2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ben umraniyede erdeme gittim umraniyede oturuyorum. Annem cekmekoyde oturuyor ordan biliyorum ama sanirim erdeme devam etmeyecegim. Son gidisimde 3 saatten fazla bekledim. Bu sefer z.kamile gidecegim bakalim

Ay canım zeynep kamil e gittim geçen ptesi rezil oldum işkence gibiydi nasıl eve geldim bilmiyorum .. 1.5 saat falan mesefeyle gittim 5 dk bile sürmedi muayene çıktım tekrar 1.5 saat yol çekip eve geldim .. Ben riskli gebeyim şu an 2 kayıbım var, perinatoloji bölümüne gitmem gerekiyo orda tanıdğım bir doktor vardı, randevu alamadım normal gebelik bölümünden Flora Çizgez midir ne zıkkımdır bu doktora aldım randevu gittim, keş gibiydi o da midem kalktı resmen, doğru düzgün dinlemedi beni o bölüme sevk etmedi muayene etti üstelik o jel olduğu gibi pantolonuma iç çamaşırıma gelmiş bi peçete bile vermedi neymiş kalmamış tam rezillik .. Neyse kendim peçete bulup temizlendim, bebeği de göstermedi dandik 1 tane ultrason kağıdı verdi töbe töbe bu benim bebeğim mi deidm yani kafası gövdesi nerde o bile belli değil yamuk yumuktu .. İğrençti yani nasıl kaçtım bilmiyorum lanet olsun yani Allahtan paramız var özel hastaneye gdiyoruz ya yazık bu devlet hastanelerinin hali .. Sende tedbirli git canım ıslak mendik peçete falan al yanına bol, bi daha asla adım atmam oraya ..

Merhaba ben de aranıza yeni katıldım. 11 haftalık hamileyim ama bebek bir hafta geriden geliyor her kontrolde... yumurtlma döneminde hamile kaldım. Hamile kaldığımdan beri stresliydim cok ağladım sizce üzüntüden böyle bir durum olabilir mi.? Etrafınızdaki gebelerden ya da tecrübelerinize güvenerek size sormak istedim
canım iki haftalık geriliğe kadar olabiliyor normal diye duymuştum ama üzüntüyle bağlantısı var mıdır bilemiyorum tam açıkcası

Gunaydin kizlar 1 ay once kan testi yaptirdigimda tsh 5.2 cikti hemen dahiliye doktotuna gorundum oda bana euthyrox 150 mcg verdi gunde 1 tane yemeklerden 30 dak oncesinde aliyorum .1 ay sonra tabi bugun tsh i olcturmek icin baska bir dahiliye doktoruna gittim dr ilaci gorur gormez bunun mg cok yuksek dedi niye oyle yapmis dedi sasirdi adam tekrar kan vedim sonuclarim 4 te cikacak tekrar dr gozukecegim cok endiseliyim 1 aydir ictigim yuksek doz ilac bebegime zarar vermis olabilir mi acaba allahim ilk gittigim dr oldurmek istiyorum ve benim kullandigim ilaci goren troid hastLari bu ilacin mg sana cok degil mi dediler cok kaygiliyim cok

Merhaba ben de aranıza yeni katıldım. 11 haftalık hamileyim ama bebek bir hafta geriden geliyor her kontrolde... yumurtlma döneminde hamile kaldım. Hamile kaldığımdan beri stresliydim cok ağladım sizce üzüntüden böyle bir durum olabilir mi.? Etrafınızdaki gebelerden ya da tecrübelerinize güvenerek size sormak istedim

İlk kontrolüme göre benimde geriden geliyordu. Sonradan toparladı, kendi haftasına gelmişti en son ki kontrolümde.
Yoluna girer inşallah...

Bu konular hassas ve herkesin farklı görüşleri olduğu için tartışma konusu olmasını istemem demek istedim. Sizinle bu konuda tartışacağımı düşündüğüm için yazmak istememiştim, niye yaptırmıyorsun tepkileri almak istemediğim için yazmıştım :) açıklamak istedim.

kesinlikle herkes çok heyecanlı çünkü içinde minicik gibi olan koca mücizeler büyütüyor...

Belirttigim gibi kimse kimseyi yargılayamaz kimsenin vazifesi olmaz bu bir tercih meselesidir. bir kac arkadas okudum yaptırmayacak olan kimse cevap dahi vermemis bu konu dedigin gibi hassas. Allah hepimizin bebeklerine saglık sıhhat versin. Hayırlı olmalarını nasip etsin. Gelecegi kimse bilemezki ikili taramada temiz cıkar allah göstermesin yarın öbür gün baska sıkıntı dogar. O yüzden Allah a emanet.

kızlar yaa bende hiç hamilelik belirtileri yok çok şükür gayet iyi bir hamilelik geçiyorum ne uyku hali ne mide bulantısı gayet iyiyim ama bunların kötü bir tarafı oluyor hamile olduğunu unutuyorsun:):) bugün eşimi uyandırmak için mutfaktan seslendim uyandırma servisi geliyor diye mutfaktan odaya kadar koştum sonra yatağın üstüne zıpladım kalksın diye bi uyandı ne yapıyorsun sen diye:):) suçlu çocuk gibi oldum sonra ne yapiiim unuttum diyorum:):)

Gunaydin kizlar 1 ay once kan testi yaptirdigimda tsh 5.2 cikti hemen dahiliye doktotuna gorundum oda bana euthyrox 150 mcg verdi gunde 1 tane yemeklerden 30 dak oncesinde aliyorum .1 ay sonra tabi bugun tsh i olcturmek icin baska bir dahiliye doktoruna gittim dr ilaci gorur gormez bunun mg cok yuksek dedi niye oyle yapmis dedi sasirdi adam tekrar kan vedim sonuclarim 4 te cikacak tekrar dr gozukecegim cok endiseliyim 1 aydir ictigim yuksek doz ilac bebegime zarar vermis olabilir mi acaba allahim ilk gittigim dr oldurmek istiyorum ve benim kullandigim ilaci goren troid hastLari bu ilacin mg sana cok degil mi dediler cok kaygiliyim cok

Günaydın canım benim tsh 8.1 cıkmıstı o zamanda yazmıstım bir kac arkadas baska dr a da git demisti ama ben 2 uzmana gittim endokrin ve dahiliye ikiside ilac vermedi altınada imzamızı atıyoruz dediler ve dün kontrolüm vardı yine kan alındı cok sükür 3 haftada 4.2 ye düstü. Gebelige baglı yükselmisti. 2 hafta sonra bir daha bakılacak. Sınır 4.95 zaten sınırın dahi altına inmis. Korkma birsey olmamıstır o ilacları gebelige uygun veriyorlar. İcindeki endiseleri at doktorun sana en dogru bilgiyi verecektir. Kendini rahatlat bebisin strese girmesin.

hoşgeldin canım.benimde aynı durumum....1 hafta gerien geliyoruz...iki doktora gidiyorum birisi özel birisi hastanede.hastane doktoru bana geç döllenme olabilir dedi...diğeri de biraz geride ama zamana bırakalım çoğu bebek kendini toparlıyor dedi...

kızlar yaa bende hiç hamilelik belirtileri yok çok şükür gayet iyi bir hamilelik geçiyorum ne uyku hali ne mide bulantısı gayet iyiyim ama bunların kötü bir tarafı oluyor hamile olduğunu unutuyorsun:):) bugün eşimi uyandırmak için mutfaktan seslendim uyandırma servisi geliyor diye mutfaktan odaya kadar koştum sonra yatağın üstüne zıpladım kalksın diye bi uyandı ne yapıyorsun sen diye:):) suçlu çocuk gibi oldum sonra ne yapiiim unuttum diyorum:):)

hahahahhaaha uyandırmaaaa servisiiiiii amaaan ha dikkat :) oluyor öyleee ya belirti olmayıncada hepten unutuluyor dün bende kostum benim köpegin ardından unuttum sonradan aklma geldi napıyosun dedim :) Allaaah tan benimki yoktu olsaydı bir baslar ki konusmayaaaaaaaaaaa susturabilene askolsuuunnn

ihmal etme canım ya zor oluyor ama enfeksiyon riskinide göze alamam vallllahi ben dün esime yaptırdım kendim yapamıyorum

Bir önceki mesajımın eeeen basında bende saygı duydugumu belirtmistim ve tenzih etmistim zaten benim söyledigim yada vurgulamak istedigim nokta ikili test degil. Bu bir tercihtir. Kimse bunu ne elestirebilir ne de kabul ettirebilir. Hakkı dahi yoktur, bu nedenle tartısma cıkacagını sanmıyorum. Cünkü böyle birsey yazmamıstım. Söyledigim sey bugünün avantajlarını cokta basite indirgemememiz. Bir çok tedavi hastalık bu yollarla cözülüyor gecmiste ölümcül oluyorken.. Anne karnındayken bebek ameliyat ediliyor bu bir mücize degil mi. Bu bize teknolojinin nimeti degil mi? Elbette hic bir yöntem hic bir sey %100 degildir ama önlem almakta da fayda var.
Hee abartma konusuna gelirsen seninle aynı fikirdeyim. Onları bende desteklemiyorum ama gördügüm kadar aramızda öyle kimse yok. Sadece espiriler yapılıyor hepimiz randevu tarihini bekliyoruz.
Birde doktor secimi burada cok önemli.

14.haftaya kadar yapılıyormus ama doktorunu bir arasana için rahatlasın.

benimde randevum 2 eylül insallaah cok güzel haberlerle geliriz
İnşallah canım..Nasıl gözüme geliyor 2 hafta beklemek anlatamam..Zaman geçse de bebişlerin hareketlerini hissetsek böyle gitmek istemeyiz hemen herhalde:)

Günaydın canım benim tsh 8.1 cıkmıstı o zamanda yazmıstım bir kac arkadas baska dr a da git demisti ama ben 2 uzmana gittim endokrin ve dahiliye ikiside ilac vermedi altınada imzamızı atıyoruz dediler ve dün kontrolüm vardı yine kan alındı cok sükür 3 haftada 4.2 ye düstü. Gebelige baglı yükselmisti. 2 hafta sonra bir daha bakılacak. Sınır 4.95 zaten sınırın dahi altına inmis. Korkma birsey olmamıstır o ilacları gebelige uygun veriyorlar. İcindeki endiseleri at doktorun sana en dogru bilgiyi verecektir. Kendini rahatlat bebisin strese girmesin.
çok iyi doktorlara denk gelmişsin canım o zaman :):) bak düşmüş değerinde ilaç kullanmadan süper valla:)

İkili test zorunlu bir test değil isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz, ama nolur bunu şöyle düşünmeyin "ben çocuğumu aldırmam birşey çıkarsa!"
Bu test sadece down send için değil bir kaç tane daha hastalık var yaptıracak arkadaşlar araştırmıştır herhalde .. Kendimden örnek vereceğim yine çünkü ilk gebeliği olanlar falan bilmeyenler vardır ..
Geçen sene benim ikilim çok çok riskli çıkmıştı lanet etmiştim o güne o testi yaptırdığıma sonra söylemler çıktı bu kulupten arkadaşlardan diyende oldu doğru değildir sonuç bilmem ne falan bir kaç doktorda öyle dedi yani amniyosentez yaptırmam gerekirken yaptırmadım, başka arkadaşlarım vardı forumda onların da sonuçlrı çok çok iyi çıkmıştı .. Neyse 5.ay geldi çattı herkes ayrıntılıya girdi tabi kiminin test aonucu kötü çıkanın ayrıntılısı süperdi kiminin tam tersi, çok garip gelicek size ama geçen sene ekim ayından bahsediyorum .. 3 gebelik .. Biri ben, ikilisi berbat çıkan, trizomi 18 teşhisi konuldu amniyosentez le gelişimde 2 hafta geriydi artık son zamanlarıydı kaybetmek üzereydim, ikinci bir arkadaş vardı ikili üçlü süperdi ayrıntılı ve amniyosentez sonucu trizomi 13 .. Üçüncü gebelik bütün testler çok iyiydi yine ayrıntılı ve amniyosentez sonuç down send .. Biz o trizomi 13 olan arkadaşımla mecburen sonlandırdık canlı doğum oldu yani 6.ayda (Allah kimseye yaşatmasın, benim ve bebeğimin sağlık durumundan bahsetmicem uzun uzun) ikimizde kaybettik bebeğimizi kasım ayında .. O down send olan arkadaş bebeğinde sağlık sorunu olmadığı için doğuma devam etti şu an ne durumda bilmiyorum ..

Çok uzun uzun yazıyorum affedin beni ama okuyun bence, şimdi ben ne ikili ne başka test hiçbişey yaptırmicam stresten başka bişey değil olucağı varsa Oluyor her şekilde zaten ..

hahahahhaaha uyandırmaaaa servisiiiiii amaaan ha dikkat :) oluyor öyleee ya belirti olmayıncada hepten unutuluyor dün bende kostum benim köpegin ardından unuttum sonradan aklma geldi napıyosun dedim :) Allaaah tan benimki yoktu olsaydı bir baslar ki konusmayaaaaaaaaaaa susturabilene askolsuuunnn
ayyy köpeğin mi varrr bayılıyorum ben köpeklereee yaaa:):) cinsi ne kaç yaşında bebekle ne güzel olur şimdi o. ben eşimi tekrar almaya bir türlü ikna edemiyorum bizim sahiplenilme bir köpeğimiz vardı bildiğin sokak köpeği 20 günlükken almıştır. malesef üzücü bir şekilde trafik kazasıyla kaybettik çok üzüldük ondan uzak duruyor eşim

İnşallah toparlar bebeklerimiz...beslenme çok önemli... fındık ceviz badem süt yoğurt yemek lazım mide bulantılarınyoksa yemeye çalış

İnşallah canım..Nasıl gözüme geliyor 2 hafta beklemek anlatamam..Zaman geçse de bebişlerin hareketlerini hissetsek böyle gitmek istemeyiz hemen herhalde:)

ayy ben dün gördüm ya bebiskoyu simdilik ultrason resmiyle idare ediyorum hahaha :) ama bak yarın baslarım off nasıl beklicem 2 hafta off neden daha erken olmuyormus diye hahaha :) ondan sonrada dr ayda 1 görüsücez dedi offffffff

çok iyi doktorlara denk gelmişsin canım o zaman :):) bak düşmüş değerinde ilaç kullanmadan süper valla:)

Cok sükür ama arastırdımda gittim onlara ben :) troid bayagı riskli bir problemmis cünkü inanılmazda güven verdiler zaten gider gitmez. tüm gebeligim boyunca onlar ve kadın dogumcum birlikte kontrol edicekler.

niye aksam 5 ten sonra yok dedı kı canım yaa benım ısten cıkmam hazırlamam 7-8 oluyor:):)

hazmedemıyorum sanırım canım ama emelın soyledıgını uyguladım yatmısdım gece mıdem yandı kalktım peynır ekmek yedım gecdı gerı yattım ama ufacık bır parca yedım 12 bucuk falan dı herhalde gece

tatlım bende kullanıyorum gavıscon kullan gonul rahatlıgıyla bebıse etkı etmıyor ve senı rahatlatıyor. mıde koruyucusunu daha sonra kullanırsın su an erken demıstı sadece. senınn pntpasta mıde koruyucu bıldıgım kadarıyla. kendım reflu hastası oldugum ıcın bılıyorum bende :KK43:

ya ben hamılelıkde ılac kullanımını en aza ındırmeye calısıyorum suan ıyı yemek yemeyınce aksam bakalım denıyım bıraz boyle baktım hıc olmuyor kullancam canım

X