2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Geçmiş olsun. Yediklerini gözden geçirelim mi?
Sizin bebeklerdeki alerji bende olduğundan daha kolay takip edebiliyorum.
Ankara makarnasını marka olarak belirttim ben de, ama diğer bulaşmayanları da olur diye biliyordum.

15 günlükken deri testi ile teşhis koyuldu. 2,5 aydır diyetteyim. Egzamaları tamamen bitti diyebilirim. Kakasında şimdiye kadar hiç kan vs olmadı çok şükür. Zaten cok hafif süt ürünlerine karsı alerjisi var. Ama ben yinede katı diyet uyguluyorum. Yediklerim hep aynı. Zeytin, nuhun ankara makarnası, muz ve çilek hariç tüm meyveler, tavuk eti (eskiden kuzu etide yiyordum onuda kestim), sebze yemekleri (içinde domateste oluyor, piştiği için doktorum yasaklamadı), patates, sütsüz yumurtasız kek yapıp yiyorum, tüm meyve sularını içiyorum, ekmeği kendimiz yapıyoruz, tarhana ve yoğurt corbası hariç tüm corbaları içebiliyorum (terbiyeli ve hazır corba olmayacak tabiki), bulgur pilavı, pirinç pilavı (margarinsiz tereyağsız). Aklıma gelenler şimdilik böyle. Ama gece kasıntılarına birtürlü sebep bulamıyorum sabaha kadar bölük pörçük uykum ellerini tutuyorum coğu zaman kundaklıyorum. İşin garibi gündüz uykularında hiç kaşınmıyor. Terleme ilede alakası var emmek için koluma yatıyor kolumun temas ettiği yanağı hemen pütür pütür kızarıyor. Aşırı hassas.

vardı canım..ama çok azdı.. zaten bu durumda karışık yemekler zaten yiyemeyeceğim..
çok şekerli beslenmeme rağmen kilo veriyorum canım
Emzirmenin faydalaeri :)
Dokunuyior diye bende meyveyi sutle yada yogurtla tuketmeiyrm ona ragmen zayifliyrm :)

Cnm valla kabak patates bizi paklar
Siyah zeytin falan kahvaltida
Kisir olur mesela
Ben oglen kisir yedim kabak yedim
Semizotu salatasi yiyebilirsin ya da bulgurlu yemegini yapabilirsin
Pazi kavurabilirsin, icine patates atabilirsin haslanmis kup sekilde dogranmis
Bulgurlu pazi yemegi yapabilirsin
Immm baska baska
He bulgur pilavi

Ay yavrum ya
Gecmis olsun

Gluten- çölyak
Yufkacilar sadece un- su-tuz kullanir bildigim kadariyla.yumurta sut maya yufkanin acilmasina engeldir.puaca,borek( harcinda olur belki yumurta),kek,kurabiye de olabilir ama yumurta.ev yapimi erişte makarna da da oluyor ama o hem kalin aciliyor hemde kurutulup doğrandigi icin sorun yok.
Off amma uzattim ya kisaca yumurta yufka acilmasina engeldir yufka parcalanir.

Solomombaby aldım ama senin beklentilerini karşılamaz maalesef. Ayarlamayı ben de beceremedim eşim yardım etmezse giyemiyorum bebekle. Ayrıca terletiyor da... bebeğim hiç sevmedi. Maalesef hayalkırıklığı

Cnm bnmde dokulmeye basladi
Oglumda alnim baya acilmisti
Bizim burda bebek annesini tanimaya baslayinca dokulur diolar

Solomombaby aldım ama senin beklentilerini karşılamaz maalesef. Ayarlamayı ben de beceremedim eşim yardım etmezse giyemiyorum bebekle. Ayrıca terletiyor da... bebeğim hiç sevmedi. Maalesef hayalkırıklığı

Yanıtın için çok teşekkür ederim. En azından artık Solomombaby almamam gerektiğini biliyorum

Sağolasın arkadaşım, sen nerelerdesin? Uzun zaman oldu senden haber almaya, meleğin ile hersey yolundadır umarim

İyiyiz canım çok sağol,sadece biraz huysuzuz uyumuyoruz pek ondan çok giremiyorum:)
Sen nasılsın 3 aylık olacak senin kuzun yakında dimi,maşallah ona
Daha dün gibi doğsalar artık dediğimiz günler bak büyüdüler bile:)

Geçmiş olsun bidiga

Valla slingi ben hep demistim en basindan beri almayin diye
Cok sacma bisey
Kullanisli degil

Beatripedia :)

Patlican sadece nikotin icin yasaksa bir bilgi
Nikotin suda cozunur. Patlicani bir sure tuzlu suda bekketirseniz nikotini atabilirsiniz.

Rota yaptirmayan kaldi mi? Ben yaptrmadim
Dr izindeydi diger dr oneririm dedi
Uc ay kontrolunde soracagim

Premiumun filesi oyle
Aktif bebek daha guzel
Ilk oglumda aktif bebege gecmistim
Simdi gecmedim ama gecsem daha iyi olcak sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…