2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

bana bisey vermedi sorun degil dedi ama kucuk de bi alan degil ki, iki hafta once kalp atıslarını duymaya gittigimde hiçbir sey yoktu. Simdi dusunup duruyorum neden olmus olabilir diye ama hoplayıp zıplamıyorum kı hatta sogruduzgun ev işi bile yapmıyorum. İşe gidip geliyorum. Kontrole de cagırmadı kendine halime bıraktı beni. İnsan demez mi gel bakalım bı hafta sonra buyumus mu kuculmus mu :SSS

Canim bnde ayni sekildeyim hiçbirşey yapmiyorum uzun suredir calismiyorum da zaten. Sürekli Dinleniyorum. Bnde kalp atisini duyduktan sonra evi biraz supurdum falan iste daha önceden de başka bi Dr a randevu almistim öylesine. Bi gittim ki kanama gördü . ilaç verdi 2hafta sonra gel bakalim dedi . ilişkiyi falan yasakladi. Dinlen bol bol deedi.

Sonra korktum oradan ciktim kendi Dr uma gittim. O da ayni ilaci verdi ama hic sorun yokmuş gibi davrandi. Ağustos sonu gelirsin artik dinlen yeter dedi o kadar.

Bnce sn bir iki hafta sonra tekrar git agrim var de uydur birşey tedirgin oldum bi bakar misiniz de tamamdir :KK66:

Canim bnde ayni sekildeyim hiçbirşey yapmiyorum uzun suredir calismiyorum da zaten. Sürekli Dinleniyorum. Bnde kalp atisini duyduktan sonra evi biraz supurdum falan iste daha önceden de başka bi Dr a randevu almistim öylesine. Bi gittim ki kanama gördü . ilaç verdi 2hafta sonra gel bakalim dedi . ilişkiyi falan yasakladi. Dinlen bol bol deedi.

Sonra korktum oradan ciktim kendi Dr uma gittim. O da ayni ilaci verdi ama hic sorun yokmuş gibi davrandi. Ağustos sonu gelirsin artik dinlen yeter dedi o kadar.

Bnce sn bir iki hafta sonra tekrar git agrim var de uydur birşey tedirgin oldum bi bakar misiniz de tamamdir :KK66:

Allah hayırlısını nasip etsin insallah hepimiz icin

Günaydın Kızlar geçmişi okuyamadım herkes iyidir inşallah dün doğumgünüm ve aynı zamanda evlilik yıl dönümümüzdü dolu dolu bir gün geçirdim bugün de ev temizlerim artık:KK70:

Canim nice senelere inşallah hem yasinda hem evliliğinde :KK9:bugun için de kolay gelsin dikkat et kendine :KK66:

Ben ası karnesini kaybetmişim bizimkinin parazit için damla damlatıyoruz her ay, iç parazit için ne yapmam lazım , hamilelikte özel bişi yapmak gerekiyor mu?

Ense damlasını yapıyorsun yani, aslinda ic parazit daha onemli canim hap yutturuyorsun kilosuna gore ben hic kendim yapmiyorum veterinere goturuyorum ama sen evde yutturabilirsin. Mesela Kavun 40 kilo 4 tane hap yutuyor yani 10 kılo için 1 tablet internettende alabilirsin ama her markayı alma. Birde cignememesi gerek direk bogaxına yemek borusuna koyucaksınki direk yutsun
Onun dısında hamilelik icin hic bir sakıncası yok. Kediler daha sıkıntı oluyor onlardan toksoplasma geciyor dıskılarını temizlerken vs aşılı bakımlı bir köpekten hiç birşey olmaz

Son düzenleme:
Günaydın Kızlar geçmişi okuyamadım herkes iyidir inşallah dün doğumgünüm ve aynı zamanda evlilik yıl dönümümüzdü dolu dolu bir gün geçirdim bugün de ev temizlerim artık:KK70:

Günaaaydııınn, nice saglıklı mutlu huzurlu yıllarınız olsun hep birlikte.. Bugünde cok yorma ken ben dün abarttım temizligi bugün pismanım :)))

Bebeğinin tam olarak kaç hafta kaç günlük olduğunu bilmen önemli tabi canım.. 8. Haftaya kadar öğrenilebiliyor, sonraki zamanlarda ultrason yanlış bilgi verebiliyormuş bu konuda bebeğin duruş pozisyonuna göre..
İkili test yaptırcaksın anladığım kadarıyla? Ben yaptırsam mı yaptırmasam mı bilmiyorum çok kararsızım, toxoplasma mutlaka baktır çok önemli o zaten. Benim çok ağrım oldu doktorumu aradım gayet normal rahmin portakal kadar oldu bile dedi :) yani rahim büyümesinden dolayı karın kasık ağrısı olabiliyormuş.. Yalnız şuan karnım davul gibi, öyle çok şişlik yaşıyorum ki sanki 5 aylık hamile gibi göbeğim çıkıyor :)

İkili test yaptıracağım önemli ya kandan bakılıyor nasıl olsa yaptır bence. Aynen çok gaz sancısı var bendede normal diyor doktor hepsine ama ilk olduğu için biz korkuyoruz :)

Merhaba arkadaşlar bugün kan ve idrar testi yaptırdım sonuçların bazısını hemen aldım ama bir tanesi 10 gün sonra çıkacakmış anlamadım niye o kadar geç. Böyle bişey yaşayan var mı hiç varsa ne testi acaba?
Benimde vardı öyle bir test canım Torch tu galiba yanlış yazmadıysam. Biz ilçedeyiz ile göndereceklermiş filan ondan öyle uzun dediler.

ben de dun az kıpırtılarını gordum bebegimin. Ama bir de daha once gormedigim bir kanama alanı gorduk kese altında. Tehlike arz etmiyormus ama dinlen bol bol yorulma dedi. Kesemin 3 te biri kadar sanki o da kese gibi duruyor. Aslında kanamam yoktu ama usg de goruldu. Aksamdan beri dusunup duruyorum :110:
Canim bende de ilk zamanlarda kese etraginda kesemden daha buyuk bi kanama alani vardi...
Sonraki gittigimde kaybolmustu....
Bol bol dinlen canim birde olumsuz dusunup kendini etkileme...
Ins. Sonraki gittiginde kanama olmaz ...

ben de dun az kıpırtılarını gordum bebegimin. Ama bir de daha once gormedigim bir kanama alanı gorduk kese altında. Tehlike arz etmiyormus ama dinlen bol bol yorulma dedi. Kesemin 3 te biri kadar sanki o da kese gibi duruyor. Aslında kanamam yoktu ama usg de goruldu. Aksamdan beri dusunup duruyorum :110:
Benim de 8. Hafta gibi yanlış hatırlamıyorsam kontrole gittiğimde kese etrafında kanama alanı vardı. Doktor bu yerleşme kanaması hatta eskilerin üstüne görme dediği şey demişti. Kanaman gelebilir korkma gelince duphaston iç demişti. Benim o zaman kanamam olmadı. Geçen salı kontrolümde kanamanın kalmadığını söyledi. Rahim emmiş. Korkma hiç sadece kendini yorma.

Benim de 8. Hafta gibi yanlış hatırlamıyorsam kontrole gittiğimde kese etrafında kanama alanı vardı. Doktor bu yerleşme kanaması hatta eskilerin üstüne görme dediği şey demişti. Kanaman gelebilir korkma gelince duphaston iç demişti. Benim o zaman kanamam olmadı. Geçen salı kontrolümde kanamanın kalmadığını söyledi. Rahim emmiş. Korkma hiç sadece kendini yorma.

ya cok tesekr edrm icimi rahatlattınız ama 6+5 te bisey yoktu, 8+5 te gorunce korktum ne oluyor diye.Doktor da endislenme dedi ama işte dusunup duruyorum. haftaya bi daha gideyim kontrole. Umarım gecmistir de rahatlarım.

ya cok tesekr edrm icimi rahatlattınız ama 6+5 te bisey yoktu, 8+5 te gorunce korktum ne oluyor diye.Doktor da endislenme dedi ama işte dusunup duruyorum. haftaya bi daha gideyim kontrole. Umarım gecmistir de rahatlarım.
Hiç korkma. Ben de doktor ne kadar sakin konuşsa dahi iki hafta kafama takmıştım. Kan sulandırıcı iğnem vardı gün aşırı yapıyordum. Onu bıraktırdı. Sadece kan sulandırıcı olarak her gün red krill oil diye bi ilaç var onu içiyorum her gün. Kendiliğinden geçti bak. Senin de muhtemelen bi sonraki kontrolüne kadar kalmaz. Ben 9+6daydım bu arada hareketlerini gördüğümde. Yanlış yazmışım yukarıda.

Benimde vardı öyle bir test canım Torch tu galiba yanlış yazmadıysam. Biz ilçedeyiz ile göndereceklermiş filan ondan öyle uzun dediler.
Anladım canım ben istanbuldayım ama devlette yaptırmıştım ondan geç oldu sanırım neyse bekleyelim bakalım çok geç olunca merak etmiştim bende acaba herkeste var mı diye teşekkür ederim cevabın için.

Kızlar Günaydın.benim bulantilarim çok fena nerdeyse 24 saat bulanıyorum.ilac da fayda etmiyor.arada bir 5 dk rahat ediyorum sadece.var mi benim gibi olan? Ne yiyip iciyosunuz yemek yemeyi özledim.

Canım aynı sorun bendede var dr um bana hap verdi iki gündür çırpınıyorum ama hapını kullanıp haftada bir iki haftada bir tahlil yapılıyomuş ve endikronolojiye muhakkak görünmemi söylediler. Korkuyorum inş bişey olmaz bebişlerimize.
Kizlar gönlümüzü ferah tutalım çok kişiler tahlil bile yaptırmıyor hele eskiler hic bakılmadan kimbilir ne düzeyde doğuruyorlar topaç gibi b8z kontrollü gidicez sadece hic birşey olmaz

X