2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Merhaba kızlar. nasılsınız ? müsait oldukça girmeye çalışıyorum. tahlil sonuçlarını paylaşmak istiyorum. 9 kasımda göstereceğim Dr a . öncesi sizlere gösterip yorum almak istedim. eksik tahlil var mı ya da riskli çıkan değer var mı bi bakar mısınız ?

Eklentiler

• IMG-20161026-WA0005.jpeg
    IMG-20161026-WA0005.jpeg
    41,9 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG-20161026-WA0003.jpeg
    IMG-20161026-WA0003.jpeg
    39,9 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20161026-WA0000.jpeg
    IMG-20161026-WA0000.jpeg
    38 KB · Görüntüleme: 45
Merhaba kızlar. nasılsınız ? müsait oldukça girmeye çalışıyorum. tahlil sonuçlarını paylaşmak istiyorum. 9 kasımda göstereceğim Dr a . öncesi sizlere gösterip yorum almak istedim. eksik tahlil var mı ya da riskli çıkan değer var mı bi bakar mısınız ?
Tahlilleri temiz çıkmış hayırlı olsun ama benden hormon tahlilde istemişlerdi ilave sende göremedim. Belki sonucu çıkmamıştır. Geç çıkıyor çünkü

Gözün aydın olsun canım...bol bol su içmeye devam
teşekkür ederim canım saol :KK200: su içme konusunda sıkıntı yaşıyorum hiç aklıma gelmez ve cokda içemem ya bu hamilelikte sıkıntı tabi :110:

Canim doktor verdiyese vardir bir bildigi bence ama sen bilirsin tabi ya da carsamba gittiginde bi daha sor icin rahat etsin
şimdi msj attım sıkıntı yok kullanabilirsin dedi kullanacağım canım:KK39:

Ben bisiklete falan biniyorum. Hatta her yere bisikletle gidiyorum. Doktorum 5 aya kadar binebilirsin sorun değil dedi :)

Dikkat edin bisikletten düşme ihtimali dışında sürmek çok tehlikeli olmayabilir. Ama egzersizler belki karnı rahmi zorlayabilir. Gerçi sakınan göze çöp batar derler ya çok da sakınmamak lazım. :KK54:

Benim doktorum bu sebepten 12. hafta da dolsun demisti canim,ne olur ne olmaz. sonra pilates ve yuruyuse baslayacagim kismetse.

İnşallah. Bende yapmayayım bari. 12 hafta deyince cinsiyet geliyo aklıma. Çok merak ediyorum :anneadayı:

Canım ilk 3 ay yapma egzersiz tehlikeli olabilir

Demi Aynen.

Kızlar merhaba nasılsınız :KK54:hepinizi özledim bir süredir yazamıyorum çok yoğundum. En son gittiğimde dış gebelik olmadığı kesinleşti. Değerimde katlamış. Bu hafta salı bizim nazlı bebeşi göreceğiz inş. Kısmetse Bu arada akıntı sebebiyle doktorum bir fitil verdi ama prospektüste ilk 3 ay kullanılması sakıncalıdır yazıyor. Kullanmadım ama iltihap durumuda sakıncalı napmalıyım sizce ?
Insallah bebisi gorursunus saglikli sihhatli, ne mutlu vallahi :) cogu ilacta yaziyor ama iltihap cok onemli bi durum doktoruna guven bence. Eger bir zarari olsa kesinlikle onermezdi.

Tansiyon düşüklüğü yaşayan var mı ...kulaklarıma uğultu geliyor basınç gibi tansiyona baktım 9-5 normalde 12-7 olur bunun bi çaresi bi zararı var mı acaba
Var canim ara ara bana da oluyo bas donmesi yapacak kadar. Rahim genislerken damarlara baski yapinca kan basincini yani tansiyonu etkiliyormus. Doktorum cok normal demisti. Ozellikle 8. 9.haftadan itibaren artabiliyormus ama ilk 3 ay yani vucut bu duruma alisana kadar :)

Midem bulanmıyor diyen arkadaşlar vardı. Bende onlardan biriydim artık sabah kalkışıyla beraber bulantılarda gelmeye başladı. Ayrıca birşeyi faydalı diye yiyip sonrasında midemin bulandığıda cok olmaya başladı. Birde bir anda tansiyonum düşüyor ve ne başım kalkıyor ne elim derste cocuklara tuzlu ayran aldırdım derste o kadar fena oldum. okulda gelmese bari :olamaz: tansiyonu düşük olan arkadaşlar hamilelikte iyi oluyor tansiyon yükseliyor zaten diyorlar ama suan hiç öyle bir durum yok küçük tansiyonum 4 e 5 e kadar düşüyor :KK43: tavsiyesi olan varmı ?

Insallah bebisi gorursunus saglikli sihhatli, ne mutlu vallahi :) cogu ilacta yaziyor ama iltihap cok onemli bi durum doktoruna guven bence. Eger bir zarari olsa kesinlikle onermezdi.
Çok saol canım ya :KK200: gerçekten mutlu olduk bizde... Aynen canım kullanacağım inş. Doktorum her yönden tedbir aldı sanırsam oda yine düşük olmasın diye endişeleniyor kanamam yok ama progestan kullanıyorum bebek iyi beslensin diye bebe asprini folık asit kullanıyorum birde bu ilaç işte onuda kullanıcam şimdi..

Merhaba kızlar. nasılsınız ? müsait oldukça girmeye çalışıyorum. tahlil sonuçlarını paylaşmak istiyorum. 9 kasımda göstereceğim Dr a . öncesi sizlere gösterip yorum almak istedim. eksik tahlil var mı ya da riskli çıkan değer var mı bi bakar mısınız ?[/QUOTE

Çok anlamıyorum aslında ama ben de Yeni tahlil yaptırdım lökosit biraz normal değerden yüksek çıktı, hamilelikte biraz yükselmesi normalmiş doktorum öyle söyledi.

Akıntı olması normal demişti bana doktorum. Kanama olmadığı sürece.
Ben devamlı temiz tutmaya çalışıyorum. Hatta bi arkadaşımız yazmıştı burda. Genital bölge temizleyici almış eczaneden her gün yıkayıp mantarını geçirmiş diye. Ben de o şekilde yapmayı düşünüyorum. İlk dıları çıktığımda alıcam. Sen de deneyebilirsin :KK66:
Evet canım temizlik önemli ama bendr o temizliyiciler sakıncalı diye biliyorum önce doktora danış istersen sıkıntı yaşamanı istemem..

Tansiyon düşüklüğü yaşayan var mı ...kulaklarıma uğultu geliyor basınç gibi tansiyona baktım 9-5 normalde 12-7 olur bunun bi çaresi bi zararı var mı acaba
Canım msjını görmeden bende aynı dertten tavsiye beklemişim. Bende de var normal hayatımda da cok üzüldüğümde veya yorulduğumda düşüyordu. Bu benim bünyeme has bir durum vücudumda tuz eksikmiş yapılcak birşey yok malesef doktor en son öyle demişti. Çorbalarını tuzlu içmeye soda içmeye dikkat et baktınki düşüyor tuzlu ayran onuda yapcak kimse yoksa suya tuz karıştırıp iç demişti... Başka bir çare varmı bilmiyorum birde kan düşüklüğümdende olabiliyor hamilelik ekstra daha fazla düğürüyor inş. Geçer :dua:

iyiyiz canımmm. akıntı normal değil mi zaten benim kızımda da akıntım vardı şimdi de var sadece orayı kuru tutmaya temiz tutmaya çalışıyorum çabuk enf olabilirmiş. bu arada ben de çarşamba gidicem bebişimi görmeye inş kalp atışınıda alırım bu gidişte :) çok heycanlı :KK70:
Akıntı normal canım ama yanmayla birlikte seyredince enf. Oluyor işte o yüzden... İnş bende duyarım doktor salı bebişi görcez birdahaki salıda kalp atışı dedi bir süre seni yakından izlicem dedi ama ben inş. Salı hem görür hem duyarım diye dua ediyoruminş. Sende duyarsın :KK49:

Tahlilleri temiz çıkmış hayırlı olsun ama benden hormon tahlilde istemişlerdi ilave sende göremedim. Belki sonucu çıkmamıştır. Geç çıkıyor çünkü
çarşamba günü tahlil yapılmıştı. hormon testleri geç çıksa bile sanırım bugün çıkmış olması gerekirdi dimi ? yani o zaman bana dr hormon tahlili yaptırmamış.

sees sees benimde tsh 0.01 cıktı.bugun kendi doktoruma gittim .o da 22kasımda geldiginde test yapıcam eger hala düşükse ona göre seni dahiliyeye yönlendiricem dedi.ilaç filan vermedi yani

evet lökosit hamilelikte biraz yüksek çıkabiliyormuş. bir yakınım demişti. o da hamileyken yüksek çıkınca öğrenmiş. bu arada senin tahliller arasında hormon testleri de var mı ? dr benden istememiş sanırım yok çünkü listede. ama çoğu gebeden isteniyormuş kafam karıştı neden benden istemedi ki ya

Kızlar Selam,

Aranızda benden başka doğumu şimdiden düşünen var mı ? :KK48: :-)
varsa nasıl bir doğum düşünüyorsunuz ? Özellikle ilk gebeliğini yaşayanlar..
Benim ilk hamileliğim ve epidural ile normal doğum düşünüyorum kısmetse..
ama sonradan yaşanan bel ağrılarından da korkuyorum. Kararsızım :KK64:

bence şimdiden doğumu hiç düşünme ve hatta kesinlikle doğum videosu izleme. eğer doktorunda karalı isen kesinlikle doktoruna güven. ben ilk hamileliğimde asla doğum videosu izlemedim. kötü doğum hikayesi okumadım. kendimi hiçbir doğuma şartlamadım. gittiğim doktoru çok eleştiren oldu sezeryan yanlısı diye hatta bunu duyan bir çok yakınım kv dahil değiştir dedi. onlara göre dünyadaki tek doğum şekli normal doğumdu. eşimle ben doktoruma çok güvendik bu konuda çünkü bizim tek düşüncemiz çocuğun sağlıklı doğmasıydı.

kaldı ki çatı muhayenesinde doktor kendisi 3800 kg a kadar normal doğuma müsait olduğumu söyledi. ve 40. haftada suyum azalınca kendisi bana sunu sancı ile normal oğumu başlatmayı önerdi. tabi kendime güvenirsem. bende doktorumu dinledim çünkü o akşam nöbetçiydi ve en ufak bir terslikte hemen sezeryana alabilirdi beni. çok şükür epidural normal doğum yaptım hemde sunu sancı ile. doğum olayı için benim düşüncem şu normal doğumda doğum çncesi ve doğum anı zor, sezeryan içinde sonrası.

doğumdan çıkınca 5 dakika içinde tüm ağrım sızım geçti sanki doğumu ben yapmadım. ve sonrasında da sadece alttan kesik atıldığı için birkaç dikişim var diye ufak sızım oldu. yoksa bir sonraki gün kalkıp kızımı kendim giydirdim falan yani.

bunlar benim nacizane düşüncelerim doğum herkeste aynı olmaya bilir. allah herkese hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin inşallah.

Dikkat edin bisikletten düşme ihtimali dışında sürmek çok tehlikeli olmayabilir. Ama egzersizler belki karnı rahmi zorlayabilir. Gerçi sakınan göze çöp batar derler ya çok da sakınmamak lazım. :KK54:

İnşallah. Bende yapmayayım bari. 12 hafta deyince cinsiyet geliyo aklıma. Çok merak ediyorum :anneadayı:

Demi Aynen.

aman dikkat edelim 3-4 ay . ne olur ne olmaz. biz tedbiri alalım. sonra hamileer için egzersizler falan başlarız. hatta son aylar zaten bizden sürekli yürüyüş isteyecek doktorlar .
ya 12 haftada cinsiyet öğreniliyor mu ki? benim kızımda 12 haftada 2li testte doktora sormuştuk hatta sabredin 16 haftadan sonra netleşir demişti gerçekten de 16. haftada öğrendik biz cinsiyeti. gerçi 4 sene de teknoloji ilerlemiş olabilir daha erken de öğreniliyor olabilir belki.

Dünden beri giremiyorum. Bir yemek mevzudur gitmiş. Yahu ulasilamayacak seyler degil ki dediklerimiz börektir çorbadir bunlar. Her gün sosyal medya platformlarina girdiğimiz bu dünyada günlerce aşureleri görmedik mi hiç birimiz? Gördük. Böylesine ayıp olmaz bence. Sonuçta bu mevsimde ulasamayacagimiz şeylerden yada ay canım portakalli ördek yemeği falan çekti demiyoruz ki. Yani bu kadar duyarliysak gerçekten at gözlükleri ile yaşamamız gerekiyor. Bugün dışarıya çıktıginizda bile her yerde sublimal mesajlar veriliyor yemeklerle ilgili. İzlediğiniz televizyon reklamlarına hiç deginmiyurum bile.

Bana göre iyiki paylaşıyoruz bana çok güzel fikir oluyor yemek konusunda. Hepimizin mide bulantıları nin olduğu bu dönemde yemek fikirleri paylaşmak bence oldukça güzel fikir. Geçen bende burada duydum ilk ayran çorbasını. Ve canım günlerdir çekti. Bugün çok şükür yiyeceğim. Ama birisi söylemese hiç aklıma gelmezdi ve midemi böyle güzel bir lezzetle doldurmayacak olacaktim.

Bence gereksiz yere oldukça fazla uzatılmış bir mevzu olmuş. Sonuçta burada 9 ay birlikte olmak için bulunuyoruz. Şimdiden böyle olursak yolun sonuna ulaşamayız.

sees sees benimde tsh 0.01 cıktı.bugun kendi doktoruma gittim .o da 22kasımda geldiginde test yapıcam eger hala düşükse ona göre seni dahiliyeye yönlendiricem dedi.ilaç filan vermedi yani

Benimki 8,5 çıktı salı günü kendi doktoruma randevum var.Onunla görüşüp karar vereyim bende.Endokrine gitmek lazım aslında dahiliye değilde.Bakalım o ne karar verecek.

Kızlar whatsapp grubu kuralım mi gerçekten? 3 kişi olduk kurmasını onaylayan. İsterseniz özelden numaraları yollayın bana ben bugün kurayim bu grubu.

X