2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Bal ağır alerjen. Ha keza pekmez de.
Bir de biliyorum yiyecek şey bulamıyorsun ama inanılmaz şekerli olmuş öğünlerin. O da sana ve bebeğe ağır gelmiş olabilir.
Naçizhane tavsiyem, 3 gün kuralına başla. Yarın ekmek/zeytin/aynı sebze olsun. 3 gün böyle git. Sonra bir meyve ekle. 3 gün aynı meyve. Sonra bakliyat derken arttırırız.
Ama bal kesin yeme, büyük alerjen.

aaa öyle mi... ben hiç bilmiyordum..
doktor sadece süt ürünleri ve yumurta demişti
et ürünleri çapraz alerjen diye yemiyordum sebze meyve yiyordum

3 gün boyunca aynı sebzeden yapılmış yemeği mi yemeliyim
o zaman türlü de öğün olmaz karışık sebzeler çünkü

sürekli açım ve halsizim..karnım doymuyor.. ne yiyeceğimi şaşırdım
araştırayım bakayım çoklu gıda alerjisi olan anneler ne yiyor

çok teşekkür ederim

Kızlar 84 günlük kızım iki gündür emmek istemiyor, birseyler oldu yavruma, ilk başta çekiyor tam süt gelince kendini sağa sola atmaya başladı, meme reddi dediğiniz bu mu oluyor zaten birkaç gündür huysuzlanmaya başlamıştı şimdi de bu başladı, var mı benle aynı durumda olan

İstersen örnek bir menü yapalım. Ekmek dokunmadığına göre, makarna da dokunmaz. Yufka da. Sabah patatesli börek ve çay, öğlen güzel bir kabaklı dereotlu makarna, akşama da kabak yemeği yiyebilirsin.
Pudra şekeri ile un kurabiyesi yapabilirsin tatlı için. Hatta ben burada irmikli bir poğaça tarifi vermiştim. Onu da yapabilirsin. Yufka ile seçeneklerin sınırsız zaten.

Kuzu eti çaprazda hep olmuyor. Şu üç günden sonra kan giderse et ekleriz.

Evde olan şeyleri söylersen, ona göre de bakarız:)

Geçici bir durum, bizimkide geçen hafta biberon reddetti, şimdi hiç yadırgamıyor. Belki acıkmamışta olabilir

Hangi marka kullanıyorsun? Biz prima premium care kullanıyoruz, bizimde günde en az 10 tane gidiyor, çok sidikli :)
Seventh Generation ve Bambo Nature. Bunlar oksijenle beyazlatılmış bezler. Herhangi bir parfüm vs yok. Ama pahalılar. Daha ben bebek doğmadan depolamıştım çeşitli kampanyalarda. Yeni yeni satın almaya başladım:)

Ben hala prima primium care 2 numara kullanıyorum daha yeni iz yapmaya başladı elimdeki bitsin 3 e geçerim diyordum kilosu 6100. Belini ayarlarken tam sıkı yapmıyorum cırtları içine parmak girer. İnş eziyet etmiyorumdur ogluşuma

Turlu de patlican varmiydi
Patlican da yeme
Karpuzda gaz yapar ve cok sekerli

Anne sütü aldığı dönem 5-7 arası kaka yapıyorken, kakası nasıldı ?
Altın sarısı ve sulu,partiküllü benim ki..
Mama+meme şeklinde beslenirken kıvamı yoğundu o yüzden ben mamayı kestiğimden beri ishal sanıyordum.

Ben varım canım...
Biberonu red eden kız
3 gündür memeyi red de geçti.
Sanırsın ki süt yerine acı su geliyor ağzına.
Çırpınmalar bi ağlamalar varya kan ter içinde kalıyorum.
Günde 2-3 kez 90 cc lik mama veriyorum mecburen. Yoksa aç kalacak.
Ama dönemselmiş.
Sabırlı olup memeyi vermeye devam edin diyordu bir yazı da.

Büyük ihtimal büyüme atağı zamanları..

bana katı diyete geçiş yolu göründü desene
Soğan da alerjen mi onsuz da yemek olmuyor çünkü

makarnaya geçen baktım eser miktarda yumurta içerir yazıyordu..başka markalara bakmalıyım
yufka daha yeni aldım içinde süt ve yumurta vardır diye bir lokma bile yiyemedim.
Bir yufkacı bulup konuşmak lazım
Menü olarak 3 gün kabaklı yiyecekler yapmalıyım anladım...

Bir de ekmeğin alerjen olup olmadığını nasıl anlayacağım
ekmeğin dokunacağını hiç düşünmemiştim ya gluten alerjisi ise..

poğaça tarifini hatırlıyorum onu bulurum..
menü bulduktan sonra malzeme sıkıntı değil evimin altında 3 tane büyük market var hemen alırım..

Benin aldigim yenidogan paket bitti (156 lik) iki numaraya gectim oda o civar sayida beze sahipti. O bitti 3 numara aylik pakete gectim. Simdi de dort aldim onu kullanacagim. O bitince de bese gecerim. Ben buyuk bez kullaniyrm ki uc kesiyor oglumu zaten.

Bu arada kızlar saçlarım öbek öbek dökülmeye başladı...
emzirme döneminde dökülmesi normal diyorlar ama sizin de dökülüyor mu?
Yoksa diyetten dolayı mı benimki

emzirme döneminde kullanabileceğimiz vitamin var mı?

vardı canım..ama çok azdı.. zaten bu durumda karışık yemekler zaten yiyemeyeceğim..
çok şekerli beslenmeme rağmen kilo veriyorum canım
Efsunsuz ya çok üzülüyorum arkadaşım ben.
Gebelik şekeri dönemimle tabiki mukayese saçma olur ama yine de az çok açlık sorunu vardı.

Acaba diyetisyen e gidilse alerjik diyet verir mi ki ?

Aç kalınca sütün de azalıyor ve sen bu gidişle hasta olacaksın..

Allah yardımcın olsun canım, insallah en kısa sürede sıkıntılı gıdayı tespit edersin....

beatrices on numara hatunsun valla... efsunsuz a yardım çaban çok güzel

Masallah size :)

Hayır canım endişelenme şimdi yaptığın diyet saçını dökecek kadar ağır Ve uzun süreli değil, hamilelik döneminde hormonlardan ötürü dökülmeyen saçlarımız bundan sonra başta yoğun olarak dökülecek sonra normal seyrine dönecek, benim de ufak ufak başladı... ama diyet yaptığın icin bir endokrinoloji uzmanına mutlaka görün eksik fazla bisey olmasın

Ben de tahlil sonuçlarını alerji doktoruyla görüştüm, alerjiyi düşündürecek değerlerin normal olması ve kakada virüs bulunmasi sebebiyle sıkıntımızın alerji olmayabileceğini virüs kaynaklı olabileceğini, gelecek ay tahlilleri tekrar edeceğini söyledi... virüs temizlensin diye biogaia nin içerdiği bakteriyi daha çok miktarda bulunduran bir damlayı kullanmamızı söyledi, tedbiren süt diyetine de devam dedi...

Ben Pazartesi günü çok güvendiğim bir cocuk Hekimi var ona da gideceğim bakalım o ne diyecek...

Bu arada bebeğimi sapik gibi her banyodan önce tartıyorum ayın 12sinden bu yana 300 gr almış, insallah doğru yoldayızdir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…