2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Ayy canim insallah akintidan birsey olmaz ya. Cok dikkatli hareket et ve dua et. Mine diye bir arkadas kan bosaldi demisti. Simdi gecti sanirim. Seninkide gececek Allahin izniyle.

sağol canım....moral oluyor mesajlarınız bana..
çok zor gebe kaldım o yüzden çok korkuyorum

İlkinde kanamam olmamıştı bunda oldu. İlk hamileliğimde 9 haftalıkken bitmişti bulantılar bu hamileliğimde hala devam ediyor. İlk hamileliğimde deli gibi tatlı isterken bunda resmen midem bulanıyor tatlıdan. Ama ekşiden de bulanıyor. Daha çok mayhoş şeyler yiyebiliyorum. Ekşi elma gibi, elma kurusu gibi. İkisinde de sol kasığım ağrıdı. Yine suratımda lekeler çıkmaya başladı. bebek ultrasonda yine sağda duruyor ve kalp atışları 160 ın üzerinde :) Tek fark karnım sivri duruyormuş, öyle diyorlar :)

Ilki kız mıydı canım? Kalp atışı 140'ın üstündeyse kız diyorlar da..

sağol canım.. 2 kez içtim daha ...ama en azından azalması gerekirdi..
öğretmenim sürekli çocuklarla içli dışlı ayakta yorucu geçiyor...hep içimde bir korku..
umarım çabuk biter...

Ben de 2. Kutuya geçtim 200 MG, tam kesti derken yattığım halde 2 damla geliyor günde. Doktor da rahim ve Çevresinde kanama yok dedi. Sanırım rahim genişlediği için kılcal damarlar hafif kanama yapıyormuş

Yabanadogru Yabanadogru
@Kuzugiller
@YESIMBOZ teşekkürler kızlar
bugün akıntılarım devam ediyor progestrana rağmen...
hiç büyüdü artık demeyin risk hala devam ediyor
doktor da rapor da vermedi...çalışmaya devam..
tuvalete gitmekten korkar oldum

kırmızıya dönmedikçe sorun yok dedi doktor...ama kahverengi akıntılar da canımı sıkmıyor değil..

Moralini bozma, hepimizde kahve akıntı var , düşün 1 haftadır yatıyorum kesmedi. 200mg günde 2 kere. Zaten düşecek olan sağlıksız bebek her Türlü düşecek. Gönlünü ferah tut, kahve akıntı sorun değil. Rabbim hayırlısını versin

Yaa benim kontrolüm bugündü ikizlerimi görecem diye saat sayıyorum ama ne oldu birden hastaneden aradılar doktor beyin ameliyatı var randevu cumaya alındı hevesimde kursağımda kaldı artık cumaya allah hepimize yavrularımızı kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

İlk bebeğim evet kız. buna erkek diyor herkes ama bakalım ne olacak. brnim hala umudum var umarım kız olur buda ❤

Hayırlısı olsun inşAllah, ben kalp atım sayısına göre tahmin ettim, bir de kız çocuk bulantı, leke yaparmış.. Tabi bunlar bünye meselesi. Allah gönlümüze göre versin :dua::KK22::KK68::KK73::KK39:

bulantı hapı alınca daha cok kustum.ustelık mıdem boşken:KK43:
çok şükür hıc akıntı yasamadım ama bulantılar mahvedıyor

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum ,aramıza yeni gelenler olmus hoş gelmişler :halay:guzel haber alanlarda olmus gözleri aydın olsun :nazar: sizlere birşey sormak istiyorum benim pek gebelik belirtilerim olmadı göğüslerde az hassasiyet ve sadece yemek yerken az mide bulantılarım vardı iki gündür baya azaldı daha oncede kayıplarım olduğu icin baya korkuyorum,belirtilerin azalması icin erken deil mi bugun 9+4 oldum yarın dr gidicem ama sizlerinde fikrini almak istedim

Yabanadogru Yabanadogru
@Kuzugiller
@YESIMBOZ teşekkürler kızlar
bugün akıntılarım devam ediyor progestrana rağmen...
hiç büyüdü artık demeyin risk hala devam ediyor
doktor da rapor da vermedi...çalışmaya devam..
tuvalete gitmekten korkar oldum

kırmızıya dönmedikçe sorun yok dedi doktor...ama kahverengi akıntılar da canımı sıkmıyor değil..

Öyleymiş gerçekten dikkat etmek gerekiyor. çok geçmiş olsun ama ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum bu saatten sonra. bebeğin zaten çoktan tutunmuştur sana annesi

Moralini bozma, hepimizde kahve akıntı var , düşün 1 haftadır yatıyorum kesmedi. 200mg günde 2 kere. Zaten düşecek olan sağlıksız bebek her Türlü düşecek. Gönlünü ferah tut, kahve akıntı sorun değil. Rabbim hayırlısını versin

Sen nasıl oldun? akıntılarin bitti mi?

Öyleymiş gerçekten dikkat etmek gerekiyor. çok geçmiş olsun ama ben bir sıkıntı olacağını sanmıyorum bu saatten sonra. bebeğin zaten çoktan tutunmuştur sana annesi

Sen nasıl oldun? akıntılarin bitti mi?

Gelseeeem mi gelmeseeeeem mi durumunda akıntım. Yattığım için kalktığımda 2-3 damla var yok gün boyu. Yarın ve cuma işe gitmem gerek mecburen, o zaman anlaşılacak bakalım.. 2. Kutuya geçtim hala kesmedi. Çok şükür az geliyor..

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum ,aramıza yeni gelenler olmus hoş gelmişler :halay:guzel haber alanlarda olmus gözleri aydın olsun :nazar: sizlere birşey sormak istiyorum benim pek gebelik belirtilerim olmadı göğüslerde az hassasiyet ve sadece yemek yerken az mide bulantılarım vardı iki gündür baya azaldı daha oncede kayıplarım olduğu icin baya korkuyorum,belirtilerin azalması icin erken deil mi bugun 9+4 oldum yarın dr gidicem ama sizlerinde fikrini almak istedim
Mrb canim korkma bir sıkıntı yoktur insallah.benim de sabahlari uyaninca hafif bulantim oluyo.baska cok fazla.belirtim yok ayakta fazla.kalinca belim agriyo.. Gecen gun cok cok iyi idim.hic bulantim.olmadi.tum gun boyunca. Ertesi gun ise oldu.degisiyo biraz da yediklerimizden ve bünye meselesi sanirim..stres yapma sıkıntı yoktur ins:KK66: doktor randevun ne zman.canim

Mrb canim korkma bir sıkıntı yoktur insallah.benim de sabahlari uyaninca hafif bulantim oluyo.baska cok fazla.belirtim yok ayakta fazla.kalinca belim agriyo.. Gecen gun cok cok iyi idim.hic bulantim.olmadi.tum gun boyunca. Ertesi gun ise oldu.degisiyo biraz da yediklerimizden ve bünye meselesi sanirim..stres yapma sıkıntı yoktur ins:KK66: doktor randevun ne zman.canim

işallah canım tesekkürler sürekli kendimizi dinlemekten oluyor bu huzursuzluk, dediğin dogru canım sürekli vücut aynı tepkiyi göstericek değil su 3 ay bi bitse biraz olsun oh diyeceğim .Kendi dr haftaya gidicem, yarın için randevu bulamadığım için devlet hast gidicem artık bebeğim iyi mi diye

Evet birçok arkadaşın kanamaları oldu ama erken haftalarda...
benim hüsranım biraz da bu hafta da artık olmaz sandığımdan...
İnşallah hepimiz bu 9 ayı sağlıkla geçirir bebeklerimizi kucağımıza alırız..
ben de bebeğin kalp atışlarını duyunca rahatladım

Iyi aksamlar arkadaslar bugun ilk kontrolume gittim bende. 6+2 saniyodum adetime gore ama 5+1 cikti gec dollenme olmus keseyi gorduk 10 gun sonra bebegi ve kalp atislarini gormek icin gidicez nasil gecicek 10 gun bilmiyorum :))

X