2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bende cok istemiştim o olayı ama erkek falan olursa yebi doğan sunneti yaptıracağım için kaldı. Yani erkek olursa doğum anında doktorun olmasin gerekiyor olmasa bile ilk 48 saat içinde kedilmesi gerekiyor

Bizde 2. çocukta öyle duslemistik ama hem sünnet mevzusuna hemde içimizde ki tez canlılığa boyum eğdik. hayatta dayanamam 39 hafta

Çünkü kızim var ve yine kızım olsun istiyorum hem çok daha iyi anlaşırlar diye düşünüyorum hemde kız çocuk bambaşka oluyor . bir tane erkek kardeşim var illalah ettim ondan

Butikbebeden çok almıştım ama şimdi mothercare a bakıyorum. yeni açıldı internet sitesi. Çok kaliteli ve sağlam ürünleri var. soobe ye falanda bakabilirsin. zaman zaman morhipo da indirime giriyor

İlk bebeğimin kız olmasına rağmen çok çok az pembe kiyafeti var. hiç cinsiyetçi giydirmedim. Şimdi düşünüyorum oğlan olursa bu bebeğim. ona pembe giydirirmıyım diye tabi giydiririm. yurt dışında böyle bir ayrım yok mesela. bizim türkler çıkartmış bu ayrımı. ben kapatalist düzenden mümkün oldukça kaçıyorum ve ilayın çoğu kıyafetini ikinci çocuk içinde ayırmıştım çok şükür. Çok fazla alışveriş yapmayacağım. Bence sende yapma. Bebek kıyafetlerine verilen paralara gerçekten ok yazık oluyor. onunla ne bileyim daha başka şeyler alabilirsin çocuklara. hem böylece bu ticaretin içerisinde yer almamış olursun

bizimde sadece bir dolap almamız gerekiuor. Çünkü ilay bu zamana kadar hep Montessori şeklinde kendi yaptığım dolabi kullandi. alacaklara bir kanguru daha eklenecek ve tabi ki göğüs pompası. İşte Hepsi bu kadar :)
Siteler iyi oldu bakacam canim.. Tesekkurler..
Sunnet isine gelince erkek olursa bende 1 ay icinde yaptirmak istiyorum. Ilk haftalarda emme, sut gelme isleri duzene girsin diyorum.

Ya bu arada şimdi yorum yazınca altta cıkan hamilelik takvimini okudum.rahim portakal büyüklügünde diyo.acaba ondanmı daha şiş hissediyorum
Canim 10 haftalik olunca bebegin kesesi rahmin icini tam doldururmus. Doktor soylemisti. Artik ufak ufak buyur gobusler :)

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum ,aramıza yeni gelenler olmus hoş gelmişler :halay:guzel haber alanlarda olmus gözleri aydın olsun :nazar: sizlere birşey sormak istiyorum benim pek gebelik belirtilerim olmadı göğüslerde az hassasiyet ve sadece yemek yerken az mide bulantılarım vardı iki gündür baya azaldı daha oncede kayıplarım olduğu icin baya korkuyorum,belirtilerin azalması icin erken deil mi bugun 9+4 oldum yarın dr gidicem ama sizlerinde fikrini almak istedim
Bende aynı şeyden müzdaribim pazartesi dr kontrolüm var ama korkuyorum mide bulantılarım azaldı 8. haftadayım bende ilkini kaybedince insan ister istemez tırsıyo:KK43: inşallah bişey olmaz bu sefer:KK43:(

Bende aynı şeyden müzdaribim pazartesi dr kontrolüm var ama korkuyorum mide bulantılarım azaldı 8. haftadayım bende ilkini kaybedince insan ister istemez tırsıyo:KK43: inşallah bişey olmaz bu sefer:KK43:(
Telaş yapmayın bende cok korktum ama bosunaymis simdi doktordan geldim gayet saglikli ve kalbi atıyor dedi artan hormonlara vücut alıştığı icin artık belirtiler azalabilir gayet normal dedi , sizin de bu sebeptendir guzel haberler alırsınız isallah

Telaş yapmayın bende cok korktum ama bosunaymis simdi doktordan geldim gayet saglikli ve kalbi atıyor dedi artan hormonlara vücut alıştığı icin artık belirtiler azalabilir gayet normal dedi , sizin de bu sebeptendir guzel haberler alırsınız isallah
inşallah valla:KK43: Dr um üst bilincin alt bilincine baskı yapacak dedi düşecekse zaten düşer hiç kimse de bişey yapamaz dedi ama işte elinde olmuyor insanın:KK43:

Şehir değişikliğinde sağlık ocağına gidildiğinde kayıt yapmıyorlar. Önce Sağlık örgütüne gidip oradan bi evrak alıp sağlık ocağına gidip kayıt yapıyorlarmış. geçen hafta geldi başıma ve ben de vazgeçtim sağlık ocağına kayıt olmaktan. Nette sağlık örgütü diye arattım bulamadım hiçbişey . Tuzla da yasayan ve bilen varsa bana yardımcı olsa çok sevinirim
Yok canım ben buraya taşındm demiştim yaptılar ordan çıkıyor adresini değiştiysen heralde öyleydi

Benden de istememiş yaa. o dediğiniz testler yazıldığı gibi mi yoksa kısaltılmış bi adla mı geçiyor test kağıdında . Çünkü şuan bakıyorum da hep 3-4 harfli kodlar genelde
Canim.ayri ayri bir kac test var içinde.anne adayi kizamik rubella filan var mi ona bakilyo sanirim.eger Allah korusun hamile iken bu hastaliklar geciriliyor ve onlem alinmadi ise bebek de sıkıntı ya bile neden olabilirmis.igne ile onlem aliniyomus.hani zayif bir ihtimal ama yine de hamile iken bu hastaliklarin bulasmamasina dikkat etmek lazim onceden gecirilmedi ise..

inşallah valla:KK43: Dr um üst bilincin alt bilincine baskı yapacak dedi düşecekse zaten düşer hiç kimse de bişey yapamaz dedi ama işte elinde olmuyor insanın:KK43:
Kendi kendimizin moralini bozuyoruz gerçekten sağlıksızsa yapacak birşey yok tabi ama olumlu düşünmeye çalışalım ben guzel haberler alacağınıza inanıyorum

Seni çok iyi anlıyorum, benim de bundan önce düşüğüm oldu. Midem her bulandığından benden mutlusu yok :) Ama biraz iyi hissedersem kendimi mutsuz oluyorum acaba bir şey mi oldu diye. İnşallah her şey çok güzel hepimiz için, sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize :anne:

bende düz pembe renk giydiririm erkek olursa. yani pembe zıbın giyince ne olabilri ki? zaten biraz büyüyünce kendileri karar veriyorlar ne giyeceklerine.
geçen eşimle onu konuştuk kızımdan ğembe küvet, kova falan var. diyorum ne olacak ki bunu kullansam . eşimde tabi bunu kullanıcaz yepis yeni küvet varken bi sene için yeni mi alalım diyor.

ben bu çocukta özellikle karguru ve sallanan hamak yada anakucağı istiyorum. çünkü her zaman yanımda gözetmem gereken bi çocuk daha olacak. o sebeple hem dışarda hem ev içinde ona göre düzenleme yapmalıyım.

Hiç bir şey olmaz arkadaşım bende onu anlatmaya a çalışıyordum işte. gereksiz paralar dokmeyelim bu uğurda. elinde olanı kullan. He ben hç bir şey almayacak miyim tabi bende alırım 3-5 birşey ama annelere duzelenen bu ticari oyuna gelemem. ilay da çok paralar dokmustum valla yazık oldu hepsine. kanguru almak lazım bizim bir tane var ama bebek.kucağa gelince ilay da kucak isteyecektir o yüzden bir tane daha sart oldu yani
Ya kızlar yine aklıma bişey takıldı.önceden karnım komple şişti.fakat iki gündür daha cok alt tarafımda şişlik görüyorum.@yabanadogru canım sezeryan izinin oldugu yerin biraz yukarısı.özellikle oturur vaziyette elimi attıgımda orası sanki daha şişmiş gibi geliyo.ya insan ne kadar cahil olırsa o kadar iyiymiş.ilk gebeligimde yaşım küçüktü hiç bişey bilmiyodum.laylaylom dokuz ay geçmişti.şimdi bide düşük yasayınca jep yüregim agzımda
Canım o benimde olmuştu 1-2 hafta önce. dert etme bence normal bebeğimiz büyüyor. zaten sende bulmuşsun sonucu portakal kadar olduğu için orasi oyle olmuştur

Siteler iyi oldu bakacam canim.. Tesekkurler..
Sunnet isine gelince erkek olursa bende 1 ay icinde yaptirmak istiyorum. Ilk haftalarda emme, sut gelme isleri duzene girsin diyorum.

Ben en çok acısız ve ilaçsız kesildiği için ilk 48 saatte ıstiyirum. o zaman hiç bir şey sürmeden kesiyorlarmis

Kesinlikle öyle bebeğin sağlıksızsa pamuklara da sarsan kendini yine düşer ama kötü birşey düşünme her şey çok iyi olacak. Böyle düşün

Yok canım ben buraya taşındm demiştim yaptılar ordan çıkıyor adresini değiştiysen heralde öyleydi

Aslında taşınmadan da kaydini aldirabiliuorsun. 3 ayda bir doktor değiştirme şansın var. kayinvalide sağlık ocağında hemşire benim. o söylemişti. gerçi ben antalyaya tasininca kaydımı ilk taşındığımız sokakta bıraktım. Ve sonra yeniden tasininca burada ki sağlık ocağına aldım kaydimi. Yani alıyorlar arkadaşım. istersen aynı sağlık ocağında bile doktor değiştirme hakkına sahipsin

Maşallah:)) benimde en büyük isteğim 3çocuk ama eminim çok zordur
Yaslari cok yakin olmazsa cok zorlamiyor canim. Ilkin arasinda 5 yas vardi bunda da 4 yas olacak Allah izin verirse.

Bir arkadasim ikiz dogumdan sonra kazayla tekrar hamile kaldi. Mahvoldu kiz Allah yardim etsin.

Seni çok iyi anlıyorum, benim de bundan önce düşüğüm oldu. Midem her bulandığından benden mutlusu yok :) Ama biraz iyi hissedersem kendimi mutsuz oluyorum acaba bir şey mi oldu diye. İnşallah her şey çok güzel hepimiz için, sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize :anne:
amin amin inşallah:))

Ewet ewet canım aynen sertlik var.valla ben zayıftım ama göbekliydim.173 boy 60 kiloydum.(kızıma 48 ile hamile kalmıştım.ah ahh eski günler).o yüzden ilk haftadan şişlik başladı bende.baya belirgindi göbegim.halada öyle.geniş seyler giyiyorum.çünkü komsular bilmiyo.daha dogrusu eşim kızım ve doktor dışında henüz kimseye söylemedij
Yaaa ailelere de mi soylemediniz? Soyleyin gitsin ayol 10 hafta olmus,bebitonda iyi masallah :)

Y YESIMBOZ yok canım ailelere de söylemedik.kimsede cinsiyet beklentisi olmasın.cinsiyeti belli olunca o sekilde söyliycez.erkek torun yada kız torun geliyo diye:)

Hiç bir şey olmaz arkadaşım bende onu anlatmaya a çalışıyordum işte. gereksiz paralar dokmeyelim bu uğurda. elinde olanı kullan. He ben hç bir şey almayacak miyim tabi bende alırım 3-5 birşey ama annelere duzelenen bu ticari oyuna gelemem. ilay da çok paralar dokmustum valla yazık oldu hepsine. kanguru almak lazım bizim bir tane var ama bebek.kucağa gelince ilay da kucak isteyecektir o yüzden bir tane daha sart oldu yani

Canım o benimde olmuştu 1-2 hafta önce. dert etme bence normal bebeğimiz büyüyor. zaten sende bulmuşsun sonucu portakal kadar olduğu için orasi oyle olmuştur

Ben en çok acısız ve ilaçsız kesildiği için ilk 48 saatte ıstiyirum. o zaman hiç bir şey sürmeden kesiyorlarmis

Kesinlikle öyle bebeğin sağlıksızsa pamuklara da sarsan kendini yine düşer ama kötü birşey düşünme her şey çok iyi olacak. Böyle düşün

Aslında taşınmadan da kaydini aldirabiliuorsun. 3 ayda bir doktor değiştirme şansın var. kayinvalide sağlık ocağında hemşire benim. o söylemişti. gerçi ben antalyaya tasininca kaydımı ilk taşındığımız sokakta bıraktım. Ve sonra yeniden tasininca burada ki sağlık ocağına aldım kaydimi. Yani alıyorlar arkadaşım. istersen aynı sağlık ocağında bile doktor değiştirme hakkına sahipsin
Aynen benimki değişik eşiminkinden çünkü ondan hiç memnun değildik

X