2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Önce ense kalınlığına sonrada 1 tüp kan la yapılan bir test, trizomi 21(downsendromu) trizomi 13 ve trizomi 18 .. Bunları araştırıyorlar bebekte, herkes down send biliyor zaten diğer 13/18 ölümcül bir sendrom yaşama şansı maalesef olmayan genelde düşüklerde görülen sendrom .. Geçen sene bu zamanlarda yine yaptırdım ikili testi ense kalınlığı 3 mm di oğlumun, çok yüksek risk dediler ikili test sonucumu bekledik sonuç pozitif geldi trizomi 18 31/1 çıktı yani çok riskli, o zamanlar hiçbişey bilmiyordum bu hastalık nedir nolucak şimdiye kadar kimseye ne gördük ne duyduk .. Neyse amniyosentez istedi bütün doktorlar çok riskli karnında ölücek dediler, gelişimi de geriydi hep bu arada suyu da fazlaydı, neyse ağlamaktan artık akıllıca düşünemiyodum kimseyi dinlemedim, Allah a sığındım bekledim bu arada da başka lanet bir doktor buldum resmen kandırdı hep bizi dünyanın parasını verdik aylarca oyaladı bizi, hep çok iyi durumu diyodu, ayrıntılıda ben güzel şeyler beklerken o kötü şeyleri duydum bebeğimin nerdeyse sağlıklı bir organı yok, gelişim yokmuş çok geriymiş, beyinde hasarlar var vs vs .. Prof ları gezdik durduk istanbul da, her gidişimde aynı yıkılmalar .. 22.haftada artık zorunlu amniyosentez, sonuç trizomi 18 .. 26.haftada kaybettim bebeğimi .. Yaşadıklarımı anlatmamın imkanı yok, kimsede anlasın üzülsün istemiyorum, tek duam kimse yaşamasın yaşadıklarımı .. Allah ıma sığındım hep şükür bu günlere geldik .. Bekliyorum yine sabırla ..
Çok uzun oldu sanırım farkındayım ama böyle şeyler de oluyor hayatta maalesef ..
CANIM ÇOK GEÇMİŞ OLSUN...ALLAH SAĞLIKLA KUCAĞINA ALMAYI NASİP ETSİN İNŞALLAH.....

dun denıze gırmıstım acaba o yuzden olabılırmı dıyorum ama az once tekrar gıttım bu sefer bıseycık yoktu ayy cok ewham yaptım

Denizden sonraki gün bende de oldu geçen hafta.ıslak Islak oturmuştum ondan oldu herhalde diyip geçirtirmiş bol su içmiştim.
Üşütme canım dikkat et.geçmiş olsun :KK66:

Hepinize teşekkür ederim kızlar ayrı ayrı .. Bu defa içim çok hızurlu inşallah güzel olucak herşey, sizlerde ufak tefek şeyleri stres yapıp üzüntü yapmayın kimseyi takmayın kafanıza karnımızdakiler bizim canımız kanımız ve herşeyden çok daha önemli, huzurlu sağlıklı hamilelik diyorum hepimize .. :)

Kızlar ya benim göğüslerimin bir haftadır eskisi kadar acısı büyüklüğü kalmadı sanki nedenki acaba...

KIZLAR SABAH BİR HAFTA GERİDEN GİDİYODUK DEMİŞTİM YA.BİRAZ ÖNCE SAĞLIK OCAĞINDAKİ HEMŞİRE ARADI.DURUMU ONADA ANLATTIM VE 1 HAFTALIK GERİ İTMENİN HİÇBİR SAKINCASI OLMADIĞINI,ULTRASON GÖRÜNTÜLERİNDE YANILMA PAYI OLDUĞUNU FALAN SÖYLEDİ.BİRAZ DAHA İÇİM FERAHLADI....

ay kızlar yokmu akıntısı olan :s
canım bende başından beri vardı hep akıntı beyaz bazen sarımsı, bende hamilelikten önce de genelde olduğu için sıkıntı yapmadım, sanmıyorum bir sorun olduğunu üşütmüş olabilirsin genelde üşütünce çoğalıyo çünkü

valla benim ikiz olmasına rağmen daha tık yok bende merak ediyorum :)

ohh masallah sana :) benim göbegim vardı biraz aslında zayıfım ama o göbek demirbaşım :)

bende çok merak ediyorum sanki bir an önce çıksada alışveriş yapsam diyorum zaten zayıfım hamile değil gibiyim :)

off bende istiyorum alısveristen ziyade herkes anlasın istiyorum hahaha görmemisin ilk bebegi iste böyle isteklerim oluyor hahahaha :)
bende zayıfım ama göbek hep var heeep

Valla bn 2 kilo verdiğim halde ayva gobegim oldu bi anda :)) anlamadim bebek mi gaz mi :KK70:

hahaha bebek bebek :) ben kilo aldım yaaaaa o da ayrı bişey :)

10. Haftadan sonra çıkmaya başlar artık yavaştan.
Benim gibi zaten göbeğin varsa bir o kadar daha eklenir yoksa ufak ufak büyür göbiş.

ay nolur cıksın nolur gerci benim kotlarımın düğmesi kapanmıyor artık aslında kapanıyorda sıkıyor sıkmasın diye acıyorum giycek biseyim yok yaaaaaa :) benimde aynen göbeğim var yukarda da yazdım demirbaşım benim zayıfım ama o göbek basa bela :)) kiloda aldım oh miss 100 kgla dogururum artık

AYNEN CANIM BENDE DE KALAMADI.BENCE ARTIK VÜCUT YAVAŞ YAVAŞ ALIŞMAYA BAŞLIYO GİBİ GELDİ...
Olabilir canımda acaba neden demektende alamıorum kendimi dokununca yine acıo tabi ama ilk baslarda normal dururken bile gerginliğini hissdıodum taş gibiydi şimdi söndü sanki biraz..

canım bende başından beri vardı hep akıntı beyaz bazen sarımsı, bende hamilelikten önce de genelde olduğu için sıkıntı yapmadım, sanmıyorum bir sorun olduğunu üşütmüş olabilirsin genelde üşütünce çoğalıyo çünkü
ayy oylemı dersın canım bende dıyorum zaten dun cok usumustum denızde felan arabada ewde bu ara hep klıma acıktı o arada usumustum o yuzden olabılır dedım ama ewham yaptım ıste ne bıleyım

ayy oylemı dersın canım bende dıyorum zaten dun cok usumustum denızde felan arabada ewde bu ara hep klıma acıktı o arada usumustum o yuzden olabılır dedım ama ewham yaptım ıste ne bıleyım
ohooo sen garanti üşütmüşsün :KK48: bende pazar günü denize girdim mesela ama ıslak mayo ile durmadım hemen eve döndük değiştim üstümü, girersen bile dikkat et ıslak mayo ile oturma

ohooo sen garanti üşütmüşsün :KK48: bende pazar günü denize girdim mesela ama ıslak mayo ile durmadım hemen eve döndük değiştim üstümü, girersen bile dikkat et ıslak mayo ile oturma
ay degıstım canm degıstım degısmemmı tam kurulayamadım sadece bıraz ıslak kaldı sanırım walla denıze gırmekten de korkakr oldum. gecen seferde boyle olmustu. denız yaramıyor sanırım banaa. ama sımdı ıdrar testıde ureme oldu yazınca panıke kapıldım.

E Ekyzdn03 :))) olsun canim kilo hic problem değil yaa verince halsizlik çok oluyor zaten . bnm boyun 1.72 kilom su an 58,5 . aslında ideal kilom bu ama gebelikte daha halsiz dusuyorum verdikce iste.

X