2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar bisey soracam. Benim kızım bazen sanki üşür gibi bi anlık ürperme gibi titriyo boyle olan var mi. Neden öyle yapıyor acaba ya

Kızlar bisey soracam. Benim kızım bazen sanki üşür gibi bi anlık ürperme gibi titriyo boyle olan var mi. Neden öyle yapıyor acaba ya
Ayy benim oğlanda yapıyodu bide daha küçüktü ilk farkettiğimde hala ara ara yapar özellikle sabahları meğerse çişini yapıyomuş :KK70:soğuk zaar. Bikaç defa denk geldim çünkü ürperdi bezi açtım son damlalarını yapıyodu. Sende takip et bakalım bi.

Ayy benim oğlanda yapıyodu bide daha küçüktü ilk farkettiğimde hala ara ara yapar özellikle sabahları meğerse çişini yapıyomuş :KK70:soğuk zaar. Bikaç defa denk geldim çünkü ürperdi bezi açtım son damlalarını yapıyodu. Sende takip et bakalım bi.
Ya az önce baktım kuruydu bi daha denk gelirsem yine bakicam inşallah öyledir.

Ya az önce baktım kuruydu bi daha denk gelirsem yine bakicam inşallah öyledir.
Evet cis yaparken bir titreme olabiliyor. Ama kizimda goze batacak sekilde farkettigimizde idrar yolu enfeksiyonu geciriyormus ve cani aciyormus yaparken. Arada bir yapiyorsa sorun yoktur ama birden basladiysa ve gun icinde cok yapiyorsa bir tahlil yaptirin iciniz rahat etsin. Kizlar bilginiz olsun devlet hastanesine istediginiz saatte haftasonu dahil laboratuara tahlil goturebiliyorsunuz yarim saat icinde tabi. Tabi tahlil posetinizin onceden olmasi lazim. Bebisleri orda bekletmeye gerek yok zaten bekleyince yapmiyorlar. Babamiz haftasonu 2 kez aksam saat 9 gibi goturdu.

İyiyiz çok şükür buyuyo öyle 4 5 gündür emekliyo artik tutunarak ayağa kalkıyor. Durmuyor yerinde. Benimde moralin bozuk biraz doğumdan sonra her ay düzenli adet olurdum bu ay 5 gündür yok. Endiseliyim biraz. Bi kaç Gun daha beklicem. Sen nasılsın kızlar nasıl :KK200: iki çocuk çok zor mu:bicak:
Bende bu ay ilk adetimi oldum on gün filan sürdü.biteli bir hafta olmuştu.bugun camur gibi akıntılar gelmeye basladı.off tüm dengemiz bozulduya.
Küçük kızımda burun akıntısı var,büyükte kıskanclık:)cuma karne günü.on beş gün ewde kafayı yerim:)

Bende bu ay ilk adetimi oldum on gün filan sürdü.biteli bir hafta olmuştu.bugun camur gibi akıntılar gelmeye basladı.off tüm dengemiz bozulduya.
Küçük kızımda burun akıntısı var,büyükte kıskanclık:)cuma karne günü.on beş gün ewde kafayı yerim:)
AA evet zorlancan baya, şimdiden kolay gelsin :)

Kizlarr bebekten vakit bulup giremiyorum.. bizde 7. Ayi doldurduk doktor kahvaltiya baslatti.. kahvaltisindan sonra mama veriyo musunuz.. ben vermedim aglamadi da.... mama yi tamamen kestiniz mi nasil yapiyosunuz kafam karisti biraz..
Mesela aksam corba icirdim ekmek dograyip 2 saat sonrada formul mama yedirip yatirdim sizde durumlar nasil..
Yedirmesi de yarim saati geciyo valla mama kolaymis

Kizlar Ada yerde donerken genelde saga arkaya kafasini yatiriyor o sekilde yuzustuyken sirtustune gecis yapiyor. Kafama takilan bu kafayi saga yatirma olayini normalde de mama sandalyesinde falan yapmaya basladi. Boyundan saga dogru yatiriyor durduk yerde sonra kendi duzeltiyor yine. Doktora gitmeli miyim? Boyle birsey yasayan var mi?

Kizlarr bebekten vakit bulup giremiyorum.. bizde 7. Ayi doldurduk doktor kahvaltiya baslatti.. kahvaltisindan sonra mama veriyo musunuz.. ben vermedim aglamadi da.... mama yi tamamen kestiniz mi nasil yapiyosunuz kafam karisti biraz..
Mesela aksam corba icirdim ekmek dograyip 2 saat sonrada formul mama yedirip yatirdim sizde durumlar nasil..
Aynen bende senin gibi canım çorba veriyorum bazen ekmek koyuyorum sonra uyuyacağı zaman mama yapıyorum içip uyuyor mamayi kesmicem ben 1 yaşına kadar devam edicem

canim istedigi zaman sutu zaten icmeli.ozellikle 1 yasina kadar anne sutu yada mama ana ogun aslinda,ek gidalar tadimlik olarak verilmeli deniyor.%70-%30 gibi orani.
biz de kahvalti+sut.ogle corbasi+sut.yogurt+sut.meyve+sut.aksam muhallebisi+sut seklinde gidiyor.

Ne çorbası veriyorsun benm kızım ne yaptuysam aevmedi :KK43:
Tarhana, tel şehriye, pirinç canım. Yeşil mercimek verdim geçenlerde. Çorba seviyor benim kız. Veriyorum o yüzden. He bide sebze çorbası ıspanak yapıyorum

Kızlar kızımda pişik var 2 gündür ön tarafta bi de yanakları allık sürmüş gibi al al. Bişey alerji yapmış olabilir mi?

Kizlar birinci sorum ozellikle adeti 5 aydan sonra olan arkadaslara, adetten sonra kilo kaybi oldu mu?
ikinci sorum ise ikinci cocugu olanlara ilk bebegimde 7 aylikken adet olmustum ikincisinde 7 yi geceli bir hafta oldu sizde ikinci bebeklerde ilkine göre adet oncemi oldu sonrami oldu sonra olduysa ne kadar sure sonra?
Adet olmamak cok kotu:KK43:

X