2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kızlar annemlerin yanında yazlıktayım 2 haftadır. O kadar dikkat etmeme rağmen içeri 1 tane sivrisinek girmiş. Gece yatarken sesini duymuştum, ışığı açıp baktım baya bulamadım , sinek ilacı da sıkamadım malum bebeğe zararlı mecbur yattım uyudum. Az önce kızımın ağlamasına uyandım yanağı kıpkırmızı davul gibi şişmiş :KK43:(( aranızda bebeğini sinek ısıran var mı ? Ne yapmalıyım ?

Kızlar annemlerin yanında yazlıktayım 2 haftadır. O kadar dikkat etmeme rağmen içeri 1 tane sivrisinek girmiş. Gece yatarken sesini duymuştum, ışığı açıp baktım baya bulamadım , sinek ilacı da sıkamadım malum bebeğe zararlı mecbur yattım uyudum. Az önce kızımın ağlamasına uyandım yanağı kıpkırmızı davul gibi şişmiş :KK43:(( aranızda bebeğini sinek ısıran var mı ? Ne yapmalıyım ?
Canım iyi tatiller ve geçmiş olsun inş çok kabarmaz benim yeğenlerimin alerji oluyo hemen kabarıyo. Yengem fenistil jel sürerdi aklımda o kalmış ama bebelere olurmu bilmem doktora sormak lazım

Kendi ışığınızi kapatın yani yattığıniz odanın. Başka bi yerden ışık açın gidiyorlar hemen oraya.geçmiş olsun inşallah geçer gider

Tuzlu suyla sil canım bide sudocrem yaralara da iyi geliyor ama bilemedim ben bazen görüyorum çizmiş kendini sürüyorum onu

Senin işin zormuş yaa. Bi mama için 3 farklı biberon kullanıyorsun. Brown pek kullanışlı değil galiba. İşte gaz için mecbur kullanıyorsun galiba. Acaba bende mi browna gevşek gazdan dolayı?. Bu de aventin ya da lansinoh başlığı browna oluyor mu? Yani emzikler tüm biberonlari uygun mu?
O iki markayi hic gormedim.bilemiyorum.ancak üçünu ayni anda gorerek karar verebilirsiniz.

Her bebeğin vücut yapısı farklı olduğundan sızıntı olayı bebekten bebeğe değişiyor sanırım. Yapışma için ise ben uzun süredir üç numara bez kullanıyorum. Bnm bebek örneğin 5 kilo ise hemen 5-9 kiloya geçiyorum ebat olarak. Saat başı bez degismesem premium çare alırdım.ama ödüm kopuyor pişik olcak diye. Gerçi sürekli sudokrem kullanıyorum. Beze verdiğim paraya açıyorum ya. Bu hafta yetmiyor 54 lu paket b:KK43:
İlk 30 gunlukken pisik sorunu yasadik.gecti.daha da olmadi.yenidoganda da olmustu ama.
Hergun krem bana mantikli gelmiyor.
İlk kizimda bende bilincsizce hep krem kullaniyordum.simdi hep hassastir o bolgeleri.sıkıya gelemez,cabuk tahris olur falan.
Acaba ben krem kullandigim icin mi oldu diye dusunuyorum.
3 numara bez kullaniyorum su an.iz olusuyor ama cok yogun degil.elimdekiler bitince 4 e gecebilirim.
Bez degisim suremiz uzadi artik bizim.
Hem kaka sayimiz gunde 1 e dustu.anne sutu veriyorken 5-7 arasi oluyordu gunde kaka.
Gece 00 da degistiriyorum.sabah 08 civarinda yeniliyorum bezini.gunduz de 3-4 kere degistiriyorum.duruma gore.

13-14 yilda degisiklik var.yada ben yeni ogreniyorum.markasina gore degisiyormus.bazisi yavas- orta-hizli diye geciş yapiyormus.bazisi 1-2-3 diye.
Her ay ucu degistiriyorum ama kvamli mama olmadigindan yetiyor bize 1 numara.
Birde uc markanin 1 numarasinin akis hizi cok farkli.dr.brown cok daha yavas akiyor.en hizlisi vee
Ben avent kullanıyırum akış hızı gayet iyi o yüzden ucunu değiştirmedim..120ye kadar bu biberonun cc'si yetmediği zaman diğer biberona geçicem onun ucunda 2 yazıyor

Tamamen bebeğe kalmış. Ama aşıdan sonra ortaya çıkabiliyor belirtiler. Şüphe mi var?
Günaydın, mukuslu kaka devam ediyor, tamam başlı başına neden değil ama şu göz olayıda işin içine girdi. Sürekli gözlerini kaşıyor, milrop olduğu için mi kaşıyor yoksa kaşındığı için ve elini sürekli gözüne götürdüğü için mi mikrop kaptı? Onun dışında hiç bir belirtimiz yok ama belli bir sınır olsaydı oh artık olmaz diyebilseydim, içim rahat ederdi :)

Günaydın, mukuslu kaka devam ediyor, tamam başlı başına neden değil ama şu göz olayıda işin içine girdi. Sürekli gözlerini kaşıyor, milrop olduğu için mi kaşıyor yoksa kaşındığı için ve elini sürekli gözüne götürdüğü için mi mikrop kaptı? Onun dışında hiç bir belirtimiz yok ama belli bir sınır olsaydı oh artık olmaz diyebilseydim, içim rahat ederdi :)
Gözü hasta olduğu için kaşınıyodur. Mukus zaten belirti değil:)
Kilo alımında sıkıntı, döküntü, kakada kan... Takibe devaö

Kızlar bez deneyimlerimi oayalsayim. Yenidoğan zamanı sleepy kullandım. Sızdırdı. Sonra Prima aktif bebek kullandım,, sizdirdi. Sonraix, hem ıslak kaldı hem sızdırdı. Sonra huggies , kuru ama sızdırdı. Sonra canbebe kullandım. Emiciligi fena değil ama sizdirmadiii :) üstelik bariyeri olduğu için sıvı katı bile çok olmasına rağmen taşımadı. Prima premium çare cisi 4-5 saat sizdirmadiii pişirmeden tuttu. Ama.sivi kakayi henüz deneyimlemedik. Yolculuklarda hastaneye giderken premium.care kullanıyorum. Canbebeyi ise sürekli kullanıyorum. Sadece kalıpları azıcık küçük gibi
Ne çok bez kullanmışsın ben alınca 100lük 200lük alıyorum. Pria premium care 2 ay kullandım ama çiş yaptıgında bekletmedipim halde çok koku yapıyordu ve pişik yapmamasına ragmen yaptı son zaman müşteri hizmetlerine şikayet ettim. Onlara kullandıgım bezleri gönderdim bakalım ne olacak. Pampers galiba aktif bebek aldım çok sevdim incecik bu sıcaklarda efil efil elbise giymiş gibi :) külot bezi merak ediyorum. Sipariş verdim içinde denemelik de olacak deneyip bilgilendiririm. Sızdırmaya gelince belki yanlış baglıyorsun ya da buyuk boy kullanıyor olabilir misin?

Her bebeğin vücut yapısı farklı olduğundan sızıntı olayı bebekten bebeğe değişiyor sanırım. Yapışma için ise ben uzun süredir üç numara bez kullanıyorum. Bnm bebek örneğin 5 kilo ise hemen 5-9 kiloya geçiyorum ebat olarak. Saat başı bez degismesem premium çare alırdım.ama ödüm kopuyor pişik olcak diye. Gerçi sürekli sudokrem kullanıyorum. Beze verdiğim paraya açıyorum ya. Bu hafta yetmiyor 54 lu paket b:KK43:
Günde 10 tane net gidiyor. Bu arada cilt lekesi olanlar sudocrem ciltteki lekeleri açıyormuş yüzünüze de sürebilirsiniz :KK66:

Ohhh çok şükür hepsini okudum kitabımı böyle okumuyorum yaaa :) bizim tosunu sabah koynuma aldım sarışmış anasına uyuyor içime sokmak istiyorum sarılıp sıkıp patlatmak istiyorum dişlerimi sıkıyorum bal bunlar bal. Allah korusun evlatlarımızı. Bir de kakasını yapabileydi rahatlayabileydi..
Masaj yapıyor musun? İşe yarıyor biraz. Özellikle banyodan sonra bezsizken. Rahatlıyorlar heralde. Bir kaç kazamız oldu bizim öyle :)

efsunsuz efsunsuz bacım günaydın, neler yediğini yazar mısın dün?

Günaydın canım
Sabah kahvaltım 6 tane zeytin 2 dilim ekmek bir tatlı kaşığı pekmez, bir tatlı kaşığı bal
sabah ara öğün bir küçük salkım siyah üzüm
öğle yemeğim türlü- pilav-karpuz- 2 dilim ekmek
ara öğün beyaz dut kurusu
akşam da aynı yemekleri yedim
ara öğün bir salkım beyaz üzüm

ondan önceki gün de mantar sote kabak yemeği yemiştim..4 tane de patates cipsi farklı olarak

İlk 30 gunlukken pisik sorunu yasadik.gecti.daha da olmadi.yenidoganda da olmustu ama.
Hergun krem bana mantikli gelmiyor.
İlk kizimda bende bilincsizce hep krem kullaniyordum.simdi hep hassastir o bolgeleri.sıkıya gelemez,cabuk tahris olur falan.
Acaba ben krem kullandigim icin mi oldu diye dusunuyorum.
3 numara bez kullaniyorum su an.iz olusuyor ama cok yogun degil.elimdekiler bitince 4 e gecebilirim.
Bez degisim suremiz uzadi artik bizim.
Hem kaka sayimiz gunde 1 e dustu.anne sutu veriyorken 5-7 arasi oluyordu gunde kaka.
Gece 00 da degistiriyorum.sabah 08 civarinda yeniliyorum bezini.gunduz de 3-4 kere degistiriyorum.duruma gore.
Günde on tane rahat gidiyolor.

Benim bebeğim 4900 ise 3 e mi geçiyim ozaman
Erkek çocuğu diye çabuk geçtim ben ama seninde erkekse geçebilirsin bence. Zaten iki gün sonra 5 olur.

Ne çok bez kullanmışsın ben alınca 100lük 200lük alıyorum. Pria premium care 2 ay kullandım ama çiş yaptıgında bekletmedipim halde çok koku yapıyordu ve pişik yapmamasına ragmen yaptı son zaman müşteri hizmetlerine şikayet ettim. Onlara kullandıgım bezleri gönderdim bakalım ne olacak. Pampers galiba aktif bebek aldım çok sevdim incecik bu sıcaklarda efil efil elbise giymiş gibi :) külot bezi merak ediyorum. Sipariş verdim içinde denemelik de olacak deneyip bilgilendiririm. Sızdırmaya gelince belki yanlış baglıyorsun ya da buyuk boy kullanıyor olabilir misin?
Sen premium careden memnun kalmadım demek. Bana da aktif bebek iyi gelmemişti . Gerçi sızdırmisti. Bezin yapışkanlı tını hafif aşağıya doğru yapıştırıyor um. Sağ tarafı sağ aşağı sol tarafı sol aşağı.yanlismi acaba?

Günde 10 tane net gidiyor. Bu arada cilt lekesi olanlar sudocrem ciltteki lekeleri açıyormuş yüzünüze de sürebilirsiniz :KK66:
Süper bilgi

X