2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba herkese nasılsınız? Bebekler iyi mi?
Çalışan anneler ilk zamanlar zor olur ama sonra alışırsınız umarım. Ben bebek doğduğundan beri evden çalışıyorum. Haftada bir gün oğlanı da kanguruya atıp işe gidiyorum. Hem ev hem bebek hem iş yani.
Ek gıdada ikinci aya geçtik. Blw olmayan blw gidiyor. Çorba yok, bisküvi yok, sebzeler sıralı. Kepekli pirinç ve greçka dışında un, tahıl, şeker yok. Glisemik indeksi yüksek gıdalar, hazır gıdalar yok.
Hazır gıdada tek istisna babymix, onu da gıdadedektifi incelemiş, sıkıntı yokmuş.
Bizden haberler böyle

Dogum oncesi kilomdayim zaten 8 kilo almistim benim derdim kilo degil de gobek olayi cok canimi sikmaya basladi.. Cok zorlayici hareket yaptigimda malesef dikislerim hala agriyor benim bu sefer ona sinir oluyorum. Sporsuz nasil sikilasacak olmuyor iste yaza kadar bekleyim dedim simdilik ama insanin kendini fit ve iyi hissetmesi cok onemli. Saclarimi hamilelikten beri hic boyatmadim beyazlarim az ama var iste goruluyor. Goguslerimin buyuklugu tek iyi tarafi sanirim fiziksel olarak. Ayrica kizlar bir gun yediklerime dikkat etmiyim az yiyim bir ogun atliyim benim sutum direkt etkileniyor azaliyor. Yedigim ictigim seylerle cok ama cok baglantisi var. Saglam yedigimde tam tersi stok yapacak kadar artiyor gercekten ilginc. Ictigim su ayni bu arada. Kendimle ilgili de her gece 20 sf okuyup siziyorum. Pazar gunleri 3 saatim var kizim babasiyla takiliyor tek basima geziyorum alisveris falan ya da deniz kenarinda oturuyorum biraz. Haftaici bir iki komsuyla kahve fasli ya da arkadaslarla aksam oturmasi. Nispeten idare edecek enerjiyi depoluyorum..

Dogum oncesi kilomdayim zaten 8 kilo almistim benim derdim kilo degil de gobek olayi cok canimi sikmaya basladi.. Cok zorlayici hareket yaptigimda malesef dikislerim hala agriyor benim bu sefer ona sinir oluyorum. Sporsuz nasil sikilasacak olmuyor iste yaza kadar bekleyim dedim simdilik ama insanin kendini fit ve iyi hissetmesi cok onemli. Saclarimi hamilelikten beri hic boyatmadim beyazlarim az ama var iste goruluyor. Goguslerimin buyuklugu tek iyi tarafi sanirim fiziksel olarak. Ayrica kizlar bir gun yediklerime dikkat etmiyim az yiyim bir ogun atliyim benim sutum direkt etkileniyor azaliyor. Yedigim ictigim seylerle cok ama cok baglantisi var. Saglam yedigimde tam tersi stok yapacak kadar artiyor gercekten ilginc. Ictigim su ayni bu arada. Kendimle ilgili de her gece 20 sf okuyup siziyorum. Pazar gunleri 3 saatim var kizim babasiyla takiliyor tek basima geziyorum alisveris falan ya da deniz kenarinda oturuyorum biraz. Haftaici bir iki komsuyla kahve fasli ya da arkadaslarla aksam oturmasi. Nispeten idare edecek enerjiyi depoluyorum..
Gayet iyi bir hayat şükür göbek için normal dogum avantajı yasıyrm kalmadı 2. Aylıkken platese gittim 1,5 ay kadar sonra yorucu gelmeye basladı bıraktım kv olmasa cok yorucu olurdu allah ondan razı olsun

Gobek olayi bende de feci fena, yani dogum oncesi kilomdayim ama gobek sanki 6 aylik hamile gibi, ama ben de istahta cok acik yediklerime dikkat edip spor sart

Kızlar bende tam tersi kilo almak istiyorum 50 kilo oldum 53 ile hamile kalmıştım 14 kilo almıstım sarp tosuncuk oldu ben çöp kız:KK66: gücüm azaldı kilo cok düşünce kendimce yiyorum diyorum ama ekmek pek yemem
Boy kaçtı canım

Göbek gerçekten gitti mi
Ben göbek konusunda normal doğum sezaryen doğum etkisinin olmadığını düşünüyorum yapı meselesi herhalde
Evet benimde göbek fena :KK43:

Arkadaslar bebeklerinize market yumurtası yediriyormusunuz organik yumurtam kalmadı birkaç gün ne yapmalıyım

Boy kaçtı canım

Göbek gerçekten gitti mi
Ben göbek konusunda normal doğum sezaryen doğum etkisinin olmadığını düşünüyorum yapı meselesi herhalde

Evet benimde göbek fena :KK43:
Boyum 1.66 kilo beni görsen fit dogum yaptıgıma inanmazsın tabi yapınında etkisi vardır ama ben hamilelik oncesi spor yapan biriydim yazın tenis kışın plates elimden geldiği kadar hamileliktede dogurasıya kadar calıstım hareketliydim normal dogumunda tahat gecti belki bunların yararı oldu ama normal dogumun muhakkak etkisi vardır (ben dogum yaptıgımda gelenleri oturarak ayakta karsıladım )
dümdüz değil göbeğim ama göbek var denemez biraz spor yapmaya calısın evde bile yapılır zaman bulabilirseniz
Benim kilo almam lazım gücüm azaldı

Boyum 1.66 kilo beni görsen fit dogum yaptıgıma inanmazsın tabi yapınında etkisi vardır ama ben hamilelik oncesi spor yapan biriydim yazın tenis kışın plates elimden geldiği kadar hamileliktede dogurasıya kadar calıstım hareketliydim normal dogumunda tahat gecti belki bunların yararı oldu ama normal dogumun muhakkak etkisi vardır (ben dogum yaptıgımda gelenleri oturarak ayakta karsıladım )
dümdüz değil göbeğim ama göbek var denemez biraz spor yapmaya calısın evde bile yapılır zaman bulabilirseniz
Benim kilo almam lazım gücüm azaldı
Normal doğum tabi ki o yönden avantajlı keşke bende normal yapabilseydim ama göbek olayı benim vurgulamak istediğim sezaryen doğum yaptım diye göbekli kalmak istemiyorum çünkü :KK43:
Benimde aman aman göbeğim yok ama dümdüz de değil işte

Hanimlar
Yarinki sans topu 10 haftadir devretmis diyordu arkadaslar.
Hadi bizde burdan tahmin edelim bakalim kim ne kadar tutturacak.maksat muhabbet.
Yilbasi bileti bile almam,ihtimal vermem.ama canim sıkıldı.hava doguk,kar yagiyor,mutfakta kahvemi icerken sizlerede sorayim dedim

Bende tahmin edeyim 7 12 14 23 31 17

İki gündür kızıma balık veriyorum çok hoşuna gitti masallah.ilk gün bı parca levreği haşlanmış verdim.bugunde fırında yaptım.yarinda çorbasini vermek istiyorum

Kilo olayına hiç girmeyeyim.75 hamile kaldım 80 le doğuma girdim.dogumdan bir hafta sonra 73 tüm.simdi 78 .kilo verecegime daha çok alıyorum.iki çocuktan sporu birak oturmaya fırsat bulamıyorum.birde bunaldukca tatlı ya saldırıyorum.tek hayalim 65 kilo olmak ama şimdi hayal gibi

Kilo olayına hiç girmeyeyim.75 hamile kaldım 80 le doğuma girdim.dogumdan bir hafta sonra 73 tüm.simdi 78 .kilo verecegime daha çok alıyorum.iki çocuktan sporu birak oturmaya fırsat bulamıyorum.birde bunaldukca tatlı ya saldırıyorum.tek hayalim 65 kilo olmak ama şimdi hayal gibi
Sadece beş kilomu aldın dokuz ay boyunca.ne güzel yaa

Tesekkür ederim canm benim.boy uzunlıgunun avantajını yasıyorum
Nasıl gidiyo bu arada,iyisiniz umarım sen ve bebek
İyiyiz çok şükür buyuyo öyle 4 5 gündür emekliyo artik tutunarak ayağa kalkıyor. Durmuyor yerinde. Benimde moralin bozuk biraz doğumdan sonra her ay düzenli adet olurdum bu ay 5 gündür yok. Endiseliyim biraz. Bi kaç Gun daha beklicem. Sen nasılsın kızlar nasıl :KK200: iki çocuk çok zor mu:bicak:

BLW ciler elmayı buharda haslayarak mı verdiniz ?ve nasıl gidiyor?
Evet canım haşlayıp verdim ama benim bebe pek blwci çıkmadı sinir sahibi oluyo çocuk yiyemeyince bende veriyorum küçük küçük agzına ama önüne de koyuyorum ordan da alıyo arada kendi bazen eline veriyorum idare ediyoruz

X