2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ben aldım vallahi 2.3 kilo :KK43: göbekte cıktı belimde kalınlastı off en son diyetisyene gidicem o olucak
tabiki en önemlisi bebiskolaaar
ben yeni yeni yemek yiyorum şüküR ,bulantı-kusma çoktu hala da çok iştahlı sayılmam tatlı agzıma koymuyorum zaten yoksa sakınmam yerim yani :KK70: almadıysam ondan almadım kilo

Ben bi acayibim yemek yedikten sonra migdem bulaniyo ama kazinti gibi sanki hic yememisim gibi oluyorum bidaha yiyesim geliyo kizimdada oleydim bide afedersin bende cıkarma durumu yok kizimdada oleydi ama bu iyi bisey degil benim icon cikarsam rahatliyotum yoksa migdem kotu bulaniyo su icemiyorum kendimi zorlayarak anca soguk su 1 bucuk litre zoraki oda kivrandiriyo ozellikle du kotu yapiyo yani :KK43: ya bunlar daha kucik niye bu kadar gobek olduki bizde :KK70:

bazen banada öyle oluyor yada azıcık acıkırsam hemen midem bulanıyor bu sefer tıkabasa yemek istiyorum ki yeterki midem bulanmasın asslında haklısın kusunca insan rahatlıyor bende daha 3-4 defa ancak kustum bu kadar haftadır. kilolar aldı basını gidiyor gibi

kızlar ikili test içinbenimgibi gelgiti olan varmı aklım çok karısık ya çevremde birkaç kişi bize down sendromlu dediler hamileliğim zehir oldu dediler biliyorsunuz kı hassad dönemlerdeyiz kendi kadındoğğumcum lasvegasta şu anda ona yazdım ne olursa olsun doğuracam diyorsan kafanı karıştırma orantısal bir değer dedi ama bana sorarsan yaptır dedi ben kararsızım ya belki sizin sayenizde netleşirim
aslında çk konuşuldu ben hep takip ediyorum çok cevap yazmıyorum ama ben de fikrimi belirteyim. bazı arkadaşlarım gibi ben de teknolijden yararlanma taraftarıyım. ben merak ederim sağlığını. kötü çıkınca aldırrım diye bir şey yok elbette ama sağlığını merak ederim özellikde detaylı ultrasonu da yaptırmak isterim bir sıkıntısı varsa doğumdan sonra ya hazır olmak için. Rabbimiz oona ömür verdiyse doğacak inş ne yaprasak sonucu değiştiremeyiz zaten. ama baya endişeli bir anne olacağım sanırım şimdiden sağlığı hakkında endişeliyim. nerdeyese mutluluğnu yaşayamıyorum. hala bilincine varamadım ben hamile olduğumun.

ben yeni yeni yemek yiyorum şüküR ,bulantı-kusma çoktu hala da çok iştahlı sayılmam tatlı agzıma koymuyorum zaten yoksa sakınmam yerim yani :KK70: almadıysam ondan almadım kilo

bende normalde öyleyim tatlıda canım cekmiyor hatta zorluyorum yemek icin benimde sorunum ac kalınca deli gibi midem bulanıyor iyice doyarsam bulanmıyorum rahatlıyorum bende mecburen ekmek corba ekmek peynir zeytin böyle besleniyorum yemek yiyebilsem kilo almam ben kusmadım 11. haftamın içindeyim en fazla 3 4 defa kusmusumdur 1 kere kendiliginden geldi 2 sinde ben kendimi kusturdum cok midem bulandı hepsi o

Mart anneleri merhaba,
Ben Nisan anneleri grubundayım ama eğer hamileliğim sorunsuz devam ederse muhtemelen Mart annesi olacağım :)
Son regl tarihim 1 Temmuz bugün itibariyle 7+0 hamileyim baştan herşey yolundaydı geçen hafta 5+5 te Vaginal ultrasonda kese 10’25 olarak izlendi 5+0 olarak hesaplandı regl tarihine göre 5 gün geriden geliyordu. 8 gün sonra bugün yapılan Vaginal ultrasonda kese 16 mm ve yolk kese oluşmuş ancak embriyo ve kalp atışı görülmedi , Dr 2-3 sonra bakılıp kürtaj ile sonlandıralım dedi internette 10. Hafta da bile kalp atışının Çıktığı yazılı olduğu tecrübeler var. Kese hala geri görünüyor. 6 haftanın Başında gibi görünüyor. Bu nedenle alınsın denildi ama ben bekleyeceğim. 4gün önce bakılan Bhcg 20.900 çıktı progestan 40 çıktı kan sulandırıcı iğne de kullanıyorum ama bir ağrım ya da kanamam yok, ne önerirsiniz, beklemek durumu böyle şeyler yaşayan var mı lütfen desteğinize çok ihtiyacım var. Böyle şeyler yaşayanlar bilgi verin bana :KK43: :KK43:

Sizlere bir şey sormak istiyorum 7+2 oldu bugün bu akşam dr a gideceğim inşallah bu kez kalp atışını ve bebeği görebilirim. Bazı forumları okurken ve yakın çevremde de 3 kişide kız bebeklerin 1-2 hafta geri geldiği daha sonra toparladığı gibi bazı bilgiler aldım. Tabi bu durum beni umutlandırdı, ablam mesela kızı doğana kadar 2 hafta geriden geldi, görümcem 30 haftalık hamile ilk haftalarda 8 haftalıkken dr 6 haftalık demişti dr. geriden geliyor demiş ve bebeği kız olacak 12. haftada toparladı, bir arkadaşımda bebeğin geri olduğunu söylemişti ama ne o zaman ne kadardı hatırlamıyorum üzümüştü baya dr kız olacak sanırım kızlarda böyle olabiliyor demişti ona şimdi bu gebeliği kimseyle paylaşmadık o yüzden soramıyoru oğlumda böyle şeyler yaşamadım hatta tam tersi 10 gün önden gidiyordu 37. hafta da 3750 doğdu o yüzden aklıma acaba soruları takıldı forumlarda da kalp atışını geç duyanların genelde kızı olacağını gördüm hep acaba böyle bir durum yakınlarında yaşayan duyan var mı? Çaresizlik insana umut aratıyor. Birde bazı belirtilerde azalma hissediyorum internette 7. hafta başında gebelik belirtileri azalır diyor. Bulantıya çok takılmıyorum oğlumda da doğru dürüst hiç olmamıştı kusma 1-2 yi geçmedi ama göğüs ağrısı başlarda çok ağrıyordu yaklaşık 4-5 gün önce sanki göğsümdeki acıma hissi azaldı gibi yine var yine uçları belirgin büyük ama acısı daha az sanki sizlerde durum nasıl benim bebeğim beni bırakıyor diye mi böyle şeyler yaşıyorum acaba :KK43:
inş akşam ki randevu da bebeğin gözükür. olabilir geriden gelme olaylarını çok duyuyoruz. geç döllenme diyorlar. ya da topalıyor bebekler sonradan. inş bebişini görürsün için rahatlar.

Bu nub teorisi var ya canım yukarı bakıyor senin bebisin in. Bence yüzde 90 erkek. Kızlarınki paralel duruyor çünkü. Senin bebisin in bariz dik duruyor:)
Kolan hastanesine gidiyorum bakalım arayıp sorsam söylerler heralde.. :))
o nubu ben hiç anlamıyorum işte. kaç haftalık ultrason da bakılıyor ona. elimde 9 haftalık var ama baskı kalitesi çok kötü bebek bile belli değil ki kuyruğu belli olsun.

o nubu ben hiç anlamıyorum işte. kaç haftalık ultrason da bakılıyor ona. elimde 9 haftalık var ama baskı kalitesi çok kötü bebek bile belli değil ki kuyruğu belli olsun.

ben yazdım nub teorisini anlayanların grubuna daha kücük dediler 12. haftada ekle bir daha resmi dediler 2 eylülde gidicem o zaman eklicem bakalım ne dicekler

Kizlar doktordan geldim simdi cok sukur bebege etkisi olan t3 t4 hormonlarim normal degerlerde bebegim iyi cok sukur ama bana etkisi olan tsh 0.09 cok dusuk saka gibi 1 hafta kadar ilac icme dedi doktorum 1 hafta sonra yine 50mcg ile devam edcegim allahim bugun cok kotu bir gundu birdaha yasatma lutfen eczaciyida aradim birguzel bagirdim cagirdim ve onu mahkemeye verecegimi soyledim ozurler havada ucustu ins bebegime ilerleyen donemlerde bu yuksek dozajin bir yan etkisi olmaz dua eden arkadaslarima cok tesekkur ediyorum rabbim butun annelere ve bebeklerine saglik versin

bazen banada öyle oluyor yada azıcık acıkırsam hemen midem bulanıyor bu sefer tıkabasa yemek istiyorum ki yeterki midem bulanmasın asslında haklısın kusunca insan rahatlıyor bende daha 3-4 defa ancak kustum bu kadar haftadır. kilolar aldı basını gidiyor gibi
Evetbcanim aynen axikinca bulaniyor bendaha hic kusamadim ki ya kizimda dokuz ay boyunca toplam uc kez kusmustum amabhepsindede ay cok iyimis be dedigimi hatirliyorum vucut almaya el verisli olunca yemesekde aliriz biz bana cok zayifsin kimse seni begenmez evlenemzsin cocukda doguramazsin dediler hatta hamileyken bile doguramazsin sen cok zayifsinndediler sonra cok aldin dediler ay bu millet evlendimde ikinciyide doguruyorum :)

Benim baktı doktorum USG ye göre maşallah birşeyi yok kan sonuçlarını bekleyeceğim merakla.... veeeeee bacaklarını açmış cinsiyetini kendim tahmin ettimmmmm :)) erkek geliyor bana.. Çin takvimi hikaye :))) inşallah hayirlisiyla seninki de güzel geçer
Canm hayirli olsun.ins saglila oglunu kucagina alirsin.ben de cinsiyetini cok merak ediyorum.senin son adet ne zamandi acaba.benim kontrolum de 20 eylulde belli olur mu ki acaba?ya da bi hafta gec mi gitsem.

Kizlar doktordan geldim simdi cok sukur bebege etkisi olan t3 t4 hormonlarim normal degerlerde bebegim iyi cok sukur ama bana etkisi olan tsh 0.09 cok dusuk saka gibi 1 hafta kadar ilac icme dedi doktorum 1 hafta sonra yine 50mcg ile devam edcegim allahim bugun cok kotu bir gundu birdaha yasatma lutfen eczaciyida aradim birguzel bagirdim cagirdim ve onu mahkemeye verecegimi soyledim ozurler havada ucustu ins bebegime ilerleyen donemlerde bu yuksek dozajin bir yan etkisi olmaz dua eden arkadaslarima cok tesekkur ediyorum rabbim butun annelere ve bebeklerine saglik versin

çok şükür bebeğinin de senin de hicbir sorununuz yok. ben bugün dr da randevu saatim geçtiğinde bile delirdim sen yine de çok sabirlisin. ben eczacı folik asiti günde 3 içmem gerekirken günde 1 yazdı diye etmedigimi birakmadim :-) çok cadıyım çok :-) hayırlısıyla rabbim evlatlarımızı tastamam kucağınıza alıp büyütmeyi de nasip etsin

Evet ingilizce öğretmeniyim :)) ahh ben de frenleyebilsem. En azindan bitter yiyodum şimdiye kadar. Yine öyle yapayım bari:KK70: zaten 73 kiloyla hamile kaldım bu gidişle iyi değil sonum:KK70:

Öğretmenlere değil öğrencilere tatil edildi canım. Bizim seminerler her zamanki gibi başlayacak Eylül'ün 1 i is başı. Benim okulum sabahci öğlenci var tam gün değil.

Aynıyız 70 bende :)) bitter yiyorum bende yediğim zaman bencede öyle yap canım sende

Doktordan ciktim tsh 0.01lerde asiri dusmus hatanin kaynagi eczaci doktorum euthyrox 50mcg vermis eczaci 150mcg vermis yanlis ilac verdi anlayacsginiz doktorum acil kadin doguma git bebeginin durumuna bak dedi dusedebilirdi bu mgla simdi randevudayom bebegimi merak ediyorum bana dua edin o eczaciyada dava acacagim bebegimi tehlikeye attii
mesajları okuyorum tek tek. bellki yazdın naptığını. çok merak ettim herşey yolundadır inş.

Doktorlar ilaci almamiz icin bize bir kod veriyorlar ve bu kodu eczacilar gorebiliyor ne kadar ilac yazmis dr kac mg vermis ne yazikki gorme sansimiz olmuyor birde eczacinin dikkatsizligine denk gelirseniz vay halinize keske gorebilme ve itiraz edebilme hakkim olsaydi.siz siz olun yuksek dozajli bir ilac aliyorsaniz hamileliginizde lutfen bunu sorgulayin
haklısın eczacılar bazen kafasına göre dengi ilaç veriyor mesela bizim hiç bir şeyden haberimiz olmuyor. hastalar da görmeli reçetelrini. ya da doktor bilgilendirmeli.

Ay canım zeynep kamil e gittim geçen ptesi rezil oldum işkence gibiydi nasıl eve geldim bilmiyorum .. 1.5 saat falan mesefeyle gittim 5 dk bile sürmedi muayene çıktım tekrar 1.5 saat yol çekip eve geldim .. Ben riskli gebeyim şu an 2 kayıbım var, perinatoloji bölümüne gitmem gerekiyo orda tanıdğım bir doktor vardı, randevu alamadım normal gebelik bölümünden Flora Çizgez midir ne zıkkımdır bu doktora aldım randevu gittim, keş gibiydi o da midem kalktı resmen, doğru düzgün dinlemedi beni o bölüme sevk etmedi muayene etti üstelik o jel olduğu gibi pantolonuma iç çamaşırıma gelmiş bi peçete bile vermedi neymiş kalmamış tam rezillik .. Neyse kendim peçete bulup temizlendim, bebeği de göstermedi dandik 1 tane ultrason kağıdı verdi töbe töbe bu benim bebeğim mi deidm yani kafası gövdesi nerde o bile belli değil yamuk yumuktu .. İğrençti yani nasıl kaçtım bilmiyorum lanet olsun yani Allahtan paramız var özel hastaneye gdiyoruz ya yazık bu devlet hastanelerinin hali .. Sende tedbirli git canım ıslak mendik peçete falan al yanına bol, bi daha asla adım atmam oraya ..
Canim ya... Ben bugun kizimi atasehir turkan saylan tip merjezi cildiyeye goturdum gitmiskende kadin dogum musaitmis muayene oluyum dedim girdim ama kadin ultrason kagidini bile vermedi iyi dedi o kadar o da ben sorunca tek tavsiyesi sen aklinimi kacirdin sana rahat batmis neden 3. Yu doguruyorsun nasil bakacaksin tum ultrason cekiminde bunu konustu sonra kafasini olcecektim olcemedim dedi kalktim ciktim elimde ultrason kagidim bile yoktu ... Cildiyedeki doktorum harikaydi ama cok tavsiye ederim ama kadin doktoruna gitmem. Z. Kamilde randevum 26 sinda kararsizim gidip gitmemekle ama sanirim gitmeyip 1 ay sonra dayanabilirsem erdemde zeynep yesim hanima gitmistim ona gidebilitim o da beni ve 30 hadtadini 3 saat bekletmisti sorunlu sezeryana girmis valla napacaz sasirdim...ben zaten pek sik gitmekten yana degilim ama bilmiyorum genede bir z.kamili yiyaret etmeyi dusunuyorum girisim olsun diye dogumda bakarsin lazim olur... Birde sana sunu soracam hastane tamirattaydi acaba yeni binada mi muayene oldun

Öğretmen misin canım :) bende hiç sevmediğim çikolata bayılıyorum bu aralar hep canım istiyo ama frenliyorum sürekli mecbur :)
ben normalde çikolata dondurma delisiyim ama hiç canım çekmiyor dönüp baakmıyorum. ben turşu istiyorum ama tuzu yeme dedi doktor

X