2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
ya işte ilk torun ve ilk bebeğimiz olduğu için biz daha karnıda yokken bile almaya başlamıştık :ıslık::KK22:
1 yaşına kadar neredeyse bütün kıyafetlerini aldık. işte o yüzden cinsiyet önemli artık arada bir mavi ve ya pembe almak gerekiyor :KK48:

Maşallah size. Benimde ilk çocuğum ve ilk torun olucak.Biz bi çorap bile almadık daha.:KK48: Cinsiyeti bekliyorum. Meraktan çatlayabilirim. :confused:

Selam kızlar,

Çok tuhaf ama 2 gündür sol tarafıma yatamıyorum kalbim sıkışıyo nefes alamıyorum . Sırtüstü yatamıyorum midem bulanıyo. Sağıma yatmaktan sağ yanağım ve çenem ağrıyor artık :işsiz:

Bende soluma yatamıyorum kalbim küt küt atıyo. Normal heralde şu dönem

Merhabalar,
Aranıza yeni katıldım. Uzun uğraşlar sonunda sanırım bende Haziran ayında anne oluyorum. Şu anda 5.5 Haftalık hamileyim ama o kadar zorlu bir süreç oldu ki, hala hamile olduğuma inanamıyorum. Yorgunluk ve sinirlilik dışında da bir belirti yok. Umarım herşey yolunda gider ve bende Anne olurum...

Günaydın
Benimde bu sabah midem bulantılarım başladı. halsizlik yataktan çıkmada zorluk vs. İşe çok zor geldim. Bu sayfadaki hamişler ne işler yapıyor biraz kafamız dağılsın. Ben bir şirkette muhasebecilik yapıyorum.
Benimde bu sabah itibariyle midem kendini belli etmeye başladı çok rahatsız edici değil ama inşallah fazlalaşıp devam etmez. Şuan evdeyim işi bırakmıştım gecen yıl dahada girmedim işe tam arayışa geçmiştim hamile olduğumu öğrendim

Merhabalar,
Aranıza yeni katıldım. Uzun uğraşlar sonunda sanırım bende Haziran ayında anne oluyorum. Şu anda 5.5 Haftalık hamileyim ama o kadar zorlu bir süreç oldu ki, hala hamile olduğuma inanamıyorum. Yorgunluk ve sinirlilik dışında da bir belirti yok. Umarım herşey yolunda gider ve bende Anne olurum...
Merhaba hayırlı olsun bebeğin...inşallah herşey yolunda gider

İlk hamileliğimde toxoplazma ve rubbella tahlili yapılmıştı bunda hiç tahlil yapmadılar aynı Dr da değil ki sonuçlara göre tekrar istemeye gerek görmesin. bende tahlil istemediklerine şaşıyorum şimdi ilk hamileliğimde yapılana baktım toxoplazma negatifmiş yani tekrar o paraziti alma ihtimalim var. pozitif çıkma durumunda bebekte ciddi hasarlar bırakabiliyor. böyle bir tahlili neden istemez Dr anlamıyorum cumartesi gittiğimde kendim isteyeceğim biraz önce facebook da kadın doğumcu biri canlı yayındaydı orda gördüm aklıma geldi[/QUOTEİlk ham
Evet bu tahlilleri benden de istemediler.İlk hamileliğimde yapılmıştı oysa.Evde bir de kedimiz var ama kediden daha büyük tehlike dışarda yemek yiyen insanlarız.Ben de kendim istedim tahlili.Bazı şeyleri ne yazıkki kendimiz takip etmek zorunda kalıyoruz.

Arkadaşlar merhaba
Üşüttüm galiba öksürüyorum hep. Kuru kuru öksürük. Ne önerirsiniz

bende aynıyım arkadaşım hatta gece çok öksürdüm. benimki biraz balgamlıya bile döndü. halsizimde. ben bi kaşık balım üstüne limon sıkıp içtim o biraz rahatlattı. dene istersen.

Netten bebek alisverisi yapan varsa adres verin kizlar aklimizda olsun.

ben kızıma lcw nin internet sitesinden çok aldım. bide butikbebeden çok alışveriş yapmıştım. bunda cinsiyete kadar sadece bi don alıcam , oda donansın diye (öyle derler ya ondan dedim). cinsiyet kız olursa ablasının kıyafetlerinden ayırıcam birkaç tane de yeni alırım. ama erkek olursa o zaman ablasının erkek reyonundan aldığım kıyafetleri dışında hepsini sıfırdan alıcam.

ama ikinci olunca büyük parça almıyorsun o güzel. beşik var, puset var, mama sandalyesi , oto koltuğu hepsi var. bir tek araba gri pembe alırsam onu yeni alırım. birde ablaya yeni dolap alıcaz o zaman diğer dolap bebişi olacak.

bende aynıyım arkadaşım hatta gece çok öksürdüm. benimki biraz balgamlıya bile döndü. halsizimde. ben bi kaşık balım üstüne limon sıkıp içtim o biraz rahatlattı. dene istersen.

ben kızıma lcw nin internet sitesinden çok aldım. bide butikbebeden çok alışveriş yapmıştım. bunda cinsiyete kadar sadece bi don alıcam , oda donansın diye (öyle derler ya ondan dedim). cinsiyet kız olursa ablasının kıyafetlerinden ayırıcam birkaç tane de yeni alırım. ama erkek olursa o zaman ablasının erkek reyonundan aldığım kıyafetleri dışında hepsini sıfırdan alıcam.

ama ikinci olunca büyük parça almıyorsun o güzel. beşik var, puset var, mama sandalyesi , oto koltuğu hepsi var. bir tek araba gri pembe alırsam onu yeni alırım. birde ablaya yeni dolap alıcaz o zaman diğer dolap bebişi olacak.
Abi ablamizin pek kiyafeti kalmadi, cok dagittim ben. Sadece vazgecilmezlerim duruyor. Dedigin gibi besigimiz var ahsap olanlardan almistim kus yuvasi gibi olandan. Bebek arabamiz cok yiprandi alirim bir tane. Oto koltugumuzda var. Otomatik sallanan ana kucagi var.
Bakalim su 3 ayi saglikla atlatalim insallah. Sonra zaman cabuk gecer

Kizlar bizde 1 kiz 1 erkek varya bebegin cinsiyetini ogrenmek istemiyorum. Doktor hanima rica edecem. Ileride bir tahmininiz olursa soylemeyin. Surpriz olsun dicem. Dogum aninda ogrenmek cok guzel olur diye dusunuyorum. Biliyorum ilginc ama bunun hazirligi falanda var. Boyle olmasini istiyorum. Simdilik fikrim oyle. :KK51:

Bende cok istemiştim o olayı ama erkek falan olursa yebi doğan sunneti yaptıracağım için kaldı. Yani erkek olursa doğum anında doktorun olmasin gerekiyor olmasa bile ilk 48 saat içinde kedilmesi gerekiyor

Yaa bir kızın bir oğlun var gözüm yok diyorsun yani artık :) ne gelirse gelsin :)
Benim bi arkadaşımda eger hamile kalırsam doğum anına kadar öğrenmicem dedi süpriz olsun diyor bende dedim herşeyini beyaz sarı alırsın ozaman bence seninki daha mantıklı o bide ilk çocukta düşünüyor bunu :)

Bizde 2. çocukta öyle duslemistik ama hem sünnet mevzusuna hemde içimizde ki tez canlılığa boyum eğdik. hayatta dayanamam 39 hafta

Kız mı istiyorsunuz?Neden erkek evlat istemiyorsunuz anlamadım. :KK64:

Çünkü kızim var ve yine kızım olsun istiyorum hem çok daha iyi anlaşırlar diye düşünüyorum hemde kız çocuk bambaşka oluyor . bir tane erkek kardeşim var illalah ettim ondan

Butikbebeden çok almıştım ama şimdi mothercare a bakıyorum. yeni açıldı internet sitesi. Çok kaliteli ve sağlam ürünleri var. soobe ye falanda bakabilirsin. zaman zaman morhipo da indirime giriyor

İlk bebeğimin kız olmasına rağmen çok çok az pembe kiyafeti var. hiç cinsiyetçi giydirmedim. Şimdi düşünüyorum oğlan olursa bu bebeğim. ona pembe giydirirmıyım diye tabi giydiririm. yurt dışında böyle bir ayrım yok mesela. bizim türkler çıkartmış bu ayrımı. ben kapatalist düzenden mümkün oldukça kaçıyorum ve ilayın çoğu kıyafetini ikinci çocuk içinde ayırmıştım çok şükür. Çok fazla alışveriş yapmayacağım. Bence sende yapma. Bebek kıyafetlerine verilen paralara gerçekten ok yazık oluyor. onunla ne bileyim daha başka şeyler alabilirsin çocuklara. hem böylece bu ticaretin içerisinde yer almamış olursun

bizimde sadece bir dolap almamız gerekiuor. Çünkü ilay bu zamana kadar hep Montessori şeklinde kendi yaptığım dolabi kullandi. alacaklara bir kanguru daha eklenecek ve tabi ki göğüs pompası. İşte Hepsi bu kadar :)

Kizlar bizde 1 kiz 1 erkek varya bebegin cinsiyetini ogrenmek istemiyorum. Doktor hanima rica edecem. Ileride bir tahmininiz olursa soylemeyin. Surpriz olsun dicem. Dogum aninda ogrenmek cok guzel olur diye dusunuyorum. Biliyorum ilginc ama bunun hazirligi falanda var. Boyle olmasini istiyorum. Simdilik fikrim oyle. :KK51:

Bende cok istemiştim o olayı ama erkek falan olursa yebi doğan sunneti yaptıracağım için kaldı. Yani erkek olursa doğum anında doktorun olmasin gerekiyor olmasa bile ilk 48 saat içinde kedilmesi gerekiyor

Yaa bir kızın bir oğlun var gözüm yok diyorsun yani artık :) ne gelirse gelsin :)
Benim bi arkadaşımda eger hamile kalırsam doğum anına kadar öğrenmicem dedi süpriz olsun diyor bende dedim herşeyini beyaz sarı alırsın ozaman bence seninki daha mantıklı o bide ilk çocukta düşünüyor bunu :)

Bizde 2. çocukta öyle duslemistik ama hem sünnet mevzusuna hemde içimizde ki tez canlılığa boyum eğdik. hayatta dayanamam 39 hafta

Kız mı istiyorsunuz?Neden erkek evlat istemiyorsunuz anlamadım. :KK64:

Çünkü kızim var ve yine kızım olsun istiyorum hem çok daha iyi anlaşırlar diye düşünüyorum hemde kız çocuk bambaşka oluyor . bir tane erkek kardeşim var illalah ettim ondan

Butikbebeden çok almıştım ama şimdi mothercare a bakıyorum. yeni açıldı internet sitesi. Çok kaliteli ve sağlam ürünleri var. soobe ye falanda bakabilirsin. zaman zaman morhipo da indirime giriyor

İlk bebeğimin kız olmasına rağmen çok çok az pembe kiyafeti var. hiç cinsiyetçi giydirmedim. Şimdi düşünüyorum oğlan olursa bu bebeğim. ona pembe giydirirmıyım diye tabi giydiririm. yurt dışında böyle bir ayrım yok mesela. bizim türkler çıkartmış bu ayrımı. ben kapatalist düzenden mümkün oldukça kaçıyorum ve ilayın çoğu kıyafetini ikinci çocuk içinde ayırmıştım çok şükür. Çok fazla alışveriş yapmayacağım. Bence sende yapma. Bebek kıyafetlerine verilen paralara gerçekten ok yazık oluyor. onunla ne bileyim daha başka şeyler alabilirsin çocuklara. hem böylece bu ticaretin içerisinde yer almamış olursun

bizimde sadece bir dolap almamız gerekiuor. Çünkü ilay bu zamana kadar hep Montessori şeklinde kendi yaptığım dolabi kullandi. alacaklara bir kanguru daha eklenecek ve tabi ki göğüs pompası. İşte Hepsi bu kadar :)

Benimde bu sabah itibariyle midem kendini belli etmeye başladı çok rahatsız edici değil ama inşallah fazlalaşıp devam etmez. Şuan evdeyim işi bırakmıştım gecen yıl dahada girmedim işe tam arayışa geçmiştim hamile olduğumu öğrendim
o zaman şanslısın demekki .

Ben de kızım olsun istiyorum. Zaten bu cocugu yalma amacimiz kizima arkadas olmasiydi. Ben kiz kardes yoklugunu cok çektim. Kizim da boyle olsun istemiyorum. Insallah saglikli bir kizim daha olur diye dua ediyorum.

Kıyafet konusunda ben de çok pembe giydirmedim. Kahverengi siyah mavi dolu :)
Ve kiyafetlerinin hepsi duruyor. Kimseye vermedim cunku ciddi para harcadık. Tekrar ayni masrafi yapamam..

bende düz pembe renk giydiririm erkek olursa. yani pembe zıbın giyince ne olabilri ki? zaten biraz büyüyünce kendileri karar veriyorlar ne giyeceklerine.
geçen eşimle onu konuştuk kızımdan ğembe küvet, kova falan var. diyorum ne olacak ki bunu kullansam . eşimde tabi bunu kullanıcaz yepis yeni küvet varken bi sene için yeni mi alalım diyor.

ben bu çocukta özellikle karguru ve sallanan hamak yada anakucağı istiyorum. çünkü her zaman yanımda gözetmem gereken bi çocuk daha olacak. o sebeple hem dışarda hem ev içinde ona göre düzenleme yapmalıyım.

Ya kızlar yine aklıma bişey takıldı.önceden karnım komple şişti.fakat iki gündür daha cok alt tarafımda şişlik görüyorum.@yabanadogru canım sezeryan izinin oldugu yerin biraz yukarısı.özellikle oturur vaziyette elimi attıgımda orası sanki daha şişmiş gibi geliyo.ya insan ne kadar cahil olırsa o kadar iyiymiş.ilk gebeligimde yaşım küçüktü hiç bişey bilmiyodum.laylaylom dokuz ay geçmişti.şimdi bide düşük yasayınca jep yüregim agzımda

Ya bu arada şimdi yorum yazınca altta cıkan hamilelik takvimini okudum.rahim portakal büyüklügünde diyo.acaba ondanmı daha şiş hissediyorum

Merhabalar,
Hayırlı olsun inşallah. Bebeğini kucağına aldıüın günleri de görürsün. Bende 12 yıllık evliyim. tüp bebek yöntemi ile hamile kaldım. o yüzden anlıyorum seni.

Ya kızlar yine aklıma bişey takıldı.önceden karnım komple şişti.fakat iki gündür daha cok alt tarafımda şişlik görüyorum.@yabanadogru canım sezeryan izinin oldugu yerin biraz yukarısı.özellikle oturur vaziyette elimi attıgımda orası sanki daha şişmiş gibi geliyo.ya insan ne kadar cahil olırsa o kadar iyiymiş.ilk gebeligimde yaşım küçüktü hiç bişey bilmiyodum.laylaylom dokuz ay geçmişti.şimdi bide düşük yasayınca jep yüregim agzımda
Benim de alt kismi sert geliyo sis gibi.Rahim buyuyomus ondanmis:) Gobek deliginin hemen alti buyumeye basladi belli oluyo daha oncede gobegim olmadigindan.

Ewet ewet canım aynen sertlik var.valla ben zayıftım ama göbekliydim.173 boy 60 kiloydum.(kızıma 48 ile hamile kalmıştım.ah ahh eski günler).o yüzden ilk haftadan şişlik başladı bende.baya belirgindi göbegim.halada öyle.geniş seyler giyiyorum.çünkü komsular bilmiyo.daha dogrusu eşim kızım ve doktor dışında henüz kimseye söylemedij

X