2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Selam kızlar. Açılmış olan whatsap grubu hakkında konuşulmuş. Burda birbirimizi merak ederken sosyal medya adreslerimizi paylaşıp birbirimizi eklemiştik. Sonra orda çoğunluk olunca dm'den konuşmaya başladık. Burda bi çok arkadaşın sosyal medya hesabı yoktu. Onlar oraya katılamadı. Oradan konuşurken whatsapta konuşmaya başladık. Burdaki bir kaç arkadaşımıza zehra mesaj attı katılmak isteyenler geldi katılmak istemeyenlerde oldu. Buradan atılmamak için takip edebilmek adına çok fazla mesaj atamadı. En son çgkft ye mesaj atmıştı sanırım. Daha sonra yasaklandı siteye girmesi. Ben burada bütün hamileliğimi geçirdim konu sahibi olmayınca tesadüfen ben konu sahibi oldum . Aranızda çok sevdiğim yazışmalarını okuduğum bebeklerini merak ettiğim arkadaşlar var. Muhtemelen bunu yazdıktan sonra bende yasaklanıcam. Ama size açıklama yapma gereği duydum. Art niyetle açılan bir grup falan yok yani bilginiz olsun. Herkese ulaşıp herkesle görüşmek isterim.

Mrb kızlar Bebişleriniz dönüyor mu?
Yatakta kendini kaydırıyor mu kendi etrafında?
Biz dönmeye başladık 100 günlük olmuşuz. Acaba geç mi kaldık.
Anakucağında oluyordu çoğunluk. 5 gündür falan yerde yatırıyorum faydası oldu dönüyo elinin biri altında kalıyo tabi :)

benimki 116 günlük hala patates gibi yatıyor

Kızlar damla damla sağdığım bir damlasına kıyamadığım sütlerim buzlukta bozulmuş sanırım .. bebeğim dün içmeyi reddedince tadına baktım sütün çok kötüydü kokusu da öyle :KK43: kaç poşet attım :KK43: öyle moralim bozuk ki :KK43: işe de başladım zaten sütüm az zaten çocuk az kilo almış :KK43: moralim çok kötü :KK43: benzer bişey yaşayan oldu m?

canım benim başıma geldi süt kötü kokuyordu araştırdım kötü koku olabilir diyordu ama bozulduğu anlamına gelmiyormuş
sabun kokusu normalmiş
gel gör ki kızım kesinlikle sütü içmek istemedi hep ağladı veremedim

Dikiş kendi atıyomuş ama 1 ay ıldu biri attı geri çekme nedir altını actıgımda içine kacıyo gibi oluyo düzeliyo

Calısan anneler saat 7:3o emzirdim 10 da 150cc içmiş 12:30 150 cc siZce nasıl?

birşey

benim kızım 9.00 dan 12.30 a akadar toplam en fazla 160 cc içiyor bu durumda benimki çok az besleniyor
zaten benim 300cc sütüm asla çıkmaz
garipçik çıkanla yetiniyor ne yapsın :)

Arastırdım hep o sonuca ulasıyrm
Duzelmıyor cnm
Kan yok ve bebek ıyı

Gercı bugun abısından kaptı hasta oldu
Hava verdık yarın de goturcem
:KK43: bronşiolıt oldu

lilicim çok üzüldüm.. inşallah çabucak düzelir yavrun..
şimdi nasıl daha iyi mi yavrucak

Kızlar şöyle bir haber okudum

"
“Calpol kullanımı astım sıklığını arttırıyor”
İspanyada'ki Coruna Üniversitesi'nin yaptığı araştırmada, en sık kullanılan öksürük şuruplarından Calpol'ü ayda sadece 1 kere tüketen çocuklarda astım riskinin 5 kat arttığı ortaya çıktı.

PARACETAMOL ETKİSİ
İlk altı ayda tüm dünyada bebeklerin yüzde 84'üne verilen Calpol'ü senede bir kere kullanmanın bile astım riskini yüzde 70 artırdığı belirlendi. Araştırma için 20 bin çocuğun sağlık verileri incelendi. Ayda en az 1 kere şurup içen küçük çocuklarda astım riskinin 5.4 kat daha yüksek olduğu görüldü. 12 ay içinde şurup içen 13-14 yaş grubunda ise astım riskinin yüzde 40 daha yüksek olduğu belirlendi. Şurubu 1 yaşından önce içenlerde de astım riski yüzde 60 daha yüksekti. Araştırmacılar Calpol'ün içindeki parasetamol maddesinin akciğerler ve kanda bulunan glutathione isimli kimyasalın miktarını azaltarak akciğer dokularında hasara neden olabileceğine ve astıma yol açabileceğine inanıyor. "

bu kötü oldu ya yatılı okulda çalışırken birçok öğrenciye doktor tavsiyesi ile vermiştik..
kendimi çok suçlu hissettim şuan
bebeğimin de baş ucunda duruyor ateşi çıkar diye :KK43:

İyim sağol.sen de iyisindir inş.
Okul donemi.buyuk kizim yeni okula kayit.uyum donemi.uzak.beraber gidiyoruz servis hazirlanana kadar.
Ee okul alisverisi,falannn.
Koşturmaca.cok yorgunum.hatta dun atesinm cikti.bayagi zor bir geceydi.
Daha isler bitmedi.bir sure daha yokum.
Dönucem.
İns. Donunce sizler de gitmis olmazsiniz

kolay gelsin umarım yeni okulu hayırlı olur kızınızın

Günaydın kızlar benimkiler birbirlerini keşfetti bir sohbet sabah sabah görseniz :KK50::KK70:

ayyyy yerim yerim ne tatlıdırlar onlar ...kuzucuklar izlemeye doyamaz insan

Kızlar mrb merak ediyorum eşleriniz nasıl yardımcı oluyorlarmı

sağolsun eşim benim en büyük destekçim
o olmasa bu süreci çok zor atlatırdım
şuan o uyutuyor mesela

benimki 116 günlük hala patates gibi yatıyor

canım benim başıma geldi süt kötü kokuyordu araştırdım kötü koku olabilir diyordu ama bozulduğu anlamına gelmiyormuş
sabun kokusu normalmiş
gel gör ki kızım kesinlikle sütü içmek istemedi hep ağladı veremedim

benim kızım 9.00 dan 12.30 a akadar toplam en fazla 160 cc içiyor bu durumda benimki çok az besleniyor
zaten benim 300cc sütüm asla çıkmaz
garipçik çıkanla yetiniyor ne yapsın :)

lilicim çok üzüldüm.. inşallah çabucak düzelir yavrun..
şimdi nasıl daha iyi mi yavrucak

bu kötü oldu ya yatılı okulda çalışırken birçok öğrenciye doktor tavsiyesi ile vermiştik..
kendimi çok suçlu hissettim şuan
bebeğimin de baş ucunda duruyor ateşi çıkar diye :KK43:

kolay gelsin umarım yeni okulu hayırlı olur kızınızın

ayyyy yerim yerim ne tatlıdırlar onlar ...kuzucuklar izlemeye doyamaz insan

sağolsun eşim benim en büyük destekçim
o olmasa bu süreci çok zor atlatırdım
şuan o uyutuyor mesela
Maşşallah

Keşke grupta dağılmalar olmasaydı cok faydamız oluyor birbirimize eşimle bile konısurken dur ben bi bunu kadınlar kulubune sorayım diyorum bu durumu yaşayan vardır diye hatta gecen sünnetle ilgili bişi oldu eşim bana dedi sorsana kadınlar kulubune dedi pipi resimlerini karsılastırdık bizimkinin pipisiyle rahatladık ama tabi isteyen istediğini yapar zorlayamayız kopmasaydınız iyiydi

Kızlar benim oğluş acık havayı cok seviyor
Ayrıca dertleşmişsiniz gercekten erkek cocuguna bi ilgi var sacmalık kızlar olmasa ne olurdu bu hayat düşünmüyorlar ben cinsiyet ayırt etmem hatta ırk din hiçbir ayrımım yoktur yüreğine bakarım insanın iyi mi vicdanlı mı diye ah ah cok önyargı var cevremde umarım bizler cocuklarımızı iyi bir insan olarak yetiştireceğiz ben erkek anası olarak ev işi dahil herşeyi göstericem ogluma gelinim rahat etsin :) cunkü benim eşimde bana yardımcı oluyor ve psikolojık olarak kendimi iyi hissetmemi saglıyor

hamile olduğumu öğrendiğim zamandan beri burada çok değerli dostlar edindim..
hem iyi günlerimizi hem kötü günlerimizi paylaşıyoruz
birbirimize destek olmaya çalışıyoruz..
Allah a şükür evlatlarımızı kucaklarımıza aldık..şimdi de büyütüyoruz

lilipit lilipit Cgkfte Cgkfte eshma eshma sonradan tanıdığım SaiKing SaiKing tecrübeli anneler bize hep yardımcı oldular:KK200::KK200::KK200:

umarım grup dağılmaz bu forum devam eder ...

:işsiz:

Çok şey yazılır da ..
Gerek yok..
Kim ne istiyorsa yapmakta özgür..

Ki zaten atı alan Üsküdarı geçti.
Tilki-Kürkçü olayına dönerse şaşmayın.

Geri gelirlerse hoşgeldiniz derikk. .
Bol muhabbetleri olsun bizden ayrı gruplarında.

Özetle ; :KK47: ve :KK47:

Kızlar gece uykularında bebeginizin yönünü degişiyomusunuz.kızım iki saatte bir uyanır o zaman mesela saga dönük yatırmışsam emzirmeden sonra sola dönük yatırıyorum.yani iki saat bibebegin aynı pozisyonda yatması beni rahatsız ediyo.acaba bebekler rahatsız olmuyomu.olsa kendini belli ederdi sanırım mırın kırın ederek.off kafamda deli sorular

Kızlar gece uykularında bebeginizin yönünü degişiyomusunuz.kızım iki saatte bir uyanır o zaman mesela saga dönük yatırmışsam emzirmeden sonra sola dönük yatırıyorum.yani iki saat bibebegin aynı pozisyonda yatması beni rahatsız ediyo.acaba bebekler rahatsız olmuyomu.olsa kendini belli ederdi sanırım mırın kırın ederek.off kafamda deli sorular
Off ben hiç değiştrmiyorum kızım da hep dümdüz yatıyo sağa sola pek dönmüyo. Geçen gün yan yatrdım 10 dk sonra rahatsz olup uyandı. Kötü bi durum mu hakkaten hep aynı yatması?

kendi istediği gibi yatıyor artık küçük değil benim çevirdiğim tarafta durmuyor
bir sağ bir sola yatıramıyorum
kendi kafasını çeviriyor çünkü

Çok şey yazılır da ..
Gerek yok..

Niye bu kadar tepkilisin. Sürekli bir laf sokma çabaları falan.

Benim kız da yan yatmıyor.. kendi isteyince kafasını çeviriyor ama.. bence rahatlar.. yoksa ağlardı bişey yaparlardı huzursuz olduğunu gösterecek..

Cnm sağa da sola da dönük yatırsak artık kendileri dönüyorlar. Benim kız çoğunlukla düz yatıyor. Arada toparlak oluyor.

Niye bu kadar tepkilisin. Sürekli bir laf sokma çabaları falan.
Kendimden şüphe ettirdin resmen geri okudum birkaç mesajımı.
Yahu neresinde tepki var yazdıklarımın.
Beni bilmiyorsan bilenler bilir ben kimseyle bu güne kadar polemik yapmadım ve kırmadım. Ölümlü dünya da bu kadarcık şeyler için kimseyi incirmem. Uslup olarak da laf sokmam. Yani demek istediğim birşey olursa zaten Etiketler direk şahsa yazarım. Hatta ve hatta senin mesajını okuduktan sonra ban yiyen oldu mu diye üzülüp anketten aşina olduklarımın rumuzlarına tıklayıp baktım. Ban yememiş olduklarını görüp sevindim.

Ay neyse çok fazla kendimi ifade ettiğimi düşünüyorum.

1 yıldır %20 dahi olsa mesajlarımdan keşke tanısaymışsın beni.

Hadi selametle gökyüzü

Cnm sağa da sola da dönük yatırsak artık kendileri dönüyorlar. Benim kız çoğunlukla düz yatıyor. Arada toparlak oluyor.

Beni bilmiyorsan bilenler bilir ben kimseyle bu güne kadar polemik yapmadım ve kırmadım. Ölümlü dünya da bu kadarcık şeyler için kimseyi incirmem. Uslup olarak da laf sokmam. Yani demek istediğim birşey olursa zaten Etiketler direk şahsa yazarım. Hatta ve hatta senin mesajını okuduktan sonra ban yiyen oldu mu diye üzülüp anketten aşina olduklarımın rumuzlarına tıklayıp baktım. Ban yememiş olduklarını görüp sevindim.

Hadi selametle gökyüzü
Bu söylediklerin benim içinde geçerli bende seni dahil hiç kimseyi kırmak istemedim kırmakta istemem. Tepkilisin arkadaşım. Son yazdığın mesaj gayet açık yani. Buradaki tüm arkadaşları tanımamış olmama rağmen sevdim hamileliğinde bebeği olduğunda onunla sevinip dua ettim.. bir çok şey paylaşıldı burada hepinizin nickleri aklıma kazındı mesela senide çok iyi biliyorum. O yüzden bu kadr tepkili olmana şaşırdım zaten. Neyse canın sağolsun. Selametle...

Çok şey yazılır da ..
Gerek yok..

Bu yazdığınla bende %20 tanıyamamışım özetle :KK47:

Hadi selametle gökyüzü

X