2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Selam, umarım güzel geçer, genelde arabayı seviyorlar. Bizede haber verirsen sevinirim merak ettim, eylülde gidebiliriz bizde

Canım yolculuk sonrası tecrübelerini bekliyoruz, bende tek başıma uçak yolculuğu yapmıştım şimdi de 12 saatlik araba yolculuğu görünuyor
1 saatlik yolumuz kaldı. Gayet güzel geçti. Kızım çoğunlukla uyudu. Şehirlerarası yollar bomboştu. Rahatlıkla emzirebildim böylece. Müslin battaniye iş gördü baya. Hem pusetin içine hem de güneş gelince pusetin üzerine örttük. 3 gündür kakasını yapamıyordu onu da yaptı. Altını da mola verdiğimiz zamanlarda arabada değiştirdim. Araba için ufak bir çanta hazırlamıştım. Bütün çantayı karıştırıp aramaktan daha kolay oldu.

Kızlar kızım bugün 7-8 kere kaka yaptı. Alerjisi yüzünden sanırım. Hiç uyuyamıyor. Sürekli emmek istiyor, susuz kalıyor sanırım. Sizce su versem mi?
Aman canım hemen su ver vala ben günde bi çay bardağı veriyorum susuz kalmış benim kız

Arabada klima mı açıyorsunuz pencere mi ? Biz de cuma günü 12 saatlik araba yokculuğuyla didime geldik bizim kız pusette terden sırılsıklam oldu. Klima açtık ama eli ayağı buz gibi oldu kapadık, bi ara pencere açtık pusetin üstünü örttük müslinle ama daha da terledi. Çok eziyet oldu yol bize
Mersin ve klimasız ve kapalo pencere İNTİHAR be zencefil düşünemiyore derken klima bozulurmuş bizim arabada aman Allah korusun!!

Aptamil conformil kullanan anneler, mamayı bulabiliyor musunuz? Depolardada kalmamış eczane ve migroskara sordum yok bulamıyorum

Bizim idrarımızda yine enfeksiyon çıktı kültürde çıktı daha doğrusu..bu gidişle bayramdan sonra sünnet yolu gözüktü bize..ben 4-5 aylıkken yaptırmak istiyordum ama yapıcaz sanırım..bayramdan sonra tam 3 aylık olucaz

Bizim idrarımızda yine enfeksiyon çıktı kültürde çıktı daha doğrusu..bu gidişle bayramdan sonra sünnet yolu gözüktü bize..ben 4-5 aylıkken yaptırmak istiyordum ama yapıcaz sanırım..bayramdan sonra tam 3 aylık olucaz
Bizde de bu sorun vardı. İyileşti. Sünnet ettirecektim ancak testisinde hidroseli oluşunca bekle dedi doktor. Binasına kadar gecmezse ameliyat ederiz. O s sırada sünnetini de yaparız. İki kez işkence olmasın bebeğe dedi. Yoksa İstanbul'da bir kaç yer ile gorusmustum

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Foruma girmeyeli epey oldu, herkesin sağlığı keyfi yerindedir umarım.

Kızımda galiba süt alerjisi var, 2. Ay rutin kontrol icin Cumartesi doktora gittik, doktor kilo alimini beğenmedi ki beğenilecek gibi de değil maalesef... hastane çıkışı 2800 gr olan kızım birinci ay 1200 gr almışken 2. Ay sadece 500 gr almış boyu çok uzadığı icin zayıf olmasına takılmamıştım/anlamamıştım (52den 60a çıkmış)
Doktor idrar tahlili ve kültürü istedi, sorun yoksa mama takviye ederiz dedi aklıma yatmadı benim ama he dedim, çünkü sütüm kızıma fazla geliyor emse düzgün keske hep sağıp dondurucuya atıyorum... ama tabi içimiz rahat edemedi doktor dönüşü bi kutu sma mama aldık (rastgele) evde kaşıkla denedik çünkü kızım biberondan anne sütünü reddettiği icin mama içmez belki diye öyle yaptık... iki uç kaşık sonra çığlık kıyamet bıraktık kızın ağzını sildimki bizimkinin mama değen yerleri kızarmış:KK43: deneme amaçlı koluna damlattım yine ayni sonuç... eyvah dedim süt alerjisi:KK43: doktorla tahlil sonuçlarını görüşürken anlattım (kaka da bozulmuştu 15 gündür) belirtilerin uyumlu olduğunu söyledi çocuk alerji uzmanına görünmemizi tavsiye etti

Bu Cumartesi icin bir alerji uzmanı Profdan randevu aldım... Cumartesi'den beri süt grubunu bıraktım... deli gibi araştırıyorum alerjen gıdalardan da sevmediğim yokmuş... yumurtaya tapıyorum desem yeridir...

hatta iki gündür aklıma gelen alerjik tüm gıdaları kestim kızımın kilo alımı ve kakası düzelene kadar yemeyi düşünmüyorum tabi Prof başka bi yol izlemeyi teklif etmezse... ama dönüşüm ilk yumurtaya olur denemelik ☺️

Aklıma siz geldiniz tabi, bizimle aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var mi? Deneyimlerimizi paylaşmak isterim... tek dileğim minnosumun gelişiminin normal seyretmesi :KK43: umarım çoklu gıda alerjisi yoktur Ve uzun soluklu olmaz

X