2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Canim cok gecmis olsun ates ortalama asidan 6 saat kadar sonra cikiyor, ates belirtisi gosterene kadar her zaman ki gibi giydir,atesini duzenli takip et, baktin yukseliyo alnina,koltuk altlarina ve diz kapaklarina ilik islak bez koy bezleri 15 dk koy ara ver yarim saat kadar, 38 i gorunce ilacini ver soguk uygulamaya devam et teorikte boyle yapiliyor, pratigi basindan gecen anneler anlatsin
Tamam canim bugun bayagi serin cunku kollari soguk suan o zamn bem takipe devam

Mastit vucut direncimi düşürdü sanırım, boğazım çok kötü ve burnum akıyor. Minoset, bol su ve sıcak içeceğe başladım, umarım oğlana geçmez.
Siz niye ayaktasınız hanımlar :KK70:

geçmiş olsun umarım çabuk iyileşirsin..

9 saatlik araba yolculuğumuz başladı. İlk defa bu kadar uzun yola çıkıyoruz bebişle:KK17:

sık sık bebişi kontrol et sırttan çok terliyorlar..terledikçe ya sırtına bez koy ya da kıyafet değiştir..

Kizlarr asimizi olduk rotayida olduk o agizdanmis bende igne sanmistm inatla hemsire ilaci ver dedi o yuzden evde nasi davranmam gerektini soylemedi yani atesi cikmasn diye ne yapmam.gerektini

Simdi ustu ciplakmi dursn yani nasi goydreyim oldu ki atesi oldu islak bez nerelerine koyayim yardimci olur musunz
anneler

sık sık ateşini ölç...eğer ateşi 37.5 geçerse 38 e yaklaşırsa tek bezle dursun
eklem yerlerine ıslak bez koy değiştir sürekli
biz öyle atlattık biraz zor geçti ama ilaç vermeden atlattık

kızlar doktordan geliyorum
yeşil kaka düzeldi
antibiyotikten mi perhizden mi bilmiyorum..
doktoru beğenmedim hiç bir doğru düzgün doktora denk gelemedim
ömür boyu süt ürünü yemesem adamın umrunda olmayacak
neye alerjisi olduğunu kendim bulmam gerek sanırım

bu arada ölçümlerdeki hatayı gösteren bir delil geçen hafta 63cm ölçülen boy bu hafta 61 oldu
ölçümleri doğru düzgün alamıyorlar

neyse ki kilo alıyor bu ne biçim alerji oluyor anlamadım

Zaten doktorum verdi, ben daha ameliyattayken aldırmış:) ben doktordan izin almadan oğlanın tırnağını kesmedim:) o konuda çok hassasım:)
Bende alayım ozaman :))gözle görülür fark oldumu sende birde günde kaç tane alıyorsun ben sorsam gerek yok der kesin

Bugun yine cok sinirli birgun gecrdim kizlar esim iste oldugunicin kp kv ile gittik asiya allahim herseye karisiyolar yok usur yok gunes gelir yok soyle yok boyle allahim cildracaktim en sonunda ya sakin benden fazla evhamlisimz dedim hayir yani sigara iciyo kp agzi kokuyo geliyo opuyo deli olacaktim yaa simdi esim gelsn sayacam hepsini bir bir sankincocuk benim degil onlarin anlayamadilar benden daha iyi kimsenjn bakamayacagina

Bugun yine cok sinirli birgun gecrdim kizlar esim iste oldugunicin kp kv ile gittik asiya allahim herseye karisiyolar yok usur yok gunes gelir yok soyle yok boyle allahim cildracaktim en sonunda ya sakin benden fazla evhamlisimz dedim hayir yani sigara iciyo kp agzi kokuyo geliyo opuyo deli olacaktim yaa simdi esim gelsn sayacam hepsini bir bir sankincocuk benim degil onlarin anlayamadilar benden daha iyi kimsenjn bakamayacagina
Ben öpmek yok dedim başta kimse öpmüyor elinden işte boynundan kafasından öpüyorlar çok küçük napalım geçen kardeşimin arkadaşı geldi öpebilirmiyim dddi sustum anlar belki diye çat öptü varya kızı dövücektm ben bile öpmüyorum çok düşüncesizler ben sigara içilen ortamdan balkonda bile olsa hızlıca uzaklaşıyorum en uzak odaya geçiyorum sonuçta benim bebeğim nasıl istersem öyle elimden geldiğince koruyacağım birşey olsa kimse birşey yapamayacak sonuçta

Sıkma canını canım herkes en doğruyu kendinin bildiğini düşünüyor çözümsüz bu süreç he de gec :KK47:

yeşil kaka düzeldi

bu arada ölçümlerdeki hatayı gösteren bir delil geçen hafta 63cm ölçülen boy bu hafta 61 oldu

Ben ölçümleri evde kendim yapiyorum mezuram var duz zemine yatiriyorum tepe kısmından ayak ucuna olcuyorum uyurken ölçmek kolay oluyor kendi olculerimi baz alıyorum

Arabada klima mı açıyorsunuz pencere mi ? Biz de cuma günü 12 saatlik araba yokculuğuyla didime geldik bizim kız pusette terden sırılsıklam oldu. Klima açtık ama eli ayağı buz gibi oldu kapadık, bi ara pencere açtık pusetin üstünü örttük müslinle ama daha da terledi. Çok eziyet oldu yol bize
Geçmiş olsun canım. İnşallah sadece gazdır. Benim kız da 6 gündür kakasını yapmadı. Bir öncekinde de 5 günden sonra yapmıştı ve kıvamı gayet normaldi. Ikınıp duruyor garibim. 10 güne kadar normal diyorlar onun için bekliyorum. Ama ıkınmasını görünce çok üzülüyorum.
İnşallah iyi haber bekliyoruz tahlilinizden canım.

Biz de 9-10 saatlik mesafede memlekete gitmiştik 1-2 hafta önce. Rahat geçti. Arabada emzirdim. Arabada altını aldım. Çoğunlukla uyudu, uyumadığı zaman da bakınıyordu. Nadiren çok ağlayıp kucağıma almam gerekti.

yeşil kaka düzeldi

Sadece süt ürünleri değil çapraz alerjileri de kesmen gerekir canım düzelme yoksa. Ben diyete inanmıyorum diyip kesmiştim diyet yapmayı ama malesef bu sabah kakada kan gördüm, diyete devam edeceğim o yüzden

Sadece süt ürünleri değil çapraz alerjileri de kesmen gerekir canım düzelme yoksa. Ben diyete inanmıyorum diyip kesmiştim diyet yapmayı ama malesef bu sabah kakada kan gördüm, diyete devam edeceğim o yüzden

kaka da kan olması tehlikeli değil mi
bana ne çapraz alerjenler hakkında bilgi verdi? ne başka bilgi bir de özel hastaneye gidiyorum sorsan..
çapraz alerjenler nelerdir? sana bilgi verdi mi doktorun
bir de siz de mukus hariç bir alerji belirtisi var mı?
içinde süt olan besinleri de yiyemiyoruz değil mi bu durumda offf

Arabada klima mı açıyorsunuz pencere mi ? Biz de cuma günü 12 saatlik araba yokculuğuyla didime geldik bizim kız pusette terden sırılsıklam oldu. Klima açtık ama eli ayağı buz gibi oldu kapadık, bi ara pencere açtık pusetin üstünü örttük müslinle ama daha da terledi. Çok eziyet oldu yol bize

Klima açıyoruz. Bebeğin üzerini müslinle örtüyorum. Bizim rahat oturabileceğimiz gibi ayarlıyoruz içerisinin sıcaklığını, fan hızını da düşük tutuyoruz çarpmasın diye. Bizim kız hiç terlemedi. Üşümesin diye içerisini yeterince soğutmamış olabilir misiniz örterken?

yeşil kaka düzeldi

Bende senin gibi adam gibi bi doktora denk gelemedim. Süt ürünlerini kes dedi ona ragmenkakası mukuslu ve bir haftadır köpüklü.iki gündür kahvaltıda sadece zeytin ve urmudut receli yiyorum. Bugun sanki biraz düzeldi gibi. Hala takipteyim. Gebelikten önce 60 kiloydum. Suan 59kiloya düştüm. Niye çünkü açımmm:mad:

Ya senin yazdıklarını okuyunca farkettim. Biz memelekete gittigimizde dedeleri nineleri halaları dayıları hiçbiri öpmedi kızımı. Belki güzel bişey ama onlar zararlı diye deil oyle olsa söylerlerdi bu sebepten öpmüyoruz diye. Sanırım bizim aile öpme işini sewmiyo

En uzun yolculuğumuz 2 saat sürdü bizim. Klimayı açtık, bacaklarını da müslinle örttüm, hiç terlemedi.

X