2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ne biri kendi kendine uyuyor mu dedi :skandal: helal olsun :sampiyon:
Ben uyuma düzeni tuttu diyorum akşam dusarı cıkıyoruz herşey değişiyor biraz düzen olayından cıktım uyuyor bir şekilde demeye başladım
1 aydır sarp geviş getiriyor resmen dilini ciğniyo sizde de var mı gecer dedim ama hergün yapıyor
Kan ilacı içmemek için agzını kilitliyo napcam bilmiyorum

Sende bir rutin oluşturmuşsun ben ışıkta uyuyamiyorum ondan oda alişsin istedim akşam
erkenden uyumasi cok güzelmiş anneyede dinlenme zamani oluyor 9 olmadan uyuyor emzik almiyor mu emzik buyuk kolaylik memede baktim uyuyor cekince agliyor veriyorsun emzigi derin uykuya dalinca da cikariyorum
Ek gidada başliyor daha yorucu günlerimiz basliyor en azından uyku duzeni olursa hazirlik yapma zamanimiz olur
Emzik almıyo canm ya. Denemediğim emzik türü kalmadı. Başta ben istemedim sonra o istemedi. Çiğniyo damaklarıyla. Aynen bende şimdiden alıştırayım diyorm uyku düzenine. Çünkü gerçekten nasıl alışıyorlarsa öyle gidiyolar.

Büyük kızın kaç yaşında canım
Kiskançlıgi azaltmak için sadece buyuge ayirdigin bi zman dilimi olmali

Büyük 4,5 yaşında .aslında onunla daha çok ilgileniyorum ama onun için yetmiyor
Küçük kızım da artık büyüdü oda bana gelmek istiyor .ikisi çok zor idare ediliyor artık

Evet canim ilk aylar cok zorlandim sallamamak icin ama artk kendi uyuyor bir kere bike sallamadim ama ilk aylarda gece emzirmwye kalktigimda bir iki saat uyumazdi simdi emzirsemde geri uykuya daliyor hemen ışığı açik tutmuyorum gece oldugunun farkinda olsun diye

Keşke bizimki de öyle olsa ya.. gece 1 den önce uyumuyor ve gündüzde sadece ayakta uyuyor...

eshma eshma canım oyuncaklarını belli bir alanda aynamasini istesen ona belli bir alan olustursan yada bebeğe bir alan ... Aklıma bu geldi ama çok da yapacak birşey yok

Bende şuan alerji işiyle uğraşıyorum birsuru şey alerji yapıyor deneme yoluyla buluyorum

Ek gıda ile ilgili ikeadan buharda pişirmek için aparat aldım daha sonra çocuk gastroenterolojiye gidicez malum beslenme uzmanı alerji ve ek gıda ile ilgili bilgiler verirse paylaşırım.
Uykumuz iyice bozuldu bizim önceden onbucuk gibi uyuyan kız şimdi oniki bucuktan önce uyumuyor:işsiz:

Keşke bizimki de öyle olsa ya.. gece 1 den önce uyumuyor ve gündüzde sadece ayakta uyuyor...
Canim bundan iki ay once benim kizimda oyleydi aksmalri kisa kisa uyurdu yanimizda kanepede sonrada 12 olurdu uyumazdi 5dk uyku bile ona yetiyor bazen ve saatlerce uyanik kala biliyor sonra 9dan once uyutmya başladim yataginda ilk zmanlar surekli uyandi 20 dk uyanik kaldigi oldu yataginda kaldi bu surede aglayinca kucagima alip sakinlestirip tekrar uyuttum bir hafta sonra daha az uyandi simdi pek uyanmiyor uyansada geri uyuyor kendisi ben aksam uykularini yanlis yapiyormusum

Büyük 4,5 yaşında .aslında onunla daha çok ilgileniyorum ama onun için yetmiyor
Küçük kızım da artık büyüdü oda bana gelmek istiyor .ikisi çok zor idare ediliyor artık
Rabbim kolaylik versin en fazla oyun istedigi zamanlar buyugün tabi kucugunde etrafi farkettigi zaman annelik gerceketen zor tek cocuk hic cocuk diyorlarr☺

Emzik almıyo canm ya. Denemediğim emzik türü kalmadı. Başta ben istemedim sonra o istemedi. Çiğniyo damaklarıyla. Aynen bende şimdiden alıştırayım diyorm uyku düzenine. Çünkü gerçekten nasıl alışıyorlarsa öyle gidiyolar.
Emzik gercekten kolaylik ben ilk gun verdim emmeyi redettme dinemi biraz birakti ama yine almaya başladi bazi cocuklar ne yapsan almiyor
Duzenli yaşam cocuklar icin cok gerekli hem bebek dinleniyor hem anne
Anne ne kadar dinlenirse bebekle ilgilenmek zor gelmiyor kizim uykuusnu alonca gulucukler saçiyor cok neseli oluyorr

Ne biri kendi kendine uyuyor mu dedi :skandal: helal olsun :sampiyon:
Ben uyuma düzeni tuttu diyorum akşam dusarı cıkıyoruz herşey değişiyor biraz düzen olayından cıktım uyuyor bir şekilde demeye başladım
1 aydır sarp geviş getiriyor resmen dilini ciğniyo sizde de var mı gecer dedim ama hergün yapıyor
Kan ilacı içmemek için agzını kilitliyo napcam bilmiyorum
Ahhh o disari cikmalar bizimde hemen duzen degsiiyor ama bir gun sonra yine eski duzen devam ediyoruz gecengun kayinvalidemlere gittik aksam kizim sanirim evi yabanci buldu uyumadi saatelrce bir daha akşam gezmesi yok bize dedim

Bizim bugun 8.günümüz ve daha hastanedeyiz. Tedavimiz iyiye gidiyor çok şükür yarın tekrar degerlendirme yaparlar heralde bakalım ne olacak evimizi çok ozledik bebişim de ben de eşim de. O minicik bedeninde damar yollarını morlukları ilaçları gormek cok uzuyor beni ama yeter ki saglıgına kavussun bir an once Rabbim kimseyi hastalıkla sınamasın inşallah

Bizim bugun 8.günümüz ve daha hastanedeyiz. Tedavimiz iyiye gidiyor çok şükür yarın tekrar degerlendirme yaparlar heralde bakalım ne olacak evimizi çok ozledik bebişim de ben de eşim de. O minicik bedeninde damar yollarını morlukları ilaçları gormek cok uzuyor beni ama yeter ki saglıgına kavussun bir an once Rabbim kimseyi hastalıkla sınamasın inşallah

Acil şifalar diliyorum.
Ne oldu yavruya.

lilipit lilipit senin kuzu hala emiyomu parmagını
Benimki dewam ediyo.iki parmak birden sürekli agzında:işsiz:
Alışkanlık olmasından korkuyorum

Geçmis olsun biran önce iyileşir evinize dönersiniz

Selam canım,
Işığı kapatıp emzirip uyutsan, müzik falan açıp sallasan. Her uyandığında da süt saati gelmediyse kucğına almadan sallasan.

Bunu denedin mi hiç? Denemişsindir büyük ihtimal ama yine de söyliyim dedim :)

blgk blgk çok geçmiş olsun Allah şifa versin. Seni anlıyorum. Hemşireler çok acımasız gibi geliyor o an insana.
Rabbim kimsrye yaşatmasın.

Çok geçmiş olsun bebişin toparlanır inşallah bir an önce. İnsan mahvoluyor :KK43:

Bende hep bakiuorum kimse birsey yazmiyor ek gida sayfasinada yazan yok
Kizlar ben uyku duzenini oturttum
Hergun ayni saatlerde yatiyor donencesini aciyirum kendi uyuyor gecede kendim uyumadan emziriyorum birde 4saat sonra zaten sabaha karsi oluyor sonrada kendi ne zaman uyanirsa
Yarin keçi sutu alip yoğurt mayalayacağım bakalim beğenecek mi
Nasıl kendi kendine uyumayı öğrettinn nolurr anlatttt :)

eshma eshma canım oyuncaklarını belli bir alanda aynamasini istesen ona belli bir alan olustursan yada bebeğe bir alan ... Aklıma bu geldi ama çok da yapacak birşey yok

Bende şuan alerji işiyle uğraşıyorum birsuru şey alerji yapıyor deneme yoluyla buluyorum

Ek gıda ile ilgili ikeadan buharda pişirmek için aparat aldım daha sonra çocuk gastroenterolojiye gidicez malum beslenme uzmanı alerji ve ek gıda ile ilgili bilgiler verirse paylaşırım.
Uykumuz iyice bozuldu bizim önceden onbucuk gibi uyuyan kız şimdi oniki bucuktan önce uyumuyor:işsiz:

Çok geçmiş olsun alerji olayı zor gerçekten .

Rabbim kolaylik versin en fazla oyun istedigi zamanlar buyugün tabi kucugunde etrafi farkettigi zaman annelik gerceketen zor tek cocuk hic cocuk diyorlarr☺

Aynen öyleymiş ilk kızım zor bebekti uyumazdi sürekli memedeydi falan ama yine de tek olunca tüm.duzeni ona göre saglayinca hayat kolaylasmisti.eskiden küçüğün ihtiyaçlarını karşılar buyukle oynardim şimdi kucukte açtı gözünü bİraz ilgilenme basiyor yaygarayi.oynatmami istiyor.
Gerçi bizimki abla aşığı oldu ablası onu eviriyor çeviriyor zorla kendine sariltip opturuyor hiç giki çıkmıyor.hatta gülüyor ona
Onları böyle görünce gelecek bana umut veriyor

Rabbim acil şifalar versin.tez zamanda iyileşip evinize dönmeyi nasip etsin

X