2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Çok geçmiş olsun :KK43:
Bebeklerin hasta olmasına içim çok acıyor.
Hemen geçer inşallah.
Kıyamam ona.

Benim kız da hasta ama karnından.
Gece nöbetteydik uyumadı kıvranmaktan.
O kadar da dikkat ederim.
Ama oldu mu oluyor.

Oğluna Allah tan acil şifalar cnm.
Cok sagol cnm sizedd gecmis olsun
Simdi nasil
Usuttumu acaba

Yok yok tatlım keyifler tıkır da iş başlayınca yoğun oldu biraz burayı ihmal ettim. Kovulmazsam ara ara yine yazarım. :) oğlan 3 aylık oldu slimfit seninkine göre 6200 gram 60 cm olmuş. Sağlığı yerinde çok şükür uyku hali daha bir düzene giriyor gibi giderek daha bilinçli tepki veriyor beni tanımaya başladı işe başlayınca kıçımı kaldırdım da biraz ev işi okul derken kilo vermeye başladım eeeee daha ne olsun lilicim... sende olumsuz birşey yoktur umarım eskiler çok birikmiş okuyamadım çünkü
Biz hastayiz cnm ya
Bronsiolit oldu ikisi de
Hava veriyoruz falan
Onun haricinde bende ise basladim iste yarim gun caliisyrm
Senin ise basladigini bilmiyordum
Masallah kucuk kuzuya, hizla geciyor zaman
Bu hallerini insan cok ozluyor
En guzel donemleri ve insan bisey anlamiyor telastan
Aslinda kacirmamak lazim

Bu arada ben 76,7 gordum bugun
3,7 fazlam kaldi ama genel görüntümde artik fazlalik belli olmuyor
Karnin tam toparlanmamis olmasi ve goguslerdeki buyume kaynakli
73 e ulastiktan sonra evlendigim zamanki 36 bedene tekabul eden 65 kiloma inecegim insallah
Masallah canım azmine hayran kaldım.birazda bana göndersen o azimden
İlk baslarda en azından ekmege dikkat ediyodum ama şimdi yine aynıyım bir tane yemeden kalkmıyorum masadan:kızgın:

Cok sagol cnm sizedd gecmis olsun
Simdi nasil
Usuttumu acaba
Saolasın.
Üşüttü diyemiyorum. Çünkü evden çıktığımız yok. Evde zaten Ceyrana çok dikkat ederim. 2 seçenekten 1 i diye düşünüyorum. Ya benden geçti. Ya da yıkadıktan sonra giydirirken oldu.

Biz hastayiz cnm ya
Bronsiolit oldu ikisi de
Hava veriyoruz falan
Onun haricinde bende ise basladim iste yarim gun caliisyrm
Senin ise basladigini bilmiyordum
Masallah kucuk kuzuya, hizla geciyor zaman
Bu hallerini insan cok ozluyor
En guzel donemleri ve insan bisey anlamiyor telastan
Aslinda kacirmamak lazim
Dimi çok tatlılar prrşembe cuma gittim işe. Evde 200ml süt vardı toplamda 1 haftada sagabildiğim çünkü sütüm tam bebeğe göre ekstra günde anca 30 cc falan çıkıyor. Perşembe 8.30 da evden çıktım 14.00 da geldim hepsi bitmiş koştur koştur mama aldım organic hipp aldım. Ertesi gün dr a gittim. Bana evolviayı önerdi. Annen becerrbilirse kaşıkla versin dedi. Biberona alışan memeden uzaklaşıyor. Yazın haftada 2-3 kez hep biberon kullandım ama kaşığı deneyeceğiz ve günde 7-8 kere emiyorsa bunun 1veya 2 si mama olacak sanırım. Durum böyle. Çocuk bir öğünde 120cc en az çekiyor mama da doyurucu galiba belki 90 veya 100 de verilebilir annem vermiş mamayı öyle güzel uyudu ki dedi. Sen sağınca yetiyor mu gerçi yarım gün idare edersin. Benim yarın olmayacak.

Bende sonradan tazmaya baslayanlardanım.ama hamileligimin başından beri takip ediyorum.sürekli yazilanlari okuyorum.sayfa çok birikmis es geçeyim demiyorum.o kadar çok faydası oldu ki buranın bana.bence kimse bir yere gitmesin.benim gibi okuyup faydalanan çok fazla insan oldugunu düşünüyorum.İsmini sayamadigim bir çok üyeye de buradan çok tesekkur ediyorum.

Dimi çok tatlılar prrşembe cuma gittim işe. Evde 200ml süt vardı toplamda 1 haftada sagabildiğim çünkü sütüm tam bebeğe göre ekstra günde anca 30 cc falan çıkıyor. Perşembe 8.30 da evden çıktım 14.00 da geldim hepsi bitmiş koştur koştur mama aldım organic hipp aldım. Ertesi gün dr a gittim. Bana evolviayı önerdi. Annen becerrbilirse kaşıkla versin dedi. Biberona alışan memeden uzaklaşıyor. Yazın haftada 2-3 kez hep biberon kullandım ama kaşığı deneyeceğiz ve günde 7-8 kere emiyorsa bunun 1veya 2 si mama olacak sanırım. Durum böyle. Çocuk bir öğünde 120cc en az çekiyor mama da doyurucu galiba belki 90 veya 100 de verilebilir annem vermiş mamayı öyle güzel uyudu ki dedi. Sen sağınca yetiyor mu gerçi yarım gün idare edersin. Benim yarın olmayacak.
Cnm biberon bizde almiyoruz
Annem ilk oglumda kasikla vermisti almiyordu biberon, bebekte emme refleksi var, anneyi emmek istiyor ememeyince huzursuz olup kasiktan gelen sutu de icmek istemiyordu, annem ugrasa ugrasa buyuttu onu
Simdi iyiki yarim gun calisiyrm
Annem 30-45 dk arasinda 90-100 cc civari sutu biberonla icirebiliyor ancak biberonu emmiyor, geveliyor
Doktor bana enjektorle verin 90-120 cc icsin dedi
Bnm o kadar sutum cikmiyor, iki gogusten 90-100 ancak cikarabiliyrm.

Mama icen bebekler uzun uzun uyuyor, uzun sure tok kaliyor. Ben ilk oglumda gece defalarca uyurken arkadaslarin mama icip sabaha kadar uyuyan bebeklerini duyunca moralim bozulurdu

Neden kopalım ki tatlım burası bir forum, isteyen girip yazar isteyen sadece okur isteyen çıkar gider. Kimsenin kimseyle bir husumeti yokki. Gruba alınmama gibi birşey söz konusu değilki diyorum ya aleni paylaşıldı insta hesapları sen görnedin mi o zaman okumadın mı. Buna ragmen yokdan grupta demekki gelmek istemedin buna da saygı duyarız ne yapabiliriz. Ama kaçırmış olabilirsin o muhabbeti o zaman diyorumki yaz bana ekleyeyim hemen gruba. Lütfen yanlış anlaşılmasın biz çok üzüldük kimsenin kırılmasına gerek yok. Evet yüzyüze olmayınca yazınca bazen yanlış anlaşılmalar oluyor gerçekten eminim böyle bir durumdu...
Diğer yazımda demiştim ben yazdım ... hesabımı ama sizleri görsel olarak merak ettiğimden ayrı bir gruba ihtiyac duymuyorum bu platform sayesinde biraraya geldik cok güzel oldu tabiki de kurabilirsiniz karısamayız ben fikrimi paylastım ama gördüğümüze cevap yazınca sorunlara çözüm bulduk okuyup gecersek zaten zamanla kimse yazmaz ben sadece böyle olsun istemiyorum önceden cok kişi yazardı oku oku bitiremezdik ama cok sey öğrenirdik hatta burda gruplar birleştirildi diye cok sevinmiştim kalabalık olduk daha cok sey aktarılır demiştim bazıları sevmedi ben diğer gruptan geldim:)
Orangutan selam, düzleşti derken şaka mı yapıyorsun yoksa kafa yapısı mı bozuldu.
Benim de işk ayda bozulmuştu, doktor yastık verdi düzeldi.
Önemli bir şey bu. Bir de bazen aynı yöne bakmaktan diğer kaslar gelişmiyor.
Doktoruna sorsan mı?
Gruptan gittin sandım pek görmüyorum seni nasılsın?
Sag tarafı daha düz sol taraf yuvarlak bariz değil ama farkediyorum o yuzden kafa hep saga rahat yatıyo düZelir mi

Bu arada ben 76,7 gordum bugun
3,7 fazlam kaldi ama genel görüntümde artik fazlalik belli olmuyor
Karnin tam toparlanmamis olmasi ve goguslerdeki buyume kaynakli
73 e ulastiktan sonra evlendigim zamanki 36 bedene tekabul eden 65 kiloma inecegim insallah
Hay maşallah içimizde sen çok azimli çıktın ben halen. Yerimde sayıyorum 5 aylık olsun yavaş yavaş başlayacam çünkü ben yememe dikkat edince sütüm azaldı kesilir yada az gelir memeyi bırakır diye diyet yapamıyorum korkuyorum sana maşallah diyorum tebrikler

hamile olduğumu öğrendiğim zamandan beri burada çok değerli dostlar edindim..
hem iyi günlerimizi hem kötü günlerimizi paylaşıyoruz
birbirimize destek olmaya çalışıyoruz..
Allah a şükür evlatlarımızı kucaklarımıza aldık..şimdi de büyütüyoruz

lilipit lilipit Cgkfte Cgkfte eshma eshma sonradan tanıdığım SaiKing SaiKing tecrübeli anneler bize hep yardımcı oldular:KK200::KK200::KK200:

umarım grup dağılmaz bu forum devam eder ...

Çok tatlısın efsuncim teşekkür ederim :) ben KKyi seviyorum en çok da anonim olma durumunu, yazamayacak kadar yoğun olsam bile okumaya çalışıyorum çok faydalı buluyorum, hepinizi de seviyorum :KK200:

Kızlar gece uykularında bebeginizin yönünü degişiyomusunuz.kızım iki saatte bir uyanır o zaman mesela saga dönük yatırmışsam emzirmeden sonra sola dönük yatırıyorum.yani iki saat bibebegin aynı pozisyonda yatması beni rahatsız ediyo.acaba bebekler rahatsız olmuyomu.olsa kendini belli ederdi sanırım mırın kırın ederek.off kafamda deli sorular

Kendi kafasını çeviriyor canim ben yan yatırsam da vücudunu düzeltiyor zaten, bir haftadır falan da ayaklarını bastırıp belini kaldırıyor öyle yatakta yön değiştiriyor asagi kayıyor çok hareketlendi... salıncağı var, şimdiye kadar emniyet kemerini bağlamıyordum... mutfakta çalışırken beni izliyordu dün a uuu bağırırken bir baktım bacaklarını asagi sallamış artık hareket zamanı başladı dikkatli olmak gerekiyor

Sağolsun benim kadar iyi bakıyo. Sadece benden daha rahat.
Akşamları ona bırakıp dışarı çıkıyorum. Akşam uyutmaları ve hafta sonu bakması onda :) bi memesi yok adamcağızın :))
Benim de eşim öyle sagolsun yoksa ikinci bebeğe cesaret edemezdim... masallah size de kendisi de diyor meme hariç herşeyi yaparım diye:KK66:
Kizlar oglumun hastaligi artiyor sanki
Cigerden oksuruyor
Var mi bizim gibi hasta olan

Çok geçmiş olsun, benim büyük nezle oldu geçen hafta üç güne atlattı ama insallah sizinkiler de çabuk kurtulur

Ay bi internetim bitti neler olmus .geçmişe dönüp okuyacağım inşallah dagil.a gibi birşeyler olmaz . bizim 2013 Mayıs anneleri grubumuz vardı birden face grubu kuruldu herkes oraya gitti.biz grupta 5 kisi kaldık hala arada paylaşım devam.ama keşke paylaşımlarda burda da devam etselerdi.

efsunsuz efsunsuz ben ilk kizimda kk den çok şey öğrendim tabiki tecrubelerimi her zaman paylaşırım.durum daha kış geliyor ek gıda geliyor daha paylaşılacak çok şey var.bende birçok arkadaştan çok şey öğrenmeye devam ediyorum.

Bu arada meme reddi yaşayan annelere güzel haberim var benim zilli bırakıyor sanırım iki gündür ne zaman teklif etsem kabul ediyor bu sabah memede uyuttum ilk uykusunu ki benim kızım uykudan uyandığı an emzirmezsem bir daha mümkün değil almıyordu, insallah bitmiştir çünkü insan çok geriliyor... darısı diğer meme gicigi bebelerin başına:) biz bir aylık olduğumuzdan beri uğraşıyorduk bu arada...

Cnm biberon bizde almiyoruz
Annem ilk oglumda kasikla vermisti almiyordu biberon, bebekte emme refleksi var, anneyi emmek istiyor ememeyince huzursuz olup kasiktan gelen sutu de icmek istemiyordu, annem ugrasa ugrasa buyuttu onu
Simdi iyiki yarim gun calisiyrm
Annem 30-45 dk arasinda 90-100 cc civari sutu biberonla icirebiliyor ancak biberonu emmiyor, geveliyor
Doktor bana enjektorle verin 90-120 cc icsin dedi
Bnm o kadar sutum cikmiyor, iki gogusten 90-100 ancak cikarabiliyrm.

Mama icen bebekler uzun uzun uyuyor, uzun sure tok kaliyor. Ben ilk oglumda gece defalarca uyurken arkadaslarin mama icip sabaha kadar uyuyan bebeklerini duyunca moralim bozulurdu
Biberon almasında sıkıntı yokda işte meme reddi olmasın derdimiz, inş olmazda mamanın öyle bir etkisi varmış evet hatta bizim bir tanıdıga dr u gece mama verki rahat uyusun demiş çocuk bana tuhaf geldi dr bu hareketi...

Diğer yazımda demiştim ben yazdım ... hesabımı ama sizleri görsel olarak merak ettiğimden ayrı bir gruba ihtiyac duymuyorum bu platform sayesinde biraraya geldik cok güzel oldu tabiki de kurabilirsiniz karısamayız ben fikrimi paylastım ama gördüğümüze cevap yazınca sorunlara çözüm bulduk okuyup gecersek zaten zamanla kimse yazmaz ben sadece böyle olsun istemiyorum önceden cok kişi yazardı oku oku bitiremezdik ama cok sey öğrenirdik hatta burda gruplar birleştirildi diye cok sevinmiştim kalabalık olduk daha cok sey aktarılır demiştim bazıları sevmedi ben diğer gruptan geldim:)

Gruptan gittin sandım pek görmüyorum seni nasılsın?
Sag tarafı daha düz sol taraf yuvarlak bariz değil ama farkediyorum o yuzden kafa hep saga rahat yatıyo düZelir mi
Canım demek kaçırmışız seni, yine yaz bana özelden gem burada ol hem orada ol. Bak bizde buraya devam ediyoruz eski sıklıkla değil sadece. Bekliyorum

X