2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ayyyy cok üzüldüm kıyamam ya ona ben benim Kavun da 18 günlük geldi bana şimdi 10 aylık tosun. Golden retriever instagramdan baksana resimlerine ecem.ozden benim :) Coook güzel agabey olucak o benim lokumuma :) ama 2 3 aylıgına anneme gidecek evi hazırlamamız lazım daha soguk olmadan boya tadilat islerini halletmem gerek bebegin odasını falan bosaltıcam zor oluyor Kavun la

canım şeylere dikkat et araştır onları güzelce köpekle bebeği tanıştırma olaylarına, ben önceden bakmıştım bebek hastaneden gelmeden kokusuna alışabilsin diye bezini eve getiriyormussun falan öyle bir seyler vardı:)

E Ekyzdn03 ayyy yerim ben o kavunuuuu ağzını yüzünü kemiririm çok tatlı maşallah :):) inş bebeğinle, eşinle, kavununla beraber sağlıklı güzel mutlu bir hayat sürdürürsün:):):)

Ins cnm ya insallah

baktım bir kac yöntem ögrendim bebek dogmadanda odasını ara ara acıp koklatmam gerekiyormus bebek eve geldiginde önce ilgi Kavuna sonra bebegi koklatmalar bir sürü sey ögrendim :) insallah birbirlerine alısacaklar bizim maymunun cocuklarla arası cok iyi allahtan

E Ekyzdn03 ayyy yerim ben o kavunuuuu ağzını yüzünü kemiririm çok tatlı maşallah :):) inş bebeğinle, eşinle, kavununla beraber sağlıklı güzel mutlu bir hayat sürdürürsün:):):)

Amiiiiiin canım benim insallaaaah :) Allah hepimize eslerimizle yavrularımızla saglıklı mutlu hayat nasip etsiiinnn coook tesekkür ederim

köpekler gerçekten de insanlardan daha iyi yaa hayatta zarar vermez bebeğe sever onu oynar onunla:):) bebekler gibi insanda ilk doğduğunda tertemiz sevgi dolu oluyor ama büyüdükçe yaşadıklarından değişiyor köpekler o ilk halleri işte tek dertleri var sevgi:):)

ÜÇLÜ TARAMA TESTİ ZEKA TESTİ DEĞİLDİR. Zeka geriliğiyle giden binlerce hastalıktan sadece birini araştıran bir testtir.
Üçlü tarama testi, Down sendromunu KESİN GÖSTEREN BİR TEST DEĞİLDİR. Sadece olma olasılığı hakkında fikir ileri sürebilir.
BOZUK TEST SAĞLIKSIZ BEBEK DEMEK DEĞİLDİR. Test sonucu bozuk çıkan kişilerin de büyük çoğunluğu sağlıklı bebek taşır. Örneğin test sonucu 1/200 pozitif (yüksek riskli) kabul edilir. Bu durumda bu 200 kadından 199'u sağlıklı bebek taşımaktadır.
GEREĞİNDE AMNİYOSENTEZ YAPTIRMAYACAKSANIZ ÜÇLÜ TESTE GEREK YOKTUR.
Test sonucu riskli çıkanlara amniyosentez yapılmalıdır. Amniyosentez Down Sendromu için kesin tanı verir. Ancak amniyosentez işlemi için Ankara-İstanbul gibi şehirlere gitme zorunluluğu vardır. Örneğe göre amniyosentez için giden 200 kadından 199'u boşuna gitmiş olacaktır. Amniyosentez yapılan her 200 kadından biri de sadece amniyosentez yapıldığı için sağlıklı bebeğini kaybedecektir. AMNİYOSENTEZ, SAĞLIKLI BEBEĞİN 200 DE 1 OLASILIKLA DÜŞMESİNE YOL AÇABİLİR.

Hastalar sıklıkla sormaktadırlar: Siz olsaydınız ne yapardınız diye. Herkes kendi kararını kendisi vermeli, ancak ben olsaydım, diğer riskleri içermiyorsam (ileri anne yaşı, ailede Down sendromlu çocuk olması, geçirilmiş düşük tehlikesi,...gibi) testi yaptırmazdım, ultrasonografi gibi zararlı olmayan yöntemlerin verdikleriyle yetinir, AMA KARARIMIN SONUCUNA KATLANIRDIM.
Oysa SİZ KARARINIZI KENDİNİZ VERMELİ, SONUÇLARINA KENDİNİZ KATLANMALISINIZ.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

kızlar central hospıtal a gıden varmı ıkılı testı ne kadara yapıyorlar devlet hastanesınden randevu alamıycam gıbı gorunuyorda buyuk ıhtımal ozel bır yere yaptırmak zorunda kalıcam

Kizlaaarrr merhaba herkese nasilsiniz kontrolden gelenler hayirli olsun guzel haberlerle gelmisssiniz darisi basimiza banada 7 eylule randevu verdi ama gecmiyor zamannn.. Cok ozledim bebegimi kizim mi oglum mu cok merak ediyorum.. Ikili test yapan arkadaslar doktor cinsiyetini soyledimi acaba genelde o tarihlerde soyleyen oluyor mus..

Yaaa masallah bu bebislere yerim ben onlari. Anneleri hepinizin gozu aydinn ne mutluu size. Ama ozellikle renkli ultrason olayina bayildim hemen bende istiyorum:) bizimde ikili testimiz 31imde insallah hepimiz cok guzel haberler aliriz.

kızlar central hospıtal a gıden varmı ıkılı testı ne kadara yapıyorlar devlet hastanesınden randevu alamıycam gıbı gorunuyorda buyuk ıhtımal ozel bır yere yaptırmak zorunda kalıcam
Kızlar cep telefonundan yazıyrm dün bebişini sağlıkla gören tüm annişleri kutlıyorum az bucuk okudum hepsinin resimlerini maşallahladımcanım senin soruna gelince ben central hospital a gidiyorum ikili test eandewumuda ordan aldım 350 tl canım dışarıya göre pahalı olabilir ama bnde ugrasmym dedim aldım randevumu artık

benim de karnım şişti. aslında tartıya çıktığım zaman kilo olarak bir artış yok hamile kaldığımdan bu yana ama karında bariz şişkinlik var . Ama bu gaz probleminden de olabilir. Çünkü bebekler o kadar da büyümedi daha. mesela sabah uyanınca daha az şiş akşamları daha çok şişkin oluyor. ben de bir şey sorayım. karnımda hafif hafif kaşıntılar oluyor. sizde de var mı? şimdilik bebek yağı sürüyorum ben. Normal çatlak kremine başlamalı mıyım. Siz ne kullanıyorsunuz?

Yaaa masallah bu bebislere yerim ben onlari. Anneleri hepinizin gozu aydinn ne mutluu size. Ama ozellikle renkli ultrason olayina bayildim hemen bende istiyorum:) bizimde ikili testimiz 31imde insallah hepimiz cok guzel haberler aliriz.

Amin inşllah ben daha randevuyu almadım alsam artık iyi olcak yoksa özel yolu tutacam... oda külfetli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…