2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Diş tomurcuklari belli oluyor.yani normal ince damakta ozellikle on altta damagin ic yuzunde hafif tomurcuk var iki tane.bizim bir aydir var. Sanirim 9.ay a cikar.

Diyetisyene gitmeyle başlıcam. İşe başlayınca duruma göre yürüyüş bandı alabilirim. Ama dışarda spor yapmayı tercih ederim.

Gündüz 3saatte 1 emzirip akşam 7de emzirip yatırsan, 9da tekrar emzirsen tabii bu 2 saatte uyanmasa iyi olur:) 11de de bi kez daha emzirsen artık açlıktan uyanmaması lazım. Gece artık Alışkanlıktan uyanır Uyanırsa. Fazla uyarılınca da uyumuyor bebişler. Gün içerisinde fazla insan görmek mesela, uzunca oyun oynamak bunlar yoruyor. 1-1.5 saati geçirmeden uyanıklık saatini fazla yorulmadan uyuyabilir mi acaba? Yine hamakta ama saatlere dikkat ederek deneyebilirsin. Şş patta benim bebek de durmuyordu. 2 3 saatte 1 40dakika normal gibi gündüz için. Ama gece artık sık sık uyanmasa sen de dinlenirsin.[/QUOTE]
Gündüz için zaten ümidim yok. Zaten gece biraz uykusunda gündüz bı şekilde hallolur.
Engelleyemedigim uyarıcılar var evde. Odama cekilsemde geliyorlar. Ama gündüz emmelerini dediğin gibi yapıcam. Akşam içinde 7 de yatıp 8.30 da kalktı. Emzirdim ve yatırdım 5 dk sonra o kalktı ve 10 dk uyanık kaldı ama tutmamak gerek galiba. Sonra 9 gibi yattı ve 11 de kalktı. 180 CC mama verdim kendi sutumu ise sagdim (80 CC ancak çıktı. ) Şimdi hamakta sallıyorum. Bu arada bebiş mamayı hazirlarken ağlıyor sabırsız. 2-3 dk bekleyemiyor. Sizinki de öyle mi.

3 emzik denedim ama defalarca vermeme rağmen almadı. Sadece kosesini dis kasiyici olarak kullanıyor :) muslini ağzına ve yüzüne götürmeyi seviyor ama oyun gibi onun için. Uykusunu açıyor aksine. Ben de sallarken ortmuyorum.

Diş tomurcuklari belli oluyor.yani normal ince damakta ozellikle on altta damagin ic yuzunde hafif tomurcuk var iki tane.bizim bir aydir var. Sanirim 9.ay a cikar.
Hep ondekiler mi ilk çıkar. Bı ara köpek dişleri bu arada azı dişleri beyazlamış gördüm ama onlar çıkmiyor galiba . Bı dahaki sefere bakayım iyice

Tamamen ayni durum.aile hekimi yazdi bana da adi dentinox jelin.Kullanimini filan okudum genel anlamda memnun kalinmis.Valla her seyi deniyorum o kadar agliyor ki icim parcalaniyor iki gundur.Bu kadar belirri varken cikmamasi da garip insallah uzun sure bu sekilde cekme yavrularimiz

İnşallah işe yarar ben de diyetisyene gideceğim. Önce çeneyi tutmam lazım

İnsallah canim.Bende bebekten once duzEnli yuruyus ve sporumu yapardim disarida.Mumkun olmayinca buna karar verdim bismillah basladik bakalim olculer alindi,aydan aya yeni olcumler yapiliyormus yazarim insallah buraya.S porun yanisira bugun itibariyle dikkat etmeye de baslasdim,emziren anne diyeti gibi protein agirlikli abur cubur hamurisi vs yok.

Evet 12 ekimde 4 aylık olacak benimkiler de 5 aylık

su_dee oğlum bu gece aynıydı yine. Saat 7den beri 1.5 saatte bir kalktı. 11 ve 4 te besledim. Onun dışında hep sallayıp uyuttum. Şimdi gözlerini kocaman açmış ama yine de sallıyorum. Uykusuzluk beni perişan etti. Bı de damagimi yakmistim, su topladı patladı 2 gündür su bile zor içiyorum. Bari 3 saat uyusaydi. (

Diyetisyene gitmeyle başlıcam. İşe başlayınca duruma göre yürüyüş bandı alabilirim. Ama dışarda spor yapmayı tercih ederim.
Yürüyüş bandı alma canım küm alsa bir ay yaptı biraktı hem cok para hem cok yer kaplıyor acık havada arada yürüsen daha mantıklı elektrikli de yürümwktense hem psikolojik olarak ta iyi ama illa band diyosan spor merkezine yazıl derim:)

Dişler bu kadar erken cıkar mı?

Dün gün boyu 3 saatte 1 beslemiş miydin? Bugün 3 saatte 1 besle. 3aydan sonra alışkanlık oluşmaya başlıyor bebeklerde, senin düzeni oturtman 1 haftayı bulabilir. Bugün besleyip akşamda 6da 8de 11de besleyip uyutmayı denesen, birkaç gün bunu sabırla devam ettirsen gece kısmı düzelebilir. Sabırlı ve sakin olmak gerekiyor, senin sakinliğin bebeğe de geçiyor.

Bende dışarda yürümeyi seviyorum. Yürüyüş bandı çok sıkıcı ama bebişle olmuyo anneme bıraksam saat geç oluyor. Ben sabah erkenden yürüyüş yapmayı seviyorum. Bulucam bir çare. Bahane yok gidecek bu kilolar

Kizlar ne yapiyosunuz bi kac gundur giremedim..
Ya bu kizim bensiz durmuyo babasi be benim disimda kimse bakamiyo.. 1 aydir bi huy cikardi acikti ya 5 dk gec ver aglama krizine giriyo krizden cikipta biberonu veya memeyi alamiyo.. eee eee eee eee kizim diyorum sallaiyorum bi yandanda emzigi agzina tutuyorum oyle sakinlesiyo da yiyo.. yani 5 dk gec gelmicek o mama tuhaf tuhaf huylar..
Uyku duzeni sapitti.. onceki gece e saatte 1 uyandi serseme donduk zaten gunduz en fazla 15 dk uyur.. neyse sonra dun gece 12 de zor daldirdim bi uyandik saat 7 olmus kesintisiz uyumus biz sok gecirdik 4 aydir ilk defa.. nasil bi bebis bu anlamadim
Esim artik uyku egitimi vermemiz lazim diyo da o nasil bisi okuyup arastirmaya vaktim kalmadi kitaplarim var tracy hogg dahil.. ama okumaya firsatim olmadi
Siz neler yapiyosunuz?

Cuma günü 119 günlük oluyoruz kızlar 4.ay asısi olcaz ogün erken mi bir günden birsey olur mu ki ya niye bana cuma gün verdiler of

Cuma günü 119 günlük oluyoruz kızlar 4.ay asısi olcaz ogün erken mi bir günden birsey olur mu ki ya niye bana cuma gün verdiler of
Erken değil canım bizimde 26Eylül dört aylık 25 Eylül de yaptırdık tabi gün hesabı olarak bilmiyorum

İnşallah bir düzene sokabilirsin en kısa zamanda yoksa çok yıpratıyor gerçekten. Hamakta sallıyorum diyorsun ya mesela benim anne yanıda sallanıyor ama benimki onda durmuyo ayağımda sallayınca uyuyo ama. Mesela ayağımda uyuduktan sonra yatağa bırakmam da çok kolay oluyo. Ayaklarımı iki yana çekip bırakıyorum zaten ince şilte gibi bi örtü yaptım onun üstünde sallıyorum kendi yatağına geçirirken de ondan tutuyorum sarsılmıyo oğlum. Gece uyandığında da emzirip direk yatağına yatırıyorum. Ama biz de hep süpürge açık uyku zamanları özellikle evde biri varsa mesela bugün temizlik var kadın ne kadar dikkat etsede tak tuk ses oluyo ama o süpürge sesi açıkken rahatsız olmuyo ona odaklanıyo. Akşamda biz salonda otururken açıyoruz tv sesi çok açık olmasa bile ses gitmesin diye yine rahat oluyo ama gece de bayagı kısıyorum sesini. Sizin evde kalabalık ondam da rahatsız oluyo olabilir. Uyuma meselesi de Gece bazen 5 saat uyanmadıgı da oluyo 1 saat sonra uyandığı da onuda demekki var bi derdi diyorum idare ediyorum hep aynı olmasını beklemiyorum. Bide kalabalıksınız belki evdekiler demez ama sen de bu akşam siz sallayın diye sen uyu en azından dinlenirsen psikolojik olarak daha katlanılabilir olabilir durum. Eşin içinde ben olsam giderim yanlız bırakmam. Tabiki güven var o olmadan olmaz ama yine de git derim

O tomurcuğu merak ettim çekebilirsen foto atarmısın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…