2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bida olmaz insallah cnm
Bnm mudurun esi doktor
Onlarinda ilk cocuklarinda olmus bu durum
Esinin cok siki tutmadigini, mukusun alti aydan sonra azalacagini soyledi. O kadar sikma canini sen dedi ki bnm dr da cok kati seyler soylemedi bana
Bende bugun bi tane peynirli borek yemistim
Sabah altida kalkip sut sagip borak yapmistim. Sabah annem geliyor babamla kahvaltiya, bizde kahvalti yapip esimle cikiyrz. Bende oglumda yer diye sabah erkenden kalkip hazirlik yapiyrm
Miss gibi borek yapmisim ben ne yedim kahvaltida zeytin ekmek

Oglen acayip ac sekilde eve geldim. Sutumde o kadar saat gecmesine ragmen az, bende bi guzel yedim valla

Yicem ben karar verdim
Bebegim ac kalacak yoksa

Dedigin gibi kek gibi bazi seylerin icinde sut yumurtayi tuketelim bakalim

Kızlar günaydın dün benimkilere yarım çay kaşığı yoğurt verdim bir kaç günlüktü yalnız. Hemen ishal gibi kaka yaptılar şok oldum. Nedendir ki? Alerjik bir reaksiyon mu acaba?

Yogurtta yararlı bağırsak bakterileri olduğu için bebislerinki fazla gelmiştir bence

Bence pipisi gayet iyi gorunuyor
Bende okadar sikmayacagim cnm ya

Canim senin bebegininde sonradan mi oldundediki doktor 1.aydan beri akmasi lazim dedi.bende yok yeni basladi deedim bide capaklanma yok bizde oda olamasi lazim.tikanik dememiz icin.dedi bizimki sadce sulaniyo bazrnde akiyo meselabbugun sadece sabah oldu sonra olmadi kafam karisti canim medikal parka gittim doktor iyiydi ayna benim gozumde gosterdi yapilisini ama emin olamadim mi.tikanukmi degilmu

Canim senin bebegininde sonradan mi oldundediki doktor 1.aydan beri akmasi lazim dedi.bende yok yeni basladi deedim bide capaklanma yok bizde oda olamasi lazim.tikanik dememiz icin.dedi bizimki sadce sulaniyo bazrnde akiyo meselabbugun sadece sabah oldu sonra olmadi kafam karisti canim medikal parka gittim doktor iyiydi ayna benim gozumde gosterdi yapilisini ama emin olamadim mi.tikanukmi degilmu

Memnun musunuz ben de aldım çok memnun kalmadım

memnunum sadece mebrana dikkat et.. eğer o açıksa ya da yapışıksa iyi çekmez

canım hemen düzelmiyor benimki 8 gün sonra sarıya döndü
mukus uzun zaman düzelmedi belki 20 gün sonra azaldı..

hacı şakir granül sabun..

Humana çayı lactamil bi de galactigo damla.. sütüm gerçekten çok az.. az önce sağdım 40cc.. bulgur pilavı öyle çok yiyorum ki .. süt mısır da deneyim .. inşallah artar canım ya
aynı sıkıntı bende de var.. ben de mama vermek istemiyorum ama 4. ay yeterli kilo alamzsa mecbur takviye vereceğim

Gorumcemin bebeğini kaybettiler

canım başınız sağolsun çok üzüldüm rabbim sabır versin
Bende hiç adet olmadım doktora gitcem cocuklardan fırsat bulup gidemiyorum bile

ben de olmadım doktorum emzirdiğin sürece olmayabilirsin demişti

canım ben bugün 9 dan 12.30 a kadar 120 cc süt bıraktım yetmemiş

Ya kızlar bu kakadaki mukus duzelmiyor ki hic

canım aylarca mukus düzelmeyen kişiler var...
mukus kan olmadıkça çok da sorun değil
bebeğin huzursuz mu

Kızlar bu arada bebekleri kontrole götürüyoruz da kendimiz için hiç doktora gidiyor musunuz? Mesela ben kan sulandirici iğne kullanmıştım gebelik boyunca hatta doğumdan sonra 40 gün daha devam ettim sonra kontrolé gitmem gerekiyirdu gidemedim, iğneyi de kestim, bazen korkuyorum acaba gitsem mi diye? Ama fırsat yok ki

Hadi ya. Ne yapıyormuş ki. Lavman daha masum geliyor oysa ki bana.

Valla bilmiyorum ki canım. Ama öyle dediğini çok net hatırlıyorum. Kafama kazınmış yapmıcam diye. Bizim de kaka sorunumuz var ama o yüzden hiç sabun falan denemedim.Belki görür yazan arkadaş.

Dönmeden kastınız sırtüstünden sağa sola dönme mi yoksa yüzüstüne dönme mi?

Ben de kullandım 40 gün sonra da gittim kontrole. Temiz dedi. İçimin rahat etmesi için gittim valla.

Dönmeden kastınız sırtüstünden sağa sola dönme mi yoksa yüzüstüne dönme mi?

Kalktım kuş uzumlu kek yaptımadet olamadım diyemi yoksa emzirdigim içinmi hep canım tatlı seyler çekiyo.baklava cok sewen biri deilim ama eşimi gece arıyorum ewe gelirken baklava al diye

Ben de doğumdan sonra verilen kan haplarını içmedim düzenli. Bişey çıkacak diye korkuyorum bazen

Yüzüstüne dönme

Benim kız yüzüstü yatırınca kızıyor sevmiyor. Nasıl alıştırsam ki acaba.
Bi kez döndü kendi sonra da ağladı yüzüstü olunca. Ya yüzüstünü sevmediği için dönmezse yada emeklemezse diye düşünüyorum bazen

Biliyor musun ayni bizim kız da öyle. Yüz üstü hiç sevmiyor. Babası da dedi emeklemicek galiba dedi. Hemşireye dedim ben sevmiyor diye olsun yatır yine de dedi. Ama sevmiyor bizim kız. Önüne ilgisini çekecek birşeyler koyuyorum öyle zar zor anca duruyor. Mesela bi oyuncak aldım bağa gidiyor sağa sola ışıklı falan onu çok takip ediyor yüzüstü yatırıp.

Dr un yazdığı başka bi kremdi hatirlayamadim canım o yüzden sordum.
Teramsin mi yazmış diye.
Bugün Nasıl bakalım küçük adam :)
Sabah pipisi hafif kanamis..onu gonderdim..sonra geri cek bi daha foto at demis..attim..iyi masallah fln yazmis..cuma tekrar resim isyedi..en azindan artik calpol ihtiyaci yok..seninkiler nasil?kac gunde iyilestiler tam olarak

Bnmki dogustan capaklanma ve akma vardi...bnce sonradan olmaz..yani seninki 1 aylik basladiysa goz nezlesi veya alerji falan mi acaba..ayrica tikaniklikta capaklanma oluyor

Evet valla hep yastık kullanıyorum ben kusar da boğazına alır korkusundan hiç yastiksiz yatmadi cesaret edemiyorum bi türlü.
Keşke kullanmasaydın bebeklerde boyun yok zaten yasına kadar kullanmayın diye geçiyor heryerde Allah korusun boğulma riski ve boyun gelişimi için. Yan yatırıyordum çok ufakken şimdi zaten kendi çeviriyo basını uyurken. bide kusunca da akıyo yanlardan. Tabi gazını çıkarmadan yatırmamak lazım da bazen uyuya kaliyo işte
Ay canııım çok üzüldüm ya emzirme forumunda okudum sagar sağmaz cezvede ısıtıp sadece cızırdayacak kaynamayacak o şekilde poşetinde saklamak gerekiyormus o zaman o sabunsu bozuk tat olmuyormuş bazı sütler öyle olabiliyormuş.
Birde derin dondurucu değilse fazla bekletmemek lazım sanırım
Kizlar oglum bugun tam 3 aylik 10 gundur salyalari cok akiyor ellerini yumruk yapio yaliyor biberonu resmen cigniyo doktora goturdum bisey demedi basina boyle bisey gelen varmi
Aynı bizimkiler de öyleydi canım tam 3 ayını doldurdu biberon u bıraktı çiğniyordu artık almıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…