2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Tamm canim oyle yapayim ben.parol ictim biraz rahatlatti ama.bogazlarim kotu. Bi de idrar yollarinda enfeksiyon cikti kadin dogumcu ilac vermisti kullanyom ishal de oldum.perisan bi durumdayim.yani. sanirim bagisiklik zayıfladığı icin her sey ust uste geldi.siz simdiden cok.dikkatt edin kizlar hasta olmayin bol c vitamini tuketin ihlamurr filan icin.yoksa bi gelince hastalik.hemen gecmiyo

Hamile.olduğumuzda bagıcıklık sistemimizde dusuyormuş. Yani normal bu tür şeyler. Kolay kolay hasta olabiliriz. Bende günlerden beri ishal oldum ama bunhamilelik belirtilerinden biriymiş. Çok geçmiş olsun

Bu arada arkadaşım senin için araştırdım da 38-38,5 üzeri ateş hamilelikte tehlikeli olabilirmiş. Sen yine de bol bol ılık duş falan al olur mu

Günaydınlar bebeğini bekleyen ve yeniden annelik sevinci yaşayan güzel anneler. Şuan hamilelikte ilgili neler yaşıyorsunuz? Ne gibi semptomlariniz oluştu acaba? Benim aşırı derece baş dönmem, mide bulantısı ve kokulara karşı hassasiyetim var. Ara sıra gelen bir sarı akıntı da mevcut tabi. Bu sefer ilk hamileligimden çok farklı şeyler yaşıyorum.

Günaydın arkadaşlar. Bir önceki gebeliğimi (10 haftalıkken kaybetmiştim) adetime 5 gün kala öğrenmiştim çünkü felaket bulantılarım vardı. Şimdi de ufaktan bulantılar başladı derken zınk diye kesildi yine ya. kötü düşünmek istemiyorum ama kürtajla sonlanan diğer gebeliğimde de aşırı bulantılarım varken yavaş yavaş azalmaya başlamıştı. Meğer bebek ölmüş o ara. Herkes 12. haftaya yaklaşıyorsun ondan azalıyordur dedi. Şimdi panik halindeyim. Van da görev yapıyorum özel hastaneden randevu aldım taa 19 ekime verdi. O tarihlerde boşluk varmış çünkü. Devletten de randevu aldım oda taa haftaya çarşambaya verdi. Malum doğum oranları çok yüksek olduğu için özel hastanelerde bile yer yok. Nolur dua edin bana. Aynı acıları tekrar yaşatmasın Rabbim bir daha. Kimseye yaşatmasın inş. Haftaya kadar nasıl bekleyeceğim hiç bilmiyorum. Sağlıklı, hayırlı bebeklerimizi kucağımıza alalım hepimiz inş.

canım benim de bulantılarım vardı. Kesildi ya. anlamadım niye bi de dün çok yorulunca sarı leke geldiğimi farkettim. normal mi ki bu _?_

Hey kötü şeyler düşünme . Kendine gel diyeceğim de bende senden farklı değilim ikinci hamilelik olmasına rağmen. Bir melankolik takılıyorum ki sorma. Bende demin büyük tuvalete çıktım. Ve sarı baya yoğun bir akinti geldi. İlk hamileligimden de hatırlıyorum öyle birşey oluyordu. Ama şimdi sacmasapan birsekilde otururken anüsüm bile acıyor . Bu bence vücudu çok fazla dönlemektir oluyor. Bu sefer çocuğunu sağdaki alacaksın kucağına korkma ve inan arkadaşım herşey çok güzel olacak ama keşke boş yer olsaydı hastanelerde. İçin rahatlardi en azından. Özel muayanelerde falan da mı yok k. Çok saçma

Canim hayirli olsun.bende bugun gittim seninle ayniyiz sanirim..karindan bakti goremedi haftaya gel dedi bi korktum ama.erken dedi simdilik.insallah sikinti yoktursana alttan bakinca gordu sanirim

sorma arkadaşım ya. Her seferinde iyi düşünmeye çalışıyorum. Sonuçta tevekkül şart. Biliyorum. Veren de Allah alanda. yine de düşünmekten kendimi alamıyorum malesef inş hepimiz sağlıcaklı alırız kucağımıza ya. Benim tedirginliğim den biri de önce benden beyaz renkli akıntılar gelmeye başladı, sonra renk değiştirmeye başladı, sarardı sonra kahveye döndü ve iyice koyulaşınca bi gittim hastaneye. Hiç unutmuyorum pazar günüydü ve zar zor bi dr bulmuştum.. Baktı ultrasonda bebek yok daha çok küçük galiba dedi. Nasıl olur hocam 8 haftalıkken gördük kalbi bile atıyordu şu an 10 haftalık dedim. Oda şok oldu. P tesiyi nasıl beklediğimi bi ben bi ALLAH bilir. P tesi kendi doktorum ayrıntılı ultrasonla baktığında gördü ki kanama alanı oluşmuş kese de ve bebek git gide küçülerek kaybolmuş. Off Off o yüzden hiç rahat değilim hiç. K bakma uzun yazdım galiba canım

Canim hayirli olsun.bende bugun gittim seninle ayniyiz sanirim..karindan bakti goremedi haftaya gel dedi bi korktum ama.erken dedi simdilik.insallah sikinti yoktursana alttan bakinca gordu sanirim
içini ferah tut canım. Biraz geç görünüyorlar karından. Bir önceki gebeliğimi 6. hafta da görmüştük alttan. 7. hafta da karından gördük ve kalbinin atışını da tabii.

Bu arada arkadaşım senin için araştırdım da 38-38,5 üzeri ateş hamilelikte tehlikeli olabilirmiş. Sen yine de bol bol ılık duş falan al olur mu
Tamm canim cok.tesekkur ederim. Bgn 3 doktora gittim.aile hekimi dahiliye kadin dogum.ucunden de iyisin en azindan ilik.dus bol su ic filan diyon.onlar ilac veremeyiz hic bisey dedi.yolladilar.en azindan bi oneri.yapabilirlerdi bunu bunu yap.diye... Bi de karindan bakti keseyi.goremedi.henuz erken dedi haftaya gel dedi ama.ben.yine strese girdim

Son adet tarihin ne zamandı senin peki?

Bilmiyorum biliyor musun? Ama sağlıksız olan gebelikler sonlanırmış. Yani sağlıksız bir çocuk doğurmaktan çok daha iyidir bence düşmesi. Tabi sana yaşattığı travma ayrı konu. Ama bu noktaya bence bebeğin gözlemiyle bakmalısın. Şuan hepimiz bende dahil aynı tehtit altındayız. İlk 3 ay herkesin bebeği düşebilir. Kendimize çok iyi bakmalıyız bol bol su içmeliyiz ki bebeğimiz rahmimize çok rahat bir şekilde tutunsun. Kötü şeyler düşünme artık. Bak bu durum karnındaki bebeği de etkiliyor. Pozitif ol ki bebeğin pozitif bir şekilde yaşasın rahminde. Böyle kötüyü düşündükçe kötüyü çekme ihtimalin çok fazla arkadaşım

27 agustos canim
Yaa benim ilk hamileliğimde 4+6 da alttan görmüştü doktor sanıyorum. Alttan değil gibi düşünüyordum aslında ama bugün 2014 ekim annelerinin yazılarına baktım yeniden orada bende kayıtlıyım. Yazımı gördüm öyle anladım. Yani biraz erken gibi duruyor gözüknmesi için evet. Bence içini ferah tut. O zaman bende gitsem doktora benim de bebek gözükmez şuan da. Çünkü sadece arada 3 gün var bizim seninle sat tarihinr

Canim karindan bakti idrara da sıkışık degildim . erken dedi.haftaya tekrar gel bakalim dedi.ama sali gunu de ozeldeki dokturuma gidicem bakalim

evet canım biliyorum sağlıksız gebelik sonlanır dedi dr umda. Doğru söylüyorsun fazlasıyla karamsarım. Bebeği de, evreni de etkilememeliyim. Rabbim yardımcımız olsun inş hepimizin. Bende yeni başladım su içmeye de o kadar önemli mi ayy _?_

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…