2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Günaydınlar, bizim kızın sağ gözünde çapaklanma ve şişlik var. Gözün biraz alt kısmındada hep tırnak izi olmuş, sürekli kaşımış sanırım ve kaşırkende çizmiş. Ne yapmak iyi gelir?
Cok emın degılım ama cay demı olabılır
Pamukla pansuman
Anne sutu olur sanırım en ıyısı

Günaydınlar, bizim kızın sağ gözünde çapaklanma ve şişlik var. Gözün biraz alt kısmındada hep tırnak izi olmuş, sürekli kaşımış sanırım ve kaşırkende çizmiş. Ne yapmak iyi gelir?
Günaydın canıım ben sütümden dalmatmıştım geçti şükür birde masaj

Nasıl temizliyorsun burun aspiratörü hariç ben bi cozum bulamadım
Burun aspratörünü 1 kez kullandım o da meraktan :)))
Ben 2 yöntem kullanıyorum..
Eğer sümük deliğe yakın yerde ise ( hemen alınacak kadar ) küçük boy çengelli iğnenin arkası ile alıveriyorum..

Eğer dipteyse , burun solisyonundan 1 er damla sıkıp bekliyorum. Zaten hemen hapşürüyor ve çıkıyor ne var ne yoksa :)))

Ya inanırmısın daha gecen gün yerken kendi kendime dedimki mutlulugun formülü bu olsa gerek:) rüyan gercek olur umarım:dondurma:

Oreoluu .. ahhh şu reklamlar ahh
Ben de yiciiiim bugün walla.

Akşam mesajını okuduktan sonra çok üzüldüm.zaten çok kötü bi gün geçirmiştim ağlamaktan içim çıktı yine. Uyuyakalmışım. Rüyamda seni gördüm. Sana oreolu dondurma alıyodum :) gerçeken normal değilim ya
Yaaaaaaa kıyamam sanaaaa. Malum mu oldu nedir, rejimdeyim yiyemiyorum dünde aklımdan dondurma geçmişti :)
Üzme kendini iyiyim ben, kendi bilir beni kendinden uzaklaştırır başkada bişey olmaz.
Senin günün neden kötü geçti ki?

Eğer sümük deliğe yakın yerde ise ( hemen alınacak kadar ) küçük boy çengelli iğnenin arkası ile alıveriyorum..

Eğer dipteyse , burun solisyonundan 1 er damla sıkıp bekliyorum. Zaten hemen hapşürüyor ve çıkıyor ne var ne yoksa :)))

Bende damlatıyorum ama çıkmıyor burun aspiratörü kullanılıyorum mecbur

Kızın gözü mikrop kapmış, damla verdi günde 4 kez 2 hafta boyunca kullancaz. Birde günde 2 kez bebek şampuanını sulandırıp gözünü kulak pamuğu ile silin dedi. Bumu ilk kez duydum

Çok geçmiş olsun ipek hanima.damlalar çok çabuk iyileştirir .ben bebek sampuanini kendim için duymuştum ama bebek için kullanıldığını yeni duydum

Yaaaaaaa kıyamam sanaaaa. Malum mu oldu nedir, rejimdeyim yiyemiyorum dünde aklımdan dondurma geçmişti :)
Üzme kendini iyiyim ben, kendi bilir beni kendinden uzaklaştırır başkada bişey olmaz.
Senin günün neden kötü geçti ki?

Annelil bunalımları ya. Eşim iki hafta sonudur fındık işiyle uğraşıyo. Gece geçgeliyo. Bi yere çıkamıyprum bırak yardımsız kaldım.Zaten hafta içi hep bebekleyim. Çok bunaldım . Bazen nefes alamıyor gibi hissediyorum. Şimdi sakinim ama :)

Eşler arası mesafe malesef ilk başta oluyor bizim ilk kizimda bir sene hep ayrı yattık
Gerçi bu onun tercihiydi.dunyada tek çalışan baba o ya uykusuz kalmasın diye.sonra kızın odasını ayirinca o zaman normal hayatımıza döndük.

Emzirme olayı akışı biraz değiştiriyor ben de bu konuda hassasim. Şu an goguslerim sadece kızıma rezerve gibi düşünüyorum.sadece onlar bana anne oldugumu hatırlatiyorlar suan.ama biliyorum ki zamanla buda gecicek.

Bende damlatıyorum ama çıkmıyor burun aspiratörü kullanılıyorum mecbur
Yeni doğduğunda 1er damlaydi ama simdi benim doktor bi tupu bosalt bi kerede dedi. Ben de bi paketi acip iki burnuna yari yariya sıkıp ters cevirip sirtini pispisliyorum. Akiyo oyle baya icerdekiler. Aspiratoru kullanamazmisim gibi geliyo deneyemedim

Başarılı olan bize de anlatsın nolur.

Hanımlar birisinden duydum.bugun bi kere yaptım ama bilgisi olan var mı? Bebeğin gazını almak için her altını açtığında kulak temizleme çubuğunu zeytinyağı yada pişik kremine sürüp Makaron etrafına bastırarak masaj ve azıcık deliğe sokup dairesel şekilde çevirecekmisiz. Bi aktaran doktor önerisiyle 3 çocuğuna da yapmış çok memnun kalmış. Var mı bileniniz?

ben bu uygulamayı hiç doğru bulmadım küçücük bebek her seferinde uyarılır mı
zaten makata birşey sokulmasına karşıyım
ateşini bile makattan ölçtürmem..

Canım çok sıkkın, eşimle malum gebelik boyunca hiç birlikte olmadık, sonrasındada lohusalık ve sonrasında neredeyse 1 ay geçti bana hiç yanaşmadı. son zamanlarda karı kocadan ziyade aynı evi paylaşan ortak paydası çocuk olan insanlar gibi hissediyordum. Başka hiç birşey konuşmamıştım ve sonunda bu akşam ipler koptu tartıştık. Beni anne olarak görüyormuş o yüzden bana yanaşmıyormuş, mememi gördüğü için emzirdiğim için tek anneymişim ben meğerse. O kadar kötü hissettim ki zaten emzirme işinden pek hazmetmiyordum ve adapte oluyordum ki bunu dıyınca o kadar soğudım ki emzirmekten size anlatamam.
Evden gitmesini istedim çünkü hiç benimle kesinlikle konuşmadı, sadece saçmaladığımı söyledi, o sustukça daha çok sinirlendi ve daha kötü şeyler söylemeden, olay çıkarmadan git dedim gitti..
2 saat dışarıda takıldı heralde bilmiyorum az önce kapıyı çaldı ve istemediğimi söyledim geri yolladım.
Çok çok çok üzüldüm, psikolojik olarak zaten zorlanıyordum, kendimi kötü hissediyordum kilodan ve kendime tam bakamadığımdan ama şimdi kadınlığımı bile hissetmiyorum. Aksine beni iyi hissettirmesi gerekirdi, daha çok bağlanmamı sağlamalıydı ama yapmadı.
Hamilelik sonrası bunları yaşamaktan çok korkuyordum ve resmen başıma geldi.
Ayrılmayı bile düşünüyorum.
Size yazıyorum çünkü eğer eşiniz denge kurmayı bilen bir insan değil ise kesinlikle yanında emzirmeyin...

canım çok kırılmış olmalısın .... üzme kendini eşinle sakin bir zamanda yine konuş..
bu arada seni iyi hissettirecek şeyler yap
ne bileyim duş al kuaföre git üstüne başına dikkat et kilo vermeye çalış
inan daha iyi hissedeceksin kendine geleceksin
eşinin yanında da emzirme
belki eşin bu zaman sırasında sendeki değişiklikten etkilenir.

Acile gittik bugün,doktor muayene etti kan tahlili ve ciğer filmi istedi.bebek küçük olduğu için yatırabiliriz dedi eşim de yanımda olmadığı için çok gücüme gitti başladım ağlamaya..üstüne hemşirelerde koldan damar yolu bulamayıp yok yere deldiler kolunu ,o ağladı ben ağladım.. öyle böyle işimizi hallettik sonuçları almaya eşimle gittim şükür tahlilleri temiz çıkmış ama dr.bebeklerde bu tarz tıkanıklıklar zatürreye çevirebilir sık sık burnunu temizleyin,pazartesi günü de muhakkak normal muayeneye gelin dedi gönderdi bizi..

canım çok geçmiş olsun ne hissettiğini çok iyi anlıyorum
benim kızıma da damar yolu açılırken hatta açılamazken çok ağlamıştım

şükür ki tahliller temiz çıkmış, geçsin gitsin bir daha hiç gelmesin

Yeni doğduğunda 1er damlaydi ama simdi benim doktor bi tupu bosalt bi kerede dedi. Ben de bi paketi acip iki burnuna yari yariya sıkıp ters cevirip sirtini pispisliyorum. Akiyo oyle baya icerdekiler. Aspiratoru kullanamazmisim gibi geliyo deneyemedim
Ben hala 1 damla yapıyorum ondan olmutpr ozaman :)

Orangutann Orangutann Evet ben de erkenden yaptırmak istiyordum ama çocuk cerrahları böyle tercih ediyormuş herhangi başka bir sıkıntı varsa o zaman anestezi verilip müdahale edilebiliyormuş çünkü. Bir arkadaşım bir yaşını bekledi bu sebepten. Bizde şimdilik bir sıkıntı gözükmüyor inşallah da yoktur.

Annelil bunalımları ya. Eşim iki hafta sonudur fındık işiyle uğraşıyo. Gece geçgeliyo. Bi yere çıkamıyprum bırak yardımsız kaldım.Zaten hafta içi hep bebekleyim. Çok bunaldım . Bazen nefes alamıyor gibi hissediyorum. Şimdi sakinim ama :)
Aman ya biz zaten haftasonunu bekliyoruz, bari o zaman nefes alalım diye anlıyorum seni.. seninki fındıkta benimki tartışmada.
Geçicek hepsi çok kısa zamanda inş. Güzel şeyler yazıcaz buraya :)

O burun solüsyonunun adı ne canım. Bizimkinin de burnunun içi doluyor. Bizim doktor bişey damlatmayın sakın dedi ama niye öyle dedi bilmiyorum.

lilipit lilipit motive amaçlı yazayım dedim.. diyet sonrası artık 3 kg fazlam kaldı
çalışmaya başlamaya 15 günüm var
1 kg yada 500 gr daha versem çok iyi olacak

göbüş duruyor inşallah adet olurum da belki o da biraz toparlar..

sen ne durumdasın? bu hafta verebildin mi?

Kızın gözü mikrop kapmış, damla verdi günde 4 kez 2 hafta boyunca kullancaz. Birde günde 2 kez bebek şampuanını sulandırıp gözünü kulak pamuğu ile silin dedi. Bumu ilk kez duydum

Kulak pamuğu tehlikeli olmaz mı ya. Ben öyle bişeyi bebeğin gözüne yaklaştırmaya korkarım. Normal pamuk neden olmuyormuş

X