2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

aslında zaten kilolu olduğum için yediğime dikkat etmeye çalışıyorum ama daha iyi beslenmem lazım anlaşıldı.bende başlayayım bari.akşama hemen sütçümü arayayım gelsin de başlayayım.teşekkür ederim canım ya senin ne kadar erideydi peki..
Tam 1 hafta gerideydi Sata göre benim eşim çok pimpirikli bu konularda her gün takip ediyor gecenlerde biraz aksatmistim sonra geriden geliyo deyince direk anladı aksattigimi o yüzden dikkat ediyorum artık. Beslenme düzeni onemliymis canım onu anladım meyveni falan aksatma

Merhaba.. Yeni katıldım aranıza. İsteyen herkesin en uygun zamanda bebek sahibi olmasını diliyorum, hamilelere de sağlıklı doğumlar..
Ben de 6+6 hamileyim sevgili Mart Anneleri..
Hoşgeldin canım.Hayırlı olsun sağlıkla al kucağına İnşallah..Hepimiz de alalım :KK68::21:

Kizlar bugun doktora gittik az da olsa bebisin kalp atislari duyuldu haftaya gel daha net duyulur dedi bundan once kimyasal gebelik yasadigim icin progestan verdi hayirlisi bakalim

canım benım benımde aynı bıde bende kıloda var artı yasımda gebe kalmak için az deil 3 gebelım bu benım :KK43:uyayabıldın kadar uyu ılerde elımıze gecmıycek allahım ızın verirse :)

Allah bagislasin yavrularinii :) valla artik dayanacagiz bi şekilde alisiriz herhalde benim ilk gebeligim her gün yeni bi şey yasayip öğreniyorum iste :) valla haklisin uyuyorum bnde bol bol ne kadar uyusam kardir diyerek :)))

inşallah öyle olur canım ya.işte daha önce de olumsuzluklar olunca böyle aklım orda şimdi..ne iş ne güç hiçbirşey umrumda değil...halbuki benim düşünmem gereken 1 evladım daha var ama işte gel de bana anlat bu durumu........
Bencede işi gücü boşver canım bende düşük yaşadım yeni ilk bebekti şimdi tekrardan istiyorum çok pimpirikliyim ama şöyle düşün yiyecek ekmeği varsa inşallah sağlıcakla doğar hem senin bide çocuğun varmış daha dayanıklı olmalısın!

6+4 vajinal ultrasonda duyduk kalp atışını . Göbeğim çok çıktı :anneadayı:her önüne gelen hamile misin diye soruyor :oops:

Bencede işi gücü boşver canım bende düşük yaşadım yeni ilk bebekti şimdi tekrardan istiyorum çok pimpirikliyim ama şöyle düşün yiyecek ekmeği varsa inşallah sağlıcakla doğar hem senin bide çocuğun varmış daha dayanıklı olmalısın!
evet canım ya.boşverdim zaten....inşallah sağlıcakla doğar....rabbim sana da nasip etsin inşallah...sağlıklı sıhhatli bi bebek...

Allah bagislasin yavrularinii :) valla artik dayanacagiz bi şekilde alisiriz herhalde benim ilk gebeligim her gün yeni bi şey yasayip öğreniyorum iste :) valla haklisin uyuyorum bnde bol bol ne kadar uyusam kardir diyerek :)))
ne güzel ben uyku için ölüyorum ama sabah 7 akşam eve giriş 7 :KK43: sabah yatakta biri beni tutuyor sanki bugün geç kaldım işe :)kıymetini bilin bol bol yatın valla biz çalışanlarada allahım kolaylık versin

Tam 1 hafta gerideydi Sata göre benim eşim çok pimpirikli bu konularda her gün takip ediyor gecenlerde biraz aksatmistim sonra geriden geliyo deyince direk anladı aksattigimi o yüzden dikkat ediyorum artık. Beslenme düzeni onemliymis canım onu anladım meyveni falan aksatma
aslında eşimde çok pimpiriklidir.meyvemi kuruyemişimi alır ama ben işte çok kilo almayayım diye yemiyodum.şimdi devam edeyim yemeğe.napayım çocuğum sağlıklı olsnda kiloda alsam veririm sonra....bi de dinlenmek gerekiyomuş internette araaştırdım biraz.bende izin aldım bakalım nolcak...

ne güzel ben uyku için ölüyorum ama sabah 7 akşam eve giriş 7 :KK43: sabah yatakta biri beni tutuyor sanki bugün geç kaldım işe :)kıymetini bilin bol bol yatın valla biz çalışanlarada allahım kolaylık versin

Allah kolaylik versin canimm. Zor gerçekten. İnsanda sürekli bi yorgunluk oluyor çünkü. Bn KPSS mağduru olarak issizim hamile olduğumu öğrenmeden önce kiziyordum ama simdi iyiki olmamis diyorum. Dayanamazmisim çünkü..

aslında eşimde çok pimpiriklidir.meyvemi kuruyemişimi alır ama ben işte çok kilo almayayım diye yemiyodum.şimdi devam edeyim yemeğe.napayım çocuğum sağlıklı olsnda kiloda alsam veririm sonra....bi de dinlenmek gerekiyomuş internette araaştırdım biraz.bende izin aldım bakalım nolcak...
Aynen canım dinlenmek gerekli valla bebeğim sağlıklı olsun o iyi olsun çok mühim değil kalanı kilo verilir bi şekilde. Bende senin gibiyim kilom var boyumda uzun değil o yüzden kilo çok siritiyo bende ama napıyım yeter ki iyi olsunlar da patlayalim gerekirse kilodan :)

Birşey sorcam 10 gün sonra 2 li tarama testine cagirdi doktorum.. Nasil oluyor bu bilen varmi.. Pozitif negatif çikan var mi

Önce ense kalınlığına sonrada 1 tüp kan la yapılan bir test, trizomi 21(downsendromu) trizomi 13 ve trizomi 18 .. Bunları araştırıyorlar bebekte, herkes down send biliyor zaten diğer 13/18 ölümcül bir sendrom yaşama şansı maalesef olmayan genelde düşüklerde görülen sendrom .. Geçen sene bu zamanlarda yine yaptırdım ikili testi ense kalınlığı 3 mm di oğlumun, çok yüksek risk dediler ikili test sonucumu bekledik sonuç pozitif geldi trizomi 18 31/1 çıktı yani çok riskli, o zamanlar hiçbişey bilmiyordum bu hastalık nedir nolucak şimdiye kadar kimseye ne gördük ne duyduk .. Neyse amniyosentez istedi bütün doktorlar çok riskli karnında ölücek dediler, gelişimi de geriydi hep bu arada suyu da fazlaydı, neyse ağlamaktan artık akıllıca düşünemiyodum kimseyi dinlemedim, Allah a sığındım bekledim bu arada da başka lanet bir doktor buldum resmen kandırdı hep bizi dünyanın parasını verdik aylarca oyaladı bizi, hep çok iyi durumu diyodu, ayrıntılıda ben güzel şeyler beklerken o kötü şeyleri duydum bebeğimin nerdeyse sağlıklı bir organı yok, gelişim yokmuş çok geriymiş, beyinde hasarlar var vs vs .. Prof ları gezdik durduk istanbul da, her gidişimde aynı yıkılmalar .. 22.haftada artık zorunlu amniyosentez, sonuç trizomi 18 .. 26.haftada kaybettim bebeğimi .. Yaşadıklarımı anlatmamın imkanı yok, kimsede anlasın üzülsün istemiyorum, tek duam kimse yaşamasın yaşadıklarımı .. Allah ıma sığındım hep şükür bu günlere geldik .. Bekliyorum yine sabırla ..
Çok uzun oldu sanırım farkındayım ama böyle şeyler de oluyor hayatta maalesef ..

Benim de epey göbeğim çıktı.4 aylık gibiyim,pantolon düğmeleri kapanmıyor.Kot pantolonumun fermuarini çekip dugmesiNi kapatmadan üste de uzun birseyler giyerek birkaç kez dışarı çıktım.Annem farkedince iki hamile pantolonu aldı bana.Aslında almayı düşünüyordum ama daha çok erken diye beklettim.Simdi çok rahatladım

Hahahah bende aynı senin gibiyim :) fermuarı cekip üst dügmeyi acık bırakıyorum :) hamile pant icin bende erken dedm ama aliyim mi ki

Ben de 7 haftalığım. Bugün kalp atışını duymaya gidecektim. Duyamicam mi dersin?

Canım ben karından 6+4te duydum

Duyamayabilirsiniz çünkü karnınızdan yapılan muayene ile 8. haftada duyulabiliyor kalp atışı.Ben de 8+2 de duydum kalp atışını.

Ben 6+4te karından duydum

X