2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Benim de epey göbeğim çıktı.4 aylık gibiyim,pantolon düğmeleri kapanmıyor.Kot pantolonumun fermuarini çekip dugmesiNi kapatmadan üste de uzun birseyler giyerek birkaç kez dışarı çıktım.Annem farkedince iki hamile pantolonu aldı bana.Aslında almayı düşünüyordum ama daha çok erken diye beklettim.Simdi çok rahatladım
Mrb cnm benim hic karnim cikmadi sen kac kilosun?

Tabiki her belirti önemli ama korkacak birsey yok birde internette cok ileri safhaları yazıyor sen hissetmedigine gore muhtemelen seninkide gebelikle olusmus Ve idrar yolları enfeksiyonları gebelikte zaten sık görülürmüs erken dönemdeki gebeliklerde progestanın artısı rahmin büyümesi idrarın tam atılamaması vs neden oluyormus cok sıvı tüketmen gerek bu dönemde ben ilac taraftarı degilim ama için rahat etsin istiyorsan doktoruna danıs uygun antibiyotigi versin ama birde gebeligin ilk evrelerinde antibiyotigi arastır hic önerilmiyor eger gebelik riske girerse veriliyor normalde bunlar benim dr umun söyledikleri ben ilc kullanmadım gecti bol su tükettim ve sekerli olan herseyden uzak durdum ttu89 ttu89

Tabiki her belirti önemli ama korkacak birsey yok birde internette cok ileri safhaları yazıyor sen hissetmedigine gore muhtemelen seninkide gebelikle olusmus Ve idrar yolları enfeksiyonları gebelikte zaten sık görülürmüs erken dönemdeki gebeliklerde progestanın artısı rahmin büyümesi idrarın tam atılamaması vs neden oluyormus cok sıvı tüketmen gerek bu dönemde ben ilac taraftarı degilim ama için rahat etsin istiyorsan doktoruna danıs uygun antibiyotigi versin ama birde gebeligin ilk evrelerinde antibiyotigi arastır hic önerilmiyor eger gebelik riske girerse veriliyor normalde bunlar benim dr umun söyledikleri ben ilc kullanmadım gecti bol su tükettim ve sekerli olan herseyden uzak durdum ttu89 ttu89
CANIM YA ZATEN DEGIL SEKER TATLI OLAN HIC BIRSEY YIYEMIYORUM MIDEMI BULANDIRIYOR TATLI OLAN HERSEY. ARADIM DR DA IZINDEYMIS AKSAM 4 TEN SONRA NOBETCI DR LA GORUSUCEM ARTIUK. AMA ANTIBIYOTIK TEDAVISI ONERILIYORMUS ENFEKSIYON ICIN CUNKU HEM BEBEK HEM ANNE ICIN ENFEKSIYON COK ZARARLIYMIS. TABIKI GEREKLIYSE KULLANICAM ARTIK ANTIBIYOTIK.

CANIM YA ZATEN DEGIL SEKER TATLI OLAN HIC BIRSEY YIYEMIYORUM MIDEMI BULANDIRIYOR TATLI OLAN HERSEY. ARADIM DR DA IZINDEYMIS AKSAM 4 TEN SONRA NOBETCI DR LA GORUSUCEM ARTIUK. AMA ANTIBIYOTIK TEDAVISI ONERILIYORMUS ENFEKSIYON ICIN CUNKU HEM BEBEK HEM ANNE ICIN ENFEKSIYON COK ZARARLIYMIS. TABIKI GEREKLIYSE KULLANICAM ARTIK ANTIBIYOTIK.
Aynen canım en iyisi doktoruna danısmak burada afaki konusuyoruz sonucta birde herkeste görülen enfeksyon türüde farklı olabiliyor cok sükür benimki ilacsız gecti icim cok rahat etti darısı sana

Birşey sorcam 10 gün sonra 2 li tarama testine cagirdi doktorum.. Nasil oluyor bu bilen varmi.. Pozitif negatif çikan var mi

Aynen canım en iyisi doktoruna danısmak burada afaki konusuyoruz sonucta birde herkeste görülen enfeksyon türüde farklı olabiliyor cok sükür benimki ilacsız gecti icim cok rahat etti darısı sana
sagol cnm cok tesekkur ederım son zamanlarda su ıcmeyı azaltmıstım mıdemden oturu belkıde o yuzden oldu gene suya dayanmak lazım

Rutin gebelik tahlillerinden istedi idrar kan tahlilleri onun dısında ekstradan tahlil yapmadı. Dogal yollardan beslenebilecegimi anlattı. Hatta anadoluda kadınlar folik asitten bihaber dogum yapıyorlar fakat bilmeden yaptıkları en güzel sey dogal beslenmeleri dedi. İstanbul da Düzgün Korkmaz, Medicana Bahcelievler hastanesine gidiyorum muayene ücretleri biraz yüksek fakat cok memnunum kendisinden herseyin dogalından yana kendisi..

ne güzel, ben de aynı düsüncedeyim.. gidebilecegm bi yer degilmiş. doktornzun önerilerini bzmle de paylaşsanz sevnrm :) beslenmeyle ilgili vs. sağlıklı bi hamileliğmz olsun insallah hepmzin.

YAA AMA BENIM BIR SIKAYETIM YOK KI :KK43: GAYET NORMAL AGRI SIZI YANMA HICBIRSEY YOK. PEKI ANTIBIYOTIK BEBEGE ZARARLI DEGILMI ICIM SIKILDI SU ANDA DR RANDEVUM TAA AYIN 20 SINDE NE YAPSAM SIMDI

bol bol su tuketmen gerek, gunluk ped kullanma, pamuklu ıc camasırı kullan, sık sık degistir, bir de denersen bazı bitkisel kurler var ama ben hiç denemedim, karnabaharlı falan gibi.

Birşey sorcam 10 gün sonra 2 li tarama testine cagirdi doktorum.. Nasil oluyor bu bilen varmi.. Pozitif negatif çikan var mi

ikili tarama testinde ultrasonda bebegin ense kalınlıgı vs gibi birtakım olcumler alınıyor. Sonra hemen kan testine gidiyosun, aynı gun olmak zorunda. İkisinden cıkan sonucu birbirine orantılıyorlar, bu da down sendromlu olma riskini gosteriyor. Ama oyle hassas bi durum ki riskli cıkıp da cok duydum saglıklı bebeklerı olanları. Ense kalınlıgı olcmek de kolay degl cunku. milim yanlıs olsa farkedıyor oran. Cocuk da hareket edıyorsa, olctugu acıya da baglı.

YAA AMA BENIM BIR SIKAYETIM YOK KI :KK43: GAYET NORMAL AGRI SIZI YANMA HICBIRSEY YOK. PEKI ANTIBIYOTIK BEBEGE ZARARLI DEGILMI ICIM SIKILDI SU ANDA DR RANDEVUM TAA AYIN 20 SINDE NE YAPSAM SIMDI
Canım o belli olmuyor bnde de agrı sızı vs hiçbirsey yoktu bnde kullanmk istemdm ama antibiyotiği bebege zarar verir enfeksiyon die kyllandım mecbur bitti bile artık Allaha emanet dr a güvendik inş bşy olmamıştır

bol bol su tuketmen gerek, gunluk ped kullanma, pamuklu ıc camasırı kullan, sık sık degistir, bir de denersen bazı bitkisel kurler var ama ben hiç denemedim, karnabaharlı falan gibi.
YA BU BITKISEL KURLELR ZARARLI OLMASIN OFF NE YAPSAK BILEMEDIM

X