2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
iyi aksamlar uzun zamandir yazmamadim.calisma hayati yogunluk ama bebislerimizin boyle büyüyüslerini izlememiz ne kadar güzel

eshma eshma , Cgkfte Cgkfte ,sizde durum nedir.
Gun olarak en yakin sizinkiler ya.
Şimdi anlatsam sanki şikayet ediyo gibi olucam ama inan o kadar yoruldumki ben.benim kız hep atakta.nerde yanlış yaptıgımı da bilmiyorumki.gece en fazla iki saat uyur,sürekli yat kalk yat kalk gün içinde sersem gibiyım ve cok sinirli olmaya basladım.
Yinede saglıgı yerinde şükür diyorum...

Kizlar 9 aylik oglum gel gel falan yapmiyor alkis yapmiyor hep ogretmeye ugrasiyorum ama hic orali olmuyor anne baba falan da demiyor sizde durumlar nasil

Kizlar 9 aylik oglum gel gel falan yapmiyor alkis yapmiyor hep ogretmeye ugrasiyorum ama hic orali olmuyor anne baba falan da demiyor sizde durumlar nasil
Kızım 9 ayı tamamladı. Aferin yada bravo dediğimizde direk alkışlamaya başlıyor. :)
Merhaba deyince elini uzatıyor, el sallıyor, sarılmayı biliyor. Gel gel yapıyor. Aile üyelerini tanıyor. Oyuncak sepetinin içinden istediğimiz çoğu oyuncağı bulup, verebiliyor.
Bunları örnek verebilmek adına yazdım ama tavsiyem çocuğunuzu başka çocuklarla kıyaslamadan kendi içindeki gelişimine göre değerlendirmeniz. Sevgiler...

Bizde de aynı canım tek yaptığı alkış. Emekleme çabası bile yok kuzunun zamanla olur herkes aynı donemde yapmıyor her şeyi farklılıklar bu yuzden için rahat olsun:)

Benim oğlum iki ağır kan enfeksiyonu geçirdi. Menenjit için risk alamam. O yüzden hemen yapacağım.
Canim gecmis olsun enfeksiyon gecirenlere pek onerilmiyor yalniz yan etkilerine bir bak hem de kan enfeksiyonu ben tavsiye etmem. Zaten bagisikligi dusuk cocugun suan sen bir arastir.

2013 den beri uygulanan bir asi arkadaslar menenjit asisi biraz arastirin gozunuz kapali herseyi kabul etmeyin biraz agir oldu belki ama ben kiziyorum bu durumlara. Sunu hic dusunen oldu mu 4 yildir uygulanan bir asinin hangi yan etkisi hangi uzun vadede arastirilip guvenle tavsiye edilebiliyor? Bu rota icin de gecerli ve asidan sonra defalarca o mikrobu aldigi icin rota geciren vaka sayisini bir arastirin. Kizamik su cicegi asilari bunlarin guvenilirligi icin hicbirsey demem ama yenilere ozellikle dikkat diyorum. Bir doktor bir doktoru zaten ne zaman tutuyor ki gozu kapali hicbir doktora guvenmiyorum. Cocugun neye karsi alerji ya da reaksiyon gosterebilecegini sorup tespit edip ona gore asi tavsiyesinde bulunan bir doktor bulana kadar da guvenmem sanirim.

2013 den beri uygulanan bir asi arkadaslar menenjit asisi biraz arastirin gozunuz kapali herseyi kabul etmeyin biraz agir oldu belki ama ben kiziyorum bu durumlara. Sunu hic dusunen oldu mu 4 yildir uygulanan bir asinin hangi yan etkisi hangi uzun vadede arastirilip guvenle tavsiye edilebiliyor? Bu rota icin de gecerli ve asidan sonra defalarca o mikrobu aldigi icin rota geciren vaka sayisini bir arastirin. Kizamik su cicegi asilari bunlarin guvenilirligi icin hicbirsey demem ama yenilere ozellikle dikkat diyorum. Bir doktor bir doktoru zaten ne zaman tutuyor ki gozu kapali hicbir doktora guvenmiyorum. Cocugun neye karsi alerji ya da reaksiyon gosterebilecegini sorup tespit edip ona gore asi tavsiyesinde bulunan bir doktor bulana kadar da guvenmem sanirim.

Aslina bakarsaniz kimsenin gozu kapali kabul ettigini sanmiyorum,kimse yavrusunu gozgore gore tehlikeye atmaz.Benim doktorum onermeden once de zaten okuyup bilgi sahibi olmus ve onemi hakkinda daha onceden de duydugum vakalarla birlikte karar vermistim.Allah korusun hastaligin sonuclari cok agir olabilir,kalabalik ortam yurtdisindan gidis gelis temasi vs kolayca bulasabilir.Ben bunlari goz onunde tutarak rota asisi dahil hepsini tam olarak yaptirdim ve yaptiracagim.Hastalik yuzunden sakat kalan akrabalarim olunca da bu karari vermek zor olmadi sahsen.İnsallah bebeklerimiz hastalik kapmadan guzelce saglikla buyurler.

Kizlar bebisim hapsirmaya ve burnu akmaya basladi, neler tavsiye edersiniz pazartesiye kadar :KK43:
Ihlamur,ayva suyu,zeytinyagı,burnu tıkanırsa izotonik serum
Benim yaptıklarım bunlar
Çok şükür kızım hastanınca cok agırlasmadan geciyo

Aslina bakarsaniz kimsenin gozu kapali kabul ettigini sanmiyorum,kimse yavrusunu gozgore gore tehlikeye atmaz.Benim doktorum onermeden once de zaten okuyup bilgi sahibi olmus ve onemi hakkinda daha onceden de duydugum vakalarla birlikte karar vermistim.Allah korusun hastaligin sonuclari cok agir olabilir,kalabalik ortam yurtdisindan gidis gelis temasi vs kolayca bulasabilir.Ben bunlari goz onunde tutarak rota asisi dahil hepsini tam olarak yaptirdim ve yaptiracagim.Hastalik yuzunden sakat kalan akrabalarim olunca da bu karari vermek zor olmadi sahsen.İnsallah bebeklerimiz hastalik kapmadan guzelce saglikla buyurler.
Peki siz dediginiz gibi asinin onemini dogrusu hastaligi arastirmissiniz yanlis mi anliyorum. Asinin icerigi, mensei, kac yildir ne dozda uygulandigi, misal prospektusunu okudunuz mu, hangi maddeler var cocuunuzun herhangi birine alerjisi olmasi ihyimali yuzde kac, yan etkilerini biliyor musunuz, ulkemizdeki vaka sayisi bunlarin kacinin asili cocuk oldugu arastirdim demek budur bence.. sizin iciniz rahatsa ne ala soylenecek hicbirsey yok tahmin edeceginiz uzere ben de tum yavrularin sagligini goz onunde tutarak bir uyarida bulundum sadece. Benim yavrum baskalarinin yavrusu farketmez burada bildiklerimizi sorgulamak icin bulunmuyor muyuz?

X