2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

:KK25:herkese merhaba
ben de 6+5 deyim..:nazar: kendi kendime nazar degdirdim ne guzel bulantim olmuyor diye:KK43: 2 gundur yataktan kalkamiyorum malesef..bulantim sanki deniz tutmasi gibi yani kalktigimda aynen oyle hissediyorum:KK43: basim agirlasmis, bas dönmesi ve mide bulantisiyla beraber fenalik hissi..hicbirsey de yiyemiyorum tabii. 2 gunde 1 kilo vermisim. bugun doktorumu aradim bana emedur tablet verdi . mide bulantim gecti ayaga kalkip 2-3 lokma bisey yiyebildim. gunde 4 defa kullanabilirmisim. ayaga kalkabildigim icin cok mutluyum acikcasi.. umarim her bulantim oldugunda beni bu sekilde ayaga kaldirir..herkese bu zor donemi kolaylikla atlatmayi diliyorum:KK54:

yurtdisinda yasayanlaeee siz hangi testleri yaptinizz bana birsey yapmadi xok canim skkkin..daha gitmeme 10 gun var ve bebek 8 haftalik oldu ne bir test ne birsey yapti yaa oalcak sey degil..:KK16:
HAbibte HAbibte bana hiv, kan grubu, rubella, tiroid, bazi antibody'ler ve bir kac cinsel yolla bulasan hastaliga bakilmasini istediler. Tam 8. haftada test istegini bana verdi, bir sonraki randevuna gelene kadar her hangi bir zaman yaptirabilirsin dediler (yani 12. haftada sonuclarina bakilacakti, ki ben israr edince 10. haftada gelmeme izin verdiler). Yani anladigim kadariyla bunlar hemen gerekli bilgiler degil.

Kızlar Iyi Geceler.
Şehir dışına çıktık 1 günlüğüne ve folik asitimi almayı unutmuşum 1 gün almasam sorun olur mu acaba?

Tesekkurler :)Cinsiyetini merakla bekliyorum. .21 ağustosta ikili testi var doktor söyler inşallah. . Aramızda 10 gün var sen ne hissediyorsun :)
Bende kız hissediyorum ama Allah bilir tabi...Ama en önemlisi ve önceliklisi sağlıklı olması benim için...şimdilik herşey yolunda...Bende 29 Ağustos ta gideceğim:)

HAbibte HAbibte bana hiv, kan grubu, rubella, tiroid, bazi antibody'ler ve bir kac cinsel yolla bulasan hastaliga bakilmasini istediler. Tam 8. haftada test istegini bana verdi, bir sonraki randevuna gelene kadar her hangi bir zaman yaptirabilirsin dediler (yani 12. haftada sonuclarina bakilacakti, ki ben israr edince 10. haftada gelmeme izin verdiler). Yani anladigim kadariyla bunlar hemen gerekli bilgiler degil.
cok sagol canimm ama daha kalp.atisini duymadimmm.cok sinirliyim bu d9ktora cok daha 10 gunum.var :KK62:

Kızlar Iyi Geceler.
Şehir dışına çıktık 1 günlüğüne ve folik asitimi almayı unutmuşum 1 gün almasam sorun olur mu acaba?

1 gunden birsey olmaz, geldiginde hemen ayni kullanimina geri donersin mesela benim yeni doktorum folik asit vermedi bile ee yani kullanabilirsin rutin aliyorsan dedi. Pek ilac yanlisi degil o yuzden

Ense damlasını yapıyorsun yani, aslinda ic parazit daha onemli canim hap yutturuyorsun kilosuna gore ben hic kendim yapmiyorum veterinere goturuyorum ama sen evde yutturabilirsin. Mesela Kavun 40 kilo 4 tane hap yutuyor internettende alabilirsin ama her markayı alma. Birde cignememesi gerek direk bogaxına yemek borusuna koyucaksınki direk yutsun
40 kilo muuu masallaaah! :)) bugun veterinerini arayacagım.

canım geçmiş olsun öncelikle ben ilk gebeligimde öyle gezmiştim doktorları şimdi çok şükür çok iyi bir doktor buldum benden daha titiz davranıyor evime de çok yakın özel muayenehanesine gidiyorum ama gerçekten çok iyi bi doktor. çoğu özel hastane fiyatlarında ücreti de. ilk gittiğimde 1 saat 45 dak konuştuk herşeyi sordu anlattı not etti çok sıkı takip ediyor. hatta benden önce düşünüyor herseyi. her gidişimizde ultrason görüntüsünün yanında özel bir fotoraf basıyor bebeğim icin. bayramda arayıp halimizi hatırımızı sordu. o yüzden çok memnunum. ben durumumu anlatınca bana istersen test yaptıralım pıhtılaşma için dedi ama sonuçların çıkması zaman alır biz en iyisi coraspin başlayalım dedi bebeğe de sana da bi zararı yok nasıl olsa içimiz rahat etsin deyince bizde başladık. ama dikkatli olmamı da söyledi kani sulandirdigindan kesik felan olursa dikkat et demişti. genelde doktorlar ilk gebelikte kalp atışı olmayınca veya düşük olduğunda pek önemsemiyor normal diye bakıyorlar bu duruma. tekrarı olduğunda ancak araştırma yapıyor veya tedbir aliyorlar. normalde nerde oturuyorsun? ben istanbulda beylikdüzünde oturuyorum ve doktor konusunda gerçekten çok şanslıyım.
yapılan ilk tahlillerimde kan değerim normal sınırlar içinde ama alt sınıra yakın olduğundan sırf tekrar bir sürü test istedi ve kan hapında başladı kansızlık bulgusu olmamasına ragmen. dediğim gibi doktor bu işte çok önemli zaten insanlar hiç doktora gitmese de 100 de 90 sağlıklı doğum yapıyor ama bizim gibi bir kere olumsuzluk yaşadığında çok daha fazla pişirilmeli oluyor. acaba lar hiç bitmiyor. ben şuanda hiçbişi düşünmüyorum sadece hamileliğinin keyfini çıkarıyorum :-) rabbim hepimize evlatlarımızı da kulağımıza almayı nasip etsin. inşallah sende gönlüne göre guvenecegin bir doktor bulursun canım

benım mıde problemın oldugu ıcın mıden cok kotu oldugunda 1 gun almıyabılırsın demıstı canım.

1 gunden birsey olmaz, geldiginde hemen ayni kullanimina geri donersin mesela benim yeni doktorum folik asit vermedi bile ee yani kullanabilirsin rutin aliyorsan dedi. Pek ilac yanlisi degil o yuzden

canı bebeğin omuragasi 9. haftada kapatıyormuş biz görmesekte folik asitte onun için kullanılıyor zaten ici î ferah tut bisi olmaz :-) ne de olsa sadece takviye bunlar :-)
canı bebeğin omuragasi 9. haftada kapatıyormuş biz görmesekte folik asitte onun için kullanılıyor zaten ici î ferah tut bisi olmaz :-) ne de olsa sadece takviye bunlar :-)

Sağolun canlarım.
İçim yine rahat etmedi kayınbabam aklımın bi vakti gidip Aldı :)

Boyun hemen yanında 8wOd yazıyo yani 8 hafta 0 günlük demi?
Evet canım aynen öyle. bu sefer gittiğimizde cuma günü 9+4 çıktı. yine iki gün ilerde ben anlamadım. Benim çocuk hızlı büyüyor galiba. Geçenki doktor kontrolüne göre 9+2 olması gerekiyordu. Kafam karıştı..

X