2017 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
evet canım biliyorum sağlıksız gebelik sonlanır dedi dr umda. Doğru söylüyorsun fazlasıyla karamsarım. Bebeği de, evreni de etkilememeliyim. Rabbim yardımcımız olsun inş hepimizin. Bende yeni başladım su içmeye de o kadar önemli mi ayy _?_
Evet ilk hamileliğimde doktorum bana ne yap et su içmeyi ihmal etme demişti. Çünküğ bebeğin rahat rahat tutanabilmesi için suyunun da yeterli olması gerekiyormuş. Ben ama midem bulanıyor içemiyorum dediğimde içecekksin bir şekilde içmen gerekiyor demişti. Çok net hatırlıyorum. O yüzden şimdide abandım suya. Günde en az 2,5 ltre su içmem gerekiyor. Tabi fazla da içersek bu sefer su zehirlenmesi olur o da çok iyi bir şey değil.

Evet ilk hamileliğimde doktorum bana ne yap et su içmeyi ihmal etme demişti. Çünküğ bebeğin rahat rahat tutanabilmesi için suyunun da yeterli olması gerekiyormuş. Ben ama midem bulanıyor içemiyorum dediğimde içecekksin bir şekilde içmen gerekiyor demişti. Çok net hatırlıyorum. O yüzden şimdide abandım suya. Günde en az 2,5 ltre su içmem gerekiyor. Tabi fazla da içersek bu sefer su zehirlenmesi olur o da çok iyi bir şey değil.
Anladım canım. aydınlattığın için teşekkürler bende içeyim bari.

Rica ederim ya haziran anneleri olarak şuan için baya azız. Umarım artar artık sayımız. Daha çok anne adayı yada yeniden anne olacak kadınlarla dolup taşar topicigimiz

Su zehirlenmesi 11 litrede filan olur canım ben 3-4 yıldır hergün en AZ 4. Litre su içerim bazen fazla da oluyor zehirlenmedim henüz

Su zehirlenmesi 11 litrede filan olur canım ben 3-4 yıldır hergün en AZ 4. Litre su içerim bazen fazla da oluyor zehirlenmedim henüz
Ya ben 4_5 litreden fazlası diye biliyorum. Haberin hatta kopyasını gönderiyorum sana. Bence sende dikkat etmelisin.

İç Hastalıkları ve Obezite Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan: KALBİ VE TANSİYONU ETKİLER

Günde 4-5 litre su içilmesi zararlı. Fazla su tansiyon yüksekliğine, böbrek hastalıklarına, kalp yetmezliğine neden olabilir. Ve yine 6 litre sunucu bir kızın haberini gönderiyorum sana,

6 litre su içen bir genç kız zehirlenerek hayatını kaybetti

İsveç'in Uppsala kentinde, 6 litre su içen ismi açıklanmayan genç kız, beyninde meydana gelen şişmenin ardından zehirlenerek öldü. Ama her bünye değişik tabi. Birisi 2 litre su isterken belki senin vücudun 4 litre istiyordur. Bunu da en iyisi idrarimizin rengine bakarız anlarız diyor canan Karatay. Eğer idrarimizin rengi açıkça günlük su ihtiyacımız tamamlanmistir fazlasına gerek yoktur diyor

Merhabalar:) Amiin. Son adet tarihim 27 Agustos. 28 gunde bir adet goruyorum su anda 4+5 gunluk henuz :)
Canim son regl tarihimiz ayni ama henim.adetler.duzensiz oluyordu..30 40 gun arasi degisyodu. Tabi dollenme.ne zamn oldu bilemyiz.ama.ayni.gibiyiz.bana.bgn karindan bakti da.gozukmedi.kese..sana ilk.vajinal olarak mi bakti cnm

Günaydınlar bebeğini bekleyen ve yeniden annelik sevinci yaşayan güzel anneler. Şuan hamilelikte ilgili neler yaşıyorsunuz? Ne gibi semptomlariniz oluştu acaba? Benim aşırı derece baş dönmem, mide bulantısı ve kokulara karşı hassasiyetim var. Ara sıra gelen bir sarı akıntı da mevcut tabi. Bu sefer ilk hamileligimden çok farklı şeyler yaşıyorum.
Selamlar:) Benim su anda cok erken o sebeple kusma falan baslamadi ama gogus uclarim dokunulmayacak kadar aciyo. Goguslerim cok sisti ve sertlesti. Bir de bi iki gundur yemeklerden sonra tiksinme geliyo. Ara arada bel agrisi.

Canim hayirli olsun.bende bugun gittim seninle ayniyiz sanirim..karindan bakti goremedi haftaya gel dedi bi korktum ama.erken dedi simdilik.insallah sikinti yoktur:KK43:sana alttan bakinca gordu sanirim
Cok tesekkurler tatlim hepimizin gebeligi hayirli saglikli olsun insallah. Yoktur yoktur icini ferah tut lutfen. Ben sadece doktorumla konusmaya gitmistim. Muhtemelen cok erken oldugu icin gozukmeyecek ama kanama alani var mi dis gebelik suphesi var mi kontrol amacli muayene etmek istiyorum dedi vajinal ultrasonla huzursuz etmiyim sizi dedi karindan bakti o da sasirdi. Ama dedi ki gorunmesi bi sans, gorunmese sagliksiz oldugu anlamina gelmeyecekti daha cok cok kucuk dedi. Icini ferah tut o yuzden. Doktorum cok net bi adamdir eger kesin gozukmesi gerekseydi boyle soylemezdi.

Cok tesekkurler tatlim hepimizin gebeligi hayirli saglikli olsun insallah. Yoktur yoktur icini ferah tut lutfen. Ben sadece doktorumla konusmaya gitmistim. Muhtemelen cok erken oldugu icin gozukmeyecek ama kanama alani var mi dis gebelik suphesi var mi kontrol amacli muayene etmek istiyorum dedi vajinal ultrasonla huzursuz etmiyim sizi dedi karindan bakti o da sasirdi. Ama dedi ki gorunmesi bi sans, gorunmese sagliksiz oldugu anlamina gelmeyecekti daha cok cok kucuk dedi. Icini ferah tut o yuzden. Doktorum cok net bi adamdir eger kesin gozukmesi gerekseydi boyle soylemezdi.
Him anladim canim sagolasin..

Anladim.canim.cok sagl insallah bi aksilik cikmaz.cunku bundan once de bir kurtajim.var o yuzden cok korkuyorum:KK43:
Tatlim inan benimde aklim gidiyo doktorla gebelikten cok psikolojik durumum uzerine konustuk. Doktorum inancli bi adam ve bu sebeple "tevekkul" diyor. Biz gerekli kontrolleri yapicaz ilac igne her takibi yapicaz siz anne olarak dikkat edeceksiniz. Tum bunlara ragmen yine de bir dusuk oluyorsa bu Allahin takdiridir ve anormali oldugu icindir icinizi ferah tutun stres en buyuk dusman dedi.
Eger sende bunlara inaniyorsan elinden geleni yapip gerisini yaradana birakacaksin. Su akar yolunu bulur derler ya, cok aci bi durum bende yasadim tarifsiz bi duygu hala icim yaniyor ama bizim sakin olmamiz lazim ki son surat buyuyen bebitolar huzursuz olmasin :)

Anladım canım. aydınlattığın için teşekkürler bende içeyim bari.
Canim su mutlaka sart arkadasimizin da dedigi gibi. Eger su icmekten hoslanmiyorsan icine cok az tarcin at ya da limon portakal gibi tat ve hos koku verecek seyler az miktarda. Belki o zaman daha rahat icersin. Annem nefret ederdi ama bobreklerinde sorun cikinca mecburen boyle tuketmeye basladi.

Selamlar:) Benim su anda cok erken o sebeple kusma falan baslamadi ama gogus uclarim dokunulmayacak kadar aciyo. Goguslerim cok sisti ve sertlesti. Bir de bi iki gundur yemeklerden sonra tiksinme geliyo. Ara arada bel agrisi.
Hoşgeldin aramıza sende sağlıkla kucakla bebeğini

Tatlim inan benimde aklim gidiyo doktorla gebelikten cok psikolojik durumum uzerine konustuk. Doktorum inancli bi adam ve bu sebeple "tevekkul" diyor. Biz gerekli kontrolleri yapicaz ilac igne her takibi yapicaz siz anne olarak dikkat edeceksiniz. Tum bunlara ragmen yine de bir dusuk oluyorsa bu Allahin takdiridir ve anormali oldugu icindir icinizi ferah tutun stres en buyuk dusman dedi.
Eger sende bunlara inaniyorsan elinden geleni yapip gerisini yaradana birakacaksin. Su akar yolunu bulur derler ya, cok aci bi durum bende yasadim tarifsiz bi duygu hala icim yaniyor ama bizim sakin olmamiz lazim ki son surat buyuyen bebitolar huzursuz olmasin :)
Yeşim dimi ismin? Merhaba yeniden sat tarihini soylemistlmiydin? Unuttum ben. Ne guzel açıklamışsın. Çık sevindim bebeğini görebilmene

Canim su mutlaka sart arkadasimizin da dedigi gibi. Eger su icmekten hoslanmiyorsan icine cok az tarcin at ya da limon portakal gibi tat ve hos koku verecek seyler az miktarda. Belki o zaman daha rahat icersin. Annem nefret ederdi ama bobreklerinde sorun cikinca mecburen boyle tuketmeye basladi.
Bu arada deminki yazımda bir sürü gülücük var ama hix birisi çıkmamış garip bir ileti olmuş. Sert gibi duruyor ama öyle değil. Gulucuklerimi hayal eder misin yine var burada gülücük. Bu arada tanistigimiza memnun oldum

Evet canim insalah dogru diyorsun:KK66:

Bu arada deminki yazımda bir sürü gülücük var ama hix birisi çıkmamış garip bir ileti olmuş. Sert gibi duruyor ama öyle değil. Gulucuklerimi hayal eder misin yine var burada gülücük. Bu arada tanistigimiza memnun oldum
Vallahi bu iyi niyetle bi dunya gulucuk hayal ediyorum :)) tesekkurler tatlisligin icin :) evet ismim yesim. Sat 27agustos. Su anda 4+5. Bi gebelik daha gecirmissin anlar misin bilmiyorum ama dunku ultrason goruntum bu. Doktorum iki hafta snra kalp atisini gormek icin cagirdi. Beyazimsi olan kisim rahmin dedi. Bana sanki iki kese varmis gibi geliyo ama ben mi uyduruyorum acaba?doktorum tek ya da cift hicbisi demedi. Sanki o beyaz alanda yan yana iki goz gibi geldi bana.

Eklentiler

• 20160929_143642.jpg
    20160929_143642.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 56
Vallahi bu iyi niyetle bi dunya gulucuk hayal ediyorum :)) tesekkurler tatlisligin icin :) evet ismim yesim. Sat 27agustos. Su anda 4+5. Bi gebelik daha gecirmissin anlar misin bilmiyorum ama dunku ultrason goruntum bu. Doktorum iki hafta snra kalp atisini gormek icin cagirdi. Beyazimsi olan kisim rahmin dedi. Bana sanki iki kese varmis gibi geliyo ama ben mi uyduruyorum acaba?doktorum tek ya da cift hicbisi demedi. Sanki o beyaz alanda yan yana iki goz gibi geldi bana.
Ya evet bende iki tane kese görüyorum gerçekten. Değerlerin ne ki acaba? Kan testi yaptırdın dimi? Söylesene benimkiyle karşılaştıralim. İkiz ise iki kat yükselmesi gerekiyor. Ay belki de ikiz bebeklerin olur he

X