2016 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

8. hafta testleriyse hamilelikte zarar verebilecek bir durumun var mi diye bakiliyor. AIDS, Kizamikcik, Kan grubu (uyusmazlik var mi diye), ayrica tiroid vs. Benim ikinciye yapildigi halde kan grubumu filan tekrar istemisler. 4 tup kan verdim bugun. (idrar kismi kolaydi, evden lab'a gidene kadar birikmisti fazlasiyla :-).
Evet canım 8.hafta testleri bende 3 tüp kan verdim ama dediğim gibi birisi geç çıkıyor işte o neden geç çıkıyor 10 gün sonra dediler devlette yaptırmıştım. Sen aynı gün aldın mı tüm sonuçlarını?

Bebeğinin tam olarak kaç hafta kaç günlük olduğunu bilmen önemli tabi canım.. 8. Haftaya kadar öğrenilebiliyor, sonraki zamanlarda ultrason yanlış bilgi verebiliyormuş bu konuda bebeğin duruş pozisyonuna göre..
İkili test yaptırcaksın anladığım kadarıyla? Ben yaptırsam mı yaptırmasam mı bilmiyorum çok kararsızım, toxoplasma mutlaka baktır çok önemli o zaten. Benim çok ağrım oldu doktorumu aradım gayet normal rahmin portakal kadar oldu bile dedi :) yani rahim büyümesinden dolayı karın kasık ağrısı olabiliyormuş.. Yalnız şuan karnım davul gibi, öyle çok şişlik yaşıyorum ki sanki 5 aylık hamile gibi göbeğim çıkıyor :)
Benimde aynı şekilde göbeğim 5 aylık gibi şişti. Çok rahatsızım bu durumdan. Normalde hiç göbeğim çıkmaz benim. Bazen düşünüyorum acaba karnım mı şişmeye başladı ama daha çok erken.

Bu arada bugün yine işyerinde kanamam oldu ve acil olarak doktora gittik. Yine bir hafta rapor ve progestana devam... Ya benim gibi olan başka rkadaş var mı kader arkadaşı. 10.hafta ama hala kanamam devam ediyor. inşallah dedikleri gibi 3. ayda geçer bu sıkıntılar. Bebeğim büyümüş tabi bu arada. Geçen cuma 1,9cm iken bugün 2,8cm olmuş maşallah. Umarım bebeklerimiz sağlıkla gelişir ve kucağımıza alırız.

Canim neden veriyor doktor ben de kullanıyorum ama nedenini sormadim
canım benim ocak ayında bebeğinin kalp atışları durmuştu sonrasında da âdetlerim de çok pıhtılaşma vardı o nedenle herhengi bir kan pıhtılaşması riskine karşılık verdi benim doktorum muhtemelen seninki de aynı nedenden vermiştir zaten coraspin kan pıhtılaşmasını önlemek için kullanılıyor zararı yok merak etme ama kanama felan olursa hemen doktora git . bi yerini bile kessen kani durduramayabilirsin ama herhengi bi tehlikesi yok canım endişelenme :-)

Merhaba arkadaşlar bugün kan ve idrar testi yaptırdım sonuçların bazısını hemen aldım ama bir tanesi 10 gün sonra çıkacakmış anlamadım niye o kadar geç. Böyle bişey yaşayan var mı hiç varsa ne testi acaba?

Rubella ve troid gbi testler gec cıkıyor canım birde genelde baska laboratuara gönderiliyor bu gecikmeler ondan kaynaklanıyor

Kaçıncı haftada olduğunu bilmen ve bebğin gelişiminin takip edilmesi açısından önemli hangi gün döllenme olduğu. hiras ında dediği gibi geç ya da erken yumurtlama olmuş ve döllenme tahmini zamandan farklı bir günde olmuşta olabilir. Doktor ultrason çıktısı veriyor, boyunu ölçtüğü çıktıda kontrol edersen kaç günlük olduğu yazıyor.

Boyun hemen yanında 8wOd yazıyo yani 8 hafta 0 günlük demi?

canım benim ocak ayında bebeğinin kalp atışları durmuştu sonrasında da âdetlerim de çok pıhtılaşma vardı o nedenle herhengi bir kan pıhtılaşması riskine karşılık verdi benim doktorum muhtemelen seninki de aynı nedenden vermiştir zaten coraspin kan pıhtılaşmasını önlemek için kullanılıyor zararı yok merak etme ama kanama felan olursa hemen doktora git . bi yerini bile kessen kani durduramayabilirsin ama herhengi bi tehlikesi yok canım endişelenme :-)
Çok teşekkür ederim canim açıklaman icin

yurtdisinda yasayanlaeee siz hangi testleri yaptinizz bana birsey yapmadi xok canim skkkin..daha gitmeme 10 gun var ve bebek 8 haftalik oldu ne bir test ne birsey yapti yaa oalcak sey degil..:KK16:

yurtdisinda yasayanlaeee siz hangi testleri yaptinizz bana birsey yapmadi xok canim skkkin..daha gitmeme 10 gun var ve bebek 8 haftalik oldu ne bir test ne birsey yapti yaa oalcak sey degil..:KK16:
6. Haftada tam kan sayımı, toxoplasma ve tiroid yaptırdım.

Kavun um benimle anneme bile gönderdigimde bosluk hissediyorum :) hamileligimi ilk ögrendigimde esime telefonda aglayarak sana birsey söylicem ama sakın Kavun u gönderme bir yere söz ver yemin et demistim :))

Evet hala bebis o da ama baktıgında ayı yavrusu hahaha :) hayli iri bir golden :) aynen canım ne tüyü ne baska birseyi zararlı degil ic dıs parazit asıları normalde 2 ayda bir oluyordu hamilelikle ayda bire düşürdük hepsi o :) benim Kavunum cok güzel agabeylik yapacak bebegimize :) hem veterinerimiz hem doktorumuz biliyor artık tüylerini kestiricez napalım onuda öyle cözücez kışın böyle olmuyor sıcaklar onlarıda etkiliyor napsın hayvanlar
Ben ası karnesini kaybetmişim bizimkinin parazit için damla damlatıyoruz her ay, iç parazit için ne yapmam lazım , hamilelikte özel bişi yapmak gerekiyor mu?

Millet ne temiz masallah ortalugi topkuyorum...yemegimi bile zor yapiyorum....utandim simdi kendimden

Al benden de o kadar canım :) bende normalde titizim sürekli cam silerdim temizlik yapardım çamaşır suyu elimde gezerdim ama şimdi maalesef yapamıyorum, evimden nefret ediyorum sanki kokuyo heryer silsemde kokuyo silmesemde bıraktım artık bende haftada bir hafif hafif yavaş yavaş yapıyorum, detarjan kokularına zaten bu dönemlerde çok dikkat edin çok zararlı, ben maske takıp öyle yapıyorum temizliği tam işkence .. :63:

Canım ben 10+6 da muayene vardı. Hareketlerini gördük.

ben de dun az kıpırtılarını gordum bebegimin. Ama bir de daha once gormedigim bir kanama alanı gorduk kese altında. Tehlike arz etmiyormus ama dinlen bol bol yorulma dedi. Kesemin 3 te biri kadar sanki o da kese gibi duruyor. Aslında kanamam yoktu ama usg de goruldu. Aksamdan beri dusunup duruyorum :110:

Gunaydin anislerrr... Kizlarrr axil yardimmmm aranizda gece mide bulantisi olan varmi ben bunduzleri cok iyiyim ama dun gece cok mide bulandim vardii nerdeyse kusucak hibodimmm ya gece mide bulantisi olurmuuu lutfen yardimmmmm :KK43:

Gunaydin anislerrr... Kizlarrr axil yardimmmm aranizda gece mide bulantisi olan varmi ben bunduzleri cok iyiyim ama dun gece cok mide bulandim vardii nerdeyse kusucak hibodimmm ya gece mide bulantisi olurmuuu lutfen yardimmmmm :KK43:

Günaydın canım, oluyor tabi :) benim sabah öğle akşam gece bulanıyo maşallah .. Geçen hafta hatta geceleri uyuyamıyordum bulantı kusmadan dolayı .. Dönem dönem bu bulantı olayı değişiyor anladım artık ben bazen sabah çok bastırıyo bazen akşam bazen gece ..

ben de dun az kıpırtılarını gordum bebegimin. Ama bir de daha once gormedigim bir kanama alanı gorduk kese altında. Tehlike arz etmiyormus ama dinlen bol bol yorulma dedi. Kesemin 3 te biri kadar sanki o da kese gibi duruyor. Aslında kanamam yoktu ama usg de goruldu. Aksamdan beri dusunup duruyorum :110:

Canim aynisini iki gün önce bnde gördüler. Ptogestan verdi Dr. Ve dedigin gibi bol bol istirahat etmemi çok ayakta kalmamami soylediler. Bnde iki gündür full yatiyorum

Canim aynisini iki gün önce bnde gördüler. Ptogestan verdi Dr. Ve dedigin gibi bol bol istirahat etmemi çok ayakta kalmamami soylediler. Bnde iki gündür full yatiyorum

bana bisey vermedi sorun degil dedi ama kucuk de bi alan degil ki, iki hafta once kalp atıslarını duymaya gittigimde hiçbir sey yoktu. Simdi dusunup duruyorum neden olmus olabilir diye ama hoplayıp zıplamıyorum kı hatta sogruduzgun ev işi bile yapmıyorum. İşe gidip geliyorum. Kontrole de cagırmadı kendine halime bıraktı beni. İnsan demez mi gel bakalım bı hafta sonra buyumus mu kuculmus mu :SSS

X