2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Yani kızlar sizde hastalık oldunuz bu saat olmuş acaba ne yazdınız diye okumadan duramıyorum yatmadan önce okumuştum oysa ki :) dün bnm ufaklikla avm gezdik akşam sızdı kaldi 22.30dan beri uyuyor ... Uyandım bakayım dedim analık iste hakkımız ödenmez.... yazdıklarınıza da baktım... her birinizi öpüyorum hepiniz çok içtensiniz ...muckssssss

Bebekler diyorduk, ne sevimli şeyler....

@zehrayalcin87 hiç üzülme ve eşinide üzme.bunun gecici bi dönem oldugunu düşün.
Bak benim ikinci cocugum aynı şeyleri 6 sene öncede yasadım gecti gitti şimdide yasıyorum ve yine biliyorumki biraz caba biraz sabır biraz özveriyle tekrar gecip gidecek ve eski düzenimize geri dönecegiz.sende böyle düşün canım gercekten gelip gecici.
Eşinle sakince konuş,ilerde bu kavgan aklına gelir keske fewri dawranmasaydum dersin.en güzel zamanlarınız şu zaman.
Ayrıca bana göre bu lohusalık denen sendrom bence 40gün deil,bebegin gazı aglaması gece uyanması bitene kadar.hani diyosunya üç ay olmuş hala bişey yok diye.mesela ben bazen fırsatım olunca eşime yanasayım diyorum neyse şimdi bebek aglar diyorum.
Ha bi de sakın yok kilo aldım yok sacım basım dagınık ondan beni begenmiyo diye düşünme.düşünürsen bile eşine söyleme:)çünkü yogun tempomuzun farkındalar ve siz birbirini sewen iki insansınız bi çok seyi aşmışsınız .bu saatten sonra senin kilonu şununu bununu begenmemezlil etmez.
Çok daldan dala atlayarak sanki yazdım ama ana düşünce şuydu;bu gecici bi süreç .lütfen birbirinizi yıpratmadan konuşarak halledin

Duygularima tercuman olmussn canim ayni seyleri bizde yasiyoriz ve bende cok kotu seyler dusunur oldum surekli tartisiyoruz duzgun konustigumuz hicbirsey yok ve iliskimiz cok kotuye gidiyo bense yanliz basima bu dusuncelerle kafayi yemeden cocugumu buyutmeye calosiyorum o yuzden seni teselli edemeyecegim kelin ilaci olsa misali

Yanına yatır demeyeceğim, ana kucağına koy, kemerini bağla diyeceğim :)
Bir kaza olsa, o bebe camdan fırlasa, ne yapacaksınız?
Ana kucağı çok önemli hanımlar. Hayati.
Zaten sağ salim varmışsınızdır, sevgiler kelebekçim.

Nasıl temizliyorsun burun aspiratörü hariç ben bi cozum bulamadım

Günaydınlar, bizim kızın sağ gözünde çapaklanma ve şişlik var. Gözün biraz alt kısmındada hep tırnak izi olmuş, sürekli kaşımış sanırım ve kaşırkende çizmiş. Ne yapmak iyi gelir?

9.ay hamilelik, sonrası doğum ve bebege alışma süreci bir o kadar bizdeki değişiklikleré alışma süreci, gecesi gündüzü karışan biz ama psikolojisi bozulan es kusura bakmasın ama çok ayıp etmis...

Akşam mesajını okuduktan sonra çok üzüldüm.zaten çok kötü bi gün geçirmiştim ağlamaktan içim çıktı yine. Uyuyakalmışım. Rüyamda seni gördüm. Sana oreolu dondurma alıyodum :) gerçeken normal değilim ya

Ya inanırmısın daha gecen gün yerken kendi kendime dedimki mutlulugun formülü bu olsa gerek:) rüyan gercek olur umarım

bizi de unutma biz burda bilmem kaç kişilik aileyiz

Guzelce utulenmis agiz mendillerinden birini ilik suyla islatip icten dışa dogru temizle

Canm benim eşimin sınavı var diye bende annemlerin yanına geldim hamile oldugumu öğrendiğimden beri hiç ilişki olmadı şimdide uzağız ondan ama bende kendimi çok cirkin hissediyorum çünkü hamileliğinin üstüne kilo aldım duşa bile giremiyorum bebekten 2 güne yada 3 güne bir anca kendimi çok saldım sanırım artık toplamamız lazım ki benim yanımda annemler var eşimle nasıl bir ilişki yaşarız bilmiyorum hamilelikte bebeğe bişey olcak diye yanaşmadı Görüntülü konuşuyoruz ben hiç görünmüyorum bebek görünüyor oda sen niye görünmüyorsun demiyor öyle işte gecicek onlarda baba olma heyecanı yüzünden heralde

Gözü sulanıyormu peki pamuğa cay döküp silmen lazım devam ederse göz damlası kullanmalısın ama genede doktoruna danış bizimki öyle demişti damlayla 2 ci damlatmada geçti cayında etkisi olmustur

Aynen canım kınamasamda hiç hoşlanmıyorum evde alışırım mecbur da ya misafirlikte naptın? İnşallah kolay geçer hepimiz için bu süreç
Dıkkatını farklı yere cektım
Mutfaga sokmamaya gayret gosterdım. Mutfak hastasıydı. Sevdıgı kıtap oyuncaklara ılgı gostermesını saglıyordum
Herkes cok uslu bu dıyordu, sınır olurdum
Uslu degıldı kı :) neler cekıyordum ben
Zaten misafirlıkte cok sorun yaratıyorsa gıtmemek lazim ya da karıstırmasına musade edecek kısılere gıtmek lazım teyzesi gibi.
Asla engellememek gerekiyor

Inan daha faydalı, şimdi gittiğinde bir yere kımsenın bırseyıne dokunmaz, benden ızın ıster. Evde bıle ızın ıstıyor alabılır mıyım anne, bende çıkabılır mıyım anne (tezgaha yanasmam ıstıyor mesela sandalyeye çıkıp)
Bunların sebebıde bızım ona öyle davranmamız
Mesela elıne ıstemedıgımız bısey aldı, bana verebılır mısın oglum? (Cekıp almak hırcınlastırır cocugu)
Senı opebılır mıyım oglum
Gıbı konusunca oda ızın ısteyerekyapıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…