2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

offf off kızlar trafik cezası geldi şimdi 391 tl :KK43::KK43:

Gözün aydın cnm darısı başımıza :KK66:)

Gözünaydn canım cok sevindim güzel haberler almana bi prensesmi qelıo yani ne qüzel saqlıkla sıhhatle qelsin inşallah :)

azerikizi91 azerikizi91 cokkk sevindim canim yerim onun kipir kipir hareketlerini :) Rabbim bagislasin:)

cok sevındım canımmm demekki neymiş hemen panik olmayacakmısız dimi:):)

gözün aydın hayırlı olsun Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

azerikizi91 azerikizi91 ayy canımcım gözünaydın çok sevindim demek kız dedi amanın yaaa darısı bizim başımıza

gözün aydın canım inşallah hep böyle sağlıkla devam eder

kontrolden gelen güzel anneler hepiniz için çok mutlu oldum. :nazar:darısı başımıza. benim kontrol eylülde daha çok var.:63:inşallah bizlerde kontrollerden böyle mutlu ayrılırız:emir_bebek::anneadayı:

Hadi gözün aydın canım...Evham yapma kendi kendine..

ne güzel çok sevindim, inşallah bana da kız der Allah'ın izniyle. Cumartesi gideceğim ben de sorayım bari cinsiyetini? seninle günlerimiz çok yakın :)

canım gözünaydın ne güzel mutlu haberlerle dönmüşsün :) bende kısmetse haftaya ctesi gidicem aklımda olsun bari ne yedin :) bende hazırlıklı gideyim bu arada ikili test yaptırdın mı ?

Çok sevindim seninle Günlerimiz aynı gidiyor .cinsiyeti bnde çok merakediyorum.

Kizlar hepinize cok ama cok tesekkur ediyorum...
Cok sukur saglikli oldugunu duydum ya...
Heleki o progestani birakacagimada ayrica sevindim...
7-24 baygindim dusunun....
Ikili testi yaptirmadim bu arada...
Dusunmuyorumda :)
Bebegimin uyanmasi hareket etmmesi icin ise...
Mercimek corbasi icmistim vede cikolata yemistim...
Karnimin icinde sorf yapiyordu adeta :-)
Ayrica kusummelek bacim...
Benim ilk gebeligim riskliydi...
Plasentamiz sekilliydi plesanta bagi mevcuttu...
Plasenta bagi yerine bant olsaydi oglumun herhangi bir yeri o yere degse sakat kalma olasiligi yuksekti...
Yani bunda evhamlli davranmam bence oldukca normal canim...
Birde erken dogdu kuveste kaldi 10 gun...
Rabb'im kimseyi yavrulariyla sinamasin ins.
Kızlaaaaaaaaarr bendeeee geldiiiimmmmm :) Birazcıktaa alısveris yaptımdaa ondan gec kaldım..
Lokumum masaaallaaaahhhh saglıklı yaa tam bi bebek olmusss elleri kolları ayakları bacaklarını hepsini gösterdi dr hatta kafasına bile yakınlastırdı ultrasonu, 3.4 cm su anda lokumum pıt pıt kalp atıslarını duyduk yine. uyuyordu doktor hareket etsin mi dedi esim yazııııııık dedi doktorda güldü dürtmüyorum dedi o zaman :)) 2 Eylülde saat1de 2li tarama testimiz var cok sükür basından beri düsük vs tehlikem yoktu hala yok hersey saglıklı darısı 2li taramaya artık :) hicbirsey yasak degil yalnız 2 gündür sarı akıntım vardı onun icin fitil verdi 5gün kullanıcam. Sıcaklardan ve az sıvı tüketiminden dolayı oluyor dedi.
Bu arada troid içinde testim vardı bugün yaptırdık o da düsmüüsssss kendi kendine :) 8.1 di 4.2 ye düsmüs ilac kullanmıyordum zaten dahiliye ve endokrin doktorum gerek yok demisti ne kadar haklıymıs :)
Kadın dogumcumada bayılıyorum cok seviyorum kendisini iyi ki Düzgün Bey i tanımısıııııııııımmmmm
benden haberler böyleee
Kızlaaar sizide tebrik ediyorum gözünüz aydın insalllaaaaaaah hep birlikte tamamlicaz bu güzel süreci saglıklaaaaa @_Egeli_ azerikizi91 azerikizi91
Ohhhhh ne guzel bir mutlu haberi de senden aldik canim...
Masaallah size ♥♥♥
Iyi dileklerin icin ise tesekkur ediyorum ♥
Kızlar ne kadar kaynatmışsınız yetişemiyorum hızınıza. Herkes ikili test yaptıracak mı ya hiç yokmu burda yaptırmayı düşünmeyen?
Ben hic dusunmuyorum canim ;-)

Ben ikili test konusunu doktor ile görüştüm, eğer müdahale edemeyeceksek fal baktırmak gibi birşey olduğuna inandım.
yaptırıp kötü sonuç aldığımda veya iyi sonuç aldığımda da gebeliğimi devam ettirmeyi düşündüğümüz için gerek duymadım.
Benim için sadece kafa karıştırmak olacaktı :KK66: hele ki sonucun %100 sonuç vermediği düşünülürse...
Aynen canım bende sen gibi düşünüyorum müdahale etmeyince gerek yok zaten ama burda çoğu kişi yaptırmış yada gün almış o yüzden ben mi yanlış düşünüyorum acaba diye sorayım dedim.

senınkı rısklı geebelık degıl dımı canım Allah korusun.
canım şükür gebeliğim de risk yok ama bazen ani çarpıntım oluyor br de geçmişte geçirdiğim önemli bir hastalık var o yüzden dedi doktor. ve tabi bir de hipotrioidi. yoksa gebelikle ilgili bir sıkıntım yok çok şükür.

Bazen kötü anne olduğumu düşünüyorum bende:)
ama eskiden bunların hiç birinin olmadığını düşününce rahatlıyorum :)

Hatta Yurtdışında çoğu yerlerde üç kere dört kere ultrasona giriliyor. Hatta geçen biri yazmıştı; "bizim burada elle muayene yapılıyor, göbekten mezura ile ölçüm yapılıyor,3haftalıö fark varsa ultrasonda bakıyorlar yoksa bakılmıyor" yazmış.
İlginç dimi :)

O hep özendiğimiz Avrupa ülkeleri böyleyken biz biraz evhamlıyız sanırım :KK66:

Kızlar ne kadar kaynatmışsınız yetişemiyorum hızınıza. Herkes ikili test yaptıracak mı ya hiç yokmu burda yaptırmayı düşünmeyen?
Ben dusunmuyorum canim. 26. Sinda ikinci randevum var insallah bebisim iyidir bugun sanki gogus hassasiyetim azaldi gibi ama bulantim devam ediyor. Ben iki cocugumda da yaptirdim ama aldirmayi dusunmedigimden yaptirmayim dedim. Bir yandanda yaptirsam miydi diye dusunmeden edemiyorum ama yaptirmiycam yasim 35 riskim daha cok ama hayirlisi. Sen kac yasindasin

Konuya bakındım ama göremedim.
12haftayı geçen gebe arkadaşlar vitamin alımlarına başladınız mı?
Benim geçti galiba dediğim bulantılar hortladı resmen :KK43:
Bir de beni besiye hazırlıyor galiba doktorum :KK70: multivitamin vermiş ekstra demirli folik asitli b12li bir ilaç, birde calsiyum d3 bir arada vermiş :)
İlaç içmeyi sevmeyince daha da göze batıyor tabi :KK43:

Tabiki cok iyi olur ins ikili test sonuclarida guzel cikar bu guzel yolculuga gonul rahatligiyla devam ederiz

insallah canım simdiki tek dilegim..

masallllah allahimmmm darisi basimizaaaaa kizlarrrrrr.saglikla buyusunler canimmm:anneadayı::KK200:

amiinn canım darısı basına olsuun insallaaaahhh

azerikizi91 azerikizi91 canım bende cok tesekkür ederim güzel dileklerine cok sükür yavas yavas aksilikleri ardımızda bırakıyoruzz

begri begri canım utanacak ne var ben lazere baslamıstım yarıda kaldı simdi. ondan önce de agdamı yaptırıyordum. simdi 2dir ben yapıyorum cok zorlandım hatta dün artık agdacıda yaptırırım bundan sonra. onlar senin düsündügün gibi bakmıyorlar işleri bitsede kurtulsam diyorlardır içlerinden..

Konuya bakındım ama göremedim.
12haftayı geçen gebe arkadaşlar vitamin alımlarına başladınız mı?
Benim geçti galiba dediğim bulantılar hortladı resmen :KK43:
Bir de beni besiye hazırlıyor galiba doktorum :KK70: multivitamin vermiş ekstra demirli folik asitli b12li bir ilaç, birde calsiyum d3 bir arada vermiş :)
İlaç içmeyi sevmeyince daha da göze batıyor tabi :KK43:
Merhaba canim,

Ben de demir ve d vitamini kullaniyorum. Ama kadin dogumcu vermedi, ben de demir eksikligi oldugu icin ve d vitaminim de dusuk oldugundan kendim kullanmaya basladim.
Bu arada bir iki haftadir benim de bulantilar fena, isin kotu tarafi genelde acken oluyo afedersin cikartayim da rahatlayayim da olmuyor maalesef. Insallah yakinda gecer 1 ay sonra sinavim var sinavda bulanmasin:KK43:

Ben dusunmuyorum canim. 26. Sinda ikinci randevum var insallah bebisim iyidir bugun sanki gogus hassasiyetim azaldi gibi ama bulantim devam ediyor. Ben iki cocugumda da yaptirdim ama aldirmayi dusunmedigimden yaptirmayim dedim. Bir yandanda yaptirsam miydi diye dusunmeden edemiyorum ama yaptirmiycam yasim 35 riskim daha cok ama hayirlisi. Sen kac yasindasin
27 yaşındayım canım benim ilk hamileliğim merak etmiyor değilim ama sonuçta aldırmayı düşünmeyincede kafamı karıştırmak istemiyorum. Hayırlısı olsun tabiki ama senin yaşında çok değil aslında 3.çocuk için :)

Bu arada ikili test yaptırmama kararı alan arkadaslarıma cok saygı duyuyorum ve onları yazacaklarımdan tenzih ediyorum ama suna katılmıyorum kızlar malesef. bende bazı konularda sizin gibi düsünüyorum. eskiden kadınlar bunlarla mı ugrasıyorlardı vs fakat su anda teknoloji bize önlem alma olanaklarını sunuyorsa neden kullanmayalım ki? yurtdısına mesela asla özenmiyorum cünkü bazı konularda biz nasıl gönderiyorsak yurt dısına onlarda türkiyeye gönderiyorlar. eskiden imkan olsa onlarda kullanırlardı. ultrason varsa ellede kontrol ettirmem yani.. bence hersey gerektigi kadar ve yerine göree.. cokta eskiye gitmeye gerek yok bence tabiki bunlar sahsi fikrimdir

Kızlar ben ilk hamileligim de ikili test istiyorum diyince doktor "sorun çıksa aldırcan mi?" Demişti. Ben den kendimi psikolojik olarak hazırlarim demiştim. Şimdi doktorumun dediğini daha iyi anlıyorum. IKILI TEST YAPTIRMAMA KARARI ALDIM.netten çok araştırdım. Tahlil sonucu iyi olup down sendromu çıkma ihtimali de var. Sadece gidip ense kalinligini olctururum o kadar.Rabbime siginirim. Ilk oğlum da hersey iyi çıktı. Idrar yolu sıkıntısına 4 ameliyat geçirdik. Allah kimseyi evladiyla sinamasin.Teknoloji yüzde yüz diyemiyor. Hatta ikiz, ucuzlerde uygulanamiyormus bu test. Ya cogul gebelik olaydı? Ne şeker yüklemesi ne de ikili test yaptırmıcam.Herkesin kararına saygı duyarım☺

Kızlar gene acil bi sorum var bugün çok fazla güneşe maruz kaldım ve başım dolayısıyla çatladı akşama dayanamadım parol aldım ama zaten zor bir hamilelik geçiriyorum baş ağrısıda eklenince su bile ağzıma vuramayıp hapı aç karnına içtim şimdi bir bulantı başladı ve istifa etmeye korkanlardanım acaba aç karnına yutulan hap bebeğime zarar verir mi ?

Kızlar gene acil bi sorum var bugün çok fazla güneşe maruz kaldım ve başım dolayısıyla çatladı akşama dayanamadım parol aldım ama zaten zor bir hamilelik geçiriyorum baş ağrısıda eklenince su bile ağzıma vuramayıp hapı aç karnına içtim şimdi bir bulantı başladı ve istifa etmeye korkanlardanım acaba aç karnına yutulan hap bebeğime zarar verir mi ?
kusarsan belkı rahatlarsın canım eger cok kotu hıssedersen kendını mutlaka acıle gıt canım

kusarsan belkı rahatlarsın canım eger cok kotu hıssedersen kendını mutlaka acıle gıt canım

Ya haklısın korkuyorum ama bende kendi kendime kusmayı becerebilen biri değilim of of nerden yuttuysam hani midem bulanıyo şuan ama hastaneye gidecek kadar değilim genede gitsemmi acaba orada kustururlarmı of napıcam been

X