. Üstten iki diş patladı iki daha gelmeye calışıyor. dünden beri dişlerini sıkıp katır kutur ses çıkartıyor geçici bir durum mudur bu diş sıkma onlem almalı mı ne yapmalı ya

Ben evde makinede yapıyorum ekmek ondan veriyorum ona da canım kepek tam bugday unu karısık yapıyorum cok da vermiyorum zaten sadece pekmez verecegim zaman kucuk kucuk bandırıp ole yediriyorum onun dısında ekmek yemiyor[/QUOTE
Benim bildiğim bebeklere kepek verilmemeli. Bağırsakta besin emilimini azaltıyor. Doktoru özellikle uyarmıştı.

Aa teşekkür ederim canım bilmiyordum zaten yemiyor birkaç günde bir kahvaltıda bi lokma o kadarcık anca yiyor ekmek başka yok
beatrices beatrices

EKMEK yok sarpınhayatında küçük daha ekmek için gerekli görmedik versen yer orası ayrı:KK66:
Kızlar demiri bayadır vermiyordum üşengeçliğimden yani asm nin demiri üçmedi heryer leke oldu sidefer aldık süt sagıp karıstırlabiliyormus oyle içti sagma işinden 1 aydır vermedim ebe kızdı 1 yaşta tahlil yapılcak ya değeri iyi cıkmazsa napcaksın dedi of tekrar basladık bugün

Selam guzel haziran anneleri:)))
Bende nasipse bu haziranda dogum yapicam 20si gibi.sorularim war sormak istedigim yardimci olurmusunuz bana acaba

EKMEK yok sarpınhayatında küçük daha ekmek için gerekli görmedik versen yer orası ayrı:KK66:
Kızlar demiri bayadır vermiyordum üşengeçliğimden yani asm nin demiri üçmedi heryer leke oldu sidefer aldık süt sagıp karıstırlabiliyormus oyle içti sagma işinden 1 aydır vermedim ebe kızdı 1 yaşta tahlil yapılcak ya değeri iyi cıkmazsa napcaksın dedi of tekrar basladık bugün
Tahıl yemiyorsa, sağlıklı bir ekmek bebeğin gelişmiş için gerekli. Un beyaz un ve hamur olarak değil, ekşi maya, çavdar vs gibi sağlıklı tahıllardan gelirse zararı olmaz.
Ama Sarp zaten sağlıklı güzel ve kilosu yerinde, mutlu bir bebek. Demek annesi doğru yolda:)
Bu arada enik 1,5cc Sidefer almasına, günde 50gr kuzu eti yemesine rağmen hemoglobin düşük, genetik dedi doktoru.

X