2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

ohh masallah sana :) benim göbegim vardı biraz aslında zayıfım ama o göbek demirbaşım :)

off bende istiyorum alısveristen ziyade herkes anlasın istiyorum hahaha görmemisin ilk bebegi iste böyle isteklerim oluyor hahahaha :)
bende zayıfım ama göbek hep var heeep

hahaha bebek bebek :) ben kilo aldım yaaaaa o da ayrı bişey :)

ay nolur cıksın nolur gerci benim kotlarımın düğmesi kapanmıyor artık aslında kapanıyorda sıkıyor sıkmasın diye acıyorum giycek biseyim yok yaaaaaa :) benimde aynen göbeğim var yukarda da yazdım demirbaşım benim zayıfım ama o göbek basa bela :)) kiloda aldım oh miss 100 kgla dogururum artık
ayyy güldürdün beni ne 100 kilosu canım sende +5 kg ile kurtulan bile var allahım bizide onlardan eyle dinimiz amin :)))

E Ekyzdn03 :))) olsun canim kilo hic problem değil yaa verince halsizlik çok oluyor zaten . bnm boyun 1.72 kilom su an 58,5 . aslında ideal kilom bu ama gebelikte daha halsiz dusuyorum verdikce iste.

aaa biz senle baslangıcta aynıymısız simdi benim artılarıımmmm vaaaarr benimde boyum 172 58.7 kg ile hamile kaldım 61 kiloyum simdi ne hos degil mi. bende cok yiyorum yemezsem karnım tıka basa tok olmazsa midem bulanıyor kıvranıyorum resmen. Cok halsiz kalırsan dr a git hemen serum takviyesi yapıyorlar.

ayyy güldürdün beni ne 100 kilosu canım sende +5 kg ile kurtulan bile var allahım bizide onlardan eyle dinimiz amin :)))

hahahah +5 bana hayaaal ben şimdiden 58.7 den 61.0 oldum düsüüün artık :KK43: sırf midem bulanmasın diye elimde sürekli birseyler yemezsem midem dayanılmicak gibi bulanıyor elim ayagım titriyor

E Ekyzdn03 canım marka tanıtımı gibi olmasın, lcw'de satılan hamile pantolonları normal giydiğim pantolonlara benziyor.Hamile pantolonu ile alakası yok ama üst kısımları çok rahat:)) Valla bir rüzgar esmese bari derdinden kurtuldum :pPPPP

hamile pantolonuna benzemiyorsa bende bakiyim onlara haftasonu ben hamile kıyafetleri almayı pek düsünmüyorumda :) bi iki tane alırım yeter normal giyinmeyi planlıyorum sevmiyorum pek öyle dikkat bbek var vs vs vs :)

aaa biz senle baslangıcta aynıymısız simdi benim artılarıımmmm vaaaarr benimde boyum 172 58.7 kg ile hamile kaldım 61 kiloyum simdi ne hos degil mi. bende cok yiyorum yemezsem karnım tıka basa tok olmazsa midem bulanıyor kıvranıyorum resmen. Cok halsiz kalırsan dr a git hemen serum takviyesi yapıyorlar.

hahahah +5 bana hayaaal ben şimdiden 58.7 den 61.0 oldum düsüüün artık :KK43: sırf midem bulanmasın diye elimde sürekli birseyler yemezsem midem dayanılmicak gibi bulanıyor elim ayagım titriyor

Ooo super yaaa Rabbim nasip ederse gebeligimizin sonuna kadar beraber takip ederiz kilo alimimizi. Merak etme yakinda bnde baslrim kilo almaya normalde bnde yemeyi seven biriyim çünkü :)) bu ara evde yemek pismedigi için almiyor olabilirim :)

Önce ense kalınlığına sonrada 1 tüp kan la yapılan bir test, trizomi 21(downsendromu) trizomi 13 ve trizomi 18 .. Bunları araştırıyorlar bebekte, herkes down send biliyor zaten diğer 13/18 ölümcül bir sendrom yaşama şansı maalesef olmayan genelde düşüklerde görülen sendrom .. Geçen sene bu zamanlarda yine yaptırdım ikili testi ense kalınlığı 3 mm di oğlumun, çok yüksek risk dediler ikili test sonucumu bekledik sonuç pozitif geldi trizomi 18 31/1 çıktı yani çok riskli, o zamanlar hiçbişey bilmiyordum bu hastalık nedir nolucak şimdiye kadar kimseye ne gördük ne duyduk .. Neyse amniyosentez istedi bütün doktorlar çok riskli karnında ölücek dediler, gelişimi de geriydi hep bu arada suyu da fazlaydı, neyse ağlamaktan artık akıllıca düşünemiyodum kimseyi dinlemedim, Allah a sığındım bekledim bu arada da başka lanet bir doktor buldum resmen kandırdı hep bizi dünyanın parasını verdik aylarca oyaladı bizi, hep çok iyi durumu diyodu, ayrıntılıda ben güzel şeyler beklerken o kötü şeyleri duydum bebeğimin nerdeyse sağlıklı bir organı yok, gelişim yokmuş çok geriymiş, beyinde hasarlar var vs vs .. Prof ları gezdik durduk istanbul da, her gidişimde aynı yıkılmalar .. 22.haftada artık zorunlu amniyosentez, sonuç trizomi 18 .. 26.haftada kaybettim bebeğimi .. Yaşadıklarımı anlatmamın imkanı yok, kimsede anlasın üzülsün istemiyorum, tek duam kimse yaşamasın yaşadıklarımı .. Allah ıma sığındım hep şükür bu günlere geldik .. Bekliyorum yine sabırla ..
Çok uzun oldu sanırım farkındayım ama böyle şeyler de oluyor hayatta maalesef ..

Allah tekrarını yaşatmasın canım, çok üzüldüm. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına almak nasip olur, her gebelik bir olmadığı gibi aynı çiftin bebekleri de aynı olmuyor. O yüzden hiç üzülme inşallah sağlıkla kucağına alırsın :)

Bu testi ve devamındaki testleri aynı şekilde teyzem yaptırmıştı.
Sıkıntılı bir gebelik geçirip sonrasında sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

Bu olaydan sebep ve tanı dışında yapılacak bir müdalenin olmamasından sebep ikili testi yaptırmamaya karar verdik.
Bu bizim kendi kararımız tabiki, Belki kötü bir son bekliyor olacak beni ama şimdiden kendimi yıpratmaya gerek yok düşüncesindeyim.

Kızlar ne kadarlıkken göbüşümüz hamile gibi çıkar

Benim göbüş çıktı bile :)
Kilo vermiş olmama rağmen, hareketsizlikten vucudum saldı kendisini tabi :KK43: göbek de önden önden gidiyor, kamufle ediyorum ama badi giyince fena :KK70:

canım sağlından ve bebeğinden önemli değil boşver halsiz düşmenden iyidir alt tarafı kilo bi gelir bi gider inşallah :)

Ooo super yaaa Rabbim nasip ederse gebeligimizin sonuna kadar beraber takip ederiz kilo alimimizi. Merak etme yakinda bnde baslrim kilo almaya normalde bnde yemeyi seven biriyim çünkü :)) bu ara evde yemek pismedigi için almiyor olabilirim :)

Amin insallah nasip olsunda birlikte takip edelim. Bizde de yemek pismiyor esim sagolsun arada sırada yapıyorda onlarıda yiyemiyorum yemegin icinde yag sogan salca varsa ben yokum :) genelde ekmek arası peynir zeytin , meyve yiyorum ekmek cok tüketmeye baslayınca birden kilo yaptı sanırım. ancak midemi o bastırıyor. gerci bu ara ekmektende sıkıldım :)

Kilo vermiş olmama rağmen, hareketsizlikten vucudum saldı kendisini tabi :KK43: göbek de önden önden gidiyor, kamufle ediyorum ama badi giyince fena :KK70:

aslında hergün en az 30 dk yürümemiz gerek ama o kadar sıcak ki hic halim olmuyor 2 gündür bir kuaföre bile gidemedim üsenmekten.. benimde aksamları öyle oluyor sanki 4 aylık hamileyim :) bi şiş bi şiş seviyorumda öyle aslında hahahha

canım sağlından ve bebeğinden önemli değil boşver halsiz düşmenden iyidir alt tarafı kilo bi gelir bi gider inşallah :)

tabii canım orası öyle ilk basta cok takılıyordum simdi bıraktım boyumda uzun biraz kiloyu kaldırırım birsey olmaz sonra emzirirken gider zaten bebişim sağlıklı olsunda

Olabilir canımda acaba neden demektende alamıorum kendimi dokununca yine acıo tabi ama ilk baslarda normal dururken bile gerginliğini hissdıodum taş gibiydi şimdi söndü sanki biraz..
Benimde oyle bi sisiyo aciyo bi sonuyolar Cok normalmis boyle gel gitleri o yuzden rahat ol :)

Ben ilk gebeliğimde 50kg ile hamile kalıp 68.50ilr bitirmiştim doğumdan bir ay sonra geri 52 53 e düşmüştüm diyeceğim o ki bünye meselesi

E Ekyzdn03 amin canimm.. Artik ne yiyorsak kâr canim benim. Valla söylemesi ayip canim poğaça çekiyor kalkip onu yapmaya bile halim yok alternatif aklinda bulunsun. Ekmekten bikmissin ya. Bn full tost yiyorum bu ara :))

Amin insallah nasip olsunda birlikte takip edelim. Bizde de yemek pismiyor esim sagolsun arada sırada yapıyorda onlarıda yiyemiyorum yemegin icinde yag sogan salca varsa ben yokum :) genelde ekmek arası peynir zeytin , meyve yiyorum ekmek cok tüketmeye baslayınca birden kilo yaptı sanırım. ancak midemi o bastırıyor. gerci bu ara ekmektende sıkıldım :)

Ben de ekmegi kesmistim hamile oldugumu ogrenmeden once ve hemencecik 2 kilo vermistim Son 2 gundur aksam canim pizza istiyor esim sagolsun getiriyo Yalniz ben pizzadan hic hoslanmazdim ve esime kizardim yeme diye Esim pizzaya bayilir ve o da saskin noldu sana pizza yiyosun diye Dedim senin bebegini tasidigim cok belli simdiden huylarimi degistirdi :KK70:

Allah tekrarını yaşatmasın canım, çok üzüldüm. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına almak nasip olur, her gebelik bir olmadığı gibi aynı çiftin bebekleri de aynı olmuyor. O yüzden hiç üzülme inşallah sağlıkla kucağına alırsın :)

Bu testi ve devamındaki testleri aynı şekilde teyzem yaptırmıştı.
Sıkıntılı bir gebelik geçirip sonrasında sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

Bu olaydan sebep ve tanı dışında yapılacak bir müdalenin olmamasından sebep ikili testi yaptırmamaya karar verdik.
Bu bizim kendi kararımız tabiki, Belki kötü bir son bekliyor olacak beni ama şimdiden kendimi yıpratmaya gerek yok düşüncesindeyim.

Çok teşekkürler canım iyi dileklerin için :)

Evet ya ekmek tam düsman :) hahaha bak güzel demissin senin bebegini tasıdıgım cok belli diye bende esime diyim bi dahakinde :) eskiden asla acı yiyemiyordum bende simdi canım acı tursu suyu acı seyler cekiyo benimde esim bayılır acıya :)) czindab czindab ekmekte kiloda en büyük düsman iste

ayyy pogaca sormaa kac gündür nasıl canım cekiyo ama dedigin gibi coooook üseniyorum bir arkadasım var pogacası cok güzel oluyor memlekete gitti bekliyorum gelsinde yapsın diye hahahaha :) bende midemin cok bulandıgı günlerde tostla baslamıstım yagsız sonra normal ekmek arasına terfi ettim :) _Egeli_ _Egeli_

Ben ilk gebeliğimde 50kg ile hamile kalıp 68.50ilr bitirmiştim doğumdan bir ay sonra geri 52 53 e düşmüştüm diyeceğim o ki bünye meselesi

ben 58.7yle hamile kaldım iste simdiden 61.0 görmüssündür instagramda beni zaten :) 58 le 36 beden olduguma göre 40 bedene kadar yolum var diyorum kendimce boyumda 1 72 :))

X